Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1752 - Zřícenina hradu Freudenstein


Popis

Zřícenina slezského hradu se nachází na konci táhlého hřebene nad silnicí ze Světlé Hory do Karlovic. Z okolních hradů kolem Vrbna pod Pradědem je Freudenstein patrně nejstarší. Archeologický materiál pocházející z hradu datoval jeho existenci od 2. poloviny 13. století do poloviny století 14.

Mapa

Navštívil jsem Zřícenina hradu Freudenstein

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Pension Schaumannův Dvůr, na tel.603356242, Karlovice (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
HRADY
Kraj/okres:
Moravskoslezský kraj/Bruntál
Poloha:
50°5'43"N 17°25'10"E
Hodnocení:
2.615
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1752 - Zřícenina hradu Freudenstein
Obrázek č. 2, Turistické známky, No. 1752 - Zřícenina hradu Freudenstein


24.09.2019 - dostupná bez problému
22.07.2019 - dostupná bez problému
26.05.2019 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Krzysztof Nowak
Krzysztof Nowak
TZ No. 1752
Znaczek dostępny bez problemu w Infocentrum w Karlovej Studance.
 
Petr Cienciala
Petr Cienciala
22. 7. 2018
Schaumanův dvůr je docela pěkný pension a mají štěstí že tam známku prodávají, jelikož se o nich dozvíte :-) Jeli jsme tam autem a potom i co nejblíž ke zřícenině. Přes silnici směr na Andělskou horu vede žlutá tur. značka a když přechází do lesa, dá se tam s menšími potížemi zaparkovat a ke zřícenině je to už jen 15 min.
 
Stanislav Staněk
Stanislav Staněk
Dostupnost
Známka dnes bez potíží v penzionu Schaumannův dvůr, pro pěší doplňuji, že je to cca 10 minut od kosárny, stále po chodníku podél hlavní silnice, až chodník skončí, tak po 50 m je Schaumannův dvůr.
Na samotnou zříceninu je z Karlovic pěkná procházka, doporučuji jít po cyklotrase trochu delší trasu než po žluté značce. V lese se těží dřevo a lesní cesta se žlutou je bahnitá.
 
Jaroslav Bašta
Jaroslav Bašta
Dostupnost
TZ je k sehnání i v Infocentru Karlova Studánka.
 
Lenka Nesibová
Lenka Nesibová
TZ
jsme zakoupili v hotelu Schaumannův Dvůr, kde jsme po chvilce sehnali obsluhu a velmi ochotná paní nám známku prodala.

Zřícenina hradu se nachází 4 kilometry východně od Vrbna pod Pradědem. Přístup k hradu je po značené žluté turistické trase od silnice 452.
 
Luboš Čmuchal
Luboš Čmuchal
Dostupnost
Zakoupena v IC Vrbno pod Pradědem
 
Tomáš Parák
Tomáš Parák
Zřícenina
Známka zakoupena v IC Vrbno pod Pradědem.
 
Jakub Kos
Jakub Kos
OK
TZ zakoupena v IC ve Vrbně
 
Aleš Janík
Aleš Janík
zhřícenina hradu Freudenstein
- známka koupena v Karlovicích - penzion Schamannův Dvůr,kdyby byla recepce zavřená,ja tam tel. číslo na kterém se sežene obsluha penzionu.
 
EVŽEN
JISTOTA
ZNÁMKA K DOSTÁNÍ V ÍČKU VRBNO POD PRADĚDEM U MILÉ PANÍ KTERÁ MI JI SAMA NABÍDLA.MĚL JSEM POCHYBNOSTI PROTOŽE NA TEL. DOTAZ V PENZIONU MI BYLO ŘEČENO ŽE O NIČEM NEVÍ.
TADY JE JISTOTA
 
...
Známka je k dostání v hotelu Schaumannův Dvůr, který je k mému překvapení zmíněn i přímo na známce. Důvod mi není úplně jasný, žádný vztah k hradu jsem nezjistil. Zřejmě pouhá reklama... Při příjezdu od Vrbna či Bruntálu je to až na konci Karlovic. Známka je relativně nová a zdá se, že se jí chytili nějací překupníci, recepční na dotaz na TZ neodpověděl klasicky "Ano", ale rovnou "Kolik?". Odpověď "jednu" byla evidentně překvapením. Dá se sehnat také v penzionu Pod Mořským okem (hned za Kosárnou) spolu s TZ 175. Pokud z Karlovic směřujete k hradu (u hlavní silnice Vrbno-Bruntál), je to rozhodně blíž než samotný Schaumannův dvůr.
 
jirkacek
Zřícenina hradu Freudenstein
Zříceninu jsme navštívili během dovolené v Jeseníkách. Málem jsme jej ale neviděli , protože když jsme se k němu chtěli vydat poprvé, začalo hustě pršet a tak jsme nejdříve jeli do Karlovic koupit turistickou známku a pak na oběd do Vrbna pod Pradědem. A protože potom pršet přestalo, mohli jsme se konečně vydat na zříceninu. Auto jsme nechali na lesní cestě v jedné ze zatáček silnice Vrbno pod Pradědem – Andělská Hora. Po 200 metrech jsme po žluté značce přišli k rozcestníku a vyšplhali na malý kopec, kde hrad stával. Moc se z něj nezachovalo, prolezli jsme, co se dalo, po čtvrthodině se vrátili k autu. Tato varianta trasy je nejvhodnější pro automobilisty , pěší se mohou ke zřícenině vydat z druhé strany - z Pusté Rudné je to sem taktéž po žluté 3 km. Pokud se chcete dozvědět něco o historii hradu, vidět fotografie včetně původní podoby hradu a získat další informace , jděte na www.turistika.cz, vyhledejte uživatele jirkacek a moje turistické cíle.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2603 Turistických známek
2443 Výročních TZ
259 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
Soutěž s Maxiznámkami
Speciální ediceKlub TZ!!! Infocentrum a MuzeumTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoCentrum Paraple logoTuristika.cz logo
 
Dobrý anděl

Rodinné Jeseníky

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2020 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek