Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1887 - Zoologická zahrada Tábor - Větrovy


Popis

ZOO Tábor je největší ZOO v Jižních Čechách. Najdete zde více než 60 druhů zvířat, se kterými přijdete do bezprostředního kontaktu! Zoologická zahrada Tábor byla znovuotevřena 30. Června 2015. Specializujeme se na ochranu ohrožených druhů zvířat. www.zootabor.eu/

 


Mapa

Navštívil jsem Zoologická zahrada Tábor - Větrovy

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
ZOO Tábor (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
ZOOLOGICKÉ ZAHRADY
Kraj/okres:
Jihočeský kraj/Tábor
Poloha:
49°23'16.92"N 14°39'0.59"E
Hodnocení:
2.65
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1887 - Zoologická zahrada Tábor - Větrovy
Obrázek č. 2, Turistické známky, No. 1887 - Zoologická zahrada Tábor - Větrovy


16.09.2019 - zavřeno (nelze ověřit dostupnost)
08.08.2019 - dostupná bez problému
20.07.2019 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Ivo Kušta
Ivo Kušta
chybná poloha na mapě
zahrada má souřadnice 49.3881933N, 14.6488181E
 
wenzel
ZOO Tábor
ZOO oproti jiným v republice menší, ale stále prochází vývojem, tak uvidíme, jak to ve Větrovech dopadne. Velkým negativem je absence stromů a zeleně prakticky v celém areálu, takže před slunečními paprsky nemohou najít záchranu jak zvířata, tak návštěvníci. Pouze výběhy baribalů, hnědého medvěda, tygra, rysa a částečně jelenů jsou v lesní části na konci ZOO. 4/5 ZOO jsou víceméně na zelené louce, i když stromky jsou již místy zasazené, bude trvat hodně dlouho, než vyrostou.Kdo z vás má zájem o komentovaná krmení, nedejte na rozpis časů na tabuli u pokladny, může se stát, že je neaktuální a pak čekáte, až dostane baštu lev a místo toho krmí tygra úplně na druhé straně ZOO :-( Naopak musím pochválit restauraci uprostřed areálu ZOO a bezplatné parkoviště. To a příjezdová prašná cesta udělají z vašeho auta za pár hodin stání něco neuvěřitelného. Lituji lidi, kteří bydlí u příjezdové cesty a bojují s oblaky prachu. To nejde tu cestu vyasfaltovat? Ještě si dovolím v kritice pokaračovat- proč je otevřena jen jedna pokladna, když ve frontě stojí půl hodiny desítky lidí? TZ v pokladně nemají, stánek se suvenýry se nachází hned za branou. Sečteno podtrženo- ZOO má velké rezervy a potenciál se dál zlepšovat, tak snad to časem vyjde.
 
Kateřina Adéla Hájková
Kateřina Adéla Hájková
16.7.2018
zoo docela pěkná, mezi pokladnou a budkou se suvenýry pobíhá paní ve vyšším až vysokém stupni těhotenství, tak nevím jak dlouho to ještě vydrží. Dneska aspoň nebylo tak strašný vedro, takže to mezi výběhy šlo, ale připadalo mi, že lvi mají docela malý výběh. Na první pohled laika zvířata nestrádají.
 
Petr Dolejš
Petr Dolejš
ZOO
Na Zoo je vidět že je v rekonstrukci, ale pan majitel se opravdu snaží. Procházka zoo tak akorát, stejně tak zvířata. Nejlepší je opravdu výběh pro medvědy, ty se opravdu mají. Navštíveno v létě.
 
Petr Cienciala
Petr Cienciala
22. 7. 2017
Také bych chtěl napsat něco pozitivního o tomto ZOO jak v minulých příspěvcích. To všechno je pravda, ale ZOO je určitě nejslabší ze všech v republice. Zvířata se tam nemají kam schovat, stejně jak návštěvníci. Nejsou tam totiž stromy, co by dělaly stín, kromě výběhu medvědů( ten je moc hezký). Četl jsem o záchraně zoo, fandím jim, ale pokud má být útulné, musí vysadit stromy, je to tam totiž jak na pustině.
 
Monika Němcová
Monika Němcová
TZ
ZOO je menší, ale moc hezká. Zvířata vidíte většinou v těsné blízkosti. TZ dostupná bez problému v budce se suvenýry.
 
Michaela Kristenová
Michaela Kristenová
Tz
Známka dostupná bez problémů za 35 Kč. Zoo pěkně, stojí za návštěvu
 
Linda Valentová
Linda Valentová
TZ a ZOO
TZ k dostaní v boudičce se suvenýry hned za vstupem. ZOO menší,ale pěkná! Parking zdarma, jen mi přišel celkem dražší vstup (v poměru velikost/cena pražské ZOO) Nicméně mě uchlácholilo, že to jde na zvířátka a šla jsem do toho. No a můžu říct,že krásnější výběh pro medvědy jsem dlouho neviděla:-) Ale nejen to-prostě je vidět,že zvířátka tu mají maximální péči, je to tu hezké (ty různé stany na všechno možné doufám časem zmizí,protože celkem hyzdí přírodní vzhled,o který se ZOO evidentně snaží) Vřele doporučuji:-)
 
Jaroslav Volf
Jaroslav Volf
Známek dostatek
Dnes 16. 8. 2016 známka zakoupena v ZOO ve stánku se suvenýry, měli jich dostatek.
 
Kain Bohuslav
Turistická známka 1887
Byl jsem zklamaný že neměli turistickou známku ZOO Tábor-Větrovy
 
Panda :)
Tz vyprodaná :(
Dobrý den dnes sem tuto zoo navštívil a známku neměly , prý jsou vyprodané a nevý jestli a kdy budou zase k mání :(
 
Milan Šperka
Milan Šperka
TZ bez problémů v prodejně suvenýrů v zahradě.
Vstupné vzhledem k počtu zvířat možná trochu vyšší, nicméně je spousta dražších a méně zajímavých míst (např. různá soukromá muzea o jedné či dvou místnostech...). Zde se alespoň snaží zoo postupně rozšiřovat a např. výběh pro medvědy mohou jiné zahrady jen závidět.
Pro Jana Páslera: A co je na tom divného? Navštívím zoo, koupím si známku. Nenavštívím zoo, známku nemám - viz bod 2 Pravidla vydávání TZ (...aby sběratel toto místo navštívil.).
 
Adéla Zemanová
Adéla Zemanová
:)
ZOO jsem navštívila o víkendu vstupně docela vysoké, zvířat málo.... Za mě ZOO Ohrada na Hluboké je daleko lepší :) !
 
Ondřej Musil
ZOO
Musím navázat na předřečníky, vstupné 110 Kč je na množství zvířat nepoměrné. Spousta zvěře se nekonala, papoušci odletěli za teplem, puma také nebyla, situaci tak zachraňovali převážně vlci arktičtí s medvědy hnědými a baribaly. Fajn bylo vidět i tygry. Občerstvení bohužel taky nebylo, snad budou mít příští návštěvníci větší štěstí.
 
Jan Pásler
Jan Pásler
Bez návštěvy ZOO známku nekoupíte
TZ v prodejně suvenýrů pár metrů za pokladnou. Nepustí vás pro ni ani těch pár metrů, striktně vyžadují zakoupení vstupenky (tedy návštěvu ZOO).
 
Jan a Zdeňka Hejnovi
Jan a Zdeňka Hejnovi
prostorné výběhy a rozlehlý areál
30. 6. 2015 - využili jsme nabídku volného vstupu (stejně jako moře dalších lidí, které se v areálu krásně rozprostřelo, takže jsme si ani nepřipadali namačkaní) a zoo na nás opravdu udělala velký dojem. Nový majitel si jejím zakoupením splnil sen z dětství a je to poznat. Kvalita všeho má přednost před kvantitou (relativně menší počet druhů zvířat), což vůbec není špatně, právě naopak. Výběhy jsou obrovské, zvířata spokojená a návštěvníci jakbysmet. Za pozornost stojí i tabule se zajímavostmi, například o tygrech a tradiční čínské medicíně. Vřele doporučujeme.
 
Václav Král
Václav Král
známka
s novým motivem od dnešního k dne bez problému v zoo.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2589 Turistických známek
2418 Výročních TZ
257 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
Speciální ediceKlub TZ!!! Infocentrum a MuzeumTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoCentrum Paraple logoTuristika.cz logo
 
 
 
 
 
Dobrý anděl

Rodinné Jeseníky

eBook čtečky

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2019 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek