Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1620 - Zámek Radim


Popis

Postaven byl v roce 1610 ve stylu saské renesance nedaleko původní tvrze*. Novorenesančně upraven počátkem 20. století. Obdélná dvoupatrová budova s polygonální věží a vysokým renesančním štítem na jižní fasádě. K zámku na západní straně přiléhá hospodářský dvůr tvořený nízkými přízemními budovami. Na jižní a východní straně obklopen parkem. zamek-radim.cz/


Mapa

Navštívil jsem Zámek Radim

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Zámek Radim
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
ZÁMKY
Kraj/okres:
Středočeský kraj/Kolín
Poloha:
50°4'17"N 15°0'34"E
Hodnocení:
2.75
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1620 - Zámek Radim


26.03.2022 - dostupná bez problému
02.01.2022 - dostupná bez problému
25.09.2021 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Václav Toth
Václav Toth
TZ
Bohužel zámek navštíven když měli zavřeno. Známku jsem objednal v Rýmařově.
 
Radek Košvanec
Radek Košvanec
tz+prohlídka
Pěkný zámeček, příjemná průvodkyně, na věci si lze sáhnout nebo drnknout na harfu, velmi mile jsme byli překvapeni. Zašli jsme i do zámecké kavárny, domácí zákusky a horké nápoje za slušné ceny. Zkrátka velmi kladný dojem. TZ na pokladně.
 
Lucie Edrová
Lucie Edrová
mile prekvapena
Moc pekne, prisli jsme uz pozde, takze kasa byla zavrena, ale pani z obcerstveni zkusila zavolat panovi, zda se nachazi pobliz zamku a dojde mi prodat znamku, velice ochotne prisel, a ja tak ziskala znamku i po 19h, moc timto dekuji a urcite doporucuji.
 
Petr Dolejš
Petr Dolejš
Radim
S naší pětiletou dcerou jsme šli dětský okruh,kde plnila různé úkoly které jim milá paní průvodkyně dávala během prohlídky.TZ na pokladně zámku.V přilehlé kavárně dělají moc dobré kafe.
 
Štěpán Šubrt
Štěpán Šubrt
Zámek
Turistická známka zakoupena na pokladně zámku, je jich tam ještě víc než dost. Průvodce zámku velmi milý a ochotný, určitě můžu návštěvu doporučit. Otevřeno je celoročně o víkendech, vlaková zastávka Radim se nachází jen malý kousek od zámku.
 
Martin Průcha
Martin Průcha
Dostupnost
Známka zakoupena na zámku Radim
 
René Pietschmann
René Pietschmann
TZ
TZ zatím nemají,ale brzy už bude. Jinač zámek docela pěkný.
 
Mirek Kňourek
Mirek Kňourek
...
prošli jsme druhý prohlídkový okruh, dle popisku bych čekal, že na kuchyni bude zaměřen víc, ale i tak mě potěšila návštěva kuchyně s funkční pecí a vařištěm....tz koupena bez problémů v pokladn zámku, velmi příjemná obsluha a fajn kavárnička na nádvoří
 
Michael (StrakaNaVrbe)
Doporučuju!!!
Velmi příjemné slečny průvodkyně, hezký malý antikvariát hned u pokladny.Škoda, že zrovna dnes v okolí zuřily záplavy, a tak nebylo tolik času...
 
Tatík
Mimo sezónu se provádí jen v přízemí a sklepích (a dětstký okruh). Vstupné 95,- Kč, turistických známek dostatek v pokladně. Jen chvála pro průvodkyni, obsluhu kavárny a samozřejmě majitele!
 
David
Rozhodně navštivte !!!
Pokud dáváte pouze na to, jak věci vypadají venku, i tak navštivte tento - jinak skromně - vypadající zámeček. Uvnitř totiž najdete hotové poklady. Ale nehledejte je jen v interiérech a exponátech, i když i ony vypadají zajímavě. Najdete je hlavně v poutavém výkladu a neformálním přístupu průvodkyně. Sice jsem ještě neviděl noční prohlídku, ani nevyužil možnost na zámku přespat, ale rozhodně i tím jsem namlsaný a tak se na zámeček v Radimi (pro mne do dneška úplně neznámý) určitě ještě vrátím. A když připočtu ještě sladkou tečku v podobě jedinečného jablečného koláče z kavárny, tak už mi nezbývá než jen smeknout nad tím, co majitelé a provozovatelé dokázali. Děkuji moc a všem doporučuji.
 
Ralfo
NÁDHERA
Soukromý majitel si dává hodně záležet na tom, aby návštěvník viděl opravdu jen originální kousky v jeho sbírkách. Výzdoba nádherně malovaných stropů je původní z roku 1610, což se opravdu už moc nevidí. Prohlídka trvá cca hodinu, ale dostanete tolik informací, že je to až k nevíře, že si to průvodce může zapamatovat. Pan majitel je velmi ochotný, i když restaurace nefungovala, uvařil mi kafe a celá váprava počkala, až si ho dopiji. Určitě si tento malebný zámeček nenechte ujít. Podpoříte tím opravdu majitele, který se o památky stará mnohem lépe než památkový ústav.
 
pavel
krásné
krásná obec kousek od Peček,nádherný renesanční zámek s krásně malovanými stropními trámy a kompletním vybavením renesančního nábytku ze sladké Francie,tudíž nepuvodní-počátkem 50tých let min.stol.nejprve komunisty zkonfiskován a poté rozkraden,takže již nešel dohledat,díky panu majiteli dovybaven a opravován i zámek -radost pohledet,výborný pan pruvodce vás provede životem na zámku v době renesance-nenechte si ujít.
 
Waynee
Také se přidávám, určitě to nestojí malý peníz a už jen proto doporučuji podpořit návštěvou.........
 
vláďa
Klobouk dolů před současným majitelem zámku. V Radimi jsem byl před cca 5-ti lety a to byl zámek v ruinách. Se současným stavem se to nedá vůbec srovnat. Známek mají v pokladně dostatek, včetně výroční k 400. letům od založení zámku.
 
Matouš Král
Návštěvu zámku určitě doporučuji! Milý personál, krásné interiéry, známky k dostání. Také příjemné posezení v zámecké kavárně.
 
Stoupa
Při mé dnešní návštěvě zámku tu zrovna probíhaly malé středověké trhy, příjemné zpestření. Zajímavá byla hlavně demonstrace někdejších palebných zbraní. Jinak v pokladně zámku k dostání klasická i výroční TZ.
 
Luboš
VTZ 400 let zámku Radim dnes nebyla k dostání.
 
Libor
potvrzuji níže uvedené - na místě milí a ochotní, byli jsme také s malými dětmi
 
HonzaB
Výborný tip pro výlet s dětmi
Vřele doporučuji všem, kdo mají malé děti. Mají zde samostatnou dětskou prohlídku, která spočívá v tom, že průvodkyně (oblečena v historickém kostýmu) přečte v úvodu krátkou pohádku a poté mají děti možnost obléknout se po celý zbytek prohlídky do kostýmů postav vystupujících v této pohádce (princezna, mušketýr, černokněžník). Prohlídka je k dispozici, i když jste jen jedna rodina (v našem případě 2 dospělý a 2 děti). Nenavštívíte sice všechny místnosti (z celkového počtu 10 místností jen 5), ale vaše děcka budou jistě maximálně spokojena. Na jejím konci je čeká hra s kroužky v zahradě a malá sladká odměna. Průvodkyně byla moc milá, prohlídky se účastnili i její dva malí synové, tak tam těch dětí bylo aspoň o trošku více. Jinak jsem se tak průvodkyně vyptával, jaké mají plány do budoucna a zdá se že zámek bude rok od roku atraktivnější. Příští rok mají opravovat fasády a otevírat nový okruh (sklepení a černá kuchyně).
 
Shoot
...
Ten to zámek je malý má zahradu a je v opravě, dostupný bez problémů Vybavení zámku je celkem dobré ikdyž v jedné místnosti měli ledničku a umyvadlo :-D. Z venku vypadá nic moc.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2779 Turistických známek
2671 Výročních TZ
277 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2022 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek