Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1648 - Zámeček Doubí - vánoční expozice


Popis

Zámeček Doubí byl vystavěn nad řekou Ohří na základech raně středověkého hradu v polovině 14. století. V období husitských válek zde pobývali loupeživí rytíři. V 16. století byl hrad přestavěn na renesanční zámek.

Mapa

Navštívil jsem Zámeček Doubí - vánoční expozice

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Vánoční dům - Zámeček Doubí, Karlovy Vary (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
ZÁMKY
Kraj/okres:
Karlovarský kraj/Karlovy Vary
Poloha:
50°12'41"N 12°49'29"E
Hodnocení:
2.673
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1648 - Zámeček Doubí - vánoční expozice


18.05.2019 - dostupná bez problému
05.03.2019 - dostupná bez problému
18.11.2018 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
Turistická známka
Vánoční dům. Poprvé a určitě naposledy. Ve vánočním domě je i muzeum medvídků. Tam jsme nebyli protože mě medídci nezajímají. Turistická známka byla bez problémů na pokladně. Jine suvenýry mají prí ve městě
 
Michaela Ťoupalová
Michaela Ťoupalová
Vánoční dům
Od této expozice jsem očekávala trochu víc. Nemohla jsem se dočkat, až dům navštívím, ale nakonec mne to drobet zklamalo. Výstava je plná nádherných i nádherně kýčovitých předmětů úžasně sladěných do pěkných scenérií. Nakonec ale zjistíte, že se jedná jen o krásně nainstalované prodejní předměty. Na nádvoří se můžete vyfotit z pohyblivými maketami zvířat. Dále je zde expozice medvídků, ta už mne tolik nezaujala, přestože jich tu mají nespočet. Jedná se totiž o kupení těchto hraček bez orientace na nějakou hodnotu dle stáří a místa vzniku. Třetí částí je sklepení s historickými ozdobami a informacemi ohledně vánočních zvyků a tradicí. Poslední částí je kavárna, kde je v patře umístěná expozice svítících a pohyblivých domečků. Co ale určitě doporučuji, je dát si jejich cukroví, které je opravdu chutné a poctivé. Shrnuto podtrženo, před Vánoci tato návštěva navodí tu správnou atmosféru, ale je zde bohužel také cítit, jak jde majiteli o výdělek. Vstupné drahé (120 Kč), vzhledem k tomu, že zde nakoupíte a ještě posedíte v kavárně.
 
Broskvoň Obecný
Broskvoň Obecný
Vánoční dům
Turistická známka koupena až přímo v zámku za pokladnou ve stánku se suvenýry, mají tam i turistické razítko. Výzdoba i expozice je fajn, ale musí se to vidět na živo. Co nás trochu zarazilo je, že i když chcete jít třeba jen do kavárny musíte prostě zaplatit vstupné v budce hned u vstupu, které není zrovna malé. Sice chápu, že nějak se uživit musí, ale když víte, že v tom jejich obchodu stejně něco nakoupíte a necháte tam nemalé peníze vesměs za kraviny to vstupné prostě zabolí. Pro nás velké mínus. Návštěvu už znova neplánujeme.
 
Petr Cienciala
Petr Cienciala
25. 02. 2016
Původně, když jsem viděl tu vánoční atmosféru, jsem chtěl koupit jen známku a jet jinam, jelikož konec února už o vánocích moc není. Ale kolega i průvodkyně mne přemluvili, že vše opravdu stojí za vidění. Nakonec měli pravdu, ale bez dětí to stejně nebylo ono. Také mají v dalších prostorech zámku sbírku plyšových medvídku a to je dle mého názoru už čistě jen dětská záležitost.
 
Mirek Kňourek
Mirek Kňourek
...
kdo si chce užít vánoční atmosféru plnou pravého (nemyšleno zle) kýče kdkoli v roce, pak je pro něj Vánoční dům to pravé místo. ač sám Vánoce moc nežeru, byl jsem okouzlen:)
 
Dana
názor
TZ zakoupena,ale to je tak asi vše co k tomu napíši:(((((
 
Lenka Nesibová
Lenka Nesibová
Aktuální otevírací doba je ST - NE od 13 do 18 hod.,
takže si návštěvu naplánujte na odpolední hodiny.
 
Iveta Houzarová
Iveta Houzarová
Vřele
doporučuji všem kdo mají rádi Vánoce, je to tu jak v pohádce. Nádhera.
 
Petr
V současné době mají otevřeno st-ne jako inspirace dobré. TZ za 30,-kč a vstupné též.
 
kuttna
I když je někde u vchodu velký nápis OTEVŘENO, ještě to neznamená, že je otevřeno - jako třeba u Vánočního domu v Doubí.
 
Pavla
až se zima zeptá, co jste dělali v létě, tak jsme navštívili vánoční expozici, TZ za 30,-Kč. Přístup z hlavní silnice - tah na K.Vary.
 
Vousik
Spíš než expozici mi to připomínalo ´laciný´ obchod s různými vánočními krámy, což v létě věru nebylo zrovna to, co jsem potřeboval. Nevidím důvod, proč by toto místo mělo mít turistickou známku. Navíc známka byla předražená, a to o deset korun.
 
Pařez
Vánoční atmosféra a hudba ve všech koutech zámku..., už mi chyběl jen malý Kevin. Kromě toho tu mají nabídky ohledně pořádání svateb a zahradních slavností. Občerstvení - cukrárna v provozu. Členitý zámek mají na TZ i na dřevěné pohlednici.
 
Libor Marek
03.04. - zámeček z provozních důvodů dlouhodobě uzavřen, na což upozorňuje i info na webových stránkách - jak jsem to tak obhlížel ze všech stran z venku, jedná se spíše o objekt komerční
 
Tatík
Ještě aby se platilo za vstup do prodejny s vánočním zbožím, i když je v opravené zámecké kapli. Otevírací doba níže sedí, turistických známek dostatek v pokladně, také 1 druh pohledů za 10,- Kč. Restaurace dnes byla podle cedule před vchodem pro uzavřenou společnost. V létě bych sem nešel, teď koncem listopadu slušné.
 
plosín
Dnešní nedělní odpoledne jsem se rozhodl navštívit s manželkou a dětmi "Zámeček Doubí - Vánoční Dům" i vzhledem k blížícím se vánocům. Zámeček z venčí je opravdu pěkně opravený a vánočně ozdobený. Na nádvoří stojí krásné betlémy. V zámečku je krásná prodejní výstava snad všeho, co se týká vánoc. Nádhera. Vstup zdarma. Známek dostatek v pokladně. Otevírací doba Po-Pá 10-19 hod., So-Ne 11-19 hod.. Ptal jsem se a otevíračka platí minimálně do vánoc. Pak je tu ještě restaurace (přes okno nádherná) a dnes měli v akci kávu se štrůdlem za 69,-Kč, takže jsme to vzali domů přes Globus.
 
Vašek
Údiv
Nechápu jak se vůbec toto místo mohlo dostat mezi známková místa, když spousta jiných byla zamítnuta kvůli komerci a ještě ji lze sehnad jen na jednom velice omezeném místě.
 
mladý Jarda
Známka v prodeji od 7.3.2009.Během března otevřeno jen v sobotu a v neděli od 13:00 do 17:00 hodin.Vše zjistíte na: www.vanocnidum.cz
 
mladý Jarda
Vtip nebo chyba?
Nerozumím tomu, jak se sem mohlo dostat datum 01.01.2009 a ještě ke všemu s tím, že je dostupná bez problému, když je ve výrobě teprve teď.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2583 Turistických známek
2415 Výročních TZ
257 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
Speciální ediceKlub TZInfocentrum a MuzeumTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoCentrum Paraple logoTuristika.cz logo
 
 
 
 
 
Dobrý anděl

Rodinné Jeseníky

eBook čtečky

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2019 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek