Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 2168 - Vrch Boreč


Popis

Vrch Boreč se nachází v Českém Středohoří a vypíná se do výše 446 m nad obcí Režný Újezd. Patří mezi nejpozoruhodnější vrchy této oblasti, protože je dokonalou ukázkou tzv. ventarol a říkávalo se mu také Kouřová hora. Z Režného Újezdu nedaleko Lovosic vede na vrchol Borče okružní naučná stezka s devíti zastávkami. http://www.treking.cz/vrcholy/borec.htm


Mapa

Navštívil jsem Vrch Boreč

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Zahradní kiosek u RD č.2, Režný Újezd
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
ČESKÉ STŘEDOHOŘÍ
Kraj/okres:
Ústecký kraj/Litoměřice
Poloha:
50°30'50.83"N 13°59'18.81"E
Hodnocení:
3
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 2168 - Vrch Boreč


29.12.2018 - dostupná bez problému
22.12.2018 - dostupná bez problému
14.10.2018 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Jan Koudelka
Jan Koudelka
TZ Boreč
Dnes známka získaná po zazvonění, děkuji za ochotu.
 
Martin
Re: TZ Boreč + Putovní známka
Na jaké stránky jste koukal? Oficiální stránky jsou www.morusovazahrada.cz a tam je uvedena otevírací doba So, Ne a státní svátky 10 - 17 h.
 
Kiosek pod Borčem, Morušová zahrada
Otevírací doba
Oficiální web je www.morusovazahrada.cz, otevírací doba je skutečně pouze o víkendech a státních svátcích. V sobotu 29.9. bude vyjímečně zavřeno. Prosím sledujte oficiální stránky či facebook.
 
Michael Salveguart
Michael Salveguart
TZ Boreč + Putovní známka
Na netu Zahradního kiosku je stále mylně uvedeno, že je otevřen od ÚT do NE 10.00-17.00, ale pravda to není. O nějaké rekonstrukci zde není ani zmíňka. Majitelé jsou možná ochotní prodávat i přes plot, ale 14.9. 2018 nebyl nikdo přítomen ani z jedné strany plotu, jen dva uňafaní psi a ti moc pochopení pro zklamaného sběratele neměli.
 
Milan Šperka
Milan Šperka
Známka koupena v Morušové zahradě.
Kvůli rekonstrukci má otevřeno skutečně jen v sobotu a neděli, ale majitelé jsou velice ochotní a příjemní a známku (včetně putovní)ochotně prodají i přes plot.
 
Martin
www.morusovazahrada.cz
Na oficiálních stránkách zahrady je uvedena otevírací doba: So - Ne, státní svátky 10 - 17 h. Mimo tuto otevírací dobu je možné domluvit návštěvu na objednávku telefonicky. Zahrada je v týdnu uzavřena z důvodu probíhající rekonstrukce na objektu čp 2.
 
Antonín Sečkár
Antonín Sečkár
TZ
Známka dostupná i v IC Lovosice.
 
Libor Horáček
Libor Horáček
Re: TZ
Ale není k ní aktuální putovní známka zdarma.
 
speedy
Kiosek
Kiosek pod Borčem je letos opravdu otevřen jen o víkendech, z důvodu rekonstrukce. Může se proto jevit jako trochu nešťastné rozhodnutí sem právě v tomto roce umístit putovní známku. Přístup majitelů je ale výborný, pokud je zastihnete na zahradě nebo se dozvoníte, známku ochotně prodají i mimo otevírací dobu. Takže dá se...

Jinak samotný vrch Boreč je asi opravdu nejatraktivnější v zimních měsících, kdy lze pozorovat ventaroly a s nimi spojené jevy. V létě je to sice taky pěkná procházka, ale vidět toho moc není (ani ze zarostlého vrcholu). Naopak by to chtělo mačetu nebo aspoň dlouhé kalhoty na eliminování nepříjemných kopřiv. Ale to je moje chyba, věděl jsem, do čeho jdu. Příští návštěva bude určitě na sněhu :)
 
Standa
Otevírací doba
To je putovní známka opravdu dostupná pouze o víkendech? Jsem trochu zmaten z předchozích komentářů - jeden píše, že je otevřeno denně, druhý že pouze o víkendech, třetí že omezení na víkendy je pouze po dobu rekonstrukce... Zřejmě zmatení plyne ze spojení kiosku a Morušové zahrady... nebo je to totéž?

Máte někdo prosím bližší info, jak to bude s dostupností známky v letní sezóně? Děkuji.
 
Jiří
Sobotka
Známka včera dostupná bez problémů. Majitelé velmi vstřícní a ochotní - sami jsou sběrateli TZ. Bylo to velmi příjemné překvapení na místě, které jsem do té doby vůbec neznal. Morušová zahrada se pomalu vytváří (začali zhruba před 4 roky), velmi pěkné. Musím ocenit výrobce TZ, že se opravdu pro umístění putovní TZ snaží vybírat zajímavá a ne moc turisticky známá místa, aby vešla ve známost.
Jenom upozorňuji všechny na otevírací dobu Morušové zahrady: SO a NE 10-17 !!!
 
Petr Eibich
Petr Eibich
Kiosek
Včera jsem moc turistů na kopci nepotkal, ale v kiosku velmi přátelské a ochotné přijetí.Mám z návštěvy velmi dobrý pocit.
 
Radek Berka
Radek Berka
Kiosek
Tak nevím jestli byl dobrý nápad umístit putovní známku sem. Dnes jsem kiosek chtěl navštívit, ale bylo zavřeno. Na informačních cedulích bylo uvedeno všechno možné jen ne otevírací doba. Jediným informačním zdrojem uvedeným na ceduli u vrátek do zahrady uzavřené visacím zámkem byla internetová adresa www.morusovazahrada.cz. Tam jsem se později dočetl, že otevřeno mají pouze v sobotu a v neděli a ve svátek. Takže ve všední den si pro putovní známku raději nejezděte.
 
František Daněk
František Daněk
TZ
Teplota pouze -3,ale nahoře u teploměru jako v sauně.Plno turistů a známek dostatek.
 
Vratislav Blažek
Vratislav Blažek
TZ 2168+PUTOVNÍ 2018
Známky bez problémů k dostání na konci obce v kiosku pod úpatím hory.Dojdete sem i nahoru po zelené značce.Ventaroly krásně v -7°C kouřily,jen škoda,že svítilo slunce a rychle mizela okolní námraza.Chce si to přivstat a být nahoře tak maximálně do 10 hodin.Známek a to i putovních byl dostatek,stejně tak Turistická nálepka 2168.Krásná 2 razítka do wanderbuchu.Otevřeno nyní po dobu rekonstrukce pouze o víkendech cca. od 9 do 17 hodin,dle zájmu lidí!Na jaře opět klasická otevírací doba od 10 do 18 hodin. Takže lovu TZ+TN zdar! *K*E*Ž*I*
 
Jan Pásler
Jan Pásler
Putování za putovní známkou
Tak jsem se vydal na Boreč časně ráno, abych tam byl za co největšího mrazu. Cestou dolů, asi v 8 hod., jsem nechtěl paní v kiosku tak brzy otravovat, tak jsem se zkusil stavit v Lovosicích. TZ Boreč tam v infocentru mají, ale bez putovní. Takže kdo chce putovní TZ, musí pro ni poctivě doputovat do Režného Újezda. A doporučuji neváhat a využít současných mrazivých dní.
 
Petr Strnad
Petr Strnad
Pěkné a dostupná i putovní TZ
Pěkné místo. TZ i putovní TZ dostupná v zahradním kiosku spolu s dalšími suvenýry a drobným občerstvením. Ventaroly byly patrné i za neúplně mrazivého počasí.
 
Vladislav Stárek
Vladislav Stárek
Boreč
I v sobotu 14.1. bylo mrazivé počasí a z vrcholu hory se krásně a teple kouřilo. Známka bez problémů k dostání u milé paní v zahradním kiosku v Režném Újezdě.
 
Eva Rosenbergerová
Eva Rosenbergerová
7.1.2017
V mrazivém zimním dni mělo nápad podívat se na Boreč množství lidí, které bych čekala spíš na Karlštejně. Štrůdl zaparkovaných aut se táhl po obou stranách silnice a situaci musela řešit policie, protože místní autobusová linka nemohla vůbec projet. Štrůdl lidí mířil také logicky na kopec, ale ventaroly na vrcholu Borče trocha toho nepohodlí bohatě vynahradily. A na kiosek je spoleh - známka bez problémů zakoupena.
 
Roman Vagner
Roman Vagner
Re: 7.1.2017
Taky jsem byl.
 
Vladimír Huml
Vladimír Huml
TZ
Koupeno v IC Lovosice. Ale mají jí i v kiosku, který nelze minout při cestě z Lovoše na Boreč. Mají i turistickou vizitku, kterou v IC ne ;-)
 
Martin
TZ 2168
Známku lze také koupit v IC v Lovosicích.
 
Honza
TZ, TN i pohlednice
Vchod do zahrady ke kiosku v Režném Újezdě je označený ukazatelem. Kromě TZ a TN mají také pěkné pohlednice (Borečský vrch, Lovoš, Ostrý a Milešovka). Info pro sběratele - pohledy jsou jejich vlastní výroby, jinde se koupit nedají.
 
Eva Kunešová
Eva Kunešová
TZ
Vše bylo níže řečenou, zbývá pouze dodat, že mají také pěkné razítko.
 
Jan Pásler
Jan Pásler
Kouřící hora (v zimě)
Ve vsi Režný Újezd je na hlavní křižovtce hostinec. Tam známku nehledejte. O pár metrů dál je další hostinec, ani tam známku nenajdete. Pokračujte dál podle značek naučné stezky a když už se zdá, že vesnice končí, objevíte vlevo vchod do zahrady, kde nabízejí občerstvení a prodej turistických známek. Je to vlastně okno z domku do zahrady, kde se můžete občerstvit a koupit si turistickou známku. Otevřeno je denně od 10 do 18 hod. Paní majitelka informuje, že otevřeno bude i v zimě. Vrch Boreč je totiž nejzajímavější za mrazivých dní, kdy z trhlin v zemi, tzv. ventrol, vystupuje teplejší vzduch a z hory se doslova kouří a v okolí ventrol vznikají efektní námrazy na blízké vegetaci.
 
Ondřej Červenka
Ondřej Červenka
Re: Kouřící hora (v zimě)
Ventaroly, ne ventroly
 
Martin Průcha
Martin Průcha
Dostupnost
Známka zakoupena v rodinné domku číslo 2, který je cestou na brchol Bořeče. Pokud jste autem, tak ho můžete nechat stát ve vesnici u malého rybníčku, kde začíná naučná stezka. Dejte se napravo podél rybníku a tam již jsou vidět ukazatele k místu prodeje známky. Otevírací doba byla od 10 do 17 hodin, ale nejsem si jistý víkendem. Známek mají dostatek a tomu si můžete dokoupit případné občerstvení a jiné serepetičky. Samotná hora stojí za výšlap, při pěkném počasí nádherný výhled.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2531 Turistických známek
2301 Výročních TZ
252 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
Speciální ediceKlub TZInfocentrum a MuzeumTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoCentrum Paraple logoTuristika.cz logo
 
 
 
 
 
Infocentrum turistických známek

Dobrý anděl

Rodinné Jeseníky

eBook čtečky

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2019 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek