Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 2772 - Železniční depozitář Národního technického muzea Chomutov


Popis

Národní technické muzeum spravuje největší státní sbírku historických kolejových vozidel na území České republiky. Nejvýznamnější část z nich se nachází v prostorách bývalého lokomotivního depa Chomutov, které ukončilo provoz k roku 2006. Národní technické muzeum je vlastníkem tohoto depa od roku 2012 a využívá tyto prostory jako depozitář, který je v letní sezóně pravidelně zpřístupňován veřejnosti. Prostory depozitáře mají zcela autentickou atmosféru místa, kde donedávna probíhala údržba elektrických, motorových a až do druhé poloviny 70. let i parních hnacích vozidel. V železničním depozitáři si můžete prohlédnout téměř 100 kolejových vozidel několika rozchodů a nejrůznějších typů – od parní lokomotivy vyrobené v roce 1870 až po vozidla nových trakcí o celé století novějších. Největším lákadlem jsou jistě parní lokomotivy – například rychlíkový „Albatros“ 498.106 s rekordní rychlostí 162 km/h. Obdiv budí i salonní vůz Ústecko-teplické dráhy z roku 1900, jenž pochází ze smíchovské továrny F. Ringhoffera. Jsou zde k vidění lokomotivy bývalých ČSD, salonní, osobní i motorové vozy, historické drezíny, ale i vozidla teprve nedávno vyřazená z provozu u Českých drah. Chomutovský železniční depozitář sestává ze dvou rotund, montovny a dalších drobných objektů.

//muzeum-chomutov.cz/


Mapa

Navštívil jsem Železniční depozitář Národního technického muzea Chomutov

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Železniční depozitář, ul. Černovická, Chomutov
Mapa:
Stát:
Česká republika
Kraj/okres:
Ústecký kraj/Chomutov
Poloha:
50°27'18.91"N 13°23'30"E
Hodnocení:
3
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 2772 - Železniční depozitář Národního technického muzea Chomutov


11.08.2022 - dostupná bez problému
06.07.2022 - dostupná bez problému
29.06.2022 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Michaela Ťoupalová
Michaela Ťoupalová
Železniční depozitář v Chomutově
Z parkoviště Globus se tam nedá netrefit, jde se podél zdi Globusu a cesta vás dovede přímo k depu. Do muzea nám dovolili vstup i s hafany v batozích. Nikdo z nás to nečekal, ale byla to úžasná a originální podívaná. Parní lokomotivy nám učarovaly nejvíc, ale bylo tu mraky dalších exponátů. Můj otec, který šel s námi je strojvedoucí a měli jsme to tak i s výkladem. Všude jsou sice popisy, ale textu je hodně, ke čtení to moc není. Můžete si údajně domluvit (nejspíše nějak předem) průvodce, a to bych i doporučila, pokud jste jako já spíše typ poslouchací a koukací, než čtecí. Za všechny z nás mohu říct, že toto je jedno z nových, ale opravdu zasloužených známkových míst, protože věřím, že zaujme celou rodinu, napříč věkovými generacemi.
 
Tomáš Petržíla
turistická zámka
na prodejně není známka k dispozici, je vyprodána
2.srpna 2022
 
Libor Douša
Libor Douša
cesta
Depozitář podle navigace nedohledatelný. Opravuji: viditelný, ale nedostupný. Nejrozumnější cesta je, zaparkovat na parkovišti Globusu a proplížit se podél objektu ke vstupu. Jinak nádhera!
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2790 Turistických známek
2693 Výročních TZ
278 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACE
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2022 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek