KAVÁRNA A RESTAURACE TURISTICKÝCH ZNÁMEK

KREATIVNÍ KUCHYNĚ 
V RÝMAŘOVĚ

KAVÁRNA 
A RESTAURACE
TURISTICKÝCH
ZNÁMEK

O restauraci

Sběratelé Turistických známek jezdí do Rýmařova z celé republiky a čím dál více i ze zahraniční. 
Aby si doplnili svou sbírku, prohlédli si expozici muzea, setkali se s přáteli. 
Cesta do Jeseníků je dlouhá, hrbolatá, a ne vždy tak úplně sjízdná. 
Proto musí být Návštěvnické centrum Turistických známek opravdovou "základnou" pro další putování – na Vysokou holi a Praděd, přes sedlo Skřítek do Velkých Losin, do Karlovy Studánky, na Slezskou Hartu, zkrátka do všech směrů Hrubého i Nízkého Jeseníku. 

A protože nejen Turistickými známkami živ je člověk, je třeba se někde najíst, napít, dát si kávu a něco sladkého... Snažili jsme se v minulosti našim návštěvníkům takové místo v okruhu dvaceti kilometrů doporučit, ale nedokázali jsme to s čistým svědomím. 
A právě tehdy nám došlo, že náš kraj je jednou z posledních divočin ve střední Evropě. Náhorní planinou Sudet, zavátou sněhem. Bílým místem na mapě. Neřkuli na gastromapě Lukáše Hejlíka. 
Což o to, našinec si zvykl: jelen v mrazáku, brambory ve sklepě, houby nasušené v pětilitrovkách... Co ale chudák turista? Jak dlouho tady přežije na Tatrankách a pramenité vodě? 
Proto jsme se rozhodli: Když už být hostitel, tak tedy se vším všudy. 
Nedali jsme na moudré rady, na inflaci, na prognózy Covidu a otevřeli Restauraci. Tedy místo, kde se člověk restauruje – odpočine si, obnoví síly, posilní se. Dali jsme dohromady partu lidí, kterým záleží na tom, co neseme na talíři, jakou kávu připravujeme, jaké pivo pijeme a v jakém prostředí se to všechno odehrává. 

Od března 2022 vaříme tradiční česká jídla bez použití dochucovadel a polotovarů. 
Stálému lístku dominuje svíčková a domácí borůvkové knedlíky z jesenických borůvek. Ke Svijanskému mázu můžete mít grilované koleno či marinovaná žebra. Každý den vaříme dvě polévky a minimálně tři obědová menu. Ke kávě z olomoucké pražírny Kikafé vám nabídneme domácí dort, štrůdl či zákusek.    
     

Budete-li u nás spokojeni, řekněte to internetu! 
Nebudete-li, řekněte to nám!   

Dobrou chuť přeje Team Turistických známek.

MENÍČKA JSOU 
PRAVIDELNĚ 
AKTUALIZOVÁNA

Denní menu

Kde nás najdete?

Julia Sedláka 447/14
795 01 Rýmařov

+420 554 793 046

restaurace@turisticke-znamky.cz

ostatní údaje

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 2022 
všechna práva vyhrazena
IČO: 25824449, DIČ: CZ25824449
Zodpovědný vedoucí: Mgr. David Holub