Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 2813 - Muzeum Šumavy Železná Ruda


Popis

Příspěvková organizace Muzeum Šumavy je největší muzejnickou organizací v této části České republiky. V současné době spravuje a provozuje objekty v Kašperských Horách, Sušici, Železné Rudě a v Dobré Vodě. Právě poslední jmenované Muzeum Dr. Šimona Adlera v Dobré Vodě už má svou Turistickou známku číslo 769 mnoho let. Nyní bychom chtěli vytvořit zbývající tři nové Turistické známky, tři krásné nové důvody, proč znovu navštívit Šumavu!
Třetí návrh:
Třetí z "Šumavských muzeí" naleznete v Železné Rudě v někdejším sklářském domě z roku 1877, který dal vystavět Jiří Kryštof Mikulláš Abele. Železná Ruda byla proslavena nejen železem, ale také sklářstvím – základ expozice pochází právě z rodinného majetku a rodinných sbírek sklářského rodu Abele.
Na sklářskou expozici volně navazuje místnost, která naznačuje měšťanský interiér 19. století, a která prezentuje ukázky ze sbírky porcelánového a cínového nádobí. 

//muzeum.sumava.net/?page_id=61

 


Mapa

Navštívil jsem Muzeum Šumavy Železná Ruda

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Muzeum Šumavy, Javorská 154, Železná Ruda (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
SKANZENY A MUZEA
Kraj/okres:
Plzeňský kraj/Klatovy
Poloha:
49°8'15.84"N 13°13'48.74"E
Hodnocení:
0
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 2813 - Muzeum Šumavy Železná Ruda


24.08.2024 - dostupná bez problému
01.08.2023 - zavřeno (nelze ověřit dostupnost)
20.07.2023 - dostupná bez problému




Přidat příspěvek



*) jsou označeny povinné položky

Adam Doležal
Adam Doležal
Nedostupnost tz
Dne 1.8.2023 muzeum zavřeno zdůvodu stavebních pracech na silnici a nepřístupnosti po cestě……….přitom k muzeu se dá v pohodě dojít po provizorní cestě po kraji. Po dotaze na IC paní řekla že tz muzea nemají a prý se znovu otevře až 15.8.2023
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2993 Turistických známek
3027 Výročních TZ
299 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceVelká letní hra o ceny
Soutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Kudyznudy.cz – nejlepší začátek výletu

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2025 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek