Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1907 - Zámek Radíč


Popis

Zámek Radíč je barokní zámek, jeho původní podoba se utvářela už od dob gotiky. Zámek spadá do architektonického celku s přilehlým poplužním dvorem a velmi významnou mariánskou (tzv. einsiedelnskou) kaplí Navštívení Panny Marie z r. 1680. http://www.ch-radic.cz/

Mapa

Navštívil jsem Zámek Radíč

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Zámek Radíč
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
ZÁMKY
Kraj/okres:
Středočeský kraj/Příbram
Poloha:
49°42'53"N 14°24'50"E
Hodnocení:
2.5
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1907 - Zámek Radíč


26.09.2021 - dostupná bez problému
03.07.2021 - zavřeno (nelze ověřit dostupnost)
07.08.2019 - dostupná bez problému




Přidat příspěvek



*) jsou označeny povinné položky

Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Dnes se mi podařilo tuto známku získat.
 
Lenka Komárková
Lenka Komárková
22.4.2018
Zámek v soukromých rukou, majitel byl moc příjemný. Na prohlídku jsme sice nešli, ale majitel nás přemluvil na návštěvu komnaty, kde se mohou (hlavně dětští) návštěvníci na chvilku převléknout za rytíře a princezny. Cena na osobu 50,- včetně dětí. Za 15 min převlékání nic moc. Jinak mají i prohlídky uzpůsobené dětem (to by ale náš malej nedal), cena 110,- a 60,- Prostředí i (asi) rodina majitele, vše moc příjemné. Známky, magnetky, pohledy - všeho dostatek. Občerstvení jsem tam neviděla.
 
David Sirotek
David Sirotek
Radíč a okolí
Známka bohužel "prý" vyprodaná... Zámek jako takový je hezký, ale pro ty, kteří mají rádi opravdovou turistiku, bych doporučil asi 3,5km vzdálenou zříceninu hradu Kozí hřbet! Stačí nechat auto zaparkované před zámkem a po modré turist. značce se dostanete až na zříceninu. Je to trochu náročnější výšlap, ale těch "pár kamenů" nahoře myslím že za to stojí. Navíc je to hezká procházka hezkou přírodou, kolem potoka Mastník... ;-)
 
Jitka Kočí
Jitka Kočí
místo
prohlídku jsme sice vynechali, ale pěkné místo, je zde i občerstvení, dá se koupit TZ, pohled, vizitka, ochotný a milý majitel.
 
Jaroslav Beneš
Jaroslav Beneš
Příjemné posezení
Včera jsem si příjemně poseděli u kávičky na zámku Radíč. Překvapilo mě, že známek je v pokladně dostatek a příjemná paní kastelánka mi sdělila, že ona se snaží, aby je měli v prodeji. Kaplička navštívení Panny Marie a zákoutí okolo se mi velmi líbily.
 
Lenka Hartigová
Lenka Hartigová
Odmítají
Dle prodavačky, pan správce zámku ani nechce aby se tam prodávala. Kdo ji chce získat musí oslovit výrobce. Obrátím se na Rýmařov
 
Karel Čapek
Karel Čapek
nemají známku
majitel zámku nemá v prodeji známky :( , prý, že nechce prodávat, ale zájem o ně lidé mají a jsou sklamáni
 
Libor Marek
Libor Marek
22.06.2014
TZ koupena na zámku. Zpředu pěkně opravený, hezká kaple a i zahrada je pěkná. Prohlídka (8 lidí) zaměřená spíše na malé děti, trvá asi 25 minut, pak mají děti možnost převléci se za rytíře či za princezny.
 
Vladislav Stárek
Vladislav Stárek
Radíč a okolí
Známek dostatek v pokladně. Zámek a jeho prohlídka je spíš zaměřená na dětské návštevníky, ale i pro dospělé se něco najde. Největším skvostem jsou asi restaurované malby na stropech v zpřístupněných místnostech. Kdo by se chtěl projít po okolí Radíče, doporučuji navštívit nedalekou Vyhlídku opata Zavorala s krásným výhledem na slapskou přehradu. K vyhlídce se jde po NS keltského opida Hrazany, které zde v minulosti stávalo. Kousek od vyhlídky je možno navštívit i nepatrné zbytky hradu Ostromeč nad soutokem potoka Masník a Vltavy.
 
jerry720
Zámek Radíč.
Návštěva zámku v neděli 19. 05. 2013. Na prohlídku zámku jsem nešel, to nechám na jindy, prošel jsem pouze okolí zámku, které je velmi pěkně upravené. Za pozornost určitě stojí kaple, která se nachází hned u vjezdu do areálu zámku. TZ jsem bez problémů pořídil v pokladně zámku, kde je možné zakoupit i voňavé občerstvení.
 
Tatík
Dnes poslední otevírací den, prohlídku jsme měli ve dvou. Vstupné 95,- Kč. Turistické známky letos už nejsou...
 
Romana
Příliš krátká prohlídka
Skutečnost je poněkud odlišná od toho, co píšou na svých webových stránkách. Délka prohlídky 20 minut. Zapojení všech smyslů spočívá v tom, že vám dají ochutnat svatební koláček a dají vám čichnout voňavky. A celou dobu máte pocit, že průvodce to chce mít co nejdřív za sebou. Turistické známky neměli, ani žádné pohlednice, mince a podobně. Jenom předražené korále z FIMO hmoty a voňavky.
 
Jana
Zámek
Zámek se snaží opravit. Nejvíce mne zaujala zahrada a zahradní altánek. TZ jsme zakoupili na pokladně.
 
stochovak
Je sice pravda, že za ty peníze toho moc na zámku není, ale musí se jim držet palce, protože se snaží zámek postupně opravovat a zatraktivnit. Dnes bylo například k vidění od 16 00 šermířské vystoupení. Jinak známek stále dost.
 
magipriba
Zámek jsme navštívili v neděli 10.6. 2012, na pokladně k dostání turistická známka, nalepovací vizitka a dřevěný pohled. Papírové pohlednice bohužel nemají. Vítám snahu zpříjemnit pobyt na zámku prodejem domácích koláčů i pokus o netradiční přístup k prohlídce, který ale ocenily především děti. Z pohledu dospělého musím bohužel přiznat, že za 95,- vstupného toho na zámku mnoho k vidění není.
 
yerry
Zpřístupnění jižního křídla
při slavnostním zpřístupnění jižního křídla zámku dne 5.5.2012 bylo TZ víc než dostatek. příjemná atmosféra a chvályhodná snaha soukromé firmy o postupnou záchranu historické památky.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2779 Turistických známek
2671 Výročních TZ
277 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2022 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek