Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1981 - Vyhlídková věž děkanského kostela, Tábor


Popis

Vyhlídková věž děkanského kostela má 250 schodů a věž vysokou 87 metrů. Z vyhlídkové věže je krásný pohled na celé město Tábor, rybník Jordán a na Poutní kostel Klokoty. http://www.turistika.cz/mista/vyhlidkova-vez-dekanskeho-kostela-promeneni-pane-tabor

Mapa

Navštívil jsem Vyhlídková věž děkanského kostela, Tábor

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Vyhlídková věž děkanského kostela, Tábor (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
ROZHLEDNY
Kraj/okres:
Jihočeský kraj/Tábor
Poloha:
49°24'52"N 14°39'30"E
Hodnocení:
2.724
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1981 - Vyhlídková věž děkanského kostela, Tábor


20.06.2020 - dostupná bez problému
05.10.2019 - dostupná bez problému
07.09.2019 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Václav Pour
Václav Pour
Věž
TZ dostupná v pořádku jen cena vstupného mi přišla velmi vysoká.
 
Michael Bronec
Michael Bronec
skvělé!
Úžasný zážitek, nahoře ve věži zajímavá sbírka mincí i známek...
 
Lenka Volencová
Lenka Volencová
TZ 1981
V říjnu otevřeno podle počasí. Měli jsme štěstí, že se odpoledne vyčasilo. TZ k mání až nahoře.
 
Antonín Sečkár
Antonín Sečkár
Věž
Vyhlídka pěkná. Taky se mi líbilo, že je v jednom místě vidět okýnkem dovnitř kostela ve výšce stropu boční lodi, to se rozhodně jen tak nevidí. Podlézání pod zvonem jsem se svými 193cm zase až tolik neocenil. :-D
 
Petr Dolejš
Petr Dolejš
Věž
Výhled z věže je pěkný hlavně na náměstí Tábora a okolí. Nahoře na věži je k vidění sbírka mincí a bankovek místního sběratele. Zážitek je také, že cestou nahoru i dolů musíte podejít pod zvonem kostela. TZ nahoře ve věži.
 
Jan Plaček
Jan Plaček
rekonstukce
Děkanský kostel je momentálně v rekonstrukci.Velké zklamání.Infocentrum o víkendu také zavřeno.Aspoň otevřeno Husitské muzeum.
 
Matouš Mlčkovský
Matouš Mlčkovský
super výhled
Náderný výhled. Velké plus prodejní výstava mincí a ruzných světových platidel. Ale pozor už jich májí pouze posledních 5 :) .
 
Linda Valentová
Linda Valentová
:-)
Oceňuji nápad,že všechno koupíte až nahoře-takže chca nechca,prostě si těch 200 schodů vyšlápnete,abyste získali (nejen) TZ:-) Ale po námaze budete odměněni kromě TZ a jiných upomínkových předmětů isampzřejmě i nádherný m výhledem z okýnek věže-zejména na centrum je fakt úžasný pohled:-)
 
Richard Bayer
Richard Bayer
.
Zajímavostí je, že TZ lze zakoupit až navrcholu po zdolání 200 schodů, kde je také výstavka poštovních známek a bankovek místního sběratele, který je také na věží pokladníkem.
Samotný výstup je zajímavý, neboť nejdříve se jde velice uzkým schodištěm ve zdi kostela a zhruba po 1/3 se přechází do věže a musí se také projít pod kostelním zvonem aby se dalo pokračovat až na vrch. Výhled je hezký, prostory do kterých se vystoupí byly používány ještě v 50. letech jako byt pro správce.
TZ k dostání bez problémů za standardní cenu 30 Kč.
 
Václav Tobiáš
Václav Tobiáš
Dostupnost
Když jsem se dozvěděl, že známku lze zakoupit na věži, ale až nahoře po zdolání cca 200 schodů. Když jsem vyzkoušel prvních pět schodů, hned jsem věděl, že pro mne tato vyhlídka není. Požádal jsem tedy jednu rodinku a malou službu. A v době čekání jsem sei přečetl potřebné pokyny k výstupu a také ceník vstupného. Základní vstupné 50 Kč a držitelé průkazky ZTP/P jenom 20 Kč. Jsem též držitelém této průkazky, takže mě hned napadlo, kolik asi takto postižených využilo této výhody.
 
Lenka Nesibová
Lenka Nesibová
TZ
k dostání nahoře po zdolání 200 schodů. Věž je otevřena od 10 - 17 hodin. Vstupné 50,- Kč.
 
Jakub Šavlík
Jakub Šavlík
TZ
3.4.2016 (neděle), TZ zakoupena na věži kostela
 
Adéla Zemanová
Adéla Zemanová
TZ
zakoupena po zdolání schodů nahoře sice je to fuška, ale za TZ to stojí a výhled nádherný :)
 
Michaela Veselá
Michaela Veselá
Vez
Výhled pri pěkně počasí krásný, výstup autenticky...
 
Mirek Kňourek
Mirek Kňourek
...
až na poslední fázi výstupu vcelku v pohodě i pro závraťáře, jako jsem já :) výhled krásnej, nahoře spousta dobových phledů, známek, mincí, milej pán (ten už ne dobovej, spíš současnej:)
 
Ivo Kušta
Ivo Kušta
Zběratelství
Lovu zdar, kdo schání různé zapomenuté předměty - viz předchozí příspšvek - nechť zavítá do nitra VĚŽĚ. Zakoupeno mnoho rarit, které jsou na a%%ru za mnohem vícero €.
 
Libor Marek
Libor Marek
14.09.2013
Sobota, den husitských slavností. Nahoru je to fuška, ale ten výhled je k nezaplacení. TZ nahoře ve věži, k zakoupení i poštovní známky z celého světa, bankovky a mince ... pán je nejspíš sběratel.
 
kuttna
Věž opravdu stojí za návštěvu. Byl jsem tam už loni a tentokrát jsem na ni šel hlavně kvůli známce. V pátek 3. května odpoledne ale byla zavřená, nikde žádná informace o otevřenosti jen poblíž o stěnu byla opřená reklama zvoucí k návštěvě. V infocentru na náměstí jsem se dozvěděl, že známku má jen pán na věži a ten si tam chodí jak se mu zachce...
 
Roman
Rozhodně tato vyhlídková věž stojí za návštěvu. Vystoupáte 200 schodů a podlezete nefunkční zvon a budete se kochat nádherným výhledem na město Tábor. A pán který tam prodává vstupenky má nepřeberné množství suvenýrů na jaké si vspomenete a které asi nikde jinde nenajdete. V nabidce má TZ č. 1981 Vyhlídková věž děkanského kostela a TZ č. 123 město Tábor. Známek dostatek.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2624 Turistických známek
2484 Výročních TZ
260 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ!!! Infocentrum a MuzeumTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Rodinné Jeseníky

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2020 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek