Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 2295 - Africké muzeum Safari, Holčovice - Jelení


Popis

V areálu firmy Bellama pan Čížek vybudoval africké muzeum. V muzeu můžeme vidět různé druhy vycpaných zvířat ve své zvířecí velikosti, které vypadají jako živé a v návštěvnících vzbuzují velký respekt. Mezi nejvyhledávanější a nejobdivovanější kousky patří žirafa, dále obrovský lední medvěd, jelen, nosorožec, zebra, lvi, antilopy, tygři, hadi, krokodýli a další. Součástí areálu je Zoo park, ve kterém je možno shlédnout: domácí zvířátka, buvola indického, daňky, zubry, a další. www.silesiatourism.com/www/cz/okruh-muzea/africke-muzeum-safari-holcovice-jeleni-2/#title0


Mapa

Navštívil jsem Africké muzeum Safari, Holčovice - Jelení

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Africké muzeum Safari, Jelení 90, Holčovice (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
SKANZENY A MUZEA
Kraj/okres:
Moravskoslezský kraj/Bruntál
Poloha:
50°8'28.48"N 17°28'36.15"E
Hodnocení:
2.7
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 2295 - Africké muzeum Safari, Holčovice - Jelení


01.08.2021 - dostupná bez problému
31.07.2021 - dostupná bez problému
11.07.2021 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Petr Cienciala
Petr Cienciala
14. 4. 2019
Parádní místo, nebýt té TZ tak ani nevím jak je tady na okrajích Jeseníku krásně. Na webu psali že o víkendech je otevřeno i v této předsezónní době, ale bohužel mylná informace. Potulovali jsme se tak kolem a přišel tam nějaký správce statku a známku(y) nám prodal. Muzeum určitě přijedeme ještě vzhlédnout.
 
Jan Gröger
Jan Gröger
k prohlídce
My měli štěstí na mladého průvodce, který nás prvně slušně požádal, že už provádí že si můžeme začít prohlédnou obory se živými zvířaty venku a dohodli jsme se na čase kdy půjdeme na prohlídku my. Exponáty byly stejné, ale časový přes žádný v klidu jsme si vše prohlédli a suvenýry zakoupili na konci prohlídky. Škoda došla jim nálepka. Měli jen blízké rozhledny
 
Jan a Zdeňka Hejnovi
Jan a Zdeňka Hejnovi
záleží na přístupu
Protože ani jednoho z nás vycpané exponáty úplně netáhnou, moc jsme si od Holčovic neslibovali a navštívili je letos velkou měrou kvůli edici Brány Jeseníků.
Abychom byli fér, oba jsme byli velmi zaskočeni množstvím a rozmanitostí exponátů - nabízí se pouze rýpnutí, že opravdu africká je jen čtvrtina až třetina z nich.
Veškeré možné dobré dojmy ale naprosto zničila slečna průvodkyně. Podle informací na webových stránkách začínají prohlídky vždy v celou hodinu - proto jsme 13:50 byli dost překvapeni tabulkou na dveřích "Nezvoňte, probíhá prohlídka!". Rozhodli jsme se tedy počkat před vchodem, kde nás slečna zjevně zevnitř zahlédla (1 jediný kladný bod pro ni) a nabídla nám, ať se k prohlídce přidáme, že začali před chvílí (nebo ať počkám na další prohlídku v 15:00 - dřív ne). Rodinku, kterou provázela, poslala napřed, že nám něco ještě dole zopakuje. Vlastně nám ale řekla jen to, ať se ptáme a ať ji následujeme po schodech, až si vše prohlédneme.
První dvě místnosti jsme proto vzali rychleji, abychom nezdržovali návštěvníky, kteří očividně přišli "včas". V patře slečna průvodkyně stále střídala neosobní, uspěchané a nabiflované fráze (odstavec o praseti bradavičnatém jsme slyšeli 2x - nevypadala, že by si vlastní chyby všimla) a zbytek prohlídky dojem moc nevylepšil - upřednostnili bychom prohlídku bez slečny, zato bez časového presu, neboť stejně většina mluveného výkladu byla "Tady vidíte ______."(dosaďte přečtení popisku pod exponátem).
V konečném důsledku jsme se na konci prohlídky cítili jaksi podvedeně - prohlídka 5 místností a chodbičky za 2x 50 Kč pro nás netrvala dohromady ani 20 minut, ačkoliv mít k tomu prostor, rádi bychom si vše prohlédli pozorněji a v klidu.
 
Tomáš Beránek
Tomáš Beránek
.
muzeum pekne,mi to mely bez vykladu,sice s pruvodkyni ale moc nam toho nerekla,jen kdyz jsme se zeptaly
muzeum stoji za navstevu
 
Milan Gejza Štefan
Africké muzeum Safari
Známka muzea i rozhledny je k dispozici v suvenýrech Afrického muzea. Expozice je nádherná a odborný výklad studentských průvodců popř. p.Petra Sedláčka je na vysoké úrovni. Všem mohu návštěvu tohoto místa vřele doporučit. Vnoučata byla celou expozicí doslova unešena a už teď by si návštěvu spolu s kamarády rádi zopakovali. Pan Čížek vybudoval muzeum opravdu na vysoké úrovni, což je vidět i tím, že muzeum má svou turistickou známku i nálepku.
 
Zdeněk Macháček
Zdeněk Macháček
Africké muzeum Safari
Známka zakoupena v suvenýrech muzea. Krásná expozice.
 
Jan Plaček
Jan Plaček
Známka
Sice měli kvůli akci zavřeno,ale potkal jsem paní a ta mi odemkla suvenýry a ochotně mi známky prodala.Šlo vidět,že si sběratelů známek váží.
 
Tomáš Parák
Tomáš Parák
Africké muzeum Safari
Známka zakoupena v suvenýrech v Africkém muzeum.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2732 Turistických známek
2581 Výročních TZ
264 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2021 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek