Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 415 - Zbiroh


Popis

Rozsáhlý gotický hrad západně od Hořovic, přestavěný renesančně. Za socialismu v držení armády, dnes v soukromém vlastnictví.


Mapa

Navštívil jsem Zbiroh

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Infocentrum, Masarykovo náměstí 624, Zbiroh
Toto místo prodává také turistickou známku
Zámek Zbiroh - pokladna
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
ZÁMKY
Kraj/okres:
Plzeňský kraj/Rokycany
Poloha:
49°51'30.54"N 13°45'42.72"E
Hodnocení:
2.731
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 415 - Zbiroh


17.07.2021 - dostupná bez problému
28.07.2020 - dostupná bez problému
23.07.2020 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Z pokladny zámku.
 
Vladislav Dušek
Vladislav Dušek
TZ
TZ na zámku, vstupné do zahrady 30,- vám odečtou z ceny prohlídky.Prohlídka hradu je za 250,- což se mi zdá za 50 minut docela dost.Prohlídka zámeckých prostor je levnější.Většina zámku je přestavěna na luxusní hotel.Místní restaurace nabízela espreso za 60,-, takže mě přešla chuť.A perlička, za 6000,- se můžete vyspat ve spacáku na slámě ve vězeňské kobce :-)
 
Toru Furugori
Toru Furugori
Mucha
Krasny zamek
 
Standa
Zámek
Při dnešní návštěvě se žádné vstupné do parku nevybíralo, prošli jsme si park i nádvoří zámku a nic nás to nestálo. TZ jsme zakoupili v suvenýrech na zámku.
 
Vladimír Huml
Vladimír Huml
TZ
Z venku pěkný zámek. Ale jak psáno níže, evidentní rýžovar... Na zámku 5* hotel a zřejmě i 5* krčma, dle cen (70,- kuřecí polévka). Parkovat se dá u plotu podél parku, ne jen na náměstí. Nebo za 50,- v areálu zámku (ušetří se 100m chůze), jinak vchod do areálu za 30,- IC ve Zbirohu o svátek zavřeno... TZ koupena na zámku.
 
Eliška Hlavinková
Eliška Hlavinková
Návštěva
Exteriéry zámku jsou moc pěkné, je vidět, jaký obrovský kus práce bylo potřeba udělat, aby se odstranily následky pobytu armády za socialismu. Co mi ale vadilo, byla snaha vyrýžovat na návštěvnících co nejvíce peněz. Vstup do parku za 30 Kč, které se odečítají ze vstupného do zámku, lze ještě pochopit. Ale vstupné na jeden okruh za 150 Kč a na druhý (pro mě zajímavější) za 250 Kč a nemožnost jít na oba dva okruhy, to je podle mě velmi přehnané. Na nedaleký hrad Křivoklát jsme se dostali za 180 Kč, přitom je tam nejspíš k vidění daleko víc.
 
Martin Průcha
Martin Průcha
Dostupnost
Známka zakoupena v infu na Křivoklátě
 
Vladimír Hruška
Vladimír Hruška
TZ
Íčko ve Zbirohu zavřené (přišel jsem v cca 15:00 a na dveřích byl papír "dnes otevřeno jen do 14:00", normálně však do 16:30), takže paráda. Navíc, pokud chcete ze Zbirohu třeba poslat pohled, máte smůlu, protože i na ně má Íčko monopol (žádná trafika je nevede), takže smolík. Íčko zavře a vy se běžte klouzat...
 
Libor Marek
Libor Marek
16.8.2014
Exteriéry zámku moc pěkné, u zámku se sehrála bitva z 30.leté války, což bylo zajímavé jak pro dospělé tak i pro děti. Bohužel, TZ nemají, vyprodaná ... nechápu.
 
magipriba
Tak dnes už byla známka na zámku vyprodaná. Souvislost s vysokou návštěvností kvůli atraktivní výstavě je zřejmá.
 
Longer
Leonardo
jak píše Pavla, počítejte s dlouhou čekací dobou (koupení lístku ve 14hod,na prohlídku až v 16:30). Pokud ale čekáte, že se dovíte něco víc, než je napsáno ve wikipedii, tak čekáte zbytečně... byť sem byl z výkladu zklamán, doporučuju i tak pro lidi, co se o tuto část historie zajímají
 
Pavla
Leonardo
dnes jsme jeli na zámek i na výstavu Leonardo. Pozor na vysokou návštěvnost zámku, spousta aut a lidí, co chtějí na Leonarda, od příjezdu byla další volná prohlídka až za 1,5 hodiny. Díky infocentru, která má i v "zimní" sezoně otevřeno v sobotu až do 13:00
 
vláďa
Známku mají jak v infocentru na náměstí, tak i na zámku. Z náměstí je to k zámku pěkná procházka asi 1,5 km. Zámek zvenčí vypadá moc pěkně, jeho okolí s terasami a fontánami je taky moc hezké. Na prohlídku jsme nešli, ale udělali jsme si jen okruh po místním zámeckém parku se zajímavými info tabulemi v podobě dřevěných knih.
 
RedFoxCZ
TZ získána bez problémů v pokladně zámku. Jinak zámek je spíše průměr, z počátku se prochází několika málo osvětlenými místnostmi, které charakterem připomínají muzeum (vystaveny různé předměty). Ke konci je pár reprezentačních místností. Za cenu vstupného toho moc předvedeno není... Co bych ale vytkl nejvíce je to, že na prohlídku berou velké množství lidí (nás tam bylo snad 50) a do některých místností se ani všichni najednou nevešli, o nějakém pohybu po místnostech ani nemluvě.
 
jerry720
Zbiroh
TZ zakoupena bez problémů v "Íčku" na náměstí, pořídil jsem si tam do Turistického deníku i turistickou vizitku No. 992. Zámek sám o sobě nic moc, doporučuji pouze zarytým zámkomilům. :-)
 
mappy
Oslava svátku
Výlet na zámek Zbiroh spojený s obědem v zámecké rychtě jsem dostal dnes od své přítelkyně k svátku. Rozhodně na tento výlet jen tak nezapomenu. Známka dostupná v pokladně zámku...
 
Pavla
Komerční II
O historii zámku se během prohlídky v rámci I. okruhu dozvíte velice málo. Prohlídka je spíše stručným přehledem celé české historie včetně jednotlivých slohů. Vybavení pokojů je velmi chudé, místnosti jsou opravdu neosvětlené (pokud máte strach z tmy, zajděte raději do zámecké krčmy). Na druhý "tajemný" okruh se nedostanete, pokud si prohlídku předem nezarezervujete. Pokud máte ale štěstí, tak se vejdete do kapacity 6 lidí (!!!! prohlídky pouze od 11 a 15 hod.). Vstupné do zámku je na náš vkus předražené vzhledem k vystavovaným exponátům. Pokud se na prohlídku chystáte ve 2 lidech a rádi jíte, tak si s sebou nezapomeňte vzít do peněženky alespoň 1000 kč. Pokud Gastro Žofín nezdraží, tak pravděpodobně vystačíte.
 
Veverka
Komerční
Expozice věnovaná jednotlivým historickým obdobím je dosti chudá (tak pět kopií historických předmětů nasvícených bodovým světlem na jednu místnost) a nevhodná pro šeroslepé lidi a klaustrofobiky. Mnohem zajímavější je veliký sál, kde tvořil Mucha, či kaple (nechybí zvonek, který nosí štěstí). Kladně jsem ocenila možnost fotografovat v celé expozici, až na místnost s jedním z malá originálů (Zbirožská Madona).
 
Pinďa
Íčko
TZ i o víkendu bez problémů ve zdejším íčku.
 
Čundráci a turisti z Chrudimi
Souhlasíme s JirkouK. My jsme dostali tip od místního jak obejít těch 30,-kč za cestu parkem. Prý stačí říct, že jdeme do restaurace a neplatí se. My to neskusili, protože, když jsme šli tak na kase u brány nikdo nebyl.
 
JirkaK
Zámek je hezký, ale nelíbili se mi asi čtyři místnosti, které jsou zaměřeny na určitou dobu (baroko, gotika...). Jinak na zámku dost vydělávají. My jsme jeli autem nahoru na neplacené parkoviště, ale když jdete parkem pěšky hned platíte 30 Kč. Když vyjedete autem za značku zákaz vjezd ( kam můžete jet na parkoviště až ke vchodu do zámku ) tam se již parkoviště platí (v pokladně zámku ) a vstupné je do zámku předražené.
 
Pavla
Místo je opravdu náherné, krásný park, zámek se dá celý obejít a jídlo v místní zámecké krčmě vynikající! Určitě stojí za návštěvu...
 
magipriba
Znamek dostatek v pokladne zamku,ten je celorocne otevren.
 
Radek
moc hezký zámek byl jsem tam nedavno a opravdu stojí za to zvláš´t fontána na nádvoří je moc hezká
 
Kristýna
velmi doporučuji, je to nádherné místo a dozvíte se spoustu zajímavostí
 
Pája
Zámek je opravdu krásný, je skutečně znát, že není majetkem státu, nýbrž soukromý. Atmosféra je báječná, v místnostech je pouze přítmí a ozývají se různé árie. Nádhera...Ovšem vstupné mi přišlo velice předražené - 130Kč a pro studenty žádné úlevy.
 
Keži
zámek Zbiroh
Super výlet,jízda vláčkem,prohlídka i paní průvodkyně Morgensteinová,procházka zámeckým perkem,nemá to chybu!!!I jídlo na zámku vynikající,obsluha taktéž,cena lehce nad průměr.Ze zámku jsme ale opravdu odcházeli dobře naladěni.Z e srdce doporučuji - zlaté místo.
 
Tatík
Po armádě naštěstí už zbývají jen ňafající hlídací psi za plotem parku.Za rok se Gastru Žofín podařil kus práce-2 pěkné prohlídkové okruhy (i když téměř se samými kopiemi),zámecká krčma,koutek dravců,nakonec i vláček vozící po parku.
 
Ivana Sládková
Moc hezké!!
 
p@p@ t.
Prostě pěkné
Sám zámek je po létech armádních a bez správce pěkně "podepsaný" zubem času, ale to se současnému vlastníkovi daří celkem slušně postupně rekonstruovat. Nádherná je sokolnická ukázka výcviku dravců. Co je ovšem "bomba", tak to je zámecká krčma!! Nechají si sice dost dobře za své služby zaplatit, ale prostředí + výběr jídel a pití + chování personálu jsou VYNIKAJÍCÍ !!!! Krčmě dávám deset bodů z deseti.
 
Petr Kudlík
Skvělí výlet
Super zámek, perfektní a profesionální přístup personálu vřele doporučuji.
 
Eastwood
http://agartha.cz/html/zajimavosti/zbiroh/index.phpPosílám stránky ,které informují trochu více o
hledání beden a zbraní ve studni.Velice pěkně udělané a koho zajímá trocha nedávné historie si určitě
počte.Trochu více informací než na oficiálním webu.Pěkný den!
 
Fat Hippo
Lesanka
Pokud narazíte na zavřené informační centrum na náměstí , tak lze směle vyrazit do tohoto pohostinství .
Nachází se kousek od červené značky směrem Čertova skála v lokalitě Švabín , cca něco přes 1 km od náměstí a
500 m od rozcestníku"U zámecké brány" s modrou turistickou značkou . Pokud si lehce
prodloužíte vycházku dostanente se až k Berounce - překrásného kraje spisovatele Oty Pavla . Zdrávi
došli !
 
Jana a Ríša
Dobře se informujte před návštěvou zámku
před návštěvou Zbirožského zámku se dobře informujte o cenách vstupného, o vystavených exponátech a
prohlídce. My jsme jako rodina - 2+1 zaplatili 330,- - 20,- vstup do zahrady, 90,- zámecký okruh. Byli jsme
nejdříve moc sklamaní - hlavně naše dcera, protože se moc těšila na krásnou výstavu a zámecké interiéry - viz
internetové stránky. Nakonec jseme si ale řekli, že za obdiv stojí to, za jak krátkou dobu bylo uděláno tolik
práce na rekonstrukci budovy a že naše peníze přispějí k opravě památky, která si to zaslouží. Jinak fakt
pozor na dobrý marketing a reklamu firmy!!!! abyste nebyli zklamáni poměrem výše vstupného a zážitků!
 
Ivča
Známky mají
v pokladně zámku. Zámek stojí za prohlídku, hlavně si nenechte ujít předvádění dravců ve 12, v 15 a v 17 hod.,
mimo pondělí až do konce září.
 
Zirafka
Zamek je otevren pro verejnost, vice informaci je na www.zbiroh.com. Kdyz si vzpomenu, jak tam na nas v lete
2002 vojak rval a malem na nas poustel vlcaky...
 
Pajik
otevreno pro verejnost
Ahoj turisti,zamek Zbiroh je po mnoha letech opet otevren pro verejnost. Cesta k nemu zatim neni nijak
vyznacena, jdete z namesti stale po cervene, cca po 1km je brana do parku. Otevreno denne mimo pondeli 10-18,
posledni prohlidka v 17. Park = oplocene kasarnove objekty. Na zamku maji osklive suvenyry vcetne plagiatu TZ.
Originalni TZ zatim nemaji, takze nezbyva nez od brany pokracovat po cervene a po dlasim 1km mijime Lesanku...
 
Myšák
Infocentrum je od 1.5. otevřené denně do 16.30, jen s polední pauzou. Problémy s Lesankou jsem ale neměl,
stačí k ní nejet autem, ale dojít pěšky po červené z náměstí...třeba jako součást delšího výšlapu :-) Měli
zavřeno kvůli soukromé oslavě, ale přesto mi milá paní s úsměvem známku prodala. Byla to taková třešnička po
nádherném dni... Hodně štěstí !
 
begi
Sehnat se dá též v infocentru na náměstí ( všední dny do 16.00h)
 
Bártíci
Zbirožský Bermudský trojúhelník
Cestou po republice jsme zatoužili po zbirožské známce. Na mapě TZ z roku 2004 stojí jako cíle Infocentrum a
pohostinství Lesanka. Pondělí odpoledne (13,30) všední den a infocentrum zabarikádované. Nevadí, zbyla
Lesanka... Leč jak k ní dorazit? Na mapě nic, ukazatele také mlčí a tak se ptáme prodavačky v ochranných
oděvech u infocentra. Zahlceni nám nic neříkajícími místními názvy jsme polopaticky navedeni na horní výjezd z
kruháku a do Lesanky prý chodí na jídlo lesáci. Ten nikam nevedl... Další domorodkyně již ochotně poradí:
první, ale spíše druhá křižovatka doprava. Po odbočení na druhé křižovatce vpravo jsem opět na kruháku na
náměstí... Ale blízko je muž v zeleném s motorovou pilou! Do Lesanky prý dva kilometry na Plískov (JZ) a
doprava. Zkoušíme různé odbočky a v Plískově otáčíme. Je to směrem na Plískov asi 1km u zastávky doprava.
Známku jde koupit manželka, nevím jak bych psychicky pobral sdělení že známka není... Měli zavřeno, ale známku
ochotně prodali. Ifocentrum: červen-září 9-11,30 a 12-17,30 včetně SO+NE. Ostatní Út-Pá 8,00-11,30 a
12,00-16,00 Po+So 8,00-13,00. Lovu zdar!!! Známka 20.- Kč.
 
Ondřej Fábera
Zámek se otevírá veřejnosti
Podle informací z tisku by měl být zámek v nejbližší době zpřístupněn veřejnosti a nainstalována výstava o
krásách ČR, která byla dříve umístěna v Praze. Bude sloužit jako kulturně-společenské centrum a patří
společnosti GASTRO Žofín (podoba se jménem slavné pražské restaurace není náhodná).
 
Tibor (nickname: david cohen)
Návšteva zámku
Zdravím Vás, chcel by som tu niekeho poprosiť, aby ma informoval o možnej návšteve zámku Zbiroh v budúcnosti
alebo otvorení zámku pre turisty. Od 07.1983 do 04.1985 som služil ako vojak ČSSR v zámku a napriek tomu že
som bol vtedy na vojne, prežil som tam mnoho krásne chvýle s kamarátmi. Život v útvare oproti iným podobným
útvarom bol aj v tom čase oveľa volnejší a liberálnejší..takže mám celkom fajn spomienky. Ak by sa
uskutočňovala nejaká zbierka zo strany správcu zámku, moja firma by rada prispela menšou sumou na
rekonštrukciu a pristupneniu zámku, možno by sa pridali aj iní bývalí "spolubývajúci"...zdraví
Vás z členského štátu NATO - zo slovenska Tibor (david cohen)
 
Václav Dvořák
Infocentrum Mikroregionu Zbirožsko
Jak jsem slíbil sděluji: Infocentrum Mikroregionu Zbirožsko, kde jsou také TZk dostání má od 1.6. do 30.9.
otevřeno i sobotu a v neděli nejméně do 16,30 hod. (s polední hodinovou přestávkou). Po zbytek roku bude kromě
vvšedních dnů otevřeno i v sobotu do 14,00 hod.
 
Václav Dvořák
Dostupnost známky
Známku mají od 16. května i ve stánku Informačního centra Mikroregionu Zbirožsko. Ale myslím, že mají otevřeno
jen ve všední den. Pokud by to bylojinak, napíšu.
 
Karel
Kdo hleda ten najde
Pred tydnem jsem si sam na vlastni kuzi vyzkousel jak je nekdy dobre potkat mistni dobrodince , kteri radi
pomuzou a poradi jak najit misto velmi spatne hledatelne. Dekujeme jim , znamku mame. :)
 
Kamil
Restaurace Lesanka
Restaurace Lesanka zamrzla někde v dobách hlubokého socialismu. Neřku-li to, že jsou jediným prodejcem známky
č.415 ve Zbirohu, tak když se chce poutník osvěžit lahodným douškem pěnivého moku či něco zakousnout, má
prostě na velikonoční pondělí smůlu. :-(
 
Václav Dvořák
Pro pana Doležala
Je pravda, že zámek je dosud uzavřený, ale už není v rukou armády. Ta jej zpřístupňovala při zámeckých poutích
v polovině srpna, ale v současné době vlastní pouze přilehlá kasárna. Zámek je v současné době asi v majetku
městaZbiroh, protože jsem v měsíčníku Zbirožsko četl, že jedná o jeho prodeji jakésifirmě. Památkáři v
roce 1999 slíbili, že jsou do tří let od předání zámku armádouschopni instalovat expozici, což už by mělo
být v dohledné době. Zatím na ni asi nemají peníze. Jsem na další vývoj zvědavý.
 
Autocentrum
Díky panu Dvořákovi! Bohužel tuto informaci by potřebovalo spousta lidí. Známku máme.
 
Milan Doležal
zámek Zbiroh
Navštívil jsem zámek(u plotu) ve Zbirohu a udivillo mne že TZ se chlubí zámkem ale ten je mnoho let a ještě
bude v rukou armády a tudíž nepřístupný. Jako výlet dobrý ale jen za krásami okolí.
 
Václav Dvořák
Pro Autocentrum W: Lesanka je na červené značce asi 2 km ze zbirožského náměstí směrem na Čertovou skálu.
 
Václav Dvořák
Konstatuji, že dne 25.července 2003 ve 14,05 hod. nebyla turistická známkav uvedeném pohostinství k
dispozici
 
Autocentrum W
Prosím - kde je Lesanka??
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2779 Turistických známek
2671 Výročních TZ
277 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2022 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek