Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 571 - Zemědělský skanzen Rapotín


Popis

Zemědělská expozice s řadou atrakcí zejména pro děti - oblíbený výletní cíl v podhorské obci severně od Šumperka.


Mapa

Navštívil jsem Zemědělský skanzen Rapotín

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Zemědělský skanzen Rapotín, U Lávky 34 (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
SKANZENY A MUZEA
Kraj/okres:
Olomoucký kraj/Šumperk
Poloha:
49°58'38.3"N 17°0'19.9"E
Hodnocení:
2.282
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 571 - Zemědělský skanzen Rapotín


14.10.2023 - předražený sběratelský předmět
16.08.2023 - předražený sběratelský předmět
29.04.2023 - předražený sběratelský předmět
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Stanislav Staněk
Stanislav Staněk
TZ
Kdo neviděl, neuvěří.
Obskurní galerie soch, rezavá technická muzea či vypelichané zookoutky jsou i jinde a mnohá se také pyšní turistickou známkou. Zde je to vše v jednom. Vrcholem je "oltář" s urnou paní Havlíčkové a další urnou, připravenou pro pana Havlíčka, majitele této atrakce.
Upozorňuji, že pro děti to moc není, skoro na nic se nesmí sahat a zvířátka jsou daleko, takže je to nejspíše nebude bavit.
K ceně turistické známky mi pán řekl: "Začínal jsem na 25 a teď se musím stydět, je za 50 korun." Tak jsem ho ušetřil dalších rozpaků a známku si nekoupil. Stejně si budu o další psát do Rýmařova.
 
Petr Cienciala
Petr Cienciala
17. 5. 2009
Datum návštěvy
 
Martin Andryzek
Martin Andryzek
WTF
Opravdu asi nejbizarnější lapidárium na světě, vůbec netušíte, kde jste se to ocitli, odmítáte uvěřit vlastním očím... z minizoo zůstali jen koníci, ovečky, prasátka a úžasný holubník... pochopili jsme, že ostatní zvířata musel prodat... do stodoly s veterány už nás celkem mile upovídaný pán nepustil, ani pro přemlouvání... pro ty, kteří už viděli všechno, naprostá nutnost...
 
Matěj Bartoš
Matěj Bartoš
TZ
Nejedná se v žádném případě o zemědělský skanzen ani o minizoo, ale o lapidárium s převážně náboženskou tématikou. Pro děti bych řekl naprosto nevhodné.
Na druhou stranu je to takovej bizár, že návštěvu doporučuji - jelikož toto se prostě musí vidět. S ničím podobným jsem se nikde nesetkal. Známka koupena u pana průvodce. Vstup 125,- známka 50,- focení 55,-
 
Honza
TZ
Známka za 55 Kč s komentářem, jak je hrozné, že se lidi okrádají.
Návštěvu neberte jako prohlídku skanzenu či zoo, ale jako... Nemám dostatečně bohatou slovní zásobu, abych popsal jedním slovem. Vidět vedle sebe sochu Panny Marie a prasete, vodníka vedle Buddhy apod. je silný zážitek. Pohled na staré traktory či T805 jak jsou vystaveny povětrnostním vlivům a reznou je taktéž smutný.
 
Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Přijel jsem, koupil jsem a odjel jsem. Nehodlám poslouchat, jaký je pán strašný chudák, že ho lidé označují za zloděje, když prodává známky za 55 Kč.
 
Vladislav Dušek
Vladislav Dušek
Tz
Na základě předchozích příspěvků jen vyfoceno a o známku si napíšu.
 
Olina
Hrůza
Nechápu, jak někdo může toto zařízení nazývat skanzenem s atrakcemi pro děti.
Oslíci, prasátka, slepičky, holubi a spousty šrotu jako na vrakovišti. Atrakce žádná. Bývalé hřišťátko, uzavřené, naštěstí. Nic tak otřesného jsem dlouho neviděla. Kdo toto nechává v provozu a ještě si nechají platit vstup
 
Josef Hájek
Josef Hájek
Hrůza
Nedoporučujeme
navíc známka za 50
 
M.R.
"Skanzen Rapotín "
Katastrofa
 
Iveta
Re: Skanzen Rapotín
Krásně napsaná pochvala
 
Irena Francová
Skanzen Rapotín
Navštívili jsme tento týden. Bohužel jsem si nepřečetla tyto příspěvky. Vůbec nechápu, že tohle může existovat a ještě za to může někdo vybírat vstupné. Nejsme nijak nároční, ale tohle hraničilo s týráním zvířat. Majitel je zřejmé nemocný. Shromažďuje rozbitá dětská hřiště, kovošrot, všude špína a nelíbá vůně...nejde to ani popsat. Byli jsme v šoku. O peníze nejde, prostě jsme se napálí, ale jak je možné, že za tohle někdo vybírá peníze? Jak mohou být zvířata v takovém stavu? A jak může mít takové místo TZ? Jedním slovem - hrůza....
 
Lenka
Rapotín skanzen
Jedním slovem katastrofa.Poutače vás nalákají na mini zoo,muzeum kočárků a zem.techniky.Skutečnost?Pár zubožených zvířat,stodola nepřístupná,hřiště pro děti uzavřené a v něm pobíhající kozy.Převládají náhrobní kříže a náhrobky přetřené šílenými barvami.Ostatní kýč jak bič.Známka za 50kč.Vyhňěte se obloukem.
 
Jiří Tonar
Jiří Tonar
Desive misto
O vikendu jsme navstivili mistni "ZOOPARK", kde nejsou zvirata (krom hejn holubu a tehotne bachyne), a muzeum veteranu, kde jak zde jiz nekdo komentoval, nejsou ani tak veterani, jako spis srot doplneny velmi desivymi nahrobky a kolonadou, kterou nas pan pruvodce durazne poslal si prohlednout, a divil se, jak rychle jsme si smes nahrobku a pametnich kamenu prohledli. Znamku za 50,- (dle pruvodce oficialni cena, ze ktere nema zisk) jsem ani nekupoval a vzal ji po ceste v Rymarove za korektnich 40,-
Jako u mnoha jinych mist by si Rymarov mel udelat audit vsech lokaci a zvazit, s cim spojuji svoje jmeno.
 
Fuj, fuj, fuj
Fuj, fuj, fuj
Přehlídka kýče. K zblití...
 
Tomáš B
Nebojte se
Netušil jsem, jak to tam vypadá a nečetl jsem ta strašná hodnocení níže. Vzal jsem celou rodinu. V prvním výběhu 2denní hříbě s rodiči, sedmilet.syna jsem nemohl dostat k dalším výběhům. Po celém areálu sloupy pro hnízdění čápů skoro všechny obsazené. Dokonce jeden čáp bez křídla v ohradě metr od nás. Nádhera. Osel, kozy, koně, pávi, prasátka a asi 20 selat. Všechna zvířata naprosto v pořádku. Krásné oplocené místo asi se 100 holuby všech barev a snad 30 holubníky. Dále voliéry s papoušky. A pro mě a star.syna stodola přecpaná starými traktory, motorkami, kočárky, auty Praga, Jawa, Škoda ad. Vedle venku zcela přístupný tank T34-85! I zevnitř! Byli jsme spokojeni. Je samozřejmě vidět, že (asi 80letí) majitelé na tom dřou jen z darů a vstupného. Mají můj obdiv. Mluvili jsme s nimi a o všem nám mile povyprávěli. Jo pro PRAŽÁKY to vážně není :-)
 
Petr
Re: Jiný úhel pohledu
Tady by pomohl jedině zkušený psychiatr
 
Petra Bartyzal Munzarová
Petra Bartyzal Munzarová
Jiný úhel pohledu
I přes níže uvedené příspěvky jsme se rozhodli místo navštívit. Zvířata měla krmení dost a musíme ocenit snahu posbírat vše, co lze. Vzhledem k tomu, že většina lidí na vsi nebude volat do muzea kvůli nějakému starému "krámu", ale rovnou to vyhodí do šrotu, patří majiteli dík za záchranu takových kusů. Je pravda, že technické kusy nejsou naleštěné jako v muzeu, ale zase odráží skutečný stav daného kusu. Skanzen nedostává žádné příspěvky a dotace a vše funguje na dobročinnosti a návštěvnosti. Spíše než kritika by se hodila pomoc.
 
Max
Hrůza !!!!!!!!!
Dnes jsem navštívil něco jako muzeum, musím říci že takovou hrůzu jsem už dlouho neviděl !!!!! Arogantní majitel, drahý vstup, všude bordel a ve stodole katastrofa. Pán by měl jít na léčení. Zvířata trpí, nějaké žrádlo jsem nezahlédl. Ve stodole špína a všude prach, mrtvé myši a šílený stav budov. Pohled na elektroinstalaci ve stodole je alarmující. Nechápu jak tohle může někdo schválit. Je to tak na zásah elektrickým proudem, nebo zralé na požár. Technický stav některých budov je tak na celkovou demolici !!!!!!
 
Petr
Skanzen
Něco takového jsem ještě neviděl. Člověk je zvyklý na úplně jiné významy slov muzeum skanzen nebo zookoutek. Měl jsem problém známým popsat co jsem vlastně viděl. zpočátku nevěřící úžas a zděšení ale pak jsem se začal bavit a smál se hodně dlouho po odchodu.
 
Václav Toth
Václav Toth
TZ
Dostupná bez problémů na kase místního skanzenu nebo jak toto místo nazvat.
Tolik nefunkčního železa jsem neviděl pohromadě ani v kovošrotu
Zamindrákovaný majitel dnešní dobou tomu dal korunu.
Má tam spousty pěkných exponátů ale pod vrstvou prachu a špíny a tu opičku mu snad musí někdo odebrat takto zubožené zvíře jsem dlouho neviděl.
Asi to dříve nebyla taková hrůza ale teď je to běz kde bych ani náhodou nešel kdyby nebyla TZ.
 
Tomáš Tesař
Tomáš Tesař
Re: TZ
Moje řeč! Byli jsme zde 7.8.2018 a opravdu jsem netušil, že i kovošrot může mít TZ!!!
 
Michal Blažek
Michal Blažek
Proč číst příspěvky
Poslední zastávkou týdenní dovolené byl Rapotin ,šok který jsme utrpěli nelze popsat. Kýč vystřídal děs se zanedbaných zvířat a pak následovalo šrotiště. Nechápu, že tato hrůza může mít TZ. Kdyby si občas někdo z těch co dává místům TZ přečetl příspěvky u této TZ, musí jí ihned odebrat. Většinou si dopředu čtu příspěvky než místo navštívíme, tentokrát jsme to bohužel neudělali.
 
Uf...
Co napsat? Někdy méně je více - zvířátka, vraky, starožitosti, betonové sošky všeho druhu. Prostě směsice všeho. Pán dle svých slov zachraňuje věci i zvířata, ale na výsledku to není vidět. Nedokáži posoudit stav zvířat, ale krásné historické kousky v žalostném stavu, nemluvě o usedlosti, ve které se nachází...
 
Monika Kopáčková
Monika Kopáčková
skanzen???
Jedním slovem DĚS A HRŮZA skladiště vraků,o které se nikdo nestará a nechá je ničit i když se jedná o kousky,které jsou poslední a jiný majitel by je rád měl a určitě by se o ně staral jak si zaslouží.Všechno jen chaos,pan majitel neurvalý.Už jen při příchodu na vás zapůsobí staré prolézačky,děsné sochy a pak polorozpadlá střecha stodoly a pak HŘEB:rezavé auta,které stojí na vyfouknutých pneumatikách-asi se nevyplatí je nafukovat!!!!!Za to vše vstupné 75 Kč+ focení a známku nám pan majitel chtěl prodat za 60 Kč-drzost.Myslím si ,že toto místo si TZ rozhodně nezaslouží a měla by se jí odebrat!!!!ROZHODNĚ DOPORUČUJI TOTO MÍSTO NENAVŠTĚVOVAT.MONIKA
 
Kateřina Mikutová
Kateřina Mikutová
Super výlet...
Jeli jsme na výlet do zámku Velké Losiny- super. Bohužel jsme si vybrali špatný závěr sobotního výletu... Paní v pokladně byla krajně nesympatická. Jezírko moc pěkný, ale ty příšerný sošky kolem něho, to byl děs. Zvířata všechny pohromadě, bez možnosti hlazení nebo jízdy na poníkovi- jak je uvedeno v letáčku. Auta a tank- super, ale tak nacpaný na sebe, že se ani nedala kloudně prohlídnout. Pak muzeum...věci byly krásný, ale stejně nahečmaný na sobě jako předešlá auta. Bohužel hrůza. Věřím, že s trochou péče a lásky by "skanzen" vypadal daleko jinak a daleko lépe. Jenže s přibývajícím věkem to už tak nejde...
Pokud můžu něco poradit- jeďte radši do Zábřehu, na náměstí je skvělá mexická restaurace a levandulová kavárna, kde dělají výborný nugátový dort ;)
 
Zdena Malá
Hrůza
Dětské atrakce = sbírka rezavých prolézaček z dob dávno minulých.
Pak následuje procházka po zámkové dlažbě kde jsou podivné sochy- jeden kýč za druhým. Jezírko je pěkné i rybky v něm, ale to je asi tak první a poslední na co se oko rádo podívá. Ovce zarostlé tunou vlny, velbloud vyhublý na kost. Opičky mají voliéru zřejmě ze staré autobusové zastávky. Slepice s kuřaty je zavřená v maličké králikárně. A nakonec sbírka starého šrotu, který je nazýván jako skanzen. Věřím, že údržba chce hodně času, ale zvířata nelze zanedbávat.
 
Vladislav Stárek
Vladislav Stárek
Rapotín
Na pokladně známek dostatek, včetně dvou VTZ. Skanzen samotný je z části muzeem kýče a pak jsou zde k vidění i věci, které kdyby se zrenovovaly, tak by určitě neskutečně stouply na ceně.
 
Bohuslava Kondášová
Bohuslava Kondášová
Kondášová
Ten bordel má své kouzlo,nám se tam líbilo.Tolik starých věcí co tam je k vidění,paráda.
 
Petr Cienciala
Petr Cienciala
skanzen trochu jinak
Téměř ve všech předchozích příspěvcích je kritika. Jsme zvyklí na určité standady a to co se vidí ve skanzenu, se všemu vymyká. Myslím si, že je to záměrem majitele, který v nás prohlídkou skanzenu vzbudí hrůzu a když odcházíme jsme rádi, že žijeme jak žijeme. Naopak prohlídku vřele doporučuji a na toto místo se určitě přijedu zase někdy podívat a ulovit novou VTZ.
 
upozorneni
skanzeb
Dobry den. Radeji obetujte cas na jiny vylet. Tento skanzen neni skanzen. Je to hromada plechu a dreva ve stodole. Radeji 3x parek v rohliku nez vstup 65kc na tohle misto.
 
Nedělní výlet
Velké zklamání
Plně souhlasím s panem Vaníčkem, jelikož jak jsem stará, tak něco takového jsem ještě neviděla.Měl to být nedělní oddechový výlet, ale větší "bordel" na jedné hromadě se tak hned nevidí. Uprostřed navíc ruina domu s propadající se střechou také moc bezpečnosti nezaručuje. V tzv."muzeu" jsou některé exponáty pěkné, ale chtělo by to najít nějaké důstojné místo, kde by se vystavovaly. Jednou větou, pokud nechcete být zklamaní, nenavštěvujte takováto místa. Burianová D.
 
Jiří Vaníček
Jiří Vaníček
hrůza
Vše co je níže popsáno je pravda. V pokladně jsme koupili vstupenky, pohled a získali dvě razítka do památníku. Potom jsme se vydali na zamračeného počasí na prohlídku objektu. Nejprve jsme přišli ke stodole, u níž jsme shlédli spoustu zanedbané, rezavějící a zchátralé zemědělské techniky, traktory, buldozer či auta Škoda 1000 MB. Nejvíce se nám líbil tank T-34. Pak se nás ujal nezapomenutelný pan Havlíček, který nás provedl stodolou. Za tikotu mnoha starých hodin nám podal výklad k některým zaprášeným exponátům. Strávili jsme zde asi půl hodiny a viděli jsme zde hudební nástroje, kočáry, kočárky, automobily, traktory, sáně a spoustu dalších věcí. Poté nás unavený a zívající majitel pan Havlíček opět propustil a my jsme pokračovali prohlídkou zvířecí části skanzenu. Viděli jsme opici Makak, králíky, holuby, velblouda či osla. Tím se naplnil náš pobyt ve skanzenu, z něhož nás jímala hrůza. Opustili jsme tedy bývalý statek plný haraburdí a jeli na oběd v Rapotíně u silnice, který byl také hrozný a pak jsme již jeli do Velkých Losin.

Dále bych Vás ještě chtěl upozornit, kam rozhodně nejezdit na oběd. Bohužel i Penzion ZLATÁ HVĚZDA , který se nachází na okraji obce Rapotín a 1km od města Šumperk u silnice, nás velmi zklamal. Dva číšníci stíhali dobře, jeden kuchař ale ne. 45 minut čekání na oběd pro 6 lidí, dále bylo obsazeno asi 5 stolů, postupně jen jeden. O půl jedné odpoledne neměli jedno jídlo z Menu, svíčkovou z hotových jídel také ne. Když jsme se ozvali kdy to bude, jeden číšník nás uzemnil se slovy, že mají moc hostů, v té době to byly asi dva stoly. Beze slov omluvy se s námi začal přít...No hrůza. Asi bych vyhodil provozního, který nezajistil druhého kuchaře a a naplánoval málo jídla z Menu a zlobivého číšníka,který neví, že má zákazník pravdu, i když ji nemá.
 
Katka s rodinou
Nedoporučujeme
Bohužel i po půl roce po posledním příspěvku se nic nezměnilo, po týdnu krásné dovolené v Jeseníkách jsme si udělali zrovna ne moc hezkou tečku. První dojem, že vstupujeme do vrakoviště, vetešnictví, či jak tento bordel jedním slovem nazvat se jen potvrdil. Předražené vstupné, poplatek za focení a dokonce i za 1,5 letého syna, a tu spleť ruznorodých, poničených herních prvků pro děti ... byli jsme rádi,když jsem odtamtud odešli. Bohužel kdybych si tyto komentáře přečetla dříve, určitě bychom se pro návštěvu nerozhodli.
 
turisták
skanzen? ha ha ha
Dobrý den, bohužel bydlím v nedaleké blízkosti "skanzenu" p. Havlíčka tak bych vám mohl pár věcí osvětlit. Vyšší cena vstupného? samozřejmě, opravuje si totiž barák který z vašich peněz koupil i s pozemkem.televize že tam jezdí něco natáčet? hmm tak jedine pan Srstka o tom jak jsou zbídačená zvířata.Povodeň že něco zničila? Ano odplavila "bordel" protože v místech kde se skanzen nachází bylo cca 30-50 ccm rozlité vody.
 
M. S.
Muzeum? To snad ne!
Nejedná se o muzeum, ale hromadu nepřehledně umístěných exponátů ve stodole. Zcela neudržované, všechno zaprášené. Ve venkovních prostorách spousta zcela zničených exponátů zejména korozí. U muzea tzv. minizoo. V něm spousta pohublých zvířat. Za vstupné v hodnotě 65,- Kč to určitě nestojí. K tomu ještě zaplatíte za focení poplatek 35,- Kč! Nedoporučujeme!
 
Tomáš
Zklamání
Navštívili jsme tuto přehlídku vetešnictví a ještě chvíli po odchodu jsem přemýšlel zda-li jde o podvod na turistu nebo jen o suchý žert. Manželce, která je citlivá na zvířata, bylo při pohledu na ně do pláče. Vřele doporučuji, pokud si chcete zkazit celý den.Proč si TZ snižuje kredit vydáváním TZ na vrakáč. U nás také zkrachovalo JZD, tak se chci zeptat TZ, zda-li nám také vydají turistickou známku. S touto z Rapotína určitě zatopíme v kamnech.
 
Luděk CAHA
Dobrá zábava
Navštívili jsme s dětmi "skanzen" Rapotín. Počasí deštivé. Známka dostupná na vstupu bez potíží. První pocity byly takové, že jsme vstoupili asi někam špatně. Shnilé maringotky, rozbořená kůlna, na jedné straně cesty oprýskané a orezlé vraky (včetně vozů Š100 a Š1000MB - jediná zachovalá), na druhé straně cesty oprýskané a orezlé vraky nákladních aut a traktorů. Při pohledu zblízka skutečně historické a muzeální kusy, které by měly obrovskou sběratelskou hodnotu, kdyby se jim někdo věnoval a uvedl je do patřičného stavu. Za stodolou (nazývanou vznešeně MUZEUM) starý tank bez vnitřku. Zjevení v podobě majitele, oblečeného do špinavého gumáku proti dešti, ušmudlaného svetru a klobouku, na nohou gumáky od hnoje, kdy tento byl cítit na dálku mne však ujistilo, že jsem v zemědělském skanzenu. Poté, co jsme byli ujištěni, že se jedná o exponáty muzea, které "přesně podle scénáře musí nechat v takovém stavu, v jakém se nacházejí, pro potřeby televize, která si je zde vybírá pro natáčení svých pořadů, a proto musí být rezavé, oloupané a silně zaprášené" jsem začal brát vše s humorem a dále jsem se již pouze dobře bavil. Muzeum narvané harampádím, kde na jeho konci jsou zaházené unikátní exempláře automobilů, koňských kočárů, dětských kočárků, jízdních kol a další. Na povrchu těchto hromad vetešnictví. Zděšení nastalo pak v zookoutku. Kůň, olezlý velbloud, dva makakové v "autobusové čekárně", labutě, kachny, a prázdné klece pro želvy a krokodýla. Jediné, čeho má majitel dost jsou červené plastové popelnice a slunečníky a odpadkové koše s nápisy Algida. Celkový dojem je spíš k pláči, ale nevím proč, smál jsem se ještě v Šumperku. Škoda, že se nenajde nějaký skutečný sběratel, který by unikátní kusy "prehistorických" traktorů a další exponáty uvedl do patřičného stavu a vystavil někde důstojně.
 
HonzaB
Něco málo na obhajobu tohoto místa
Skoro mám pocit, že jsem byl úplně jinde než většina, co sem napsali. Samozřejmě plně respektuji názory a dojmy, který si z toho místa odnesli jiní. Protože se však jedná o jedno z oblíbených míst našich výletů s dětmi (už jsme tam byli dvakrát), tak si dovolím napsat pár slov na obhajobu tohoto místa. Mě na tomto místě fascinuje hlavně pestrost. Přijde mi, že na relativně malém prostoru je tam neskutečně hodně zajímavostí. Přiznávám ale, že většina z nich může být přitažlivá hlavně pro rodiny s dětmi. Jde např. o super hřiště s neskutečným počtem různých skluzavek, houpaček, dětských domečků apod. (vůbec nevadí, že některá z nich jsou trošku starší, pro děcka je to možná ještě o to aktraktivnější, že jde o něco, co jinde neuvidí). Dalším magnetem pro děti je prolézací tank. Z toho byl můj šestiletý Jirka úplně celý bez sebe a nechtěl odsud vůbec odejít. Pěknou atrakcí pro menší děti je možnost svést se na koníkovi (po úplně nejmenší děti poníkovi) a podívat se v minizoo na řadu zvířátek. Souhlasím s tím, že muzeum autoveterátů a staré zemědělské techniky není nic moc a taky mi vadilo, že se za focení v objektu platí. Ale protože dělám výlety hlavně kvůli svým ratolestem, tak můj celkový dojem z tohoto místa je ve skrze pozitivní. A s podobnými spíše pozitivním hodnocením jsem se setkal i v knize s typy na výlety s dětmi. Zdá se tedy, že většina sběratelů TZ, co sem napsali svůj názor, asi necestuje s dětmi.
 
David
???
Dneska jsem se dostal i do "Skanzenu"? v Rapotíně. Celý objekt prázdný bez obsluhy, vypadá to tam jak na skladce kovošrotu. Dvě ženy, které na sousední zahradě pily kávu, mi řekli, že pan majitel asi bude někde na zahradě, protože tam štěkají jeho psi. Po pěti minutách psi štěkat přestali a majitel se nezjevil. Jinak celkový dojem z toho co jsem viděl byl přímo děsivý. Před branou to vypadá jak skládka použitých prodejních stánků, při příchodu k expozici, zase skládka použitých chtek z nějakého kempu. Hrůza a děs.
 
sam
toto že je skanzen?
Hrůza předražené všude nepořádek střecha udržovana koly a hřiště jak za komunistů.
 
MARKOS
AHOJKY. VČERA VE ČTVRTEK KOLEM 16:00 JSEM ZNÁMKU BEZ PROBLÉMŮ SEHNAL U PRŮVODCE. NĚJAKÉ TAM JEŠTĚ MÁ. POTVRZUJI OTVÍRACÍ DOBU UVEDENOU NA INTERNETU. MOBIL JE 603870921. HODNĚ ŠTĚSTÍ.
 
Mandy
Než jsme vstopili do zavřené stodoly na expozici, pocity byla opravdu smíšené, Vtupné je opravdu větší, ale "šílený" průvodce a majitel nám to vysvetlil. Taky se tamtudy prohnala v r.1997 voda, a tak to vše vzalo za své. Dětem se líbil tank, do kterého mohli vlést. No pro jednou to opravdu stačilo navštívit. Ale s dětma se člověk obětuje lecčemu....
 
Gumidek_01
Skanzen?
Ztotoznuji se s vetsinou negativnich prispevku nize uvedenych - s nehorazne drahym vstupnym a focenim zacinaje, pres chaos v celem arealu, neusporadanym stavenim a vrakovistem konce... je to obrovska skoda, uvnitr "stodoly" jsou k videni opravdove skvosty :(( TZ meli na pokladne posledni, takze jsme meli i kousek turistickeho stesti :)) Znaceni "skanzenu" ve smeru ze Sumperka vynikajici - nemuzete zabloudit.S pozdravem Gumidek_01
 
Gumidek_01
Skanzen?
Ztotoznuji se s vetsinou negativnich prispevku nize uvedenych - s nehorazne drahym vstupnym a focenim zacinaje, pres chaos v celem arealu, neusporadanym stavenim a vrakovistem konce... je to obrovska skoda, uvnitr "stodoly" jsou k videni opravdove skvosty :(( TZ meli na pokladne posledni, takze jsme meli i kousek turistickeho stesti :)) Znaceni "skanzenu" ve smeru ze Sumperka vynikajici - nemuzete zabloudit.S pozdravem Gumidek_01
 
Marije
to není skanzen - to je vrakoviště
Návštěvu nedoporučuji. Jak již psali přede mnou. Hřiště jenpro děti do 6 let. několik unavených zvířat nedostupných dětem, harampádí, nepořádek polorozbořené stodoly. wc šílené. jediné co se nám trošku líbilo, byly vyřazávané postavy. ALE pokud chcete opravdu vidět vyřezávanou nádheru zajeďte se podívat do Pradědovy galerie TZ 1451
 
Holzner Pavel
Nic moc,spiš nic jak moc.Polorozpadlé budovy,stodola plná harampádí bez ladu a skladu-prostě hrůza.Škoda peněz a cesty.Rozhodně nedoporučuji.
 
ben
Jsou tam i velmi unikátní a pěkné věci složené na jedné hromadě bez hlavy a paty, rozhodně to není zemědělský skanzen, mám rovněž smíšené pocity. Průvodce nebo majitel je dost svérázný a na dotazy má své zaručené odpovědi o kterých nediskutuje. No škoda už tam asi taky nepojedu.
 
Katka
Zděšení
Naprosté zděšení naši rodinu čekalo při prohlídce zooparku i dětského koutku. Myslím, že kdo to tam jednou navštívil více se tam již nepodívá :-( Vše je v havarijním a naprosto neupraveném stavu. Nedoporučuji vůbec.
 
ben
Nějaký trouba napsal špatně datum dnes je 11.7. a on napsal již 27.7. a zablokoval hodnocení. Dne 6.7.2009 byla TZ nedostupná - vyprodaná, dokoupil jsem ji naštestí na nedaleko na Sovinci.
 
František
Už bych tam nikdy nešel...
Opravdu je to tak , drahé vstupné (nemají rodinné vstupné) místo vstupenky dostanete kus papíru a focení je za 35,- (což se tam fotit nic nedá) , obrázky před vstupem jsou pěkné , ale co ve skutečnosti v muzeu vše zaprášené a samé harampádí , co byste vyhodili.A to bych v záporných vlastnostech mohl pokračovat dále.Návštěvu nedoporučuji.Stačí se kouknout na vrakoviště.
 
Petr
dvojí pocity
V květnu jsem s rodinou navštíl Zemědělský skanzén a první dojem byl naprosto negatívní. Po prohlídce muzea s průvodcem, jsem naprosto změnil názor. Průvodce a pravděpodobně i majitel vysvětlil jak se věškeré věci ve skanzenu mají a odcházel jsem poté s velkým nadšením. Děti si hrály v dostatečně velkým dětském hřišti, všude kolem spoustu exponátu. Je vidět, že tam chybí peníze, ale vedoucí působí velmi jistě a určitě dá vše do pořádku. Všem vřele doporučuji. Budete spokojeně odcházet a myslet na všechny věci ještě dlouho poté.
 
Lukáš
My tam byli a viděli ...Pro malého bylo dětské hřište úplně super. Dokonce i staré trubkové prolézačky z panelákových sídlišť.ZOO ujde.Muzeum je zcela a naprosto k pláči. Spousta velmi historicky cenných věcí naházené venku a v jedné mrňavé stodole na jedné kupě. Pár z nich zrenovovat, tak muzeum stoupne v ceně o alespoň 500%.A průvodce, který nedoporučuje ve stodole chopdit s batohy a hnedle haleká, když se někdo k "exponátům" přiblíží na míň než metr ... při šířce uličky necelý metr vlastně pořád ... ať dáváme pozor.A dotazy k přesnějším technickým parametrům naprosto ignoruje a přechází.
 
Tomáš
Ve středu 15.4. jsem navštívil něco jako organizovanější kovošrot. Nejsem žádný škrt ale za cenu 65 kč vstupné + 35 za foťák je dost.
 
Romča
Skanzen Rapotín
Otevření tohoto skanzenu považujeme za zajímavý nápad. 3.7.08 měli TZ dostatek. Celá expozice i výklad se nám líbil.
 
Fanek
Zarazila mě dost nepříjemná odpověď, když jsem se zeptal, zda mají nějaké rodinné vstupné. Beru to, že někde rodinné vstupné není, ale styl, jakým mě to ta žena v pokldaně podala mě od návštěvy tohoto zařízení spíše odrazoval, ale kvůli dětem jsem se přemohl a šli jsme dál. Jinak si myslím, že by to celé chtělo více uspořádat, aby v tom nebyl chaos. Vypadalo by to určitě líp.
 
Radek
Nechápu proč se jmenují zemědělský skanzen když je tam k zhlédnutí max.10 traktorů,to ostatní( vrak tanku,požární technika,pár zvířat,hromady suti,zaprášená všehochuť ve stodole)by tam nemělo patřit.Při výkladu jsme se dozvěděli akorát že ten kdo chce tak si tam zajímavý předmět najde,nesmíte se dotýkat ani provázku kterým je výtyčená cesta,jakou námahou je zaprašování exponátů aby vypadali turisticky zajímavé.Nejhezčí je tam dětský koutek.
 
Martin M. Zikeš
harampádí?
I já jsem byl zpočátku nepříjemně konsternován tou veteší, která tam leží na hromadě bez logiky. Ale když jsem
si odmyslel ten šunt (figuríny, věnce, kukačkové hodiny atd.), tak jsem viděl opravdu zajímavé a sběratelsky
cenné předměty (kola, motocykly...). Ale chtělo by to lépe udržovat a nezakrývat skutečným harampádím.
 
macek
Zklamání.
Na uvedené místo jsem dojela (mizerné značení) a jaké bylo mé zklamání, když bylo zavřeno a nikde nikdo.
Přitom na cedulí za oknem je napsáno, že má být otevřeno. Tak nevím jestli mám špatný zrak nebo si tamní
otvírají kdy se jim zlíbí. Hlavně že mají TZ ukázkově umístěnou v infocentru ve Velkých Losinách, raději by
ji tam mohli prodávat.
 
Malda
Jelikož jsem si před návštěvou "skanzenu" přečetl dříve zveřejněné příspěvky, čekal jsem děs. A
bylo to tak. Nejlepší tam bylo asi dětské hřiště.
 
Bedřich
Pokud nemáte k foťáku i blesk, je zbytečné vevnitř fotit a dát za to 35,- Kč (teď možná i víc, byla jsem tam
před rokem).
 
Petr Novák
tak nevím
myslím že návštívit skladku je skoro stejně úpřinosné a nepřijde vás to na sto korun.Poklud je v tomhle místě
něco zajímavého. tak spíš pro zajemceo historická vojenská vozidla.. kousek před rádoby muzeem je ohrada, kde
se prodávají auta z přebytků české armády..za plotvás nepustí ale stejně tam mají docela skvosty, co by měly
být spíš v muzeu,
 
Marcela
Bez urovne!
Nechapu,proc je na tomto miste turisticka znamka.Nestoji to opravdu za nic.Samoliby majitel provadi kulnou
plnou harampadi,kterou prezentuje jako osmy div sveta!
 
Zlámalovi
Rapotín, skanzen
Ubohé vetešnictví!!Stojí za návštěvu, ale buďte připraveni na všehochuť.Letáčky nejsou objektivní, v
případě zájmu Vám pošleme aktuální foto.¨lzlamalova@tiscali.cz
 
Milan
Otevřeno: 1.4. - 31.10. 08-20.001.11. - 31.3. 08.00-17.00Pokud jedete vlakem, tak je to zastávka Vikýřovice/na trati Šumperk-Kouty nad Desnou. Vstupné 40 Kč. Možno pokračovat na Rozhlednu na Háji/12
km z Vikýřovic po místním červeném značení. Z Háje do Šumperka poté asi 6 km.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2875 Turistických známek
2801 Výročních TZ
287 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACE
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2023 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek