Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 584 - Žinkovy


Popis

Pseudorenesanční zámek na místě románské vodní tvrze, obklopený parkem, v němž se kromě romantických parkových staveb skrývá i zřícenina středověkého hradu Potenštejna.

Mapa

Navštívil jsem Žinkovy

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Zámek Žinkovy (web)
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku Toto místo prodává také výletku
Informační centrum, Žinkovy 84 (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
ZÁMKY
Kraj/okres:
Plzeňský kraj/Plzeň-jih
Poloha:
49°28'42.27"N 13°30'10.7"E
Hodnocení:
2.761
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 584 - Žinkovy


27.01.2022 - dostupná bez problému
02.08.2021 - zavřeno (nelze ověřit dostupnost)
06.10.2020 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Stanislav Staněk
Stanislav Staněk
TZ
Známka z infocentra na úřadě, otevřeno pondělí-pátek.
 
Josef Kotek
Josef Kotek
Žinkovy
V infu na Mú
 
Kamil Černý
Kamil Černý
TIC a restaurace U zlatého jelena
V TIC zavřeno, měli jen do 13hodin a v restauraci je již neměli a prý snad přijdou. Městečko rozkopané, zřejmě oprava kanalizace. Jinak pěkný výlet za čerstvým vzduchem :-).
 
Eva Rosenbergerová
Eva Rosenbergerová
19.4.2019
Známka zakoupena v restauraci U zlatého jelena.
 
Aleš Neuwirth
Aleš Neuwirth
Žinkovy
Návrh na zrušení známky. Nelze se ani přiblížit k zámku natož prohlídnout. Soukromý majitel a výstražné cedule.
 
Miroslav Indrák
Miroslav Indrák
Žinkovy
Známka dostupná v restauraci u Zlatého jelena
 
Jan Pásler
Jan Pásler
.
Zámek, zrcadlící se v hladině rybníka, vypadá jako z pohádky. Bohužel, zahraniční majitel nechce turisty připustit ani blíže k objektu, takže na přístupových cestách vidíme výstražné tabule, popisující jak se chovat v případě blízkého kontaktu se psy, střežícími objekt.
V restauraci U Zlatého jelena o TZ nic nevědí, ale jsou zde noví (patrně jen několik dní) provozovatelé. Jinak prostředí příjemné, strava chutná a levná.
V infocentru mají dovolenou, ale ochotná paní z úřadu městyse (jen přes chodbu) má k dispozici klíče a známku dojde prodat.
 
Eva Spurná
Eva Spurná
Stejný názor jako Petr Jeřábek. Zrušit TZ!
Bohužel tato památka doplatila na možnost skupování ,,českého dědictví,, cizími (či kdo se v tom točí) asi podnikateli. Zámek jsme se pokoušeli navštívit 28.5.2016. Po totálním znechucení jsme navštívili alespoň Potštejn. Sobecký přístup ,,majitele,, zámku, jakési společnosti se sídlem na Malých Antilách mne připomíná hlášku z filmu Kurvahošigutentag: ,,Tak a teď si Vás tu kupím všecky!" V ČR je dnes bohužel možné opravdu všechno... Smutné
 
Petr Jeřábek
Petr Jeřábek
Místo neprodleně zrušit!
Toto místo nemá s turistikou nic společného. Jedná se o zámek v soukromých rukou, který je (asi) občas k pronájmu zbohatlíkům, tzn. je tam stále zcela mrtvo. Pokud se u zámku octnete, můžete si přečíst ceduli, na které je zakázán nejen vstup (na pozemek), ale dokonce též vjezd kočárkům. Dál si na ceduli můžete přečíst toto: "Soukromý pozemek, vstup zakázán. V případě kontaktu s hlídacími psy neutíkejte, nezvedejte ruce a vyčkejte příchodu ostrahy, prípadně volejte policii 158. Ohlášené osoby a dodavatelé mohou poktačovat lesem, servisním příjezdem. Po příjezdu nevystupujte z vozu a volejte předem určené kontaktní osobě, která vás přijde vyzvednout." Vyhrožování psy je samozřejmě zcela mimo mísu, neboť pozemek není oplocen. Také proto na nápis většina "vetřelců" zvysoka kašle. Přidete-li až k zámku, můžete si na dalším místě přečíst další unikát: "Nacházíte se na soukromém pozemku. Tak jako já nejsem bez Vašeho pozvání na Vašem pozemku, tak ani Vy nebuďte na mém... Prosím odejděte."
Fotky těchto cedulí mám k dispozici. Místo, kde se návštěvníkům vyhrožuje je třeba (už kvůli bezpečnosti) okamžitě zrušit! Ještě si neodpustím poznámku, že majitel musí být totální blb.
 
eMPage
Zámek jako takový vypadá úžasně, ale ten hotel, kde jsem známku kupoval, to je pajzl...
 
Martin
Znamka koupema bez poblemu v hotelu zlaty jelen protoze v infocentru a v hospode u zamku meli jiz v 16:00 zavreno
 
jerry720
Žinkovy
Návštěva v sobotu 23. 04. 2011. Zámek zvenčí vypadá opravdu pohádkově a krásně se zrcadlí na hladině přilehlého rybníku. TZ bez problémů zakoupena v restauraci U Zlatého jelena.
 
thief
žinkovy
Zámek působí na pohled velmi pěkně. Vyplatí se obejít ho dokola a projít se po parku. Bohužel zatím stále probíhá rekonstrukce, dříve zde bylo rekreační centrum. TZ v hotelu "Zlatý jelen".
 
magipriba
Ano,hotel U Zlatého jelena na návsi nepůsobí na první pohled příliš důvěryhodně,nicméně jsme se posadili,popili a pojedli. Obě hotovky,výpečky i guláš,byly v pořádku,možnost posezení na terase je velké plus,známku mají za tradičních 25,-,obsluha byla milá,takže buďme rádi za taková místa,kde se lze občerstvit a pořídit kulatý dřevěný suvenýr.
 
Romča
Zámek Žinkovy
V sobotu 26.6.2010 jsme navštívili obec Žinkovy. Zámek je sice moc krásný, ovšem stále nepřístupný. Jeho vzhled a poloha na břehu rybníka přímo vybízí k utvoření nového turistického cíle pro širokou veřejnost. TZ jsme získali v hotelu Zlatý jelen, kde jich mají dostatek.
 
vláďa
Trasa pochodu Podzim pod Zelenou horou, který se tento víkend uskutečnil vedla kolem tohoto zvenčí moc pěkného zámku, který se ale stále opravuje. Známku jsem zakoupil v restauraci U jelena na náměstí. Trasa pochodu vedla i přes zříceninu hradu Potštejn, který je jen půl kilometru v kopci nad zámkem po žluté značce.
 
Pájinka
V infu měli již zavřeno, tak jsem zkusila Hotel U zlatého jelena, kde známek měli dostatek. Souhlasím se všemi, kteří napsali, že je to zahulená putyka, která nemá úroveň. Dali jsme si tam něco k pití, protože koukat na těch pár ožralých místních dobrodruhů se mi opravdu nechtělo, a tak jsme raději vyrazili dál.....Zámek je opravdu nádherný, i když je pouze na kouknutí zvenčí. K naší smůle byl obehnán lešením, ale snad to zámku prospěje. Doufejme, že by se mohl někdy otevřít návštěvníkům...
 
Mirka
Včera jsme s mamkou navštívily Žinkovy a známku jsme sehnaly s menšími problémy. Ty vznikly hlavně z toho, že jsme se řídily popiskem v Atlasu TZ - takže jsme hledaly hotel U Zlatého jelena. Když jsme se ale šly zeptat do hospůdky U Zámku, ochotně nám prodali známky.. Takže vědět hned, že se TZ prodávají tady, bylo by vše bez problémů. Zámek se opravuje, ale i tak stojí za zhlédnutí. Jen je škoda, že nejde obejít dokolečka dokola.. :-)
 
Rybníkář
V Infocentru dovolená, ale paní naproti v kanceláři OÚ íčko velmi ochotně odemkla, známku prodala a ještě nabídla prospekty. Hospůdka u zámku otevírá až poměrně pozdě odpoledne. Jinak Žinkovy na mě udělaly celkem příznivý dojem.
 
Longer
Tz jsem koupil v hospůdce před zámkem ( 25,-),měli jich dostatek. Okolí zámku je spustlé, kde si pomatuju písečnou pláž dnes je jen tráva. Zámek bohužel chátrá.Za zkouknutí to ale stojí. Dají se půjčit i loďky na rybníku.
 
Mároš+Macik
Známka v hotelu U zlatého jelena.Je to sice zakouřená hospoda Ale měli skvělý hovězí vývar.I když jde jen o vnějsí prohlídku tak zámek stojí zato.
 
Martina
Známku mají v hotelu U zlatého jelena, kde jí prodávají ještě za starou cenu 20 Kč. Zámek je krásně opravený, ale pouze strana proti příjezdové cestě. Od vody a z druhé strany opraven není, což je velká škoda. Přístupný není a snad by měl být prodán soukromé osobě, která by z něho chtěla udělat hotel. Do té doby asi bude chátrat dále. Je to moc velká škoda, protože je opravdu moc krásný.
 
Polesňáci
Známka je také k dostání v Občerstvení u zámku - bohužel za cenu 30 Kč bez mrknutí oka :-(( A protože byl svátek, Ičko bylo zavřené, tak jsme ji také bez mrknutí oka zaplatili :-(( Jinak to občerstvení nemá chybu - obsluha příjemná a ochotná, na rozdíl od hotelu U zlatého jelena - tam máte pocit, že jste se vrátili do doby před revolucí ...
 
K8
Hotel se přesně jmenuje U zlatého jelena
 
IC Žinkovy
známky v informačním centru!!
Vážení a milí turisté! Vzhledem k poptávce po známkách je od včerejšího dne možno zakoupit je i v informačním
centru Žinkovy, v budově obecního úřadu.
 
Pepi
Známka je nedostupná v neděli, kdy je hotel "Zlatý jelen" zavřený, ale krámek vedle hotelu má
pohledy!Zámek nádherný jak z pohádky.
 
Mc.cvok +adelait
Známka je dostupná v začouzené hospodě na návsi....Místo hezké,leč nepřístupné.
 
Michal
Žinkovy
Viz Nepomuk a Zelená Hora. Známka dostupná bez problémů.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2750 Turistických známek
2609 Výročních TZ
274 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2022 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek