Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1290 - Zahrádky


Popis

Nový Zámek v Zahrádkách vystavěli ve druhé polovině 16.století páni z Vartemberka.S ohledem na situování stavby na skalní hraně nad údolím Robečského potoka a podle objevu gotických konstrukcí v prostoru severního křídla, můžeme usuzovat, že vznikl na místě staršího sídla.

Mapa

Navštívil jsem Zahrádky

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Informační centrum Zahrádky
Toto místo prodává také turistickou známku
Potraviny Zahrádky, Zahrádky č. p. 6
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
ZÁMKY
Kraj/okres:
Liberecký kraj/Česká Lípa
Poloha:
50°38'8.37"N 14°31'30.12"E
Hodnocení:
2.581
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1290 - Zahrádky


12.06.2022 - dostupná bez problému
25.03.2022 - dostupná bez problému
30.10.2021 - nemají sběratelský předmět
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Z restaurace.
 
Vladislav Dušek
Vladislav Dušek
TZ
TZ v restauraci u zámku, zrovna měli zvěřinové hody, mňam. Jinak zámek je nepřístupný, plánuje se oprava po požáru.
 
Pavel Zeman
Pavel Zeman
TZ
Dostupná TZ na OÚ Zahrádky. V obchůdku neměli.
 
Michael Salveguart
Michael Salveguart
TZ
Známku mají i v restauraci U zámku a pokud je otevřena branka u pozemku Obecního úřadu, stačí zazvonit a ochotná paní úřednice prodá známku, turistický suvenýr, vizitku, magnetku i krásné pohlednice
 
Petr Hovad
Petr Hovad
TZ
V potravinách neměli a v íčku mají v pátek zavřeno. Otevřeno pouze pondělí a středa.
 
Richard Rienessl
Richard Rienessl
Zahrádky
Zahrádky mají plec nahoru. Počtem prodejních míst mohou jít ostatním příkladem. Já ji pořídil na OÚ a k tomu leták s místními zajímavostmi. U Huberta jsme si dali oběd a tak dobrou svíčkovou jsem dlouho nejedl a plnej talíř za 129,-Kč.
 
Václav Toth
TZ
Známka zakoupena na obecním úřadě v IC naproti zámku. Zámek po požáru bez střechy nepřístupná ani zahrada.
 
LukasZ
LukasZ
Místo
Zámecký park byl na konci června zavřený, takže "prohlídka" jen skrz vrata. Určitě stojí také za prohlídku sochy světců v okolí Zahrádek.
Známku jde koupit v nedalekých potravinách vedle hospůdky U Zámku.
Otevírací doba potravin je PO-PÁ 6:30-19:00 a SO 7:30-19:00
 
LukasZ
LukasZ
Re: Místo
Oprava: na konci května
 
Známka dostupná
Známka dostupná na obecním úřadě, ale je třeba brát v potaz otevírací dobu...pouze pondělí a středa, bohužel.
 
Ondřej Kindl
Ondřej Kindl
Tz
Dnes jsme známku zakoupili na úřadě ale měli i v hospodě na zámku kde jsme se dobře najedli.Ze Zahrádek jsme šli po červené do pekla a po modré zpět moc pěkná procházka a celkově pěkný výlet.
 
Antonín Sečkár
Antonín Sečkár
TZ
Nevím, jestli to byla práce zaměstnanců OÚ, nebo nějakého turisty, ale na zavřených dveřích OÚ jsme našli nápis "mimo úřední hodiny se TZ prodávají v hospodě U Zámku a v motorestu Na Kovárně", což považuji za naprosto geniální. V hospodě U Zámku (což je ta níže zmiňovaná roubenka) sice měli zrovna vyprodáno, ale v motorestu sice paní nevěděla, co přesně máme na mysli, ale stačilo jen ukázat na vystavenou známku visící za barem a plný pytel byl na světě.

Takže přidávám další prodejní místo s otevíračkou 7 dní v týdnu od 11 do 21 až 24, podle dne v týdnu, motorest Na Kovárně (adresa Zahrádky 117, na silnici z Č.Lípa-Doksy u Novozámeckého rybníka)
 
Karel Kyksa
Karel Kyksa
Dostupnost TZ
Smíšení zboží ji již nevede a v restauraci mají pouze turistické vizitky, známky prý měli a již nemají a zatím ani neuvažují , že by je zase brali
 
Luboš Čmuchal
Luboš Čmuchal
Dostupnost
Perfektně řešená prodejní místa. OÚ a IC v budově OÚ otevřeno jen PO a ST v úřední hodiny, jinak dle přítomnost zaměstnanců OÚ a ?smíšenka se zavedením EET TZ neobjednává? prostě nemá.
 
Lenka Klicperová
Lenka Klicperová
10.4. - neděle
TZ koupena v roubence u zámku, kde jsou potraviny. Mají otevřeno i o víkendu. Na dveřích známka není, ale na dotaz paní vytáhla pytlík plný známek. Za 30 korun.
 
Milan Šperka
Milan Šperka
Známka koupena na Obecním úřadu,
dokonce i mimo avizované návštěvní hodiny.
 
Ivo
Ivo
Zámek
Když se člověk vypraví na cestu mimo víc než řídké otevírací hodiny Obecního úřadu, je to trochu honička. Nevím, je-li to to správné Smíšené zboží, ale já uspěl ve vietnamských potravinách, přístupných od silnice v dřevěnce, v níž je z druhé strany hospoda. Na vnitřních dveřích reklama na vizitky, tak jsem se zeptal pokladní, a ta vytáhla známky z šuplíku kasy. Inu, aspoň jsem hned venku poradil dalším turistům...
 
bohunka6
TZ
TZ zakoupena na OÚ, ve smíšeném zboží TZ dnes neměli, pouze výletky, ale paní říkala, že tam není dlouho, ale že objedná. Zajímalo by mě, jak mohl Mireček vydržet učit se zrovna tady češtinu, když je to taková maličká, česká víska. Možná by se mohla vydat výroční TZ s Mirečkem :-D
 
Libor
Známku jsem koupil u p. správce ,kterého jsem potkal u vchodu. Je to velice ochotný pán. Jinak to telefoní číslo za oknem,viz.příspěvky níže tam pořád je.
 
mulik
Známku jsem sehnal u správce na zámku v "infocentru" mají otevřeno pouze v pondělí a ve středu
 
Honza Pásler
Zámek po ničivém požáru před několika lety stále nepřístupný, ale vycházka přilehlým parkem, alejí a oborou určitě nemá chybu.
 
Simona
Známku se mi podařilo koupit přímo na zámku, zřejmě od nějakého správce.
 
Petr
Sice píšu "dostupná bez problému",ale je to relativní.Pokud se trefíte do pracovních hodin obecního úřadu,bez problémů to skutečně bude.Narazíte na až překvapivě pěkně vybavené infocentrum a ochotnou obsluhu.Jedním dechem se ovšem dozvíte,že nejsou peníze na to,aby úřad mohl platit někoho,kdo by tam seděl i o víkendech nebo aspon jeden víkendový den.Do hospodaření obce mi samozřejmě nic není,ale zůstává otázkou,pro koho vlastně takovéto pěkné infocentrum bylo a že na něj peníze jsou či byly,ale na jeho provoz už ne....
 
Pepa
27.8.2010
Ve smíšeném zboží neměli, ale v kiosku vedle pekárny jich mají dostatek
 
Antonín Fegyveres
TZ bez problému ve Smíšeném zboží.
 
Monika
přesně,jak psáno nížeza oknem u vchodu do zámku tel. číslo na TZběhem chvilky ji pán přinesl (byla neděle odpol.)červený traktůrek parkoval před vraty :-)
 
Komár
známka je i na zámku
za oknem vedle vchodu byla vystavená TZ s telefonním číslem. Zkusili jsme to a opravdu do dvou minut přijel zpoza zámku pán se svým malotraktorem a došel s námi do recepce pro známku a pohled.
 
Vašek
Známka v pracovní den (St 5.11) bez problému na OU Zahrádky, ve Smíšeném zboží nemají.
 
jirkacek
Bývalý zámek Zahrádky
Během dovolené na Mácháči jsme zavítali i do Zahrádek, seznámeni s tím, že zámek vyhořel a je nepřístupný. Dřívější hotel by byl asi stejně nepřístupný....kdo ví, kdy bude opravený a tak by asi měl o svoji Tz přijít.....No, prohlédli jsme si ho alespoň zvenku kolem dokola, ve smíšeném zboží nedaleko zámku koupili TZ ( 1.7.2008 ) a jeli do České lípy.
 
Petra a Vašek
TZ v sobotu a neděli
TZ jsme zakoupili v sobout v kiosku u cesty k zámku.
 
Seán
Ne-e
V neděli (a pravděpodobně ani v sobotu) známku neseženete, Obecní úřad, stejně jako Infocentrum a Smíšené zboží zavřeno - nenávratně, co takhle dávat známky do restaurací a hospod, obzvlášť v takovýchto malinkatých vesničkách.
 
Pinďa
Předposlední
V zamíchaným zboží, malý kousek od zámku, zakoupil jsem do sbírky, předposlední známku.
 
Šemík
Známku jsme nesehnali, v sobotu odpoledne bylo zavřeno. Jinak ale návštěva stála za to. Bledule v rokli Peklo krásně kvetly: http://tomasek.cz/foto_vylety/Bledule-v-Pekelske-rokli/index.html
 
vláďa
Známku jsme zakoupili v občerstvení vedle pekárny. Ač bylo ještě zavřeno, milá paní přestala nakládat klobásy do udírny a TZ nám ochotně prodala. Zámek po požáru stále chátrá, v jeho okolí je umístěno několik informačních tabulí, které nás seznamují s jeho historií.
 
Pařez
TZ koupena ve Smíšeném zboží u zámku v úterý dop.
 
Biba
Známka zakoupena vedle pekařství.
 
Exák
Známku jsem koupil,přestože byla sobota odpoledne v bufetu u silnice vedle pekařství U Tomáše. Paní je bere z OÚ, protože se na ně lidi často ptají, ale prý se obrátí na Rýmařov.
 
Keži
Zámek
Zámek vyhořelý-neopravuje se,tudíž zavřený.TZ v neděli nekoupíte ani tam ani na OÚ Zahrádky.Je k mání ve smíšeném zboží nedaleko zámku přímo na hlavní třídě a to jen v NE odpoledne a SO dopoledne.Vráťa
 
zdena
Zámek jsme navštívili při slavnostech, bylo nám docela smutno z pohledu na to co dokáže oheň a následně voda a mrazy. Držíme palce, že se podří znovu obnovit do té krásy před požárem. TZ jsme sehnali na slavnostech.
 
eva
Potvrzuji, že TZ lze sehnat v malém krámku. V týdnu mají otevřeno celý den, v sobotu dopoledne a v neděli odpoledne, přesné časy jsem si bohužel nezapamatovala. Prodej TZ inzerují i na reklamní tabuli.
 
Chládek
Známku jsem sehnal v Zahrádkách v malém krámku před křižovatkou na Českou Lípu.Zámek po požáru nedostupný.
 
opička
Na obecním úřadu je o víkendu zavřeno a o infocentru v Zahrádkách nikdo nic neví (ani na obecním úřadu). Přesto i v sobotu na OÚ byla ochotná paní, známky sice neměla u sebe, ale prodala mi svoji. Později jsem zjistila, že známky také prodávají v malém smíšeném zboží u silnice. Když najdete hospodu Na Staré poště, na křižovatce před ní se dáte rovně a asi po 100 m vlevo u silnice je malé smíšené zboží kde mají otevřeno i v sobotu a v neděli odpoledne.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2779 Turistických známek
2671 Výročních TZ
277 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2022 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek