Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1498 - Vyskeř kaple sv. Anny s kalvárií


Popis

Kaple Svaté Anny v nynější podobě pochází z roku 1830. Je vystavěna na základech kaple z doby, kdy na zde vládl vladyka Ctibor 1403-1456. Kopeček byl zalesněn zásluhou řídícího učitele Josefa Koloce.

Mapa

Navštívil jsem Vyskeř kaple sv. Anny s kalvárií

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Kaple sv. Anny, Vyskeř (v sezóně)
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Obecní úřad, Vyskeř 50
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Restaurace a penzion, Vyskeř 71
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
CÍRKEVNÍ PAMÁTKY
Kraj/okres:
Liberecký kraj/Semily
Poloha:
50°31'55.03"N 15°9'35.25"E
Hodnocení:
2.786
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1498 - Vyskeř kaple sv. Anny s kalvárií


15.06.2022 - dostupná bez problému
14.08.2020 - dostupná bez problému
29.07.2020 - předražený sběratelský předmět
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Z kalvárie.
 
Šárka Samková
Šárka Samková
TZ
Známka zakoupena na obecním úřadě v prvním patře.
 
Šárka Samková
Šárka Samková
TZ
Známka zakoupena na obecním úřadě v prvním patře.
 
wenzel
Vyskeř
Ke kapli jsme se vydali od penzionu naproti OÚ, který je v rekonstrukci a tudíž zde známku nyní neseženete. Přes místní hřbitov (s krásnou zvonicí a kostelem) jsme vyšli do kopce až ke kapli, odkud je krásný rozhled do okolí. Pokud chcete kapli shlédnout zevnitř, vstupné činí 20kč a výklad nám přednášely 2 školačky. Jsou zde k mání i TZ, a to jak Vyskeř, tak také Pekařova brána.
 
Josef Busek
Josef Busek
VTZ
Do Vyskeře jseme přijeli 29.9.2018
podívat se na kapličku. TZ kapličky jsem kupoval před rokem v září.V kapličce měli TZ no 2259 1498 a VTZ 700 let obce Vyskeř.VTZ jsem koupil s výkladem. Z kapličky je výborný výhled na Český ráj v
 
Zuzana Lašťovková
Zuzana Lašťovková
tz
Známka zakoupena v penzionu, sice bylo ještě oficiálně zavřeno, ale díky ochotě personálu jsme získali nejen tuto známku, ale i Pekařovu bránu...
Obě místa vřele doporučuji.
 
Tomáš Svojanovský
Tomáš Svojanovský
TZ
TZ zakoupena v kapličce společně s výkladem o vzniku vesničky včetně kaple. Křížová cesta již otevřena a v kapličce jsou k vidění zachované fresky na stěnách. Určitě stojí za to i nahlédnutí do kostela pod kapličkou, který byl postaven roku 1915.
 
Jan Johánek
TZ a křížová cesta
Známka koupena společně s TZ 2259 v restauraci ve Vyskeři.Křížová cesta prochází restaurátorským zásahem a prý za měsíc bude hotová obnova.
 
Eva Kunešová
Eva Kunešová
TZ.
Známka bez problémů v restauraci Vyskeř s dobrou kuchyní. Pěkná křížová cesta s kapličkou. Bohužel výhled částečně kazí přerostlé náletové dřeviny. Kostel a zvonice na hřbitově rovněž lahodí oku.
 
Lenka Antoňová
Lenka Antoňová
Otevřeno pro veřejnost
Vyskeřská kaplička se otevře veřejnosti 15.7.2015
Nedávno zrekonstruovaná budova kaple sv. Anny na vrchu Vyskeř, bude otevřena široké veřejnosti. V uplynulých letech kompletně zrekonstruovaná stavba z roku 1830 je jednou z významných pamětihodností Českého ráje, která je díky své nadmořské výšce 465 m. n. m. nepřehlédnutelná ze všech světových stran. Ke kapli vede křížová cesta se čtrnácti zastaveními. Díky zdařilé rekonstrukci, zejména restaurátorských prací v interiéru, má tato kaplička co nabídnout. Zpřístupněna veřejnosti bude od 15. července do konce prázdnin vždy ve středu, pátek, sobotu a neděli dopoledne od 10:00 do 12:00 hodin a odpoledne od 14:00 do 17:30. Příjemná průvodkyně bude připravena vyprávět nejen o historii kapličky, ale i celé obce, a také například jak přišla obec Vyskeř ke svému názvu. Pro větší skupiny návštěvníků je možné domluvit na obecním úřadě prohlídku i mimo tyto hodiny na telefonním čísle 481 329 211 nebo na emailu vysker@craj.cz. Vstupné pro děti je 10 Kč a pro dospělé 20 Kč. Vybrané peníze budou použity na další investice do kaple a zvelebení jejího přilehlého okolí, které vedení obce plánuje realizovat již v příštím roce. Těšíme se na vaši návštěvu!
 
Dana
Vyskeř
Byla jsem překvapena jak pěkné místo to je-navíc krásný výhled do kraje.TZ k dostání v restauraci Vyskeř-milá obsluha a dobré jídlo.
 
Petra Školoudová
Petra Školoudová
Kaple
Také mě zaujal kostel a dřevěná zvonice, než kaple.
Pension skvělá obsluha i jídlo. Doporučuji navštívit:-)
 
Petr
Známku mají v penzionu na návsi. doporučuji i chvilku posedět :)
 
Libor
26.08.2011 - TZ dostupná v restauraci a penzionu ve Vyskeři, dobré jídlo a pohodička, přes silnici dětské hřiště. Výstup ke kapli po pěkné křížové cestě lesem, která začíná za pěkným kostelem - v tom 30-stupňovém vedru jsme se na nezalesněném vrcholu zdrželi jen chvilku, kaple zavřená a pod lešením.
 
PetuleM
Známka zakouopena v Penzionu a restauraci, kde je výborná obsluha a skvělé jídlo - poměrně velké porce a hlavně poctivě uvařené. Můžeme jen doporučit.
 
radek
kaple
Známka v penzionu, ale kaple je zarostlá kopřivami a trávou a navíc obehnána lešením takže nic moc
 
Honza
Známka je bez problémů k sehnání v penzionu ,který je přímo na návsi a jen kousek od krásné zvonice na místním hřbitově.Určitě doporučuji i výstup křížovou cestou ke kapli Sv.Anny kde je pěkný výhled do okolí.
 
vláďa
Kaple se zvonicí opravdu stojí za zhlédnutí, ale známka je momentálně nedostupná. Jelikož byl dnes státní svátek obecní úřad jsem ani nehledal a penzion je uzavřen. Podle cedule na dveřích by se měl znovu otvírat 27.11. 2008.
 
vitalish
TZ
jsem sehnal i v penzionu v obci, místo řádně označeno
 
Mandy
TZ opravdu v obchůdku vedle pošty. Kaplička je na kopečku nad hřbitovem, ale na hřbitově stojí také parádní kousek - románský kousek.....
 
Keži
Vyskeř-Český ráj
Nádherné místo,které si placku opravdu zasloužilo!Kaple sv.Anny z r.1830 hezká,ještě větší dominantou je ale zdejší kostel Nanebevzetí panny Marie,který je postaven z pískovcových kvádrů a u něj stojící dřevěná zvonice z r.1504.TZ dostupná v obchůdku za poštou kousek pod kostelem.Pozor!Změna otevírací doby na zimní období!ŘÍJEN-BŘEZEN PO-PÁ 8-12 14-17 SO+NE 8-10
 
SLÁVEK
PRODEJNÍ MÍSTO
TZ SE PRODÁVÁ V PRODEJNĚ POTRAVIN VEDLE POŠTY,PRODEJNA OTEVŘENA I V SOBOTU A V NEDĚLI,KAPLE NA VRŠÍČKU JE ZAVŘENÁSLÁVEK P*12
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2788 Turistických známek
2693 Výročních TZ
278 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACE
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2022 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek