Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 809 - Vranov Pantheon


Popis

Zbytky gotického hradu v Českém Ráji nad obcí Malá Skála, v údolí Jizery. V 19.století přeměněny na romantický areál se zámečkem - Panteon.

Mapa

Navštívil jsem Vranov Pantheon

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Hrad Vranov Pantheon - kasa
Toto místo prodává také turistickou známku
Žlutá plovárna, Malá Skála
Toto místo prodává také turistickou známku
Infoshop Vejměnek, Malá Skála 12
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
HRADY
Kraj/okres:
Liberecký kraj/Jablonec nad Nisou
Poloha:
50°38'34"N 15°11'13"E
Hodnocení:
2.921
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 809 - Vranov Pantheon
Obrázek č. 2, Turistické známky, No. 809 - Vranov Pantheon


12.11.2022 - dostupná bez problému
27.08.2022 - dostupná bez problému
17.08.2022 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Vladislav Dušek
Vladislav Dušek
Tz
Tz na pokladně hradu. Prohlídka části Pantheonu je sice spíše pro kamzíky, ale líbila se mi.
 
Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
Tz
Z Rýmařova.
 
Václav Toth
TZ
Známku ani na jednom udávaném místě nemají prej vyprodáno a objednáno.
 
Oldřich Medek
Oldřich Medek
TZ
TZ bez problému zakoupena v pokladně při vstupu do Pantheonu :-)
 
Viktor Blinka
Viktor Blinka
TZ
Známka dostupná v Infoshopu Vejměnek.
 
Jitka Kočí
Jitka Kočí
TZ
na Pantheonu ani v infu pod hradem známku neměli, ale v infu Vejměnek jich ještě pár měli.
Hrad je moc hezká zřícenina - vyčerpávající komentář psal níže "wenzel".
 
Josef Bušek
Josef Bušek
TZ hrad Vranov Pantheon
TZ jsem zakoupil bez problémů v Boučkově statku. Jinak hrad Vranov Pantheon jsme navštívili asi už před třemi lety je to pěkná rozsáhlá zřícenina rozhodně doporučuji navštívit.
 
wenzel
Vranov - Pantheon
Nádherná zřícenina skalního hradu nad řekou Jizerou v Malé Skále. TZ zakoupena v pokladně, která je vybavena velkým množstvím suvenýrů a také občerstvení. Kousek pod hradem se na červené turistické značce nachází odbočka na skalní vyhlídku, kterou rovněž stojí za to navštívit. Na Vranově po zakoupení vstupenky obdržíte tištěného průvodce (který se nevrací) a hrad si procházíte sami. Součástí hradu je i zachovalá kaple, v patře se nachází výstava nádherných ručně kreslených obrázků. Další část prohlídky směřuje do skalních útrob zříceniny, některá místa jsou hůře dostupná a fyzicky namáhavější. Nejnáročnější je výstup na nejvyšší bod hradu- na skálu s křížem. Zde doporučuji vzít si s sebou cepín. Pokud chcete hrad poctivě projít celý, občas se pokochat výhledem do okolí a pročíst si průvodce, počítejte s minimálně hodinou času. Na Vranov je také krásný výhled z louky na druhé straně Malé Skály (na červené turistické stezce stoupající od Boučkova statku nahoru přes louku k lesu směrem k vyhlídce Sokol).
 
Nela Beranová
Nela Beranová
Hrad Vranov - Pantheon
Hrad Vranov - Pantheon je vidět už z povzdálí, jak se krásně tyčí nad řekou. Výšlap k němu je sice poměrně příkrý, ale stojí za to. Na pokladně dostanete popis a sami si procházíte celý "areál". Známka zakoupena v IC.
 
Zdeněk Macháček
Zdeněk Macháček
Hrad Vranov - Pantheon
Známku jsem pořídin v pokladně zříceniny hradu. Obsluha milá a sympatická. Hezký zážitek z prohlídky hradu, včetně výšlapu na vyhlídku.
 
dickee@seznam.cz Bayer
dickee@seznam.cz Bayer
.
Hrad Vranov - Pantheon je vystaven na skalním pískovcovém ostrohu nad řekou Jizerou. Jedná se o zcela unikátní hrad, který byl doslova vytesán do pískovcové skály. Upozorním také na vyhlídku směrem do údolí nad řekou Jizerou ze které je moc hezký výhled nejen na Malou Skálu, ale také na Suché skály, hrad Zbirohy (mimo jiné s vlastní TZ) a také vzádlené Krkonoše - není v areálu hradu, ale mírně pod ním - vede k ní tur. značka.
Samotná procházka hradu je zážitkem sama o sobě a závěrečný výstup na nejvyšší bod hradu k vyhlídce U Kříže jednoznačně stojí za to už pro ten výhled samotný, ale i výstup.
TZ v pokladně k dostátní v dostatečném množství za standardní cenu 30 Kč a navíc velice příjemná obsluha. Rodinné vstupné 2+2 za 100 Kč mně na dnešní dobu přijde také v pořádku.
 
Broskvoň Obecný
Broskvoň Obecný
Hrad Vranov
TZ koupena přímo na hradě v novém stánku u velmi sympatické paní pokladní, kterou tímto zdravým. Sice počasí nebylo nic moc, tohle místo je neuvěřitelné. Spletité uličky skalním hradem a jako bonus pro fyzicky zdatné je adrenalinová cesta na krásnou vyhlídku. Nádherné místo.
 
dickee@seznam.cz Bayer
dickee@seznam.cz Bayer
Re: Hrad Vranov
Jednoznačně můžu potvrdit Petrovo informace. Byli jsme na hradě v sobotu 26. 03. Počasí už bylo jednoznačně lepší a tak jsme měli i krásné výhledy. Známek bylo dostatek a obsluha skutečně milá a simpatická.
 
MARTIN PŘIBÍK
MARTIN PŘIBÍK
aka magipriba
Známka byla minulý týden v pohodě dostupná v pokladně/občerstvení hradu. Prodávají i TZ nedalekého Frýdštejna. Vstup do členitého areálu hradu za přijatelných 50,-. Průvodce hradem je na tištěném letáku. Přímo pod hradem v Malé Skále vznikl nový minipivovar. Pivko mají parádní, obzvláště světlý ležák !
 
Eva Kunešová
Eva Kunešová
TZ.
Na hradě k dispozici i pěkná razítka.
 
K8
Prodejní místo
Opravdu se prodává v "Půjčovna lyží Šneko" ???
 
Jiří Kadaník
Jiří Kadaník
Zámeček
21.7.2014 - TZ zakoupena na pokladně...krásné výhledy...náročnější pasáže prohlídky...zámeček NEPŘÍSTUPNÝ => rekonstrukce!!!
 
K + E
Vranov
TZ koupena v obchůdku se vstupenkou u vchodu do hradu, možné zakoupení malého občerstvení. Výhledy krásné.
 
Libor
28.09.2012 - TZ koupena v pokladně skalního hradu. Krásné místo, perfektní výhledy, skalní bludiště, ráj pro děti... jednoznačně doporučuji (nejlépe celou trasu od rozhledny Kopanina - prakticky pořád z kopce až do Malé Skály).
 
Libor
Po dlouhé době jsme navštívily místo,které si turistickou známku zaslouží. Tohle místo mohu všem doporučit,aby ho navštívili. Patří opravdu mezi TOP skalní hrady. Z vyhlídky u kříže je vidět Frýdštejn. Z druhé vyhlídky je krásný pohled na Malou Skálu a Jizeru, ovšem nic pro slabé povahy. Mohu potvrdit že prohlídka není vhodná ,pro lidi kteří mají pohybové potíže. Známka koupena v cukrárně spolu se známkami 1248,800,1613.
 
Renda
Známka zakoupena v cukrárně
 
Lucka
Známku jsme zakoupili na Žluté plovárně, ale mají ji i v Cukrárně pod vyhlídkou, kde si můžete také zakoupit známky 1248, 1613 a 800.
 
Veronika
Místo je krásné, výhled po okolní krajině si užije každý, výstup na hrad je jednoduchý a plynulý, nicméně přímo na hradě jsou kamenné schody, které jsou docela nebezpečné (za vlhka, mokra či deště těžce slízatelné) - nic pro lidi s problémy kolenou. Známek mají dostatek.
 
Pajin68
Místo nádherné, výstup zvládl i tříletý syn, na hradě známku neměli, snad během týdne, v cukrárně též nic (6.8.), prý až po neděli.
 
vláďa
Známek mají na hradě dostatek. Hradní areál je úžasný a dnešní člověk asi stěží pochopí, jak šlo v těchto místech vybudoval hradní areál. Vrcholem je pak výstup na vyhlídku U kříže, která je sice náročná, ale pohled do kraje je odsud nádherný.
 
Pavel
mám z této návštěvy krásné dojmy a zážitky.Všem doporučuji.příjemná procházka a konec stojí za to.pavel.
 
ZULU
Menší oprava - s dětmi v pohodě, 3-letí vylezli téměř sami i na nejobtížnější část (vyhlídku u křížě) a vydrápali se tam i těhulky :-).
 
HOLAS + Peťa
Velmi pěkné místo. Škoda, že začalo pršet a museli jsme naši prohlídku uspíšit. Zajímavá trasa, některé části přístupné po větší fyzické námaze, ale stojí to za to. S dětmi bychom sem moc nejezdili, některé části nejsou zrovna bezpečné.
 
Pařez
Tož konečně!!! Nakúpené! Ale to bylo pokusů. Hore jsem ani nebyl, v cukrárně mají aj TZ Vysoké a TZ Nístějka. Vranov je super.
 
Veronika
web Vranov-Pantheon
Vranov-Pantheon má konečně své webové stránky: http://www.vranov-pantheon.org/Na nich můžete sledovat informace o otvíracích časech, aktuálních výstavách v nové galerii v hradní kapli, blížící se akce, či případné rozšíření sezóny
 
Michal Pech
Vranov-Pantheon
Malá Skála je perlou Českého ráje a Vranov je překrásný. Některé partie hradu ovšem nejsou zcela jednoduše přístupné. Pozitivem je, že je zde otevřeno i v pondělí. Doporučuji!!
 
Jaromír
Na Pantheonu známky momentálně nemají a v cukrárně mají do 1.9. zavřeno.
 
Libor
Krásný výhled. Všem vřele doporučuji!!!
 
Tessa
Prohlídka Vranova - Pantheonu
Ještě bych chtěla doplnit, že prohlídka hradu není moc vhodná pro rodiny s menšími dětmi, resp. je dost fyzicky náročná a pro děti i nebezpečná. Pro vaši představu, my jsme tam byli s dětmi 11, 4 a 1,5 roku a prohlídku jsme vzdali v místě, kde má pamětní desku 13letá dívka, která se kdysi zřítila ze skály..... prostě maminka psychicky nevydržela :-)
 
Tessa
Cukrárna pod hradem
Známku jsme zakoupili ve výborné cukrárně na úpatí kopce pod hradem (ale známky mají i přímo na hradě). V cukrárně měli ještě TZ No.800 Vysoké nad Jizerou a No. 1248 Nístějka, sice nevím proč, protože tato dvě místa jsou z Malé Skály dost z ruky, ale využila jsem příležitosti a známky si koupila.
 
Domík
Turistickou známku momentálně nemají... jinak ale návštěva určitě stojí za to.... :o)
 
Minihušek
Moc hezké zřícenina, vřele dopuručuji. Až si budete kupovat vstupenku nebo TZ tak se koukněte nad sebe to budete koukat.
 
Tatík
Turistických známek dostatek v pokladně na Vranově za normální cenu, mají i pohledy a malé občerstvení. Otevřeno až do 18,00 hod. Doplním jen jediné-výstup z Malé Skály od parkoviště za 40,- Kč (asi 600 metrů) dá zabrat, ale stojí za to! Odbočka k vyhlídce je stále zavalena stromy.
 
Miri
Nic krásnějšího jsem snad ještě neviděla!
 
Kačík
Místo je to dopravdy náherné! Pozor, přímo na hradě je známka za 30 Kč (asi příplatek za vyšlapané schody). Dole v kiosku je za 25 a doopravdy mají i známky s č. 800 a č.1248, nějak nechápu proč :o(
 
Zdeněk
Je to skvělé místo, procházíte si ho sami podle předtištěného průvodce. Ale připravte se na to že je to trochu makačka, zvláště výstup ke kříži.
 
Martin
Přímo na Vranově známky neměli, prý je těsně před námi vykoupil dětský tábor, nechápu, proč si na léto nedělají dostatečné zásoby, vždyť tábory jsou každý rok a mohli s tím počítat. Takže známku jsem sehnal dole v Malé skále v kiosku na parkovišti, kde mají kdovíproč i No. 800 Vysoké n. Jiz. - to je docela divné a navíc mi to připadá jako porušení pravidel, protože známka je ve Vysokém k dostání bez problému a i kdyby nebyla, nevím, kdo by si pro ni do Malé Skály jel?! Prohlídka Vranova je celkem krátká a dostanete půjčené klíče a papír s popisem jednotlivých míst prohlídky. Některé schody dají docela zabrat =)
 
bublifuk
Ve stánku LPG
mají i známku č. 800 Vysoké nad Jizerou a štítek Frýdštejnu.
 
Petr Kožený
Sprá vně by snad mělo být Vranov a Pantheon.......
 
Lenka
Pobyli jsme pár dní na Malé Skále - je tam opravdu krásně, stojí za vidění. Jenom bych chtěla dodat upřesnění
k prodejnímu místu: známku prodávají na čerpací stanici LPG (je tam takový malý stánek), nikoliv na vedlejší
benzince.
 
Lenča
Souhlas s Granulí, opravdu zajímavé, krkolomné a dobrodružné - místy. Z Pantheonu jsem se v 15.30 rozeběhla na
Frýdštejn, protože mají jen do 16 hodin otevřeno. Podle rozcestníku je to z Pantheonu na Frýdštejn jen 1,5 km,
ale zdálo se mi to přes ty kopce, kořeny, skály nejmíň 5 km. Málem jsem vypustila duši, ale stihla jsem to....
v 15,50 jsem tam byla a stejně známku neměli. Jinak Vranovský hřeben je krásný, i horolezce jsem tam zahlédli.
 
granule
Český ráj
Při pobytu na Malé skále s cílem projít Český ráj, jsme nemohlí Vranov - Penthenon vynecht. Doporučuji
vyhlídku Zahrádka pod Pantheonem. Nádherný výhled na Jizeru, Malou skálu a Suché skály. Vstup na panthenon
25,-Kč dospělí. Otevřeno PO-NE 9-18. Známku pohled i razítko mají. Byli zde ochotní. Dostanete průvodce a klíč
od branky hradu. Místy docela obtížné. Vyhlídka ke kříži opravdu náročná. Doporučují slézat pozadu a dohodnout
se při vylézání. Vejdou se tam tak čtyři - pět lidí. prohlídka trvá asi tak hodinu. Pak doporučuji na
Frýdštejn. Po cestě mnoho plastik a pomníků - vnější Pantheon. Cesta na Frýdštejn je pořád do kopce, schody a
ty tři kilometry jsou nějak sakra dlouhé. Ale Frýdštejn pak stojí za to.
 
DANA
MOC PĚKNÝ SKALNÍ HRAD, DOCELA MAKAČKA HO CELÝ PROHLÉDNOUT.PĚKNÁ CESTA ODTUD NA HRAD FRÝDŠTEJN.
 
Ene & Kmochy
S "pani na Pantheonu" jsme neměli jediný problém. Možná to je tím, že nám dala hned na poprvé
hezkou známku :-)
 
Danča
Paní na Pantheonu je nepříjemná, nutila dětem známku bez útržku a nerada dala vybrat, jelikož jsou všechny
stejné.
 
J&D
Stále trvá stav "máme objednáno, snad koncem května", takže jsme neuspěli. Po zaplacení vstupného
dostanete tištěného průvodce a klíč a hrad si odemknete a prohlížíte sami. Místy se jedná o hodně těžké
výstupy (malé děti bych např. ke kříži raději nebrala). Pokud budete přicházet od Frýdštejna, doporučujeme u
vstupní branky do areálu Pantheonu (cca 1km před hradem) odbočit ze značky, která uhýbá doleva a pokračovat
skrz bránu rovně po ostrohu - je to mnohem zajímavější cesta než ta značená, ale opět hodně namáhavá a místy
nebezpečná (hlavně návrat na značenou stezku).
 
Vašek Kozuk / Linda Símová
Máme smůlu, že jedeme podle staré známkové mapy; v ní Pantheon není uveden. Prošli jsme jej, ale o známku se
valně nezajímali - čehož ted litujeme, takže ani nemůžu napsat, jestli známku měli, či ne.
 
Fanýs
Skály jsou pěkné, ale kostel i hrad byly zamčený.
 
Stánidlo
Je prostě zavříno... Skvělé skály...
 
martin
podle průvodkyně letos už známka na hradě nebude - snad příští rok
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2800 Turistických známek
2707 Výročních TZ
280 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2022 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek