Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 952 - Železný Brod


Popis

Historické město severovýchodně od Turnova, ve středověku železářské, dnes proslulé sklářstvím. Řada dochovaných památek, chráněný soubor roubených domů Trávníky.

Mapa

Navštívil jsem Železný Brod

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Muzeum, náměstí 3. května 37, Železný Brod
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku Toto místo prodává také výletku
Infocentrum, náměstí 3. května, Železný Brod
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
HISTORICKÁ MĚSTA
Kraj/okres:
Liberecký kraj/Jablonec nad Nisou
Poloha:
50°38'35"N 15°15'34"E
Hodnocení:
2.629
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 952 - Železný Brod


09.04.2022 - dostupná bez problému
22.03.2022 - dostupná bez problému
31.08.2021 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Z infocentra.
 
Milan Šperka
Milan Šperka
TZ
dostupná bez problémů v IC na náměstí.
 
Petr Cienciala
Petr Cienciala
11. 11. 2008
Známku jsme sehnali v informačním centru.
 
wenzel
Železný Brod
Do Železného Brodu jsme dorazili až v podvečer a město si tak prohlédli v podzimním soumraku. Muzeum a IC již bylo zavřeno, takže známku se ukořistit nepodařilo. Za prohlédnutí stojí krásné domy na náměstí, především budova radnice. 5 minut od náměstí je památková zóna Trávníky s roubenkami, dále za zmínku stojí místní kostel s dřevěnou zvonicí.
 
Antonín Sečkár
Antonín Sečkár
TZ
Známka bez problémů dostupná v infocentru, které je přímo v budově nádherné radnice. V městečku se nachází pár zajímavých staveb, například roubenka netradičně zasazená do fasády moderní budovy (městské muzeum, motiv známky). Dále roubenky v Trávníkách, ale roubenek jsou plné Krkonoše. Dále pěkný kostelík s dřevěnou zvonicí. Je to spíš o té nádherné přírodě okolo, ale jako výchozí bod výletů město neurazí.
 
Michal L. Jakl
Prázdninový výstup na Bílou skálu
V sobotu 2. 7. 2016 od 10 do 14 hodin setrvává kontrola na vrcholu na Bílé skály (964 m n. m.) v rámci široké akce ,,Vystup na svůj vrchol, aby potvrdila účastníkům prvního ročníku hvězdicového z libovolného místa konaného Prázdninového výstupu na Bílou skálu razítkem zdolání vrcholu. Po vyplnění přihlašovací karty dostane úspěšný účastník výstupu za poplatek 20,- Kč na nedaleké Turnovské chatě (Příchovice 1208) od 10.30 do 15.00 hodin vydán vkusný pamětní list. Na trase od Bílé skály k Turnovské chatě v tom čase jsou přichystány různé soutěže pro děti! Další informace poskytuje pan Josef Jirouš na telefonu: 723 246 942! Dále doporučujeme návštěvu pamětihodností Pasecka (Památníku zapadlých vlastenců etc.) i Příchovicka (vojenský bunkr z I. československé republiky, rozhlednu Štěpánku na vrchu Hvězda etc.).
Kdy: 2.7.2016 10:00 - 2.7.2016 15:00
Kde: Bílá skála v Pasekách nad Jizerou nad Rejdicemi
Pořadatel akce: Klub českých turistů Vysoké nad Jizerou
Další zdroje: www.kct.cz
 
dickee@seznam.cz Bayer
dickee@seznam.cz Bayer
.
Železný Brod je provinční městečko na pomezí Jizerských hor a Českého ráje. Vyznačuje se historií výroby skla na kterou také odkazuje městské muzeum a několik památek.
Ve městě se nachází velice zajímavá a pěkná městská památková rezervace nazvaná Trávníky. Celá trasa není delší než 2 km a opravdu stojí za procházku. K vidění je stará zvonice (po požáru 2007 kompletně obnovena dle původních plánů), kostel, stará stavení - roubené chalupy jako původní zástavba Železného Brodu ze 17. a 18. století. Závěr trasy zavede do staré chalupy s názvem Běliště, kde je místní městské národopisné muzeum. V době kdy jsem tam já byl tak se skvělým a laskavým výkladem paní průvodkyně, kterou tímto velice zdravím.
TZ zakoupena v Íčku na náměstí za obvyklých 30 Kč s dostatečnou zásobou, včetně ostatních známek z okolí a také TN a TV. Samotné Íčko je velice pěkně zásobené dalším turistickým materiálem s obsluhou velice příjemných pracovnic.
 
Petra Školoudová
Petra Školoudová
tragédie
Tak hledaní infocentra trochu detektivka. Paní si někam bez vysvětlení odběhla. Známku jsme sehnaly v Muzeu,kde byla velice ochotná paní,která jinak napravila špatný dojem z města.
 
dickee@seznam.cz Bayer
dickee@seznam.cz Bayer
Re: ...
...mně osobně tak depresivní nepřišlo. Záleží kdo jak se cítí a co si zajímavého najde. Osobně myslím, že městská památková rezervace Trávníky společně s místním muzeem v chalupě s názvem Běliště zcela jistě stojí za poklidnou procházku a prohlídku.
 
Mirek Kňourek
Mirek Kňourek
...
město podobně depresivní jako např. ivančice či kácov a několik roubenek to bohužel nevytrhne. návštěva sklenářských pátků byla tak trochu tragédie - zmíst, kde se sbírala razítka, plně posloužilo vlastně jen muzeum, následné dvě firemní prodejny sloužily opravdu jen jako důvod si něco koupit, sklářská škola provádí pouze jednu prohlídku školy, a to v 10:00, ovšem i tak prý byla k vidění pouze pec, protože změnili rozvrh a studenti, kteří by ukázali výrobu, tam vlastně v pátek nejsou, v poslední firemní prodejně jsme se alespoň mohli podívat, jak se skleněné umění vyrábí.
 
Libor
23.03.2012 (pátek) - TZ dostupná v místním IC u muzea - Za procházku s dětmi stojí krátká naučná stezka Trávníky, která Vás provede po stopách místní lidové architektury ... a možná potkáte i vodníka :-) Muzeum v největší roubence Běliště bohužel mimo sezónu ještě ve všedních dnech zavřené.
 
Martin
Tento víkend byl v Brodě jarmark. V neděli po obědě muzeum i íčko zavřeny z důvodu bezpečnosti! Takže smůla.
 
Petr Roneš
Povzdech
Ještě bych dodal(ale to asi věčný a neřešitelný problém),že si paní stěžovala,že k ní někdo přijde,vidí známku,obvolá kamarády a pokud ji nemají,koupí třeba pět známek...Asi to znají všichni,obrana proti tomu není,ale nedá mi to nezmínit se...
 
Petr Roneš
Zvonice
Teprve nyní jsem si všimnul příspěvku přede mnou-takže zvonice už stojí!!!
 
Petr Roneš
Spokojenost
V infocentru velice příjemná paní,sama nadšená turistka a sběratelka
 
Pařez
Poté, co jsme překonali dvoje těžké dveře, nám už nic nebránilo zakoupit známku na infu. Mají i razítko se znakem města. Odnesli jsme si letáky poznávacího okruhu Trávníky - lidová architektura. Železný Brod jsem navštívil už v minulosti víckrát a je škoda, že zde zhořela dřevěná zvonice. Ale snad bude nová.
 
Pinďa
Čtyři ze čtyřech
Nevelké, ale pěkné muzeum. Docela mě překvapilo, že všichni, kteří si koupili vstupenku, si také koupili TZ. Všechno to byly rodiny s dětmi.
 
Plomo
Železný Brod
je to krasne mesto, dnes jsme tam byly na skolnim vylete, znamka zakoupena v muzeu skla a zelezneho brodu. doporucuju
 
Vláďa
V době naší návštěvy klidné město, ve kterém člověka zaujmou hlavně udržované krásné roubenky a příroda v okolí.
 
Zdeněk
Samotné město bylo hrozné, jen expozice v Bělišti nám napravil dojem. Je vidět, že kudy se v dávných dobách převalily pohromy (boje, vypálení, požáry...)tam je to vidět i dnes. TZ jsme koupili na Bělišti, kde v té době byla ochotná dívčina, která nám zahrála i na flašinet.
 
Fat Hippo
Muzeum
Známek dost . Jenom slečna v pokladně vypadala opuštěná . Asi by ji měl poveselit . :-)) Zdrávi došli !
 
Daša
Těšili jsme se na jarmark a do muzea. Ovšem nelze ani popsat naše zklamání, když jsme v den jarmarku našli uzavřené jak dveře muzea, tak i infocentra. Patrně pracovníci těchto míst neuvažují logicky a nemají zájem o návštěvníky, kterých by bylo v době konání jarmarku mnohem více než v jiné dny. Podle toho co jsme se dověděli při neúspěšném hledání jiného místa, kde by se dala známka sehnat, mají spíše zájem se sami pobavit na jarmarku než aby vyšli vstříc turistům. Škoda.... Prostě příště při návštěvě tohoto místa to chce zjistit, zda zde nemají nějakou akci, aby tam člověk nejel zbytečně...
 
zde
známka v Ž B
Bohužel v den konání Železnobrodského jarmarku nebyla známka k kdostání ani na jednom místě, navíc na dveřích muzea byl nápis, že v době jarmarku je zavřeno - zřejmě na této velké akci nemají zájem známky prodávat.
 
Pavel.S
TZ zakoupena v Muzeum skla na náměstí, kde mají i pěkný výběr pohledů a poradili jak do druhého muzea na
Bělišti.
 
Muzeum
Příznivci turistických známek!Turistická známka je již od minulé návštěvní sezóny k dostání i u nás v
muzeu. Otvírací doba: květen, červen, září út-ne 9-12,13-16h a červenec, srpenút-ne
9-12,13-17h., ostatní měsíce pouze so-ne.
 
Andilek a Prazdroj
Po předchozích zkušenostech jsme se vypravili do ŽB ve všední den, takže Infocentrum mělo otevřeno. Ale i tak
si myslíme, že by nebylo na škodu, aby známku umístili i v nějaké restauraci.
 
J&D
Info otevřeno v budově radnice po-pá 8-17hod, so 8h30-11h30. Hned vedle je budova Městského muzea s velmi
zajímavou sklářskou expozicí, pustí Vám i budovatelský film o českém sklářství :)), národopisná expozice je v
Bělišti (cca 1km od centra - ve sklářském muzeu Vám ochotně vysvětlí cestu a přidají i plánek). TZ bohužel v
muzeu nekoupíte, pouze v infu.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2779 Turistických známek
2671 Výročních TZ
277 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2022 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek