Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 743 - Žamberk


Popis

Historické městečko na úpatí Orlických hor, s malebným náměstím a čtyřkřídlým barokním zámkem. Středisko Českých bratří a rodiště vynálezce bleskosvodu Prokopa Diviše.

Mapa

Navštívil jsem Žamberk

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Rodný dům Prokopa Diviše, Betlém 326, Žamberk
Toto místo prodává také turistickou známku
Autocamping Pod Černým Lesem, Žamberk
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Informační středisko, Kostelní 446, Žamberk
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
HISTORICKÁ MĚSTA
Kraj/okres:
Pardubický kraj/Ústí nad Orlicí
Poloha:
50°5'8"N 16°27'53"E
Hodnocení:
2.779
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 743 - Žamberk


08.08.2022 - dostupná bez problému
30.10.2021 - dostupná bez problému
19.08.2021 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Z rozhledny Rozálka.
 
Petr Orvoš
Petr Orvoš
TZ
Zakoupena v IC kousek od náměstí. Velmi hezké město se zámkem a pohodovou atmosférou a moc hezkým náměstím s majestátními lípami a morovým sloupem. Kavárna u zámku má skvělou kávu a dortíky, hned vedle kebab. Ve městečku je rozhledna, ale na tu jsem nestíhal :-) Snad příště. Doporučuji.
 
briyan kelly
briyan kelly
freelance jobs
Remote work is basically any work where individuals operate from a space other than a typical work environment. This actually dates back to 1972. During this time Jack Niles worked for NASA and completed his work remotely. https://www.fieldengineer.com/blogs/remote-work-changes-business-operations
 
wenzel
Žamberk
Přes Žamberk jezdíváme již několik let, ale teprve letos jsme si konečně udělali čas a město navštívili. Město pěkné a řadou zajímavých míst. Za navštívení stojí náměstí, které bohužel slouží jako parkoviště a vede přes něj hlavní tah I/11. Ale i tak je zde řada pěkných domů, kašna nebo morový sloup. Dále je zde hezký zámek z kaplí nad rybníkem. Na zámku sídlí SŠ, tudíž prohlédnout lze pouze zvenčí nebo zde začít studovat. Dominantou města je nádherný kostel sv. Václava, nádherný jak zvenčí, tak také zevnitř. Zavítat lze také na rozhlednu Rozárka nad židovským hřbitovem, po cestě je možno navštívit místní minipivovar s restaurací, hned naproti něj se nachází muzeum. Jen ten rodný domek pana Diviše jsme již nestihli. TZ zakoupena v IC, které naleznete vedle hlavní cesty mezi kostelem a náměstím. Prodávají tam snad 10 TZ z okolí.
 
Renáta Krausová
Renáta Krausová
Známka
Známka pořízena v domku Prokopa Diviše.
 
Antonín Sečkár
Antonín Sečkár
Žamberk
Pěkné městečko, škoda jen hlavní silnice procházející přímo přes náměstí. IC bohatě zásobeno níže zmíněnými 8 TZ z širokého okolí.

Kromě náměstí s radnicí stojí za zmínku zámek, kde sídlí nejhezčí střední škola, jakou jsem kdy viděl, a zejména kostel sv. Václava s překrásnou vnitřní výzdobou.
 
Radim Kubelka
Radim Kubelka
Žamberk
Pěkné město. Známka pořízena na rozhledně Rozálka.
 
Jan Plaček
Jan Plaček
Infocentrum
Můžu potvrdit prodej zmíněných turistických známek v infocentru.Podle čísel to jsou:222,705,743,912,926,1363,1411 a 2286.
 
Martina Rábová
Martina Rábová
TZ dostupná bez problému
V Žamberku v infocentru je známka dostupná zcela bez problému. Mají zde ke koupi ještě tyto další TZ: Zemská brána, Červenovodské sedlo - Buková hora - Suchý vrch, Kunvald - Dům na sobru, rozhledna Rozálka, Výhledna Dlouhoňovice, Litice, Pastviny.
 
Zdeněk
turistická známka
3.10.odpoledne jsem navštívil rodný domek P.Diviše,stojí za zhlédnutí.TZkoupena přímo v domku,solidní výklad i exposice.Měli i program k prohlídce,figurant v kutně,pak nějaká paní vdobovém kroji,i ta stála za zhlédnutí.\návštěvu doporučui všem.
 
Pavel Štys
Pavel Štys
Divišův domek
V rodném domku provází milá paní z vedlejšího domu, pěkně jsme si i popovídali. Expozice je malá, stejně jako domek, ale docela pěkně udělaná, poučil jsem se. A ten model Divišova bleskosvodu venku prý funguje a chrání své okolí.
 
Petr Cienciala
Petr Cienciala
3.11.2014
v infocentru u náměstí je pro sběratele doslova známecký ráj, těď musím ty místa rychle navštívit :-)
 
Libor Marek
Libor Marek
08.08.2014
TZ zakoupena v IC. Rodný domek Diviše s bleskosvodem je hned na kraji při vjezdu do města, vlevo od silnice. Omezená otevírací doba, takže uvnitř jsme nebyli.
 
František Zachař
František Zachař
svátek
Infocentrum 1.5. zavřené. Známka zakoupena na rozhledně.
 
Bob Dc
Bob Dc
03.08.13
03.08.Známka dostupná bez problému v IC Žamberk spolu s TZ 222,705,912,926,1363 a 1411...
 
Chvatal
Znamka byla naštěstí na rozhledně, kde byla i velmi příjemná paní.Bohužel IC bylo pro jistotu ve svátek 8.5. zavřené. Co kdyby náhodou přišli turiské.
 
jerry720
Žamberk
Město Žamberk jsem naposledy navštívil v pátek 27. 08. 2010. Na začátku Žamberku, hned za mostem v Helvíkovicích, je rodný domek Prokopa Diviše, vynálezce bleskosvodu, doporučuji navštívit. TZ jsem bez problémů pořídil v "Íčku" v Žamberku.
 
Lucka
Navštivte rozhlednu Rozálku - Tyršova rozhledna - můžete zde zakoupit známky těchto čísel: 705, 743, 912, 1411 a 1363
 
Kolchar
Žamberk
Koukám že jsem do Žamberku napsal Letohrad :-)Takže k Žamberku - TZ bez problémů v infocentru. Jinak město nic moc. Náměstí totálně zničené dopravou. Nechápu jak u silnice můžou lidi sedět na zahrádce a chlemstat pivo v tom smradu. Pěkný morový sloup, rozhledna už taky neslouží jak by měla (výhled dost omezen), zámek nepřístupný veřejnosti, žid.hřbitov zamčen, muzeum zavřené, vlakové nádraží kdesi v dáli.... Celkový dojem žalostný, snad se tam líbí čápům, ale mě ne.
 
kolchar
Letohrad v kostce
TZ zakoupena v infocentru - v Letohradě je zámek s muzeem a se světničkou J.Cimrmana (nic moc), jeho pomník, vynikající Muzeum řemesel, kostel na pěkném nám., kaple J.Nepomuka na kopci za zám. parkem (v žalostném stavu) a totálně zarostlé a odporné místo hradu Kyšperk. Jinak město je hezké, klidné a určitě doporučuji návštěvu. Teď v létě funguje koupaliště a za levnou cenu si člověk zaplave a osvěží, k tomu nebývá našlapáno.
 
Tatík
Infocentrum v Kostelní ulici otevřeno pondělí až pátek 8-12+13-17 hod., v sobotu a v neděli 9-12 hod. (v červenci a v srpnu 10-14 hod.), turistických známek (i rozhledny a Pastvin) a pohledů dostatek. Divišův rodný domek je až na konci města u řeky, otevřeno od května do září úterý až pátek 10-12+14-16 hod., v sobotu a v neděli 10-11+14-17 hod. Vstupné 20,- (10,-) Kč, ochotná průvodkyně z domku vedle nás provedla i mimo otevírací dobu. Muzeum otevřeno v květnu-prosinci od úterý do pátku 8-12+13-16 hod., v sobotu a v neděli 14-17 hod.
 
Václav Šmerda
Známku jsme bez problémů koupili v infocentru. Na dotaz "Co byste nám doporučila ke zhlédnutí?" nám slečna na infocentru odpověděla, že v Žamberku nic není. Ta odpověď byla na půl nadsázka a na půl pravda. Doporučuji zajít si na žambereckého kance, který se vaří kousek od kostela, otevírají ve čtyři ve všední den, mají čtyři druhy vlastních piv: světlé, nefiltrované, řezané a tmavé. Obsluha příjemná. Na jídlo většinou chodíme do pizzerie v průchodu hotelu na náměstí, jinak vcelku známá je Divišova kavárna v budově divadla.
 
Jana
Známku mají v městském muzeum, to stojí za zhlednudí, moc milý lidé. Mají tam i 705 Rozálku a také výroční r. 2007
 
gerbera
Známka zakoupena na rozhledně, rovněž i výroční. Cena u všech 25,-- Kč
 
Olda Dvořák
Známky mají v IC obě. IC /Po-Pá 9-17, SoNe 9-12/.
 
Petra P.
Známku mají na recepci v autokempu
 
Pavel Fries
V infocentru nemají ani TZ 705 Rozálka
 
Stáňa
Známku měli v infu - ochotná paní. Jinak město nic moc. V neděli v poledne není kde se najíst - na náměstí v
restauraci cedule "Nevaříme", hotel - prodej obuvi a oděvů a v penzionu nepříjemná obsluha, jídlo
nic moc.
 
Alena
ve státní svátek vše zavřeno muzeum i infocentrum, do autokempu jsme ani nešli a přitom zde probíhal velký
cyklistický závod a všude plno lidí
 
Lony
Známku mám z autokempu, milá paní.Mají tam ještě jednu-No705 Rozhledna Rozálka.
 
Petra+Jirka
I v sobotu bylo onfocentrum zavřené.
 
Petra
Infocentrum bylo pri nasi navsteve v nedeli odpoledne zavrene, v autokempu vubec nic o zadnych TZ nevedi, ale
razitko dali ochotne.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2788 Turistických známek
2693 Výročních TZ
278 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACE
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2022 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek