Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 531 - Vysoká


Popis

Nově vybudovaná telekomunikační věž s vyhlídkovou plošinou u obce Suchdol, západně od Kutné Hory.

Mapa

Navštívil jsem Vysoká

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Rozhledna Vysoká, Miskovice
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Obec úřad, Miskovice 26
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
ROZHLEDNY
Kraj/okres:
Středočeský kraj/Kutná Hora
Poloha:
49°56'33.54"N 15°11'22.65"E
Hodnocení:
2.8
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 531 - Vysoká


04.03.2022 - dostupná bez problému
09.01.2022 - zavřeno (nelze ověřit dostupnost)
29.08.2021 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Vladislav Dušek
Vladislav Dušek
TZ
TZ v "kiosku" u rozhledny, vstupné 20,- .Rozhledna, jakých je spousta. Mnohem zajímavější je zřícenina letohrádku Belveder hned vedle.Místo i stavba mě úplně dostaly. Mít zbytečných pár miliónů, tak to koupím a postavím znova.
 
wenzel
Rozhledna Vysoká
Ocelová rozhledna pár kilometrů západně od Kutné Hory nabízí pohlad především do okolních polí, v dáli je vidět i Kutná Hora nebo Kolín. Za dobré viditelnosti je vidět i Sněžka nebo Bezděz. TZ koupena přímo pod rozhlednou, vstupné symbolických pár kaček. Jen pozor na velmi nepříjemné mušky, které se drží pod schody rozhledny u pokladny a suvenýrů. Během pár okamžiků jich na nás nalétly desítky a nepříjemně lechtaly, takže na rozhledně jsem musel vytřepat triko. A při cestě zpět totéž.
 
Antonín Sečkár
Antonín Sečkár
TZ
Známka zakoupena v samoobsluze v Suchdole. Na rozhledně se konaly závody hasičů v běhu do schodů, takže byla zavřená, ale moc to nevadilo. Od paty rozhledny je taky pěkný rozhled a hlavně, vedlejší zřícenina letohrádku belvedér je daleko zajímavější turistické místo a klidně by si zasloužila místo na známce místo samotné rozhledny.
 
Stanislav Staněk
Stanislav Staněk
Dostupnost
Potvrzuji, že známka je stále v prodeji v samoobsluze v blízkém Suchdole u Kutné Hory, spolu s místní TZ 519. Obchod je otevřen o víkendu do 11 a v pracovní dny do 17 hodin.
 
Petr Dolejš
Petr Dolejš
Vysoká
Navštíveno v červnu 2016,rozhlednu přijela otevřít jedna paní která měla u sebe i známky. Jinak výhled pěkný, ale samotná rozhledna se mi moc nelíbila.
 
Michal Tříska
Michal Tříska
Mimo sezonu
Bohuzel jsem rozhlednau a okoli navstivil dnes. Rozhledna je otevrena jen cervenec a srpen, ale i tak vyhled z jeji blizkosti stoji za to. Bohuzel diky zavreni rozhledny sem Tz.nemohl tam koupit, ani na úřade Miskovicich - taky zavreno. Proto ma trasa smerovala do nedalekoho Suchdola na zamek. Zde vsak úřad kde maji prodavat Tz.taky zavreny...Zklamany jsem pri cekani dostal hlad a sel jsem do potrvin na namesti. Na dverich mne trefi do oci napis, že maji k prodeje Tz.a taky ze ano:-) meli Tz Suchdol i Tz rozhledny....super:-)
 
Štěpán Šubrt
Štěpán Šubrt
TZ 531
TZ bez problémů zakoupena na rozhledně. Určitě doporučuji navštívit, vstupné je 20 Kč a výhled je nádherný!
 
Nela Beranová
Nela Beranová
Rozhledna Vysoká
Krásná rozhledna s moc pěkným výhledem do širokého okolí Kutnohorska. Známka zakoupena na rozhledně.
 
Martin Průcha
Martin Průcha
Dostupnost
Známka zakoupena na rozhledně
 
Miroslav Zach
Miroslav Zach
Re: ...
Už jsou opět zásobeni :-)
 
Michal Hovorka
Michal Hovorka
...
Na rozhledně jsem koupil i známku Suchodola (č. 519), známek rozhledny Vysoká měla paní u vstupného dostatek, známku Suchdola (č. 519) jsem ale bral poslední, takže tu pravděpodobně na rozhledně v příštích dnech nemusíte sehnat.
 
Jakub Šavlík
Jakub Šavlík
Vysoká
31.5.2014 (sobota), TZ zakoupena na rozhledně spolu se známkou Suchdol (No.519), kde jich mají dostatek. Rozhledna je velmi krásná a taktéž zřícenina, která se nachází zhruba 100m od rozhledny. Paní má mnoho suvenýrů, i razítko, a dokonce je zde možnost zapůjčení dalekohledu (zadarmo). Moc pěkné, doporučuji
 
Eva
Bohužel rozhledna zavřená, obecní úřad v sobotu taky ... tak to zkusíme zítra, snad se nám již zadaří.
 
romik
25.5. po poledni rozhledna zavřená ,občerstvení pod kopcem otevírá pá,so,ne od 17hod a ani na úřadě v Suchdole jsem něměl štěstí nikdo tam nebyl. jinak rozhladna je moc pěkná a výhled asi musí byl fajn. škoda
 
Wilda
Prodejní místo
Známku lze koupit na úřadě v Suchdole Po-Pá 8,00-14,00hod .
 
Michaela
Dnes opět rozhledna volně přístupná, nikdo nevybíral vstupné, ale zároveň nikdo neprodával známky..Rozhledna ale stojí za shlédnutí, a pokud je hezké počasí, určitě nabízí perfektní výhled po okolí. Dnes byla trochu mlha, ale stejně se nám tu líbilo.
 
HonzaB
Mám jinou zkušenost než předchozí pisatelé. Za mé návštěvy (první říjnovou sobotu odpoledne) byla rozhledna přístupná pouze po zaplacení vstupného (20 Kč dospělý, 10 Kč děti). Známku jsem ale sehnal v občerstvení, které se nachází u cesty na rozhlednu z obce Vysoká. Prodej je v takovém karavanu, takže předpokládám, že jde jen o sezonní a víkendovou záležitost. Určitou raritou je, že zde v současnosti prodávaj jen straré TZ (ještě s číslem na papírku) a to za 25 Kč. Nové prý mají vyprodány. Takže asi vyprodávají staré zásoby nebo co.
 
MILAN
Rozhledna volně přístupná, ale známky ani vstupenky tu nikdo neprodává, takže TZ nemáme.
 
IVA
Rozhlednu jsme navštívili 3.4.2011 je volně přístupná a TZ nikdo nikde neprodával, žádná pokladna ani občerstvení tu není, asi se ještě neprobudili ze zimního spánku.
 
Hanka
Turistické známky s občertvení u obce Vysoká!
Ahoj,kdo jdete na rozhlednu mimo otevírací dobu ( pro turistické známky), tak mám pro Vás tip. Když půjdedete po zelené - směr k obci Vysoká, tak na kraji je karavánek, kde prodávají turistické známky (výroční, zámek Suchdol a rozhlednu). Dokonce i pohledy! Mimo to se tam můžete i klidu občerstvit. Mají sušenky, mlsky a pití (i točení pivo). Dokonce i dobrý párek v rohlíku :) Ceny mají velmi příznivé.Otevírací dobu mají:Pátek od 17 - 20hSobota 13 - 20h - já jsem tam šla dřív, asi kolem 11 a už taky měli otevřenoNeděle 13 - 20hNádherný výhled. Doporučuji!
 
Zdeněk
Jelikož jsme včera jeli okolo z Kutné Hory do Českého Šternberku, zastavili jsme u silnice a vyšli si kopeček k rozhledně. Jak je zřejmě místním zvykem, rozhledna je sice otevřená, ale človíčka, který by prodal vstupenku a známku zde nenajdete. Jinak rozhledna i s přilehlým okolím moc pěkná a výhled z ní také, akorát nám zrovna hodně foukal vítr.Přijde mi to jako krajně nefér, mít napsanou otevíračku v so a ne a na rozhledně prostě nikdo není. Navíc to jsou dny, kdy na OÚ logicky nikoho neseženete. Bohužel, ani informaci, že se dá TZ koupit u starosty Suchdola jsem tam nikde neviděl, takže ze zběratelského hlediska celkem nešikovné řešení.
 
Libor
viz příspěvek níže - pardon - samozřejmě BYLY 2 slečny
 
Libor
sobota odpoledne, 12.09.09 - rozhledna vypadala ze silnice opuštěně a liduprázdně - nicméně na rozhledně byli 2 slečny s veškerým vybavením vč. TZ. Rozhledna se ve větru maličko kývala, měli jsme žaludek jako na vodě :-)
 
Jitka
Během našeho pobytu v lokalitě kláštera a rozhledny tam několik aut zastavilo, otočilo se a po chvilce odjelo. U tělesně postižených by to bylo pochopitelné, ale to nebyl ani jeden případ. Ti cestující byli evidentně natolik líní, že nehodlali vylézt 144 schodů nebo natolik skoupí, že dvacka za vstup pro ně byla nepřijatelná.
 
david
souhlas
souhlasím s jirkou,taky nemám rád kdzž je u každý památky plno aut...
 
Petr
Rozhledna volně přístupná. Osobně vyzkoušeno.
 
Rybníkář
Rozhledna zřejmě otevřená nastálo, výhled kazilo počasí, ale zřícenina kaple uchvacující. Ve vesničce Vysoká krásný hřbitovní kostelík. Známka k mání u p. starosty i v neděli, navíc Suchdol a VTZ 750 let Suchdola. Dlouho jsem se nikoho nemohl dovolat, ale dobrmanka na zahradě měla pochopení a paní starostová byla ochotná.
 
Standa
Rozhledna Vysoká
V sibitz 28.7.2007 byla rozgkedna otevřená a známka dostupná bez problémů.
 
Lenka
21.07.2007 dostupná bez problému
 
Green
Sobota
Rozhledna volně přístupná, škoda jen špatného značení. Nebýt ""lufťáku, co přijeli na chalupu, asi by jsem cestu nenašel. Známku jsem získal až po zaslání foto do Rýmařova.Jinak parádní výhle a krásné rozvaliny kostela.
 
Fat Hippo
Sobota
Rozhledna volně přístupná , vichřicí nedotčená . Známka u starosty v Suchdole společně s TZ 519 Suchdol . Zdrávi došli !
 
Tatík
Dnes turistických známek dostatek v pokladně na rozhledně (i pohledy),vstupné již 20,-Kč.Výhled bezvadný.Vyšli jsme bez problémů polní cestou před vesnicí Vysoká kolem telefonního vysílače a trosek kláštera,když poslední směrovka byla ve vsi Mezholezy.
 
katka fruhaufova
rozhledna je hezka s krasnym vyhledem na kutnohorsko. Znamka na rozhledne neni k mani. Na dverich je napsano ze je ke koupi v miskovicich c98. Odtud nas ale odeslali na mestsky urad, kde se da znamka koupit jen v pondeli a ve stredu v urednich hodinach. My jsme meli stesti!
 
Jirka
Pro lovce známek:Promiň, ale jseš přesně ten typ lidí co nesnášim. Není důležitý mít všechny známky za cenu toho, že všude dojedu autem. Škoda, že ta závora šla objet!!!Opravdu se mi hnusí lidi co vyjedou na kopec autem, tam se zadejchaj z toho, že vyjdou 50 schodů na rozhlednu, koupěj si známku, daj si o oběd (když to jde) a jedou autem domů a pak se chluběj kde všude nebyli.Malý příklad jak vznikl můj odpor k takovýmto lidem:Blízko naší chalupy na Domažlicku vede do lesa cesta na Čerchov (nejvyšší vrchol Českého lesa). Za minulého režimu bylo tohle území v ochranném pásmu hranic a tudíž nedostupné. Po revoluci tak do roku 96-98 to bylo nepopsatelné, šli jste lesem 10 km a nepotkali jste civilizaci. Prostě paráda!! Po opravě a otevření rozhledny KČT na což jsem i sám drobnými obnosy přispíval se zvedl zájem turistů, takže v létě nebylo v lesích už tak pusto, ale pořád pohoda.Poslední dva roky se povědomí o Čerchovu rozšířilo masově (bylo to tuším i v toulavé kameře) a navíc na vrcholu otevřeli restauraci. Rázem se vyrojili "turisti" co vjedou autem do zákazu vjezdu a volně se projíždí lesem v oblasti klidu Český les nyní již s vyšším stupněm ochrany národní přírodní rezervace Čerchovské bučiny. Samozřejmě, že je s tím spojen i větší nepořádek. Autem dovezete do lesa víc bordelu než na zádech v baťohu.Chvála místům, kde auta nepotkáte!!!!
 
Lovec známek
Na rozhledně jsme byli tuto sobotu (3.6.2006) kolem 17 hodiny. Z Miskovic byla cesta špatně značená, takže my
neznalí jsme dojeli až do obce Vysoká, kde jsme usoudili, že jsme tedy asi již nějakou odbočku přejeli. Poté
co jsme otočili auto jsme viděli z polí vyjíždět osobní vůz = usoudili jsme, že tudy vede cesta na rozhlednu -
a vedla. Rozhledna byla otevřena a byl na ní vzkaz, že známky se prodávají v Miskovicích č.p.89Důlu jsme
se vydali né cestou v polích, ale cestou vysypanou štěrkem a jaké bylo naše překvapení, když jsme z toho
krpálu sjeli dolů a dole byla zamčená závora :-((((((((Jaké z toho plyne ponaučení : vždy se vracejte
stejnou cestou jakou jste přijeliKdybychom neměli tak malinkaté auto museli bychom celý ten krpál
nahoru vycouvat - no to bych tedy chtěla vidět. Fuj
 
Kocour
Z rozhledny je moc hezký výhled hlavně na Kutnohorsko, z Kolínska je vidět jen to, co zahlédnete mezi stromy.
:) Poblíž je zřícenina kostela, pokud by vás zajímala. Na rozhlednu se dostanete buď polní cestou z obce
Vysoká nebo z obce Mezholezy, v Miskovicích se na cestu raději neptejte, nějaký místní dobrák mě s kolem
poslal do polí - podle vůně čerstvě pohnojených. Dostupnost jsem označil "s menšími problémy",
protože jsem na rozhlednu dorazil v pátek, zatímco otevírací doba je v sobotu a neděli 11-18, pročež jsem
musel do Suchdola. Na vlastní rozhlednu se dostanete, brána není zamčená, jen v zimě tam visí zámek kvůli
bezpečnosti.
 
Sharka
V sobotu
V sobotu 21.5.2005 jsme navštívili rozhlednu. Stojí to za to, výhled byl nádherný, létalo kolem nás rogalo,
... Vstupné bylo deset korun a místo vstupenky jsme dostali pohled rozhledny. Známky měli taky. Příjemný pán i
slečna v pokladně.
 
Jenda
rozhledna v poslední době
Bydlím asi 6 km od rozhledny a v poslední době mám takovou zkušenost, že je sice otevřená stále (není zamčená
a je volně přístupná), ale také tam není nikdo, kdo by prodával vstupenky (což je fajn) a známky (což není moc
fajn). Nevím sice, jak to bude v letní sezóně (to bude asi normálně jako dřív), teď tam každopádně známku
neseženete.Zkuste to buď na OÚ v Suchdole, pak můžete zkusit i OÚ Miskovice nebo sdružení Dítě a kůň,
které je oficiálním provozovatelem rozhledny. To sídlí rovněž v Miskovicích při silničce na Mezholezy (a
zároveň na rozhlednu).Jinak rozhledna je moc príma, chodím tam tak dvakrát za měsíc:) Akorát výhled na
Kolínsko zakrývají vzrostlé stromy (výhled je tedy pouze na Kutnohorsko - půlkruhový) Tak šťastnou cestu po
Kolínsku a Kutnohorsku!
 
Eda
Rozhledna Vysoká
Rozhledna je fajn a je z ní vidět opravdu hodně daleko. Pokud máte štěstí (my jsme neměli) tak by měl být
vidět Říp a České středohoří. Pro ty kteří mají závratě - rozhledna je nekrytá a schody jsou udělány z takové
té mříže co se dává na některé kanály, ale je bezpečná a skoro nová.Kousek vedle stojí torzo kláštera ze
17. stol. Doporučujeme.
 
Granule
Kolínsko
Rozhlednu provozuje OÚ Miskovice tel. 327515322, otevřeno je SO,NE 11-18, V červenci a srpnu i ÚT - PÁ 11-18.
Lepší je si ale na úřad zavolat, aby jste se nedrápali zbytečně. Obzvláště při zhoršeném počasí. Známku
koupíte na rozhledně, ze které je pěkný výhled na Kolínsko a Čáslavsko a nebo v obci Suchdol (č. 519), kde
známku koupíte na obecním úřadu a v případě nepřítomnosti úředníků ji zakoupíte u starosty obce, který bydlí v
Suchdole čp. 97 což je 150 metrů západně od brány zámku - vstupu na obecní úřad.
 
Ahasver
Pěkná nová rozhledna ze které je vidět kus republiky. Se vstupenkou prodávají i 519-Suchdol.
 
Luboš
Z rozhledny hezký výhled. Známku však nikde neprodávají. Asi čekají na horší počasí.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2773 Turistických známek
2660 Výročních TZ
276 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2022 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek