Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1645 - Zámek Teplice - Regionální muzeum v Teplicích


Popis

Regionální muzeum v Teplicích sídlí v budově nově zrekonstruovaného zámku, který se nachází v nejstarší čtvrti lázeňského města. Uvnitř zámeckých budov jsou dochovány původní zámecké interiéry.

Mapa

Navštívil jsem Zámek Teplice - Regionální muzeum v Teplicích

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Zámek - regionální muzeum v Teplicích (web)
Toto místo prodává také turistickou známku
Květiny Šárka, Benešovo nám. 785/16
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Turistické centrum VISITTEPLICE, Dlouhá 63/31 (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
ZÁMKY
Kraj/okres:
Ústecký kraj/Teplice
Poloha:
50°38'13"N 13°49'36"E
Hodnocení:
3
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1645 - Zámek Teplice - Regionální muzeum v Teplicích
Obrázek č. 2, Turistické známky, No. 1645 - Zámek Teplice - Regionální muzeum v Teplicích


27.09.2019 - dostupná bez problému
05.03.2019 - dostupná bez problému
16.02.2019 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Miroslav Švec
Miroslav Švec
Známka
Dostupná v IC Benešově nám. v Teplicích.
 
Broskvoň Obecný
Broskvoň Obecný
Zámek Teplice
Turistická známka koupena přímo na pokladně zámku, mají zde ale pouze TZ se starou raznicí. TZ zámku mají i v infocentru Visit Teplice. Na zámku jsme zvolili prohlídkový okruh Románská expozice, která vás provede pozůstatky bývalého kláštera, jenž byl objeven v 50. letech 20. století. Součástí prohlídky je vstup do krypty a nově opravené umělé jeskyně. Průvodkyně byla skvělá, jen se v celé expozici nesmí fotografovat. Jediným mínusem je, že na tuhle expozici se platí vstup jinde než v pokladně muzea, ale ochotná paní na pokladně muzea vás tam navede. Doporučuji rozhodně procházku celým zámeckým parkem.
 
Láďa
info
Viz obr. č. 1 -tato TZ dosud nebyla vydána.
 
Aneta Křivánková
Aneta Křivánková
Zahájení lázeňské sezóny Teplice
Teplice jsem navštívila v rámci slavností zahájení lázeňské sezóny. Část kulturního programu se konala právě v areálu Teplického zámku. Doporučuji navštívit.
 
Standa
Kde koupit
Známka zakoupena na pokladně muzea, dostupná též v IC na Benešově náměstí.
Z prohlídky muzea (je s průvodcem) byla nejlepší expozice lázeňství s historií Teplic, románská expozice je v zimě jen o víkendu.
 
Michaela Veselá
Michaela Veselá
Dostupnost
Známka dostupná v muzeu, viděla jsem ji i v IC, stejne jako je uvedeno v předchozím zápisu.
 
Pavel Fryček
Pavel Fryček
TZ
Známka dostupná v infocentru i v muzeu. Vzhledem k tomu, že je to zámek, odpovídá tomu i prohlídka.
 
Aneta Hovorková
Aneta Hovorková
Překvapení
Město mě překvapilo, opravdu nádherné, nejvíc se mi líbil Zámecký park s rybníky a krásné domy, bohužel jsem nestihla botanickou zahradu. Známka zakoupena v íčku na Benešově nám. od velmi milé paní :) Měli tam všechny místní známky (4).
 
Falconny
InfoCentrum
Známka dostupná v InfoCentru na Benešově náměstí bez problémů
 
Honza Pásler
Hezké město, hezký zámek, ale poněkud obtížná orientace. Od nádraží k zámku / muzeu nejsou žádné informační tabulky, šipky. Takže nezbývá, než se ptát, ptát a ptát.
 
vláďa
Známek mají dostatek v pokladně. Byli jsme na prohlídce historických místností zámku, dále v expozicích historických hodin, mincí a přírody. Moc se nám vše líbilo, průvodce byl moc dobrý. Prohlídky s průvodcem začínají každou celou hodinu a pokaždé se jde jiný prohlídkový okruh. Paní v pokladně nás ještě vybavila mapou Teplic, aby jsme snáž trefili k další TZ v botanické zahradě.
 
Tatík
Absolvovali jsme okruh C ve 13,00 hod., vstupné 40,- (25,-) Kč. Zahrnoval chodbu s parožím, mineralogickou a zoologickou expozici, sbírku hodin, porcelánové výrobky, numismatiku a rokokový salónek (ovšem jen okénkem). Průvodce tu funguje spíše jako ostraha než informátor, tak to ale v muzeích bývá. Turistických známek dostatek v pokladně, je otevřeno skvěle denně mimo pondělí 10-12+13-17 hodin. Nezvládli jsme už další 3 okruhy, zato čtyřkilometrovou naučnou stezku se startem i cílem před zámkem. V parku krotké veverky, krmí se z ruky.
 
Radka a Pitrýs
prohlídka nám bohužel unikla o 15 minut, ale šli jsme se alespoň podívat na výstavu fotografií starých míst v TP, byla tam ještě výstava porcelánu, pokud jsem dobře koukala. Známka byla bez problémů, jen mě udivuje, že třeba nemají i č. 649, což je Teplice, to bohužel jenom v infocentru a to bylo zavřené.
 
fanda7
spici panna
znamka dostupna. Nedoporucuji vsak posledni prohlidku. Dne 11.8. 2009 v 17.00 hod. bylo na pani pruvodkyni videt, ze ji to opravdu nebavi. Doporucil bych ji aby zmenila misto, je to uspavac hadu.
 
Martin
Známka dostupná bez problémů, zámek s muzeem za návštěvu rozhodně stojí. Pan průvodce pozdravil a byl vstřícný :-)
 
Ředitel teplického muzea
Omluva Petře a Vaškovi.
Velmi se omlouvám Petře a Vaškovi za "chování" naší pí průvodkyně při Vaší návštěvě 1.2.2009, viz. 1. příspěvek nejníže uvedený. Tedy, že Vás "nepozdravila při vstupu a že jí při výkladu nebylo dost často nebylo pořádně rozumět".Už se to nestane !!! Paní průvodkyně byla dnes ráno na prvním nádvoří pro výstrahu ZASTŘELENA !!!
 
JirkaK
I když dnes bylo pondělí - zavírací den, turistická známka je k mání, protože ve vrátnici na zámku, kde se prodávají TZ a jiné suvenýry, je stále někdo. Jak to tak vypadá, tak jsem byl druhý kupující po Kežim. Známek je dostatek.
 
Keži
Zámek,muzeum a klášter v TP
Známek v prodeji dostatek v pokladně zámku,vlastně muzea.Velmi ochotná starší paní pokladní,taktéž náš o něco mladší průvodce-archeolog,který nás vzal i do krypty,která se v zimním období neukazuje a nakonec skvělá paní průvodkyně,jež nás prováděla celým komplexem kláštera ze 12.století,který založila 2.manželka Vladislava II.-Judita.Vše je nádherně opraveno,návštěvu vřele doporučuji.Více informací najdete na www.muzeum-teplice.cz.Dal jsem Zlaté místo za odbornost výkladu,zájem průvodců a skvělou nedělní atmosféru.
 
Petra a Vašek
návštěva zámku
1.2.2009 jsme byli s manželem na prohlídce regionálního muzea v Teplicích. Vystavované předměty byly opravdu krásné a zajímavé (historické hodiny, zámecký interiér, historie lázeňství). Jedinné co nás dost překvapilo bylo chování paní průvodkyně, která nás při vstupu ani nepozdravila a při výkladu ji dost často nebylo pořádně rozumět. Ale jinak expozic stojí určitě za vidění.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2615 Turistických známek
2471 Výročních TZ
260 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Soutěž na obálku deníku
Klub TZ!!! Infocentrum a MuzeumTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoCentrum Paraple logoTuristika.cz logo
 
Dobrý anděl

Rodinné Jeseníky

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2020 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek