Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 898 - Žampach


Popis

Zříceniny středověkého hradu na výrazném kopci nad stejnojemnnou vsí, severně od Ústí nad Orlicí. Hrad byl dobyt Karlem IV. pro loupeživé činy hradního pána Pancíře Smanického. Definitivně zaniknul po Třicetileté válce.

Mapa

Navštívil jsem Žampach

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
TIC Domov pod hradem, Žampach 1 (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
HRADY
Kraj/okres:
Pardubický kraj/Ústí nad Orlicí
Poloha:
50°2'31"N 16°25'37"E
Hodnocení:
2.833
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 898 - Žampach


23.07.2020 - dostupná bez problému
10.07.2019 - zavřeno (nelze ověřit dostupnost)
05.06.2019 - nemají sběratelský předmět




Přidat příspěvek



*) jsou označeny povinné položky

Vladislav Dušek
Vladislav Dušek
Tz
Tz jsem měl cca 20 cm před sebou ve vitríně, ale o víkendu je ic bez obsluhy, takže smolík. Jinak hrad se zřítil tak dávno, že nebýt cedule, nevěděl bych, že jsem v něm. Tedy vyjma skutečnosti, že jsem šlapal do kopce. Vážně nic k vidění, kromě lesa okolo.
 
Sheefop
extreme peptides tamoxifen review
Equal amounts of protein were loaded onto gels and separated by SDS polyacrylamide gel electrophoresis and then transferred to nitrocellulose membranes Protran; Whatman. does tamoxifen cause menopause
 
Oldřich Zelený
Oldřich Zelený
TZ
Známka koupena s IC, spolu s arboretem, v IC ochotná slečna, poradila s prohlídkou arboreta i cestou na hrad, super...
 
lajdák
Re: Lajdácké označení prodejních míst
On je totiž Žampach velkoměsto a těžko se to tam hledá...totální lajdáctví vidím někde jinde - vaši neschopnost si potřebné informace dohledat.
 
Dagmar Vaníčková
Dagmar Vaníčková
Lajdácké označení prodejních míst
Zde uvedená prodejní místa jsou bez adresy nebo GPS souřadnic
 
Jaroslav Pěkný
Jaroslav Pěkný
TZ 898 a 2493
V IC ústavu nikdo nebyl - údajně myjí pacienty / ve středu 10.7.2019 / a že nemají čas. Bylo to v době, kdy má být IC otevřeno.
 
Stanislav Staněk
Stanislav Staněk
TZ
Zřícenina je pěkně upravená, i když z vlastního hradu nezůstalo mnoho.
TZ jsem kupoval v IC, kde paní měla na stojánku známku arboreta a až po jistém váhání vytáhla ze skřínky známku hradu s tím, že má poslední tři a už je prodávat nebudou... Za 35 Kč stará verze známky bez kupónu a samolepky.
 
Renáta Krausová
Renáta Krausová
Známka
Bohužel,známka nedostupná,v ústavu nám řekly,že s prodejem skončily a infocentrum prodává známky jen pondělí a pátek,my byly v neděli.
 
Gabriela Smolová
Gabriela Smolová
hrad a arboretum
V IC měli jen známku arboreta Žampach. Známka č. 898 je ke koupi v ústavu sociální péče (Šimonova budova nebo tak nějak se jmenovala), kde nám jí ochotně prodala paní pečovatelka. V době vydávání obědů je třeba chvíli počkat.
 
Jan Gröger
Jan Gröger
krásné místo
Během dovolené jsme měli jediné slunečné dopoledne a to jsme dobře zvolili. Zajeli jsme do Žampachu, prošli jsme si arboretum s pěknými stromy a přes lávku jsme vyrazili na zříceninu hradu Žampach. Malá ale s krásným výhledem do okolí. Při zpáteční cestě jsme se stavili v IC které bylo otevřené :) zazvonili jsme a do 1 minuty přišla paní a odkoupili jsme od ní spoustu suvenýrů :)
 
Stanislav Včelka
Stanislav Včelka
info
Byl jsem v infu 3x za týden a na nikoho jsem se nedozvonil. Náhodou šel kolem nějaký pán a ten mi známku prodal. Jinak bych ani na potřetí nekoupil. Jestli toho mají hodně tak at to radši zavřou a výjde to na stejno.
 
Jaroslav Pelikán
Jaroslav Pelikán
p
Krásné a příjemné místo na procházku krásny výhled a krásná krajina ale pod zříceninou byla židlička na ryby a matrace na spaní tudíž soudím že tam asi někdo přebývá a není to příjemný pocit a tz koupená v ústavě a taky to tam nebylo nějak extra příjemné mají tam tak nádherné ic a k ničemu takže procházka pěkná ale ty dvě věci byly zklamání.
 
Jan Plaček
Jan Plaček
Infocentrum
Sice mají krásné infocenrum,ale nikdo v něm nebyl.Až jeden pacient mě zavedl do ústavu a tam mi sociální pracovník známku ochotně prodal.Měl je v šuplíku i s pohledy.Takže to nevzdávejte a stačí někoho potkat.
 
Jan Bezděkovsky
Jan Bezděkovsky
Příjemné místo pro rodiny s dětmi
Plně souhlasím s předešlými příspěvky. Arboretum je moc pěkné, jde o vhodný výletní cíl pro rodiny s dětmi. Ty jistě ocení pěkné hřiště (jak pro menší tak větší děti). A na konci zámecké zahrady po cestě na hrad je krásný dřevěný most. Cesta na zříceninu je odsud asi 1 km a nepřijde mi, že by to bylo nějak moc do kopce. Samotná zřícenina sice malá, ale stojí za to sem vyjít. TZ jsem v pohodě sehnal v jednom z pavilonů zdejšího ústavu.
 
libor
Navštěvu mohu jen doporučit,ochotný a vstřícný personál a velice krásný park.Pro ty co se nevyznají v botanice jsou u každé rostliny názvy.Známka koupena bez problému u personálu.
 
Lucka
Arboretum je moc pěkné. Info bylo v objektu sice zavřené, ale paní uklízející toalety nám řekla, že máme jít do jedné z budov, kde nám ochotná paní prodala nejen turistickou známku a vizitku, ale také nám šla informační centrum otevřít, abyhc si mohla natiskat razítka. Místo stojí za návštěvu.
 
thief
žampach
Musím pochválit velmi pěkné arboretum v areálu ústavu, které stojí za prohlídku samo o sobě. Zřícenina je na kopci nad vesnicí, je odtud hezký výhled do okolí. Rozhodně doporučuji.TZ bez problémů v ústavu.
 
Cycli
Známka dostupná bez problémů v Ústavu sociální péče. Připravte se na vřelé přivítání všech obyvatel. Se všemi jsme si museli podat ruce a taky popovídat.
 
Jan Hruban
Návštěva hradu Žampach
29.9. se odpoledne udělalo hezky, a tak jsem vyrazil na výlet na zříceninu hradu Žampach. Turistickou známku jsem sehnal v Ústavu sociální péče, kde jsem se setkal s velkou ochotou personálu.
 
Niraj
3.3.2007 - Známku nám prodali v areálu Ústavu soc. péče, resp. jsme nějak omylem vlezli do tamějšího internetového centra, kde nám jedna ze surfujících ochotně zavolala příjemnou pracovnici Ústavu,která nám známku prodala.Mezitím jsme si stihli natisknou 4 zazítka !!!
 
alex
Známku mají i malém infocentru uprostřed parku.Je to ústav sociální péče pro postiženou mládež.Koupíte i pohledy a dají vám razítko.A zdarma můžete serfovat po netu:-))
 
Miroslav
V hotelu nemají,vyprodáno
 
Ardbena
Výšlap na Žampach pěkný, měli jsme i skvělého průvodce a to fenku Eibryl z místního hotelu Pod hradem.Tam
jsme si pak dali ještě něco na zub a pivo Budvar chutnalo jak křen.
 
Olda Dvořák
V hotelu známka bez problémů. Pivo nic moc, ale jídlo dobré. Zřícenina hradu je pěkná, i když ne moc rozsáhlá.
Zachovaly se v podstatě pouze zbytky hradeb a spodní část věže. K hradu se jde přes velmi pěkně postavený
most.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2841 Turistických známek
2761 Výročních TZ
280 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2023 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek