Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1441 - Zvířetice


Popis

Nedaleko Bakova nad Jizerou se na nevelkém kopci romanticky tyčí zříceniny hradu Zvířetice. Hrad byl založen v prvním desetiletí 14. století Markvarticem Zdislavem, synem purkrabího Pražského hradu Havla z Lemberka a jeho manželky blahoslavené Zdislavy.

Mapa

Navštívil jsem Zvířetice

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Městská knihovna, Bakov nad Jizerou
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Famozclub Zvířetice
Toto místo prodává také turistickou známku
Muzeum Bakovska, Bakov nad Jizerou
Toto místo prodává také turistickou známku
Turistické informační centrum Zvířetice
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Infocentrum, Železná 107, Mladá Boleslav
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
HRADY
Kraj/okres:
Středočeský kraj/Mladá Boleslav
Poloha:
50°28'5.18"N 14°54'57.56"E
Hodnocení:
2.914
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1441 - Zvířetice


24.03.2022 - dostupná bez problému
17.03.2022 - dostupná bez problému
27.11.2021 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Pavla Veselá
Pavla Veselá
hrad
návštěva stála zato, možno navštívit i mimo otevírací dobu, je otevřeno stále. TZ zakoupena v infocentru Mladá Boleslav
 
Vladislav Dušek
Vladislav Dušek
TZ
TZ v IC Zvířetice. Rozsáhlá zřícenina hradu s vyhlídkovou věží.Všechno upravené, posekaná tráva, čisto. Normálně jsou komentované prohlídky s průvodcem, vstupné tuším kolem 100, já tam byl už v 8.00, takže jsem si všechno prolezl sám. V IC virtuální prohlídka rekonstrukce hradu, klimatizace, hry pro děti... Obec patří pod Bakov NJ, a starají se to opravdu pěkně.
 
Ema Brabcová
TZ
Velmi pěkná hra o poklad hraběnky Eleonory.
 
Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Známka zakoupena v infocentru v Mladé Boleslavi.
 
Jan Fridrich
Jan Fridrich
TZ
Velice pěkné a romantické místo, které by člověk v tak obydlené krajině nehledal. Velice pěkné IC v podhradí a ochotná paní.
 
Marek
Prodejní místo
V Hrnčířském domě již neprodávají.
 
Martin Pokorný
TZ
Zakoupená na hradě. Pěkný výklad od průvodkyně.
 
Antonín Sečkár
Antonín Sečkár
TZ
známka je dostupná i v IC Mladá Boleslav
 
Monika Čapková
Monika Čapková
prodejní místo
TZ zakoupena v pokladně na zřícenině.
 
Libor Horáček
Libor Horáček
Hrad - zámek - zřícenina
TIC je skvělé, má i posezení venku. Obsluha příjemná. Doporučuji před výstupem na hrad navštívit as podívat se na krátký film o vzniku hradu a zámku.
Návštěva zříceniny také skvělá. Lze bez průvodce i s průvodcem. Milá slečna průvodkyně mne přesvědčila, že s průvodcem (s ní je to lepší) :-D
Doporučuji navštívit hned z rána. Lze pak stihnout ještě druhý hrad v Michalovicích. Pěšky po červené značce je to tak 1:30 chůze podél řeky.
 
Lucie Košková
Lucie Košková
známka přímo na místě
Naprostá nádhera! Průvodkyně naprosto skvělá a navíc ještě za průvodce není žádný příplatek :) TZ zakoupena přímo na zřícenině.
 
Zdeňka Nemravová
Zdeňka Nemravová
tz
koupeno v íčku M.Boleslav
 
Martina Cicvárková
Martina Cicvárková
Známka ve skvělém íčku
Známku se nám podařilo koupit v krásném íčku v Podhradí, které mělo na rozdíl od Mnichova Hradiště ve státní svátek normálně otevřeno. Íčko vřele doporučuji, paní je velmi milá a ochotná, nechte si pustit krásný krátký film o zřícenině, uvidíte, jak vypadala dříve. V patře je ještě model původního hradu i zámku a dalších pár exponátů. Mají vstupenky, pohledy, razítka, letáčky, paráda. Pokud jedete autem, můžete ho nechat na parkovišti podle silnice u íčka, ke zřícenině je to cca 400 do kopce. Nebo se dá dojet až k ní, ale z druhé strany od Zvířetic. Zřícenina nádherná, jedna z nejhezčích, co jsem kdy viděla. Věž je v provozu, dá se vylézt až nahoru.
 
Šárka Samková
Šárka Samková
Zvířetice
Krásné místo. Známka zakoupena v Mladé Boleslavi v icku. K hradu se dá dojet autem.
 
Radek Berka
Radek Berka
Senzace
Návštěva hradu Zvířetice asi tak po 40 letech to byla naprostá senzace. Průvodkyně se věnovala jenom mě. Ukázala mi neuvěřitelné obrázky hradu z doby jeho největší slávy (rekonstrukce dle dobových záznamů). Turistická známka dostupná přímo na hradě. Rozhled z věže nádherný. Film v IC poutavý. Jen nechápu proč není mezi prodejními místy uvedeno IC pod hradem a samotný hrad.
 
Heda Suchanová
Heda Suchanová
pochvala
Naprosto skvělé IC - moc příjemná a ochotná paní, skvělý film. Navíc samotná zřícenina má opravdu výborné průvodkyně a je věž je pěkně opravena(skvělý rozhled).
 
Petr Strnad
Petr Strnad
Příjemné IC
Zakoupena v příjemném IC pod zříceninou. Skvělá obsluha. Cyklisté jsou vítáni. Zřícenina samotná je moc pěkná.
 
Vladimír Hruška
Vladimír Hruška
TZ
TZ zakoupena v íčku pod hradem (viz koment níže). Příjemná a snaživá paní. :)
 
Jiřina Vrabcová
Nové IC
TZ zakoupena v nově otevřeném IC u parkoviště pod hradem.
Zdravím Zlatku Kw. :o)))
 
Luboš Čmuchal
Luboš Čmuchal
TZ
TZ Zvířetice zakoupena ve Famozclubu. TZ dostatek.
 
Zlata Kwasnická
Zlata Kwasnická
TZ
V neděli 7.9.2014 TZ dostupná bez problémů v Hrnčířském dvoře ve Zvířeticích. Doporučuji se zde zastavit a posedět v útulné zahradě. Kdo má rád keramiku, tak si přijde na své. Kromě výrobků z keramiky, kterých je plný obchod, si tu můžete zakoupit aj něco k pití. Pro mě to bylo příjemné zpestření během cyklovýletu z Mnichova Hradiště, přes pivovar Klášter, zříceninu Zvířetice a zakončením na zámku Stránov :-)
 
Luděk Slabý
Luděk Slabý
Výlet
Příjemný výlet ze žel.st. Ml.Boleslav město do Bakova nad Jizerou hl. nádr. Po turistických značkách 13 km. Po cestě zříceniny Michalovice a Zvířetice. Doporučuji ;-)
 
Jan Pásler
Jan Pásler
Úchvatná zřícenina
Zřícenina krásná, rozlehlá, ozářená zapadajícím sluncem působí přímo úchvatně. V hospodě Na zastávce i v přilehlé prodejně je TZ ke koupi bez problému.
 
Jan Lutrýn
TZ Zvířetice je k dostání i v "i" v Železné ul. v Mladé Boleslavi. Pozor, v sobotu je tam otevřeno jen do 12 hod., v neděli vůbec ne.
 
Šárka
Šárka dne 6.10. 2012. Zřícenina stojí rozhodně za vidění. Známka koupena v restauraci Na zastávce. Hospoda je to úděsná, stejně jako paní hostinská, ale známku měla.
 
Petr
Krásné počasí přálo výletu.Známku měli ve Famozclubu (sice podle otvíracích hodin zavřeno, ale slečna byla ochotná).
 
Tatiana
TZ v Famozclubu dostatek. Taková pravá zřícenina s hradní věží. I přes zákaz rozdělávání ohně lidé grilují a opékají, dělají si pikniky s dětmi. Trochu nepříjemné, když se chcete pokochat krajinou, ale je vám trapné jim tam lést... Opravdu, co je zadarmo a zakázáno, lidé nedodržují a neváží si... Parkoviště přímo u zříceniny ( lidé nevědí a všichni nechávají auto a malém plácečku před lesem). Cestou jsou jabloně s úžasnými zelenými jablky!! mňam :)
 
Renda
Známka koupena v restauraci na Zastávce.
 
Jan Nemec
V restauraci ani vedlejším obchodě známky stále nemají. Prý je ještě nedostali. TZ koupena díky ochotnému pánovi ve FAMOZCLUBu Zvířetice.
 
Alena
Známku v "restauraci" nehledejte
Nádherné místo, moc se nám tam líbilo, všechno jsme prošmejdili.Známku ale bohužel nemáme. Restauraci-zakouřenou místnost tak III. cenové kategorie jsme našli, ale paní hostinská se na mé tři otázky zmohla pouze jedním univerálním slovem "nemáme". Vysloveně jsme obtěžovali. Bohužel o druhém místě, kde ji mají jsem doteď nevěděla.
 
Turista
Krásná procházka z obce Zvířetice, pěkný výhled z věže, Je zajímavé, že předhradí, přes ktereé se do hradu, vstupuje je soukromým majetkem. Aby to někdo za chvíli nezavřel...
 
Pavla
Návštěva proběhla 31.8.2011. TZ jsme zakoupili v restauraci jak je uvedeno v návodu. Cena Kč 30,--. Restaurace se nachází hned u kolejí, takže dobře k nalezení. Zřícenina je hezká. Jinak jsme zavítali i do Mladé Boleslavi a v IC Mladá Boleslav tuto známku nemají.
 
sokoj
Známka dostupná v restauraci, ale hrad z Bakova dnes nedostupný. Za posledním barákem potopa, silnice pod vodou. Takže zpátky na Debř, tam to šlo. Věž je volně přístupná a výhled-paráda.
 
Petr
Dostupná v hostinci v Bakově-město.
 
Petr
Známka zakoupena "dle návodu" u bakovské zastávky.bakov sám sice krásami neoplývá,ale je to vcelku symaptické městečko.Na hradě nás poněkud zklamala zamčená věž i to,že ač byla neděle a krásné počasí,nebyl zde nikdo,kdo by nás na ni pustil.I tak se nám ale hrad líbil.
 
Arikarie
známky jsou vyprodané, neví se, kdy budou.zřícenina je nádherná
 
Sedy vlk
magipriba má pravdu.
 
ABC
Pěkný výlet
Nevěděl jsem jestli mají zavřeno nebo ne. Turistickou známku jsem sehnal.
 
magipriba
A v IC Železná v Mladé Boleslavi tuto známku nemají.
 
magipriba
Vstup do věže opraven, podle cedule je věž oficiálně přístupná od května do září od 9 do 19 h. Báječný výhled! Známku jsme koupili v restauraci Na zastávce v Bakově. Pozor,jedná se o Bakov nad Jizerou - město,tedy ne to nádraží,co je blíž hradu. Mají novou verzi známky se samolepkou,ale za starou cenu,tudíž za pouhých 25,-! Docela dobře se dá najíst v pizzerii MAXIMUS na náměstí.
 
Robert
Známku prodává i IC Mladá Boleslav, bohužel jako u většiny "íček" mají otevřeno v sobotu jen dopoledne a v neděli zavřeno, takže jsme nejdříve jeli do Boleslavi koupit známky a pak teprve v klídku na výlet.
 
Libor
zřícenina bezva, volně přístupná, na věž vstup oficiálně zakázán, měli jsme s sebou malé děti, a tak jsme to respektovali. Tip pro "líné" :-) - až ke zřícenině se lze dostat autem lesní zpevněnou cestou z obce Zvířetice (značeno). TZ jsme zakoupili bez problémů v obchodě u restaurace na Zastávce v Bakově (So 21.11. v cca. 10.00), mají otevřeno celý den (myslím že od 08.00 do 20.00) - luxusní :-)
 
Andrea
vstup na věž
Zřícenina krásná, na věž se dalo vylézt co pamatuju (tedy minimálně třicet let zpět) a rozhled i atmosféra stála za to. Bohužel před cca před měsícem nějakého "chytráka" napadlo udělat si ohýnek ze vstupních dvěří a schodů do prvního a druhého patra věže, takže na výhled z věže zapoměňte. Konečně se začalo na Zvířeticích něco dít - vodní příkop vyklizen od náletů, okolí upraveno a uklizeno (díky všem, co se starají) a bum.... :-(
 
mike bike
Zřícenina famózní,ůžasná,skvělá,nádherná.Na věž vstup zakázan zdůvodu bezpečnosti.Dá se tam přijed ze dvou stran buď přímo do Zvířetic až ke hradu kde je parkoviště a nebo to objedete do obce Podhradí ,tam je také parkoviště a vystoupáte mírný kopec cca 0,5 km ke hradu.Vemte si sebou špekáčka nahoře si jej můžete (dle ohniště)za odměnu opéci.Známka v restauraci (tu jsme našli náhodou)sehnána bez problémů.
 
Petra a Vašek
Zřícenina hradu Zvířetice patří k jedněm z nejkrásnějších zřícenin, kterou jsme zatím navštívili. Z hradní věže je opravdu nádherný výhled. Všem doporučuji.
 
Danča
K hradu se dá dostat po asfaltce - velmi pozvolné stoupání, nebo hned za mostem odbočte do leva (značka je schovaná za větvemi), rychlejší ale prudší cesta. Prot TZ do města Bakov nad Jizerou, restaurace se nachází u kolejí, nedaleko je budova místního Sokola.
 
vláďa
Návštěvu všem doporučuji. Zřícenina přístupná celoročně, moc pěkný výhled na sever mladoboleslavska, známka v pohodě k dostání v restauraci.
 
Pařez
Hrad je romantika. Stihli jsme západ slunce. Na věži byly vykopnuté dveře, tož jsme v poho vylezli až na horní plošinu. Vedle bude asi nějaký hotel či co.
 
Pinďa
Neviditelno
Teda, tak zahulenou hospodu jsem už dlouho nezažil. Ovšem otevírací doba je skvostná. Od brzkého rána do pozdní noci, od pondělí do neděle. Od vlakové zastávky, co by batole kamenem dohodilo. TZ plný visánek.
 
Jana a Ríša
Nádhera, ale pozor!!!
Přidáváme svůj hlas ke chvále romantice místa, a to jsme na hradě byli 8. prosince. Důležité upozornění - pokud byste se chtěli vydat po červené turistické směrem na Josfův Důl - Debř dobře se rozmyslete. Turistické značení v terénu již není, přechod přes Jizeru v Josefově Dole je zrušený. Musíte po silnici až do Debře. Navíc turistická či jiná pěšina vede záplavovým územím Jizery. Nicméně okruh Kosmonosy - Bakov nad Jizerou - Zvířetice - Debř - Kosmonosy se nám líbil.
 
JirkaK
Byl jsem na hradě leto v srpnu. Věž byla uzavřena. Do zdejší studny jsem hodil kámen, je tak hluboká , že ani šplouchnutí nebylo slyšet. Zřícenina je pěkná. Známky jsem bez problémů sehnal v restauraci Na Zastávce v Bakově.
 
david
turistika
mam 35.turistyckých známek.
 
Bublinka
Tento výlet byl naprosto úchvatný. Výstup není nijak namáhavý a cíl stojí za to
 
Tatík
Zřícenina nádherná, kromě přístupné věže (schody z pražců ale už dost pamatují) mnoho zbytků sálů a sklepů. Dá se tam dojet autem přes vesnici Zvířetice nebo po modré turistické značce došplhat od nádraží Bakov nad Jizerou. Turistické známky mají v restauraci u zastávky Bakov, ale žádné pohledy a dnes se ani nevařilo.
 
Jirka
Zvířetice
-známku jsme našel, jen mě malinko zmátlo to že kousek od Zvířetic je nádraží Bakov nad Jizerou,ale známku mají až ve městě u zastávky bakov nad jizerou, to jest cca 4 km daleko,ale pivko v prodejním místě za tu cestu stálo
 
Peťule
Zvířetice jsou skvělé, je to poměrně málo známé místo, přitom to, soudě podle velikosti, musel být svého času dost významný hrad. Ta velikost je skutečně impozantní... Stejně tak pohled shora z věže stojí za to. Pokud jsme správně stopli čas, za jak dlouho dopadl kamínek hozený do studny na nádvoří, tak je hluboká 28 m, rozhodně je za plného světla stěží vidět na dno... Restauraci Na zastávce jsme našli snadno, hned zvenku na dveřích mají označené známkové místo a se známkou nebyl nejmenší problém...
 
zdenek
Bakov
Dnes jsem projížděl Bakovem a známky mají u vlakové zastávky Bakov n. Jizerou Město v restauraci Zastavka je to přes ulici a mají jich dost.
 
Milena Veselá
V Bakově nad Jizerou nám ani člen místní policie nedokázal vysvětlit, kde hledat restauraci na zastávce ani kde se najíst. Takže jsme odjeli hladoví a bez známky. Jinak prohlídka hradu určitě stojí za to.
 
Sax
výlet
nebylo kde si koupit známku
 
Miška
Byli jsme na Zvireticich uz davno, presto jsme se s rodinkou rozhodly, ze si tam dneska udelame vylet znovu. V hospode nam pan dal znamku bez obtizi, ale musim uznat, ze byl dost mimo. Nicmene znamku mame a Zviretice se nam moc libily. Diky za dalsi znamku do sbirky :-)
 
KaS
Mám to blízko, tak jsem se šel do restaurace zeptat, nemají o TZ ani potuchy, nevím ale nějak to nechápu. Myslím, že by se ten příval nových známek měl zastavit. Vlastně už to chápu, někdo přece vydělávat musí, tak to tam zase pěkně hrňte !Takže si určitě cestu rozmyslete, nyní je určitě zbytečná :-(
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2780 Turistických známek
2688 Výročních TZ
277 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACE
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2022 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek