Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1842 - Vysoký Kámen - Česká Kanada


Popis

Vysoký kámen (738 m. n. m.) leží 5 km jižně od Kunžaku a 1 km severně od Kaprouna. Je nevyšším místem v České Kanadě a v celém okrese Jindřichův Hradec. Je to velmi zvláštní seskupení kamenů.

Mapa

Navštívil jsem Vysoký Kámen - Česká Kanada

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Rekreační areál Centrum Česká Kanada, Struhy (web)
Toto místo prodává také turistickou známku
Kavárna Kafíčko Kunžak
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
NEZAŘAZENO
Kraj/okres:
Jihočeský kraj/Jindřichův Hradec
Poloha:
49°5'15"N 15°11'10"E
Hodnocení:
2.867
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1842 - Vysoký Kámen - Česká Kanada


25.07.2019 - dostupná bez problému
20.06.2019 - dostupná bez problému
18.06.2019 - zavřeno (nelze ověřit dostupnost)
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Petr Cienciala
Petr Cienciala
31. 8. 2019
Současnou divočinou v kácení kůrovcem zasažených lesů, byly z tohoto krásného místa nejvyšší hory či bodu České Kanada luxusní výhledy do krajiny. Památník na místě je zvláštně výjimečný :)
 
Zdeňka Nemravová
Zdeňka Nemravová
tz
Druhý pokus a úspěch! Kafíčko otevřené od 10.00 a TZ mají 1842 + 1509 a TN 1509,1842, 2399. A to kafíčko se zákuskem bylo mňam. Razítko mají na OÚ.
 
Zdeňka Nemravová
Zdeňka Nemravová
tz
Všechno zavřené!!! Jediný obchod COOP otevřen, ale oni známky neprodávají. V Kunžaku zdechl pes! Ještě, že je otevřená budova OÚ a v přízemí WC. Jinak nic!! Hrůza, ani hospoda, nic
 
Ladislav Schwarz
Ladislav Schwarz
TZ
Rekreační areál opuštěný, všude zavřeno.
Kavárna Kafíčko na náměstí má v pondělí a v neděli zavřeno.
Otevřeno: Út-Čt: 10 - 16:30
Pá 13- 18, So 14-18
 
Zdeněk Čech
Zdeněk Čech
TZ
Nemají, prý je vyprodaná, zřejmě dlouhodobě.. :-(
 
Vlaďka Macháčková
Vlaďka Macháčková
TZ
doporučila bych vyhnout se celému městu Kunžak i rekreačnímu areálu. Podél cest upoutávky na občerstvení, na místě ani noha. Restaurace zavřená, areál prázdný, na chatkách pavučiny. cca po 10min vyšla paní, která mi sdělila, že známky jsou vyprodané..půlka prázdnin a známky vyprodané?? určitě bych byla pro změnu prodejního místa... a naobědvat se nedalo v celém Kunžaku
 
Jaroslav Ambrož
Jaroslav Ambrož
TZ není
TZ vyprodaná, nová prý nejdříve za měsíc. Na to, že je začátek sezony vynikající zpráva. Kolem silnic reklamy na občerstvení - zavřeno (asi v 16.30)
Taktéž bych navrhoval změnu prodejního místa.
 
Luděk a Drahuška s dětmi
Neúspěch
Známky v rekreačním středisku nejsou, prý se jich letos prodalo obzvláště mnoho. Sympatický pán nám alespoň doporučil návštěvu nedaleké „studánky přání”, takže pokud budete mít štěstí, položíte na studánku kámen a budete si TZ moc přát, třeba náhle dostupná bude. My to štěstí ovšem neměli, zřejmě si každý z nás přál něco zcela jiného... ;c)
 
Familíe Nedělovic
Familíe Nedělovic
známka nedostupná
Bohužel uprostřed sezóny, pusto a prázdno, známka není a nevypadá to že by měla být. Jinak milá slečna nám otevřela prázdnou restauraci, abychom se mohli osvěžit. Myslím si, že by známka měla být umístěna na vhodnějším místě, např. v IC Nová Bystřice.
 
Pinďa
Veliké příjemno
Vysoký kámen je od silnice necelý kilometr do mírného stoupání. Po cestě haldy borůvek a na vrcholu překvapení v podobě skalisek s obeliskem. Místo rozhodně stojí za návštěvu a mrzí mě, že jsme jej na svých vandrech po České Kanadě, míjeli. TZ mají u příjemné obsluhy rekreačního areálu. Docela si dovedu představit, že bych tam trávil dovolenou. Je tam příjemno, ochotno a usměvavo.
 
Pavel Kopřiva
Pavel Kopřiva
-
Místo je dobře přístupné ze silnice mezi Kunžakem a Kaprounem. Ukazatel u silnice je, ale musí se více koukat. Lesní cesta není rozhodně kilometr, tak jak je na ukazateli, je to blíže. Samotný kámen je monumentální a když na něj vylezete nahoru, je vidět trochu z výhledu na okolní lesy.
 
Eva Pokrývková
Eva Pokrývková
dostupnost
Známka zakoupena v Centrum Česká Kanada, šli jsme z Kaprounu po červené TZ do Kunžaku ,asi kilák před Kunžakem je poutač do Centra Č.Kanady poměrně vysoko na stromě... musíte přejít po hrázi rybníka doleva.Asi jsme měli štěstí protože obsluha velice příjemná a ještě nám dala milá slečna místní letáček s výlety do okolí.
 
Ivana Hrazdirová
Ivana Hrazdirová
Neochota na druhou
Tak do tohoto penzionu bych chtěla jet na dovolenou, s takouvou neochotou a arogancí jsem se dlouho nepotkala. Známku 24.5. nemají a svou žádostí o koupi je velmi otravujete. Bohužel je to jediné prodejní místo, takže nemáme.
 
Mipix
Na Vysoký kámen je nejlepší jet úzkokolejkou, vystoupit v lesní zastávce Kaproun a jít pěšky. Z vyhlídky skoro nic vidět není, je pohlcena lesem, ale pěkné výhledy jsou cestou. Penzion byl ještě mimo sezónu, tak TZ nemáme.
 
Eliška
Vysoký kámen
Jo a samotný Vysoký kámen je z Kunžaku směrem na Kaproun a zhruba v polovině této cesty u lesa jsou turistické směrovky - takže po žluté doprava cca 1 km.
 
Eliška
29.4.2012
V rekreačním areálu se právě chystali na sezonu, ale ochotná paní známku prodala. Chvilku nám trvalo, než jsme prodejní místo našli. Je to na výjezdu z Kunžaku směrem na J. Hradec a před benzinovou pumpou odbočit u autoservisu doleva a pak cca 200 m v tom kopci už je cedulka a odbočíte zase doleva do lesa na takovou úzkou asfaltku, která vás dovede přímo k areálu. Jinak Česká Kanada je nádherný kus země, máme to tam prochozené a projeté úzkokolejkou z J. Hradce. Doporučuji.
 
kosina petr
TZ koupite v kunžaku v penzionu CENTRUM CESKA KANADA,Kunžak čp.53
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2607 Turistických známek
2453 Výročních TZ
259 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
Soutěž s Maxiznámkami
Speciální ediceKlub TZ!!! Infocentrum a MuzeumTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoCentrum Paraple logoTuristika.cz logo
 
Dobrý anděl

Rodinné Jeseníky

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2020 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek