Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 367 - Žďár nad Sázavou Zelená Hora UNESCO


Popis

Hřbitovní kostel J.B.Santiniho na Zelené Hoře nad Žďárem nad Sázavou, památka UNESCO.

Mapa

Navštívil jsem Žďár nad Sázavou Zelená Hora UNESCO

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Autokemp Pilák, Žďár nad Sázavou
Toto místo prodává také turistickou známku
Hotelový dům Morava, Žďár nad Sázavou
Toto místo prodává také turistickou známku
Kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené Hoře, pokladna
Toto místo prodává také turistickou známku
Hotel Tálský mlýn, Žďár nad Sázavou
Toto místo prodává také turistickou známku
Infocentrum Zámek, Žďár nad Sázavou
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Modelové království Žďár nad Sázavou, Dolní 30
Toto místo prodává také turistickou známku
ČD centrum, Žďár nad Sázavou
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také výletku
Infocentrum, nám. Republiky 294/24, Žďár nad Sázavou
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
CÍRKEVNÍ PAMÁTKY
Kraj/okres:
Vysočina/Žďár nad Sázavou
Poloha:
49°34'48.3"N 15°56'31.4"E
Hodnocení:
2.9
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 367 - Žďár nad Sázavou Zelená Hora UNESCO


18.04.2022 - dostupná bez problému
26.03.2022 - dostupná bez problému
03.01.2022 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

wenzel
Zelená Hora
Zajímavé místo, které z velké částim již prošlo rekonstrukcí, ale i tak se na památce ještě stále pracuje. Z vrcholku je hezký výhled a díky pokácenému lesu okolo je vidět také z města na Zelenou Horu. Doporučuji si koupit komentovanou prohlídku, tak se dostanete i do kostela a dozvíte se mnoho zajímavých informací a kuriozit. TZ zakoupena vedleinfokoutku na zámku.
 
loveawake.ru
Are you 18? Come in and don't be shy!
Welcome to the world of adult Dating loveawake.ru
 
Petr Cienciala
Petr Cienciala
2. 10. 2022
Zelená Hora je ještě stále v rekonstrukci, ale prohlídky už plně probíhají. Vykácené stromy kolem kostela památce velmi prospívají, je už z daleka chloubou Žďáru nad Sázavou.
TZ jsme sehnali v zámeckém infocentru.
 
Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Z infocentra, jinak dostupná i nahoře na pokladně kostela.
 
Jan Lutrýn
Jan Lutrýn
Zelená Hora
Krásné místo, až skončí opravy, bude ještě krásnější. Dobrý celkový dojem trochu zkalila TZ za 40 Kč...
 
Oldřich Jasenský
Oldřich Jasenský
Infocentrum
Je momentálně přesunuto asi o dvě stě metrů dál. Vše dobře značeno, jen se podle šipek správně zorientovat.
 
Michaela Ťoupalová
Michaela Ťoupalová
Zelená Hora
Co se týče prohlídky, dnes jsem to měla za pouhých 50 Kč, ale to díky tomu, že zrovna byla naplánována prohlídka v anglickém jazyce a na tu v českém by se čekalo delší dobu. Dostala jsem tedy oboustranně popsanou A4 a šla se podívat do kostela sama. Trošku mne to mrzí, protože musím souhlasit s předchozím komentářem, kdy se díky opravám člověk moc nepokochá a k tomu navíc ještě bez detailnějších informací, které by prohlídku vykompenzovaly. Ale i tak návštěvu doporučuji. Ve slunném dni, jako byl ten dnešní je toto místo nádherné - výhled na město a z druhé strany na rybník je parádní. Na fotografiích toto místo vypadá více vyšperkovaně, ale to se díky opravám dá pochopit.
 
Kolchar@seznam.cz
Kolchar@seznam.cz
Zelená Hora
Jak všichni víme, jde o památku UNESCO - můj dojem? Celé se to opravuje, na stavbě je lešení, interiér je buď pryč, nebo přikrytý. Vevnitř mi úsměv vháněl stavební prach na notebooku u příjemné slečny vevnitř. Není co obdivovat a zas tak ohromné to celkově není, jak se všude ukazuje. Byl jsem z celkového dojmu zklamán a řekl bych, že je mnohem víc církevních krás v ČR - určitě je hodnotnější např. Bazilika Minor v samotném Žďáru u zámku! Doporučuji!!! Jinak je výhled nádherný - pokácený les v minulosti rozhodně místu prospěl.
 
Eva Pavlíková
Eva Pavlíková
TZ 367
Zámek ve Žďáru n.S. nádherný. Santiniho stavba je zajímavá. V porovnání s jinými Santiniho stavbami mne ale výzdoba zklamala. Kostel byl zavřený a ambity jsou v rekonstrukci. Tak sem musím ještě jednou, až bude všechno opravené. Známka zakoupena na zámku.
 
Veronika Žitníková
Veronika Žitníková
TZ
Zakoupena v suvenýrech u vstupu do muzea společně s 1519 a 1699, za 35kč. Zámek, klášter i bazilika v perfektním stavu, vše opravené. Oproti tomu Santiniho geniální stavba působí dost smutně, opadaná omítka památce unesco vážně nesluší. Také by mě zajímalo, proč je odstraněn zdejší hřbitov. Ke kostelu patřil, teď je tam jakási holá planina s pozůstatky hrobů. V kostele právě končila bohoslužba, takže jsme mohli obdivovat i interiér.
 
Libor Hančar
Libor Hančar
Větrná vysočina
Krasný výhled do krajiny s venkovní prohlídkou kolem celého kostela. Silný vítr na kopci a vysočině se dal očekávat. Navíc, musím říct že od doby mé návštěvy se základní školou(cca 15let) památka velmi zchátrala. Ale i tak to stojí za výšlap na horu :)
 
Bohuslava Heřmanová
Bohuslava Heřmanová
zámek předražená TZ
na zámku známka za 35Kč, my jsme zakoupili známku v info centru na náměstí za 30Kč a známek měli dostatek
 
Jitka Syrovátková
Jitka Syrovátková
památka Unesco a předražená TZ
poněkud mne zklamal chátrající stav Unesco památky, víc opraven se zdál zámek nebo klášter Kinských. TZ kupte v pokladně do kostela sv.J.Nepomuckého. My to nevydrželi a koupili TZ v informacích na zámku, kde stála 35Kč
 
Broskvoň Obecný
Broskvoň Obecný
Zelená Hora
Turistická známka koupena v IC ve staré radnici na náměstí Republiky. Otevřeno má i zimní sezóně a to v sobotu od 09:00 do 12:00 hodin. Na Zelenou Horu jsme se vydali pěšky přímo z náměstí po hlavní silnici. Klidnou chůzí se tam dá dojít za půl hodiny. I přes zimní sezónu je areál kostela otevřený, můžete si projít krásné ambity a přiléhající hřbitov. Kostel je přes zimu zavřený, prohlídky jsou až od dubna. Krásné místo, kde i v zimě potkáte turisty, ale ne zase tolik. Návštěvu rozhodně doporučuji.
 
Jiří Mach
Jiří Mach
Návštěva
Dnes jsem s přítelkyní navštívil toto krásné místo. Kostel se bohužel rekonstruuje, ale dovnitř jsme i tak šli. Výklad za 110,- trval 65 minut od starší, ale velmi příjemné paní. Známku jsem zakoupil přímo v kostele na Zelené hoře (otevřeno 10 minut před celou). Velmi krásné místo. Rekonstrukce potrvá do roku 2017. Určitě doporučuji.
 
Iva+Olda
TZ
Zelenou horu stojí za to navštívit.Pěkný výhled na
krásné okolí.Akorát za 250kč(rodinné vstupné) si prědstavuji prohlídku i s výkladem.
 
Michaela Veselá
Michaela Veselá
Zelená hora
TZ dostupná v IC ve Zdaru
 
Ondřej Dlask
Ondřej Dlask
Dráha znamka
Známka za 35kc trapne.
 
Helena Lhotková
Helena Lhotková
TZ
Poutní kostel sv. Jana Nepomuckého. Nikdy jsem neviděla nic tak symetriského no nádhera
 
Dan Havlik
zdar
Znamka koupena v hotelu Talsky mlyn za 25,-Kc
 
magipriba
ZELENÁ HORA
Známku jsme zakoupili v infocentru u vchodu do kláštera,cca 200 metrů od kamenného mostu pod Zelenou Horou. Pohlednice Zelené Hory tamtéž. Na pokladně samotného poutního místa nemají vůbec žádné suvenýry. Vstup s patnáctiminutovým výkladem stál 110,- na osobu. Film žádný. Ale místo je to skutečně krásné.
 
Alena
Známka koupena 16.7.2012 v autokempu Pilák za 25,-Kč.
 
vláďa
V sobotu dopoledne známka bez problémů v IC na náměstí. Místo samotné moc pěkné, doporučuji navštívit.
 
Tatík
Turistických známek dostatek v prodejně vedle hlavního vchodu do zámku, na vršek Zelené Hory po žluté turistické značce (nové schodiště) asi 500 metrů. Prohlídka v poutním kostele trvala 25 minut včetně filmu, vstupné 80,.- (50,-) Kč. Santiniho stavba je geniální, titul památka UNESCO si zaslouží.
 
thief
zelená hora
Opravy posledních let jsou znát. Jak kostel tak zámek Kinských stojí za shlédnutí.TZ koupena v zámecké prodejně.
 
Markéta
TZ v zámecké prodejně nemají!! Což je chyba. V neděli v IC nemají otevřeno. Vadí mi, že po prázdninách si v některých objektech myslí, že je po turistické sezóně, že v září už nikdo nepříjde, a známky nedoobjednají!!Jinak objekt je krásný. Až bude přestěhovaný hřbitov a parková úprava, jak slibovala příjemná sl. průvodkyně, tak bude místo ještě půspbivější...
 
Keži
UNESCO
Prima místo,krásné okolí a výhled,pěkný výklad i s krátkým videem,Titul UNESCO a TZ si toto místo právem zaslouží,ale musíte si pro ní zajít dolů do IC ve Žďáru.
 
Krtik
TZ zakoupena v IV na namesti, kde maji v sobotu o prazdninach otevreno do 19h, parada...
 
meera
V zámeckém íčku bohužel nemají.
 
Víťa
V zámecké prodejně známka vyprodána, nové se budou teprve objednávat. Za to v informačním centru na náměstí Republiky mejí kromě této známkyi Hamry nad Sázavou (998) a Rosičku (1117).
 
jana
škoda ze IC na náměstí otevřeno v neděli pouze do 16 hod.Cestou domu na Slovensko jsme se zastavili ale bohužel zavřeno
 
Jan Benc
Zakoupeno 18.6.2008 v IC
 
Pavel
Na sváteční den zavřeno infocentrum na náměstí i Zámecká prodejna, asi ve Žďáru nepočítají ve svátek s výletníky... :-( . V infocentru na zámku ještě prý nestačili letos známky objednat. Od Zelené hory jsem asi očekával trochu víc a tak asi nejlepší dojem zanechalo pro děti i dospělé městské muzeum s výstavou o hračkách a hraní.
 
Rosťa a Maruška
TZ koupena v sobotu 26.4.2008 kolem deváté hodiny v zámecké prodejně. Zelená Hora je nádherná. Vykátit stromy byl dobrý nápad, je krásně vidět. Před 10 lety to tam bylo zarostlé nic nebylo vidět. Dnes je to tam moc krásně upravený, ale vstupný do kostela je moc drahé.
 
Simča S.
Se známkou byly trochu potíže, v infocentru Santinitour neměli (zato měli 1117 Obec Sázava - rozhledna Rosička, 1217 Velká Losenice a VTZ 400 let města Žďár n.S.), v zámecké prodejně také ne. Nakonec jsme uspěly v IC v zámku, i když jsme musely čekat asi půl hodiny (na dveřích lístek, že provádějí)....
 
Vašek
V infocentru na náměstí je k dostání i VTZ z nedávných oslav ,,400 let města ,,
 
Ahasver
Bylo krásné počasí, ale Zelená hora vypadá z ptačí perspektivy (na pohlednici) mnohem líp než z perspektivy obyčejného blátošlapa. Ale možná je to jenom tím, že jsem od toho očekával víc.
 
Luboš
V IC otevřeno i přes zimu v sobotu. Takže zde seženete mimo TZ 367 také 998 Hamry n.S. a 1217 Velké Losenice. TZ 1117 Rozhledna Rosička rozebrána.
 
Lukáš a Martin
Víkendový výlet ve Ždáře nad Sázavou byl skvěly! Náměstí nic moc, zámek dobrý, ale Zelená Hora vynikající.. škoda vykácených stromů.
 
Pinďa
Zelená hora se opravuje, uvnitř je postavené lešení. V infocentru na zámku je velmi příjemná paní, která zná mnoho z historie a okolí Žďáru. Nechal jsem se od ní ukecat, abych navštívil zámecké muzeum knihy. Rozhodnutí v žádném případě nelituji a doporučuji všem. Je to velmi pěkně a přehledně sestavená expozice historie knihy od pra pra až po současnost.
 
Simča S.
Návštěvu doporučujeme - nechte si čas celý den :-)
Slečna na infocentru ve Žďáru nám na dotaz, jak se dostaneme k zámku a Zelené Hoře odvětila, že pořád rovně po
hlavní silnici. Myslele jsem si, že když přijdeme v pohorách a s bágly na zádech pochopí každý, že jdeme
pěšky, takže hlavní sinice (s 2 dětmi) nebude to pravé ořechové. Ale raději jsem ještě zdůraznila, že hledáme
nějakou turistickíu trasu.Slečna se hluboce zadumala a pak zopakovala: "Po hlavní to bude
nejlepší"Nenechte we oklamat, z náměstí vede turistická červená v délce cca 4 km, vede za muzeem po
schodech dolů k Sázavě a přes mostek na druhý břeh. Po tomto břehu se jde příjemně, okrajem lesa a pole.
Stezka je místy dost zarostlá, ale nenechte se odradit, do zámku dorazíte. V zámku bohatě vybavené info a
ochtný pán, TZ měl dost. Zámek nabízí několik prohlídkových okruhů a zajímavé expozice (vývoj knih, vývoj
klavírů, prohlídka kostela a pod.)Na Zelenou Horu je odsud pár kroků (1 km), momentálně se pracuje na
budování schodiště a cestiček z kamenů, až to bude hotové, bude to moc pěkné. V kostele se provádí i přes
stále probíhající opravy, zklamalo nás jen to, že v infu i nahoře měli stejné razítko - máme ho tedy v sešitě
2x :-)).Zdravím kolečkové nadšenceSimča S.
 
Libor
Kromě Zelené Hory navštívit taktéž zámek. Je tam mnoho expozic, včetně muzea knih. Krásný kostel (měl jsem
štěstí, že jsme byli na prohlídce pouze tři, takže zážitek byl unikátní)
 
Jelen (Kaliště)
Zelená Hora je snad z venku a z letadla zajímavější, vevnitř po vykradení v roce 1992 skoro žádné vybavení.
Výklad perfektní. Známku na Zámku ani na Zelené Hoře neměli, zato v Infocentru ve Žďáře bez problémů.
 
Kocis
Hotel Tálský mlýn 24.1.2004
Po navsteve Zdaru nad Sazavou, jsme se stavili na obed v hotelu Talsky mlyn. Vsem velmi doporucuji, je tam
velice ochotny personal, velky vyber jidel, a ceny jsou velmi prijatelne. Jidlo je vyborne, chutne a jsou ho
velke porce. Znamka byla dostupna na recepci hotelu bez problemu. (Pro ty co nejsou na vysedavani v
restauraci, ma tento hotel specialitu, kdy Vam jidlo zabali sebou v termoboxech. Jidlo sebou je denne
obmnenovano a stoji pouze 39 Kc i s priborem).
 
Marcela
Celková prohlídka všech objektů areálu zámku časově velmi náročná - cca 2,5 hod.Muzeum knihy - nám se
líbilo, dětem hlavně nejstarší exponáty.Kostel Zelená hora - otevřeno i když uvnitř probíhá rekonstrukce,
paní pouští výklad z kazeťáku, takže mu díky hluku pracovníků občas není rozumět, všude je dost prachu, snad
si počkat až se tato nádherná památka Unesco vyloupne po rekonstrukci v plné kráse.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2779 Turistických známek
2671 Výročních TZ
277 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2022 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek