Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1567 - Areál Fojtství a Obecná škola, Kozlovice


Popis

V areálu se seznámíme s životem valašských vojvodů -vrchních správců salaší, kteří zde žili a úřadovali. Součástí areálu je i „živý skanzen“ Obecné školy a drobná expozice věnovaná historii malebné obce Kozlovice u Frýdku-Místku.

Mapa

Navštívil jsem Areál Fojtství a Obecná škola, Kozlovice

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Obecná škola, Kozlovice
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
SKANZENY A MUZEA
Kraj/okres:
Moravskoslezský kraj/Frýdek-Místek
Poloha:
49°35'37"N 18°15'26"E
Hodnocení:
2.892
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1567 - Areál Fojtství a Obecná škola, Kozlovice


05.08.2021 - zavřeno (nelze ověřit dostupnost)
25.07.2020 - dostupná s menšími problémy
13.05.2019 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Dagmar
TZ
Chtěli jsme využít deštivé počasí k návštěvě, ale bohužel i o prázdninách mají otevřeno jen v sobotu a v neděli. Restaurace ve dvoře fojtství turistické známky nemá, ale obsluha, jídlo i pivo bylo dobré.
 
Petr Cienciala
Petr Cienciala
19. 7. 2009
Turistickou známku jsme sehnali ve stánku u Štramberské Truby.
 
Pavlína Plušková
Pavlína Plušková
zavřeno
Obecná škola zavřena,nikde jinde ve městě ji neseženete.Přitom by mohla být naproti v pivovaru jsou to 3 kroky.Telefon taktéž nic.A informační centrum Relax,které se nachází až ve Štramberku je zavřené a prý už napořád, jelikož majitel se přesídlil až do Prahy..Velké zklamání"
 
Viktor Blinka
Viktor Blinka
Areál Chujství aneb Obecná kola
Areál jsem již jednou navštívil. Tehdy však známku neměli. Dneska jsem projížděl kolem, tak jsem si řekl, že si sbírku doplním. O objednání předem jsem věděl, jen jsem doufal, že zdejší budou mít alespoň tolik slušnosti, že nechají otevřenou alespoň pokladnu. Nestalo se. Proto když chcete známku, musíte si předem!!!!! objednat exkurzi.
 
Jan Gröger
Jan Gröger
známka
Známka dostupná v areálu Fojtství a muzea Obecná škola. Pěkná stará budova. Měli tam i známku Štramberka (starší i novější).
 
Tomáš Parák
Tomáš Parák
Kozlovice
Známka zakoupena v areálu fojtství, obecné škole.
 
Standa
11.10.12.Název infocentrum Relax jako známkové místo je zavádějící termín,neznají ho moc ani místní.TZ je k dostání přímo v Obecné škole v areálu fojtství.Po-zavřeno,Ut-Pá-prohlídka po dřívější tel.objednávce,So-Ne-otevřeno od 9-17h.
 
Jirka
15.8.2012...TZ bez problémů k dostání v Obecné škole. Měli i TZ Štramberk,Bílá Hora a Šostýn. Velice zajímavý výklad pro malé i velké a jídlo v restauraci nemělo chybu...co víc si přát. :)
 
JB
TZ
Ve škole jim 27.5.2012 známky došly, paní říkala, že za 14 dní budou určitě nové. Smůla, někdo je vybral zrovna před náma :)
 
JHS2308
TZ
V Obecné škole měli už zavřeno, ale děvčata seděly v pivovaru a ochotně mě pro známku zašly. Moc děkuji. Pivko dobré a papu taky :-))))) Z Příbora na kole necelá hoďka :-)))
 
Libor
02.07.2011 - TZ zakoupena na místě bez problémů, velmi hezké a zajímavé místo pro malé i velké, poutavá prohlídka za "babku" (tabulku, křídu a houbičku si neberte, dostanete je na místě :-))
 
Lucka
Známku jsme si zakoupili po obědě v pivovarské restauraci. ke známce jsme si dali i prohlídku školy s krásným výkladem - všem vřele doporučuji!
 
jirkacek
KOZLOVICE
Areál jsme navštívili během podzimního výletu. Prohlídka školy se nám líbila, průvodkyně během 45 minut trvající exkurze podala spoustu informací a my dospělí jsme po dwlší době opět usedli do školních lavic.Naproti školy je malý pivovar s restaurací. Další informace a fotky najdete na www.turistika.cz, vyhledejte uživatele jirkacek a moje turistické cíle.Stojí zato zajít také do areálu Na mlýně na začátku obce ( směrem od Hukvald ).
 
Lucie
Kozlovice
Na tento výlet jsme se vypravovali delší dobu, konečně jsme se vypravili a opravdu všem vřele doporučuji jako rodinný výlet, vstupné je lidové, je to i s průvodkyní, která je velice příjemná a milá, prohlídka trvala skoro hodinu, velmi jsme si to užili, poté jsme se přesunuli do nedalekého Mlýna kde je toho taky hodně k vidění
 
Pavel
Moc hezká expozice, skvělý výklad a velmi příjemná paní průvodkyně. To vše provoněno včelím voskem, který je použit na konzervaci dřevěných konstrukcí.Vřele doporučuji návštěvu tohoto místa.
 
Láďa
Pěkná ekpozice v obecní škole. Vřele dopručuji kvasnicový ležák z místního pivovaru.
 
Roman
Je to tam super,hlavně se nám líbila Obecní škola a perfektní výklad o ní.Na jídlo jen chvála,obsluha a hlavně pivo to bylo supr.No kdo nezajede neuvěří.Ahoj
 
Honza
Jo a 25.12. bude otevřena pivnice s vlastním pivovaren :-)
 
Honza
Moc pěkné, fakt doporučuji, příjemná průvodkyně, krásná škola, spousta věcí k vidění, levné vstupné (20 kč dospělý; 10 kč studenti, důchodci, děti do 18-ti let; do 6-ti let zdarma)
 
Mikek
Moc pekne, doporucuji vsem.
 
Lubomír
Doporučuji krásná škola a perfektní vrácení do minulosti v prosinci se má dokonce otevřít pivovar a krčma
 
Tomáš
tz je dostupná v pohodě ...ahoj
 
Tomáš
V sobotu jsme fojtství navštívili a byli jsme velmi překvapeni ... jedním slovem krásné a paní průvodkyně znalá a příjemná ... jak to bude v prosinci všechno dokončené, tak se tam chystáme znovu.
 
Iva
V Kozlovicích se krom Obecní školy stavte i v areálu Na mlýně.Můžete se tam i ubytovat,kdo jste vzdálenější.
 
fox
Caute chtel jsem se zeptat jestli tam nekdo byl a tz stoji za to?
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2816 Turistických známek
2722 Výročních TZ
280 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2023 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek