Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 2171 - Zámek Vrbičany


Popis

Budova zámku je patrová, se středovým dvoupatrovým rizalitem, střecha je mansardová. V interiéru nás upoutá valená klenba v přízemí a dřevěné schodiště. Před zámkem je klasicistní studna se stříškou na šesti sloupech. Zámek se v současné době postupně opravuje. V letošním roce se chystají čtyři kulturní akce a stálá výstava (prozatím pouze v letních měsících). zamekvrbicany.cz/


Mapa

Navštívil jsem Zámek Vrbičany

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Sempra Vrbičany (kancelář v zámeckém dvoře) (web)
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Zámek Vrbičany (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
ZÁMKY
Kraj/okres:
Ústecký kraj/Litoměřice
Poloha:
50°27'52.13"N 14°5'29.99"E
Hodnocení:
2.333
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 2171 - Zámek Vrbičany


26.10.2021 - dostupná bez problému
11.08.2021 - dostupná bez problému
16.07.2021 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Jan Janíček
Jan Janíček
2171
Od 14. - 22. 8. dovolená.
 
Jitka Kočí
Jitka Kočí
místo
zámek potřebuje ještě moooooc práce, ale to co z něj udělali už teď jen neskutečný kus práce a samozřejmě i peněz. Provázela nás skvělá paní průvodkyně, která doslova pro zámek žije.
 
Romana
zámek Vrbičany
Určitě doporučuji navštívit, díky skvělému kastelánovi, který zámku věnuje všechen svůj volný čas i peníze. Je dobře, že jsou stále lidé, kterým záleží na tradicích. Není to klasický zámek, ale člověk se dozví zajímavé věci z nedávné historie, jak byli někteří lidé schopni zničit něco tak krásného, jakým tento zámek kdysi byl. Vstupné je symbolické, 20 Kč a pak kastelán se vám bude věnovat na 100 %.
Nás provedl i po zavírací době. Chodí málo návštěv, zámku chybí propagace a proto tam pan kastelán nesedí celé dny, ale dělá něco užitečného. Za oknem je telefonní číslo, na které lze zavolat a okamžitě přiběhne, případně se na něj lze doptat v areálu firmy Sempra, kdokoli ze zaměstnanců Vám kastelána ochotně zavolá.
Doporučuji už jen pro podporu a záchranu tohoto zámku jej navštívit. Navíc dostupná známka, nálepka i razítko.
 
Libor Horáček
Libor Horáček
Návštěva
Takovéto památky si známku zaslouží. Pomáhá jim k oživění. Doporučuji i zámek navštívit, věnovat 20 Kč a nechat se provést skvělým panem kastelánem po tomto probouzejícím se zámku.
Kdo tvrdí, že tam nic není, nemá pravdu. Je tam vidět snaha dobrých lidí památku probudit a oživit.
Pokud někomu bude vadit, že tam není originální vybavení, tak vězte, že i na některých mnohem více navštěvovaných místech není.
Návštěvu tohoto místa lze krásně spojit v sobotu nebo neděli s návštěvou tvrze v Brozanech. Pěšky je to po silnici tak 1 až 1,5 hodiny chůze krásným prostředím.
Doporučuji navštívit a dívat se. Ne jen urychleně zakoupit známku s kritikou a zmizet.
 
Jiří Joza
Jiří Joza
Vrbičany
Zajímavá prohlídka dětských kočárku a maket hradú. Vstupné 20kč, snížené 10kč TZ 30kč, pán kastelán vynikající. Doporičiji.
 
Vladislav Stárek
Vladislav Stárek
Vrbičany
Zajímavá prohlídka s kastelánem po objektu, který se pomalu probouzí k životu. Známek dostatek. Na příští sobotu tj.na 1.10. se zde připravuje akce medovinobraní. Za navštívení jistě stojí i nedaleko stojící zřícenina bývalého větráku přestavěného na zámeček Windsor. Z Vrbičan je to cca 20 minut chůze okolo dálnice D8.
 
Petr Jeřábek
Petr Jeřábek
Zavřeno v otvírací době
V neděli 4. 9. 2016 zavřeno v rozporu s otvírací dobou uvedenou jak na webu, tak na bráně zámku. Známka nedostupná. Podivný přístup...
 
Eva Rosenbergerová
Eva Rosenbergerová
7.8.2016
Další z zámku, co dostal v minulosti co proto, ale zaplaťpanbůh, že se s ním snaží někdo něco dělat a je naděje, že díky tomu se nerozpadne v prach. Ochotně nás proved místní kastelán, povyprávěl o historii, o objevování stop zazděné, přemalované minulosti i o nápadech na oživení zámku. Nezbývá než popřát ať nadšení a energie vydrží, stejně tak i ochota a možnosti majitele do postupné renovace investovat.
 
Petr Berný
Petr Berný
TZ
Opět jedno z míst u kterého přemýšlím zda má ještě sbírání známek smysl. Zámek zavřený,zahrada zavřená, všude cedule zákaz vstupu. Zámek se opravuje. Myslím si, že tyto památky by měly dostat známku až zde bude něco k vidění a místo bude stát za návštěvu. Nyní zatím ztracený čas a vyhozené peníze za cestu.
 
Rasken
Re: TZ
Otevírací doba 2016:
LEDEN - DUBEN: POUZE PO DOHODĚ
KVĚTEN 10 - 16 SOBOTY A NEDĚLE
ČERVEN - SRPEN 10 - 16 DENNĚ MIMO PONDĚLÍ
ZÁŘÍ, ŘÍJEN 10 - 16 SOBOTY A NEDĚLE
www.zamekvrbicany.cz
 
Eva Kunešová
Eva Kunešová
TZ
Známka zakoupena bez problémů ve firmě Sempra v areálu zámku.
 
Martin Průcha
Martin Průcha
Dostupnost
Známka zakoupena na zámku, který nejde zrovna dvakrát poznat protože je to spíše ruina, která se postupně opravuje a to jak zvenčí tak i zevnitř. Když přijede k bráně do areálu, kde je napsáno, že je tam nějaká škola, tak pod tím nápisek je papír, který vás odkazuje ke vstupu do zámku. Kdyby tam nebyl správce, jdetě do areálu a někde zo tam určitě zavolají. Prozatím to za návštěvu moc nestojí, snad časem
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2750 Turistických známek
2609 Výročních TZ
274 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2022 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek