Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1541 - Voděradské Bučiny


Popis

Voděradské bučiny je rozsáhlá chráněná rezervace mezi Svojeticemi, Struhařovem, Černými Voděrady a Jevany. Tato rezervace je vhodná jak k turistice, tak i cykloturistice.

Mapa

Navštívil jsem Voděradské Bučiny

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Informační centrum, Příčná 11, Mukařov
Toto místo prodává také turistickou známku
Přírodní zahrada Hnutí Duha, Přestvůrka 162, Černé Voděrady
Toto místo prodává také turistickou známku
TIC, Masarykovo nám. 83/1, Říčany
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
CHKO
Kraj/okres:
Středočeský kraj/Praha-východ
Poloha:
49°57'53.1"N 14°46'27.23"E
Hodnocení:
2.7
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1541 - Voděradské Bučiny


24.05.2023 - dostupná bez problému
26.10.2022 - dostupná bez problému
17.07.2022 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Zdeňka Nemravová
Zdeňka Nemravová
TZ
koupeno v INFU Mukařov a mají i Hrusice, Mnichovice a příjemná mladá paní. PO+ST otevřeno od 13-18 hod.
 
Jan Plocek
Jan Plocek
TZ
Známka zakoupena v Íčku na náměstí v Říčanech
 
Iva
TZ
Známka zakoupena v IC v Říčanech. Mají zde i VTZ Naučná stezka Klokočná, z lesnické série
 
Martin Kratochvíl
Martin Kratochvíl
TZ
Známka zakoupena v IC v Říčanech na náměstí.
 
Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Z infocentra Mukařov.
 
Petr Dolejš
Petr Dolejš
Pěkné
Krásná procházka pěknou přírodou. Kdo hledá klid a klidnou procházku určitě doporučuji. Navíc se můžete v horkém létu vykoupat i v místním Vyžlovském rybníku. TZ jsme z důvodu dlouhého zdržení zde, už nestihli.
 
Matěj Bartoš
Matěj Bartoš
TZ
Dostupná v IC Mukařov a v IC Rondel v Říčanech.
 
Martina
Dostupnost TZ
Turistickou známku i nálepku jsem si zakoupila u velmi milé paní v Informačním centru Mukařov.
 
Jan Plaček
Jan Plaček
Známka
Známku jsem koupil v IC Říčany v rondlu.
 
Zdeněk Čech
Zdeněk Čech
TZ
Na FB někdo psal, že se TZ dá též sehnat na IC v Říčanech.
 
Antonín Sečkár
Antonín Sečkár
TZ
Známka zakoupena v zahradě hnutí DUHA, na adrese Přestvůrka 162 (nejsevernější pozemek v Černých Voděradech). Nevím důvod, proč by měl být nějaký neřešitelný problém podívat se předem na mapu a zjistit si, kam pro tu známku musím jet. Nemůžu mluvit za místní, ale působí to na mě dojmem, že tu "vždy někdo je", takže s dostupností známek i o víkendech nevidím problém. Vrátka hlídali níže zmínění hafani (resp. hafanky, jak jsem se dozvěděl od majitele), kteří se sice tváří hrozivě, ale jakmile jim někdo nabídne podrbání za uchem, hned se ukáže jejich pravá tvář. :-)

Jinak samotné bučiny jsou moc krásné místo. Příjemná procházka lesem s minimem teréních převýšení a i v polovině června všude něco kvete. Zejména se mi lípily doslova trsy náprstníků. Trochu dříve na jaře to tu musí být úžasné.
 
Karel
(ne)dostupnost známky
Hospoda u Kaštanu otvírá dle místních "až tak kolem šesté". Zahrada Hnutí Duha je místním zcela neznámá (respektive vás po chvilce vzájemných dohadů pošlou na dvě zcela opačná místa) a trávit čas pojížděním na slepo po Voděradech jsme nechtěli. Tedy: pokud sháníte TZ v neděli odpoledne, nečekejte že ji seženete. Oproti jiným místům kde TZ seženete nejdéle do 15:00, zde ji seženete do 23:00, ale v normální dobu kdy jezdí (chodí) většina turistů, bohužel ne.
 
Roman Vagner
Roman Vagner
Re: Krásná prochajda
v NPR nechat pobíhat volně psy.. hmmm
 
Linda Valentová
Linda Valentová
Krásná prochajda
Nenáročná procházka nádhernou přírodou! Výchozí bod Louňovice, parádní okruh víceméně po NS - ideální pro pejskaře (měli jsme sebou smečku 15 psů;-),protože se vůbec nejde po silnicích,jak tomu bývá u jiných stezek a pejskové se parádně vyřádili,aniž bychom je museli nějak omezovat vodítky apod.:-)
TZ zakoupena dodatečně v Černých Voděradech v zahradě hnutí Duha-musíte to tam chvilku hledat,páč ze silnice není budova vidět a chybí jakákoliv cedule, Navíc to tam vypadalo na první pohled zavřeně,jen dva velcí hafani mě vítali zpoza plotu,ale po zazvonění mi byla TZ ochotně prodána velmi milým pánem:-) DOPORUČUJI!
 
Lukáš Jelínek
Lukáš Jelínek
....
Hospoda měla zavřeno.Známku jsem zakoupil v domku u milé paní v přírodní zahradě hnutí duha.
 
Nela Beranová
Nela Beranová
Krásná příroda
Hezké místo pro nenáročnou procházku v přírodě.
 
eMPage
Ona restaurace je spíše hospoda a bophužel musím napsat, že bych si tam nedal ani to pivo. Vypadalo to tam hrozně. A navíc nemá známečku
 
Mirča
Známka zakoupena v hospodě Crazy spojené s OÚ.
 
sokoj
Na hospodě v Černých Voděradech jenž je spojena s OÚ zove se nápis "CRAZY" a známek mají plnou krabici od bot.
 
Milan
Známku jsme koupily v Černých Voděradech v hospodě pod kaštanem, asi jsme měli štěstí, byli jsme tam v neděli v jednu a do hospody přišli zrovna uklízet po předchozí zábavě.
 
colonel
Restaurace byla zavřená a ani neměli nálepku, že púrodávají TZ. Přírodní zahradu jsme po projetí celé obce nenašli.
 
Michael
bez známky
Restaurace Pod kaštanem máá prý dlouhodobě zavřeno. Doporučuju ji jako prodejní bod zrušit a dát to do nějaké velké hospody/restaurace v Jevanech, které otevřeno mají. V Centru Hnutí duha prý právě prodali poslední a musejí doplnit....
 
Karolína Černá
Voděradské bučiny
Nádrehné lesy, opravdu doporučuji - zejména na podzim.TZ - rest. U kaštanu mění majitele - zavřeno. Ve vedlejší hospodě nás poslali nahoru u rybníka doprava, dále dozadu a poslední nový rodinný dům - p. Dobrý - hnutí DUNA. (Na zahradě totem.)
 
douchovi
Je zde opravdu krásně a i když tu houby sbírá celá praha a přilehlé okolí, stejně na nás zbylo. Ticho a klid a houby. Byl to krásný den. Známka dostupná bez problémů v Černých Voděradech u pí. Dobré.
 
vláďa
Do Voděradských bučin jsem vyrazil na kole. Je zde moc pěkně, akorát cyklotrasy jsou naznačeny dost mizerně, nebo já špatně vidím. Doporučuji si s sebou vzít mapu.Známka v sobotu odpoledne bez problémů v restauraci U kaštanu.
 
libor
Znamka koupena v restauraci U Kaštanu bez problému.
 
Libor
TZ jsme sehnali v restauraci v Černých Voděradech (u silnice naproti zastávce autobusu, v budově spolu s obecním úřadem), a to v sobotu odpoledne (cca. po 15.00), v Bučinách ještě plno sněhu (27.02.2010), rybníky ve Voděradech, v Jevanech i na Vyžlovce byly ještě zamrzlé, takže k plánovanému krmení kačenek nedošlo, rohlíky snědly děti .-)
 
Mandy
U Kaštanu mají! Dnes bylo krásně, sluníčko, vedro, konečně léto jak má být!!!!
 
Jana
Známka nedostupná - v restauraci ji nemají a prý už dva měsíce čekají na dodání.Nicméně procházka opravdu nádherná, určitě stojí za výlet.
 
Vláďa
V Bučinách jen procházka
Mohu potvrdit jen předešlý příspěvek. Snad jen s tím, že přírodní zahrada Hnutí Duha v Přestvůrkách je jen pouhá fixe. Jen cedulky na plotě, že tam jaksi někdy bude. Nikde nikdo, telefon nikdo také nebere. Zas jedno moc povedené známkové místo. Naprosto nedobytné. Napsat si o známku ? Jak potvrdit návštěvu ? Foťákem ? A co vyfotit ? Bučiny ? A co nějaký jiný les ?
 
Mároš+Macik
V Bučinách krásná procházka.Známku v restauraci U kaštanu neměli,prý čekají na dodání.Zkoušeli jsme i volat na níže uvedený telefon ale nikdo nám to nebral.
 
Bohumil Šmucr
Pěkné místo, které určitě stojí za návštěvu. Jen bych se pozastavil nad informací kde známku koupit podle atlasu TZ. Obec Voděradské bučiny jsem na mapě nenalezl a žádné další informace atlas neobsahuje. Tak jsme si tuto rezervaci projeli na kole a známku si necháme poslat.
 
ivan
TZ bez problémů v místní hospodě spolu s pivem a polévkou.
 
Tomas
Určitě....známka byla koupena bez větších problémů, až na hledání domu.Kdo si nebude jistý-je to takový novější dům s malou sovou na střeše.Jak se tam dostat:z bučin-dojdete k voděradskému rybníku, kde se k vám připojí ulička>po ní půjdete jakoby směrem k bučinám>půjdete pořád rovně až dojdete k zatáčce doprava(před váma bude taková menší louka)a lehce vpravo uvidíte tento nově postavený, nádherný, skvostný, barák prostě jak hrom se sovou na hřbetě střechy.Jinak musím dodat že bučiny sou nadherné v každém ročním období.Chodím se sem nadýchat čerstvého vzduchu a odpočinout od všeho ruchu a záležitostí,které mě potkají na cestě životem.Straré duby jsou opravdu staré a uplně z nich sálá ta jejich energie.Procházka klidně i s kočárkem nebo s pejskem, to už je prostě jedno.Nádherné strávení víkendového odpoledne ve Voděradských bučinách stojí za to,a co vy na to?Nadšenec z TZ a Voděradských bučin.
 
Luboš
TZ je k dostání u pana Petra Dobrého. Pokud budete v Bučinách zavolejte na 777 88 55 11. Rádí Vám jí prodají.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2863 Turistických známek
2789 Výročních TZ
286 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2023 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek