Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 2176 - Zámek Český Rudolec


Popis

Zámek Český Rudolec (též Malá Hluboká) stojí  v jihovýchodní části vesnice Český Rudolec, nedaleko Dačic, v přírodním parku Česká Kanada. První písemná zmínka o zámku je z roku 1351. Stavba měla charakter vodní tvrze z jedné strany zcela obklopena vodou, z druhé (od obce) nedávno objeveným vodním příkopem. Prvními známými majiteli byli Vladykové z Rudolce. www.zamek-ceskyrudolec.cz/turisticke-info-centrum


Mapa

Navštívil jsem Zámek Český Rudolec

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Zámecký pivovar, Český Rudolec
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Informační centrum Zámek Český Rudolec
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku Toto místo prodává také výletku
Infocentrum, Palackého náměstí 1, Dačice
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
ZÁMKY
Kraj/okres:
Jihočeský kraj/Jindřichův Hradec
Poloha:
49°4'0.77"N 15°19'36.93"E
Hodnocení:
2.143
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 2176 - Zámek Český Rudolec
Obrázek č. 2, Turistické známky, No. 2176 - Zámek Český Rudolec


16.04.2022 - dostupná bez problému
25.09.2021 - dostupná bez problému
20.08.2021 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Zdeňka Nemravová
Zdeňka Nemravová
tz
Koupeno v Ičku+nálepka, razítka, pohlednice i vizitky. Dobře zásobené a moc ochotný pán. Zámek má již opravenou věž. Až to bude hotové, bude to moc krásné, opravdu jako Malá Hluboká. Jen vydržte!
 
Michaela Ťoupalová
Michaela Ťoupalová
Rudolec
Dle internetu jsme se vydali na prohlídku v 11 hodin. Lidí zde bylo hodně, ale evidentně nikdo neměl o vlastní prohlídku zájem. V restauraci naproti (zde je pověstný pivovar s milou a velmi ochotnou obsluhou) nám bylo sděleno, že prohlídka se dělá od 5 lidí a není jisté, že ten den bude. Dostali jsme kontakt na pána a ten nám vyhověl a za chviličku přijel. Zámek je sice ruina a uvnitř už to vlastně vůbec není zámek, ale kdo má rád opravdu velmi obsáhlé povídání o historii a chce se dozvědět něco i o tamním okolí, nechť si na prohlídku počká. Pán byl do výkladu zapálený a velice příjemný, věděl mnoho zajímavých informací a prohlídka trvala snad 1,5 hodiny, možná více. Výstup do věže nám byl také umožněn. Vstupné je dobrovolné a TZ se prodávají v íčku (to bylo ale zavřeno) a poté v restauraci naproti. Zatím neměli známky vyfakturovány a proto nebylo možné je prodávat, ale nakonec mi ji sám pan průvodce donesl. Dokonce už mají ty nové s audiobedekrem.
 
Richard Rienessl
Richard Rienessl
TZ nedostupná
Při naší návštěvě (19.4.) bylo IC zavřené, zkusil jsem teda druhé prodejní místo, restauraci vzdálenou cca 100m. Tam TZ neměli, ale byl přítomný pán z IC. Vypadalo to nadějně do chvíle, než mi sdělil, že známky zatím nemá, že budou nejdřív za měsíc. Tomu říkám "připravenost" na turistickou sezónu.
 
Vlaďka Macháčková
Vlaďka Macháčková
TZ
známka zakoupena v infu u zámečku. Na zámečku byla opravena věžička a kolem pobíhali dělníci, pokud dají zámeček do kupy, bude to krásné místo. Osvěžení v místním zájezdním hostinci však nedoporučuji. Obsluhují tam děcka, neumí pozdravit, nevěděli ani kolik stojí pivo. Při takovém chování, nás chuť na jídlo rychle přešla.
 
Broskvoň Obecný
Broskvoň Obecný
Český Rudolec
Turistická známka zakoupena v místním infocentru, které sídlí hned vedle zámku. Mají zde i pohledy a pěkné tur. razítko. Na zámku probíhají v sezóně prohlídky na kterou jsem se osobně těšil. Při čekání na prohlídku jsme dali oběd v blízkém zájezdním hostinci. Rozhodně nedoporučuji. K jídlu jsem měl guláš, který byl skoro bez chuti, maso tuhé, nešlo ani rozkrájet, o knedlíkách ani nemluvím. Při objednávání nedostanete ani jídelní a nápojový lístek, takže vlastně ani nevíte kolik co stojí. Prohlídka zámku kapitola sama pro sebe. Zámek je v katastrofálním stavu, podle průvodce se opravuje, čemuž teda moc fandím. Na věž se nemůže, něco ze střechou. V zámku kromě krásného schodiště a pokusu o nějakou expozici toho k vidění není skoro nic. Celkově zklamání a po návštěvě musím napsat proboha proč tohle místo má turistickou známku?!
 
Michaela Kristenová
Michaela Kristenová
Tz
Známka dostupná na ic i na proti v zámeckém penzionu za 35 Kč.
 
Mima
TZ
Český Rudolec malý, ale hezký, IC za deset čtyři zavřené, prohlídka věže měla být do pěti, takže nedostupná. V restauraci známky nemají(taky by to byla hloupost IC je hned naproti). Cyklistů tam byla opravdu spousta.
 
Pinďa
Rekonstrukce
Protože zdejší zámek posledních dvacet let navštěvuji víceméně pravidelně, myslím si, že mohu hodnotit. Dokonce se mě před lety poštěstilo, absolvovat několik prohlídek, včetně výstupu do zámecké věže. Posledních asi deset let je každoročně vidět nějaký stavební pokrok. Ať v podzámčí, kde byla opravena budova, co je v ní Íčko, pivovar s restaurací, nebo samotný zámek. Například letos bylo odstrojeno lešení z věže a ta se nyní ukazuje v plné kráse. Fasáda, okna i střecha. Přestože zámek bude nejspíš nepřístupný, protože v něm bude pravděpodobně hotel, myslím si, že si svojí TZ, víc než zaslouží. I když před několika lety bych asi hlasoval proti. Ale člověk míní a snaha i postup stavebních prací mění.
 
Ricardo
I
I thohugt finding this would be so arduous but it's a breeze!
 
Edison
You make thgnis so c
You make thgnis so clear. Thanks for taking the time!
 
Béďa
Český Rudolec
Asi zatím "nejblbější" městečko které jsem při toulkách Českou republikou našel. IC zavřené i když
uvnitř byl pohyb, ale nikdo neotevřel. (není ani vývěska na dveřích kdy je otevřeno).
V protilehlé restauraci mají na dveřích znak že prodávají TZ - ale nikdo z personálu nevěděl co to TZ jsou a že prý nic takového nevedou. (+ ruina zámku také zavřená).
 
Zdeněk Čech
Zdeněk Čech
infornace na stránkách vs. realita
30.7. mělo být IC otevřeno od 9:00, asi v 9:30 jsem vzal za kliku, ale IC beznadějně uzamčeno. Potloukal jsem se po okolí, zaptal jsem se pracovnice přilehlé restaurace patřící témuž majiteli a dověděl se, že IC bude otevřeno za chvíli. Něco po desáté skutečně přišla paní do IC, prodala suvenýry a po našem odchodu opět IC zavřela a odešla. Též mi bylo sděleno, že na zámku se neprovází, takže informace na stránkách jsou turistovi celkem k ničemu.
 
Pavel Kopřiva
Pavel Kopřiva
špatný technický stav
Zámek sám o sobě je ikonou obce i okolí a opravdu připomíná Hlubokou, tudíž odvozený název "Malá Hluboká". Zámeček je bohužel ve špatném stavu, takže se na něj jde opravdu jenom podívat z venku.
 
Martin Bartoš
Martin Bartoš
-
Zámek je pořád spíše zřícenina. Snad se podaří jej zachránit.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2779 Turistických známek
2671 Výročních TZ
277 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2022 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek