Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 155 - ZOO Olomouc


Popis

ZOO na Svatém Kopečku u Olomouce.

Mapa

Navštívil jsem ZOO Olomouc

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku Toto místo prodává také výletku
ZOO Olomouc, stánek u hl. vchodu
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
ZOO Olomouc, pokladna, suvenýry
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
ZOOLOGICKÉ ZAHRADY
Kraj/okres:
Olomoucký kraj/Olomouc
Poloha:
49°37'59.5"N 17°20'36.12"E
Hodnocení:
2.788
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 155 - ZOO Olomouc
Obrázek č. 2, Turistické známky, No. 155 - ZOO Olomouc


27.01.2024 - dostupná bez problému
27.09.2023 - dostupná bez problému
08.08.2023 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Tomáš Procházka
Tomáš Procházka
TZ
Trochu zaskočen že byla známka v suvenýrech u pokladny. Jsem zvyklý u Zoo že jsou suvenýry až za pokladnou a známka až tam. Pravda byl jsem mimo sezónu. Cesta za pokladnou byla v rekonstrukci a nedalo se to moc obejít.
 
Václav Toth
Václav Toth
Tz
Známka zakoupena na pokladně ZOO. Zoo prostorná trochu nahoru a dolů jinak normální.
 
Vladislav Dušek
Vladislav Dušek
Tz
Tz v pokladně. Byl jsem tam hned po otevíračce, lidí jen pár. Všechno se probouzelo, zvířata venku, vážně jsemsi to užil. Než jsem všechno volným tempem prošel , trvalo to dvě a půl hodiny. Skutečně moc pěkná zoo.
 
wenzel
ZOO Olomouc
ZOO momentálně prochází velkou rekonstrukcí, tudíž je nutno počítat s pohybem stavební techniky, zvýšeným hlukem a prašností. Doporučuji se projet safari vláčkem přes výběhy, kam se jinak nedostanete. Jízdné stojí 50 korun a dostanete se do bezprostřední přítomnosti zvířat, např. vlků nebo afrických kopýtníků). V areálu je také velké množství občerstvovacích míst a dětských hřišť, uprostřed zahrady se tyčí vysoká rozhledna. TZ měli v suvenýrech u hlavního vstupu.
 
Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Ve večerních hodinách zavřeno.
 
Veronika Žitníková
Veronika Žitníková
TZ
Zakoupena na pokladně spolu se vstupenkami.
Zoo se nám moc líbila, je v hezkém přírodním prostředí, mnoho zvířat na dosah ruky. Úžasná mořská akvária, rejnoci a žraloci. Naši oblíbení kotuli, lemuři, malé opičky, super výběh makaků s provazovým mostem. Potěšili levhart mandžuský a tygr ussurijský, bílí vlci, samozřejmě i hnědý méďa, který nám chybí v Praze. Nepotěšil nás uzavřený pavilon netopýrů, ale opravy jsou nutné, co se dá dělat. K tomu vtipná výzdoba na halloween a volně přístupná rozhledna s parádním výhledem. No prostě spokojenost, rádi se zase někdy vrátíme.
 
Jana Novotná
ZOO Olomouc
Známka zakoupena ve stánku se suvenýry vedle bistra u lemurů hned na začátku ZOO. Cena známky 40 korun.
 
Šárka Kudrová
Šárka Kudrová
Zoo Olomouc
TZ zakoupena v suvenýrech za 35,-
Zoo je pěkná velká upravená. Zvířata pěkný .
 
Milan Šperka
Milan Šperka
Známka koupena bez problémů v pokladně.
Samotná ZOO nás vůbec nenadchla, je to jedna z nejslabších zahrad, které jsme navštívili. Obrovské prázdné prostory, všude pokácené stromy a zvířata - až na pár výjimek nic moc. Prostě zklamání...
 
Zoo
Zoo je opravdu moc pěkná, v pěkném prostředí. Určitě tu ještě někdy zavítáme ;-)
 
Martin Krupka
Martin Krupka
ZOO Olomouc
Moc pěkná zoo, která má stále potenciál k vylepšování. Možnost projížďky vláčkem v safari. Snad jen trochu více úsměvu od zaměstnanců by neškodilo (pokladní se asi špatně vyspala). :-)
 
Jakub Boháč
Turistická známka a návštěva obecně
chtěl bych na tomto místě pochválit zaměstnance ZOO, nákup známky proběhl bez problému, zaměstnanci byli milí, ochotní a usměvaví.
 
Zdeněk Hamada
Zdeněk Hamada
ZOO
TZ zakoupena v suvenýrech v ZOO. Zahrada je dobře zasazená v přírodě. Po celé zahradě jezdí vláčky pro ty lenochy co nemají rádi dlouhé túry. Ze zvířat nás nejvíc zaujali bílí vlci, netopíři, kteří příšerně smrděli, výběh zlodějských makaků, surikaty a naprosto úžasní psouni. Ze ZOO jsme odjížděli asi v 11:30 a děkovali jsme své prozřetelnosti, že jsme na výlet vyrazili tak brzy - fronta na parkoviště u ZOO byla tak dlouhá, že končila snad až u Olomouckého orloje.
 
Patrik Filip
Patrik Filip
Zoo Olomouc
Turistická známka koupená v suvenýrech, ale razítko dostupné při placení vstupu.
Parkoviště se platí až u vstupu do Zoo společně se vstupenkama, při odjezdu z parkoviště se prokazujete účtenkou o zaplaceni.

K Zoo, moc nás s přítelkyní nenadchlo. Všude nějaká rekonstrukce, kácení stromů apod. A množství zvířat zrovna nebyla nějaká sláva. Chyběli Sloni, Nosorožci, Hroši. Z opic to byly Šimpanzi, Gorily a vlastně všechny velké opice.
Vyrovnávají to zvířata jako Žirafy (velké stádo), Klokani a Vlci.
 
Tomáš Parák
Tomáš Parák
ZOO Olomouc
Známka zakoupena v suvenýrech v Zoo.
 
Jiří Středa
parkování u ZOO na Sv. Kopečku
Za pěkného počasí, o víkendech a svátcích, mezi 10. a 15. hodinou - je parkování na Sv. Kopečku otřesné!
Politici v Olomouci naslibovali hodně, ale nic s tím neudělali!
Mám zahradu s velikou třešní v blízkosti ZOO na Darwinové ul. Bude-li brána otevřená, náštěvníci s dětmi a senioři, zajeďte dovnitř, jste mými hosty. Je tam místo pro deset aut. Tel. 721 753 059. Nezapomeňte navštívit naši slavnou Baziliku na Svatém Kopečku.
 
Eva Stojaspalová
Eva Stojaspalová
ZOO
Zoo Olomouc je zoo mého dětství.
 
Ondřej Roztomilý
Ondřej Roztomilý
S Elfíkem do zoo
Známku mají v arealu v suvenýrech hned za vstupní bránou, mají tam i jednu premiovou "POMÁHÁME DĚTEM"
 
Petr Cienciala
Petr Cienciala
super zoo
V zoo jsem byl naposled asi před 10-ti lety, hlavně jsem si pamatoval rozhlednu a lanový most v obrovské ohradě opic. Bohužel lanový most a celá ohrada byla v rekonstrukci, ale rozhledna je perfektní a výběh asi 20-ti vlků také nemá chybu. Celé zoo je skvělé, ale po orienťackých závodech 2 etapy WOUC Tour, která byla poblíž, jsme byli značně zničeni, ale návštěvě jsme neodolali. Získat nový motiv známky bylo silnější :-).
 
Tomáš Beránek
Tomáš Beránek
dostupne
pekna zoo,celkem prekvapila,a vypadato,ze se stale neco buduje,fakt pekna
 
Bohumil Freisleben
Bohumil Freisleben
Krásná ZOO
Tříhodinová procházka po ZOO, návštěva rozhledny, jen by nemuseli chtít další peníze za safari. Známka v pohodě sehnaná v suvenýrech u východu ze ZOO.
 
Petr Lískovec
Petr Lískovec
Krásná ZOO
Jedna z nejhezčích ZOO, jako jsem zatím navštívil.
 
Pavel Vítek
Pavel Vítek
pěkné
Pěkná ZOO se zaměřěním na šelmy.Moc krásné.TZ uplně bez problémů
 
KamPa
Úterý
TZ s novým motivem žirafy v prodeji 9.7 v suvenýrech v areálu zoo,vpravo vedle vchodu.
V létě otevřeno denně 9-18 hod.Zoo je pěkná a rozlehlá,bohužel někde chybí rozcestníky,takže některé expozice jsme objevili až z výšky,po vyšlápnutí na vyhlídkovou věž.
 
Tomáš Bureš
arogance
Tak bohužel jsem se k známce nedostal. Olomouci jsme jen projížděli tak jsem se chtěl stavit jen pro známku. Ale moje velké překvapení na pokladně ZOO, kde na můj dotaz kde bych sehnal známku mě bylo velmi arogantně odpovězeno že uvnitř ZOO ale to si musím zakoupit vstupenku jinak se k ní nedostanu. podotýkám že bylo pozdní odpoledne a na prohlídku by mě zbylo jen pár minut. Takže velké mínus pro zaměstanance ZOO.
 
Kolchar
Vše stejně jako 15.8.2012
 
Kolchar
TZ se žirafou zakoupena v suvenýrech hned za vstupem do ZOO. TZ byl znatelně dostatek. V místě i výroční známka POMÁHÁME DĚTEM - Bílý Kámen 2012. Přestože na výročky nejsem, zakoupil jsem - třeba z toho na ty děti něco opravdu šlo :D
 
Míša
Zoo je v příjemném a pěkném prostředí lesa. Zvířata mají pěkné rozlehlé výběhy. Samozřejmě jako v každé zoo se i tady najdou chybičky, ale probíhá zde rozsáhlá rekonstrukce a tak to lze odpustit. Unešena jsem byla kopytníky všeho druhu, lemury, mravenečníky, fosou a hlavně pavilonem šelem spolu s mořskými akvárii. Po celé zoo jsou stánky s občerstvením, suvenýry, dokonce je zde i lanové centrum pro děti, vláček, vyhlídková věž - zdarma, a co oceňuji dostatek WC. Známky prodávají jednak ve stánku vedle WC, hned u vstupu, zde lze zakoupit i mapu - 20 Kč, protože jinde ji neuvidíte, doporučuji vytisknout předem, dále pak v suvenýrech, které jsou též u vchodu.
 
Kanar.21
Zoo na Kopečku jsem navštívil poněkolikaté a musím říct - dnes se nám tam opravdu líbilo ! Krásné podzimní počasí + málo lidí = opravdu jsme si to tam užili... Naposledy jsme tam byly 4 roky zpět na velikonoce kdy to bylo strašidelné - miliony lidí - mazec, hrůza, dnes fakt ideální... Pavilony s opicemi krásné, budovu která má na jedné straně Akvária a na druhé šelmy jsme s dcerou obešli 3x ! a pořád nechtěla jít dál, pavilon netopýrů taky velmi zajímavý.... Dáváme palec nahoru a určitě ještě přijedeme ! (ale mimo hlavní sezonu :) )
 
Zuzka
Mno v den mé navštěvy tam byly mraky lidi parkovalo se někde až x kilometru daleko od zoo šílené a nevyřešené,dva stanky s občerstveni kde fronta dosahovala zavratných výšin.Celkově je vidět že se zoo snaží budeje ale i tak zatím patří mezi ty horší zoo mnou navštívené,,,
 
Marcela
Tak musím pouze chválit, byla jsem tu už poněkolikáté....... sice se v zoo buduje, ale moc nám tam líbilo a hlavně díky tomu, že jsme tam byli tesně po otevření. Rozhledna fungovala a suvenýry měli otevřeno od 9.00 a dokonce jsem sehnala druhou variantu TZ...... :-)
 
Tatík
Předposlední zoo. kterou jsem v naší republice nenavštívili. Je to na tříhodinovou prohlídku a bez občerstvení, protože jediné fungovalo nyní v březnu hned u vchodu. Také rozhledna byla zamčená, zřejmě v rámci rekonstrukce restaurace pod ní, jinak již měla být přístupná. Vstupné 90,- (50,-) Kč, turistických známek a pohledů dostatek v suvenýrech, otvírají ale až v 10,00 hod.
 
hedvik
TZ nedostupná
U pokladny nevedou a suvenýry v areálu otevřeny jen o víkendu. To až tam půjdu v sezóně, tak budu znova platit 90 korun vstupné, abych mohl pro známku do stánku hned za branou?
 
mačo
TZ jsou
za vchodem v suvenýrech a maj jich dost.....
 
eMPage
Informační budka kupodivu zavřená už v říjnu a ve vstupu již nemají, čekají na novou várku :-(
 
Jan
Dostupná, ale pouze ve stánku se suvenýry ze Zoo až u východu, takže bez návštěvy Zoo ji nekoupíte. A tak to má být.
 
Jana
3. 1. TZ se dala koupit ve stánku se suvenýry v ZOO. Jen rozhledna byla zavřená :-(
 
Kateřina Adéla Hájková
Ja uz v Zoo kdysi byla a tak jsem si chtela jen koupit TZ pred Zoo v Info stanku,ale tam ji nemaji.Byl tam velmi hodny pan,ktery si ode me vzal penize,nechal me v otevrenem stanku a dobehl mi koupit TZ a jeste jsem si tam doplnila chybejici TZ(odprodaval duplikaty).Pekny vylet to byl!
 
roman
nedostupná TZ
v pokladně neumí ani promluvit a stánek se suvenýry má celou zimu zavřeno. SUPER to se vám povedlo !!!
 
Petr Kucín
stánek informačního centra od 16.9. do 19.5. zavřen u pokladny nic o TZ nevěděli a proto že jsme pokračovali po turistické značce dál nebyl čas na prohlídku, zavírat v půlce září a otevírat až po prvomájových dnech se mně zdá moc
 
Lukáš Šrámčík
Krásný relax v hezkém počasí. Spíš park než ZOO, ale alespoň je pohoda.Hned za pokladnou ve stánku je k dostání VTZ "Rok žáby, č.508", TZ 155 ZOO Olomouc je k dostání v prodejně suvenýrů u východu.
 
Eda
Pozor na zavírací dobu
Pozor! Již od počátku září je zavírací doba zoologické zahrady již v 16:30. Od té doby se nejen nedostanete dovnitř, ale ani do informačního stánku před vchodem. Vážení provozovatelé ZOO, to je v září v půl páté už opravdu taková tma, že by návštěvníci neviděli na skotačící opičky :-)
 
Martin
Krásná ZOO,je vidět nadšení lidí,kteří to dělají s láskou.Děkuji za úžasný požitek.
 
GeorgeG
Dnes jsem navštívil ZOO, známky v pohodě k dostání. Hned za pokladnou mají VTZ "Rok žáby, č.508", navíc ve stánku IC Olomouc před vstupem do ZOO mají TZ 335 Olomouc, TZ 1002 Klášterní Hradisko - Olomouc, TZ 1399 Přemyslovský palác a Dóm sv. Václava Olomouc, VTZ "10. ročník setkání s pivem, č.521" a VTZ "Pomáháme dětem - Bílý Kámen, č.557". Takže na jednom místě spousta známek ;)
 
Honza
ZOO v Olomouci má své kouzlo, k jeho zvláštnostem patří výběh makaků, pavilon nočních živočichů nebo pavilon žiraf. Ve stánku hned u vchodu koupíte výroční známku Rok žáby 2008.
 
Filip
Dneska, tj v sobotu okolo 1200 jsem zakoupil známku ve stánku sesuvenýry, za hlavním vchodem směrem k východu. I když jsem nešel na prohlídku, jenom pro známu, tak jsem ani nemusel platit vstupné. Moc ochotný pán u pokladny z ostrahy, mě bez problémů vpustil. Otvírací dobu suvenýru jsem si nepoznačil:-(
 
Rock.er
ZOO
Známka v pokladně bez problémů. Jinde jsem ji však na Sv.Kopečku nenalezl.
 
stanka
Poslední den prázdnin
jsme známku bohužel v celé Zoo nesehnali
 
Ostravak
Velmi pěkná
 
K.
Nedostupná
V zoo nás odkázali na prodejnu suvenýrů a ta měla zavřeno i v jasně stanovenou otevírací dobu :-(
 
Aleš P.
Návštěva ZOO byla naprosto úžasná. Známky jsme koupili na více místech. Známku ZOO jsme koupili v suvenýrech (větší obchůdek) a výroční známku Madagaskaru v okénku za pokladnami. Pokud se chcete pěkně projít, je ZOO ideální. Pavilony opic a šelem nesmrdí, zvířata jsou za sklem. Perfektní je mořský svět.
 
Kpt
Přijeli jsme do ZOO v 17.00 hod. Prohlídka perfektní známku jsme koupili v suvenýrech.Hodně hořce jsem však nesl skutečnost, že známku MADAGASKARU, kterou prodávají jen v jednom stanku jsem nekoupil.Stanek byl zavřený a prodejci v suvenýrech říkali, že to zapíchli brzy. Těžce se s tím smiřuji!!!
 
Tereza
super ZOO
TZ ZOO Olomouc jsem zakoupila v suvenýrech za hlavním vchodem.Je tam moc příjemný pán a hodně hezkých zvířat doporučuji navštívit.
 
Veronika Žitníková
Veronika Žitníková
Re: sorri!!!!!
Sorry, ale těch "chybiček" tam máš trochu víc, než jen překlepy... Netopýr je vyjmenované slovo, jména se zpravidla píší s velkým písmenem a to "líbylo" raději nekomentovat... ;-)
 
kika
sorri!!!!!
Sorri já napsala výlot do ZOO Olomouc a on to byl výlet :)))))
 
Kika
Výlot do Zoo Olomouc
Dneska jsem bylqa spolu smím bráškou, mámou a tátou v Zoo Olomouc. Skvěle jsme se bavili: s tátou a šimonem ( to je brácha ) jsme šli do pavilonu opic. Máma jít nemohle jelikož vezla šimlův golfáč. Upavilonu netopírů jsme ochutnali výborné "mini koblížky" a zdarma k tomu pohlednici.Ochutnat tyto koláčky vřele dopioručuji!!!!!!!!Se Šimšou jsme prošli ještě jednou pavilon netopírů ( vlastně jsme to dokola obešli alespoň 10-krát ) protože mu to ( myslím bráchovi ) hrozně líbylo a vůbec se nebál. Zakončení prohlídky jme oslavili velkou cukrovou vatou a já si samozřejmě koupila známku. Neví jak vy, ale mě se zdá 25 Kč za známku celkam dost ale co se dá dělat.....Ahoj a nezapomeňte se do ZOO Olomouc někdy podívat!!!!!!!!!!!!! PS: Ten malinkej ( tada ne tak moc malinkej : )) hrošík je fakt sladkej!!!!!!Vřele doporučuji!!!!!!!!!!!!!
 
Rimmer
Výlet
V sobotu jsem byl na výletě v Zoo na Svatém kopečku.Vstupné dospělé 70kč ,studenti 50kč.Byl to první sluníčkem prosvícený den.Dlouho jsem tam nebyl,takže jsem hleděl hlavně na novinky.(poranění ptáci,pavilon s opičkama)Vyhlídková věž byla bohužel zavřena.Otevřená je totiž až od března.Zoo vřele doporučuji.Výlet byl super jen když jsem hledal kde bych se najedl tak jsem bohužel :( již podruhé navštívil restauraci u Macků!!!!!!!!!!!!!!Po hodině čekání na jídlo jsem si vzpoměl,že jsem tam při poslední návštěvě též dlouho čekal.Jenomže tentokrát to bylo jiné.Po hodině mi přišla číšnice oznámit ,že moje jídlo již nemají a at si dám něco jiného.Slušná sprcha na pro vyhladovělého člověka.Nenechtě si zkazit výlet jako já:(Tento výletek však jinak vřele doporučuji
 
Aleš
Známka v pokladně za 25kč. Zoo vřele doporučuji i vyhlídkovou věž.
 
Pavel
předražená známka
Zoo je velmi pěkné, vřele doporučuji. Jen za TZ chtějí 30kč.
 
Zdenka
V sobotu jsem byla v Olomouci - všem doporučuji! mají úžasné mládě hrošíka Liberijského, jako jedna z mála ZOO
mají také třeba mravenečníky. U vchodu si kupte krmení. Mně je jednadvacet, a vyřádila jsem se u toho jako
malá (jen velbloud mně poslintal ruce, na něj pozor:-) Olomoucká zahrada je fakt moc prima!
 
Jirka sirka
Suvenýry u vchodu byly v 15:30 již zavřené (říjen-únor pokladna otevřena do 16, zoo se zavírá v 17), nebyl
problém koupit známku přímo na pokladně :)
 
jofinka
Zimní ZOO
Na Sv. Kopečku jsem byl v zimě kdy skoro všechny tropická zvířata byly schovaná, ale díky proskleným
"klecím" je můžete pozorovat jak se povalují a nabírají sílu na jaro a léto. Za zhlédnutí stojí
především hrošíci a žraloci a při troše štěstí jsou k vidění i tajemní pižmoni. Příjemné doplnění návštěvy
Olomouce.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2879 Turistických známek
2810 Výročních TZ
287 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2024 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek