Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1967 - Zřícenina hradu Chlum - Kozlov


Popis

Skalní hrad Chlum se nachází v oblasti Hruboskalsko. Nedaleko zříceniny hradu se nachází také vyhlídka K.V. Raise s výhledem na Turnov a okolí. http://www.turistika.cz/mista/skalni-hrad-chlum-nebo-take-kozlov-u-turnova

Mapa

Navštívil jsem Zřícenina hradu Chlum - Kozlov

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Hotel Králíček, Kacanovy
Toto místo prodává také turistickou známku
Regionální informační centrum, Turnov
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
HRADY
Kraj/okres:
Liberecký kraj/Semily
Poloha:
50°33'39"N 15°7'30"E
Hodnocení:
2.952
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1967 - Zřícenina hradu Chlum - Kozlov


11.03.2020 - dostupná bez problému
11.11.2019 - dostupná bez problému
27.10.2019 - zavřeno (nelze ověřit dostupnost)
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

wenzel
Kozlov
Parádní procházka podzimní přírodou a zlatavým listím, které zasypávalo lesy při sebemenším větříku. Na Kozlov jsme se vydali ze strany od osady Pohoří, cestou doporučuji nevynechat Raisovu vyhlídku s výhledem na Turnov, Ještěd nebo Kozákov. Sledovat ranní mlhu a zvedajíci se opar bylo úchvatné. Z hradu jako takového se příliš nedochovalo, přesto je k vidění několik zajímavých skalních bytů nebo patrně zbytky studnny. Prošli jsme si i skály, které se nachází pár desítek metrů pod hradem, a to opět v záplavě spadaného listí. Bohužel se nám nepodařilo ukořistiti TZ, do Turnova jsme nezajížděli a v hotelu Králíček bylo ještě zavřeno, otevárají až v 11.
 
Jan Lutrýn
Jan Lutrýn
Turnov
TZ zakoupena v informačním centru na náměstí, kde mají také TZ 638 Město Turnov a TZ 1985 Synagoga Turnov - vše dosud za 30 Kč.
 
Petr Cienciala
Petr Cienciala
13.8.2015
Známka v info Turnov. Je pravda že jsem ji koupil prostě jen do sbírky a místo nenavštívil. Vypadá tuctově a nezajímavě, ale opak je asi pravdou.
 
Petr Pařízek
Petr Pařízek
Re: 13.8.2015
Jj,opak je pravdou :-)
 
Petr Roneš
Petr Roneš
Kozlov
Hrad Kozlov za návštěvu rozhodně stojí,ale opět úplně klasická ukázka honby za co největším počtem TZ.Velice by mě zajímal poměr(kdyby všichni odpovídali pravdivě)kolik návštěvníků Turnova a tamního infocentra má tuto známku a kolik na Kozlově skutečně bylo.....
 
Jaroslav Brabec
Jaroslav Brabec
Tohle stojí za to
Získat tuhle známku svou přítomností v místě je prostě luxus :-) Zastavili jsme se zkusmo cestou z dovolené v Krkonoších a stálo to za to. Hrad byl pravděpodobně vytesaný do pískovcové skály, lidi tenkrát prostě využili co nabídla příroda. Moc toho z hradu nezbylo, neexistuje žádný doložený nákres, takže fantazie může pracovat naplno a u každého místečka si můžete představovat a domýšlet co tam asi mohlo být. Potkali jsme tam partičku jeskyňářů, kteří nám vysvětlili, že část kamene byla i odtěžená, takže současný terén je cca 4 m pod původním. Prostě stojí za to. Známku seženete v Ičku na náměstí v Turnově (asi 4 km daleko).
 
Jakub Šavlík
Jakub Šavlík
Kozlov
24.07.2013 (středa), TZ zakoupena v ifocentru v Turnově spolu s TZ 1985 (Turnov - synagoga) a TZ 1967 (Kozlov)
 
Béďa
Návštěva hradní zříceniny Kozlova stojí za to. Nejlépe z Kadeřavce od hospodykolem požární zbrojnice - směr slepá ulice. Pak po žluté TZ až k hradu.Za hradem je také Raisova vyhlídka. Známek z infu Turnov - dostatek.
 
kala2
Turnov
Zříceninu jsem sice nenavštívil, ale známku bez problémů koupil v íčku. Snad se na výlet na Chlum najde vhodnější příležitost, až bude na jaře hezké počasí. Jinak je v Turnově památek dost a dost.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2615 Turistických známek
2471 Výročních TZ
260 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Soutěž na obálku deníku
Klub TZ!!! Infocentrum a MuzeumTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoCentrum Paraple logoTuristika.cz logo
 
Dobrý anděl

Rodinné Jeseníky

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2020 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek