Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1806 - Areál Žireč u Dvora Králové


Popis

Objekt se nachází na pravém břehu Labe cca 3 km od Kuksu. K objektu patří také barokní kostel sv. Anny a unikátní zámecký park.


Mapa

Navštívil jsem Areál Žireč u Dvora Králové

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Cyklomuzeum Areál Žireč (web)
Toto místo prodává také turistickou známku
Penzion za vodou, Poděbradova 2014, Dvůr Králové (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
ZÁMKY
Kraj/okres:
Královehradecký kraj/Trutnov
Poloha:
50°24'49"N 15°51'12"E
Hodnocení:
0
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1806 - Areál Žireč u Dvora Králové
Obrázek č. 2, Turistické známky, No. 1806 - Areál Žireč u Dvora Králové


Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Veronika Žitníková
Veronika Žitníková
TZ
V íčku na ul. Poděbradova (penzion Za vodou) tz nemají, pouze 1329. Tu ovšem koupíte i v íčku na náměstí a v muzeu.
Takže zbytečná zacházka.
 
Vladislav Stárek
Vladislav Stárek
Zámek Žireč
Známka zakoupena v Café Damian, hned vedle zámku. Otevřeno v turistické sezóně Út-Ne 9,30-17. Přístupný byl i kostel sv. Anny v areálu zámku, kde je umístěna za sakristií volně přístupná, malá, ale zajímavá expozice o historii žirečského panství.
 
L+D+D+N Nesibovi
L+D+D+N Nesibovi
TZ
jsme koupili v bufetu na nádvoří vlevo. Označený není, ale za pomoci místních, které byly na kouřové pauze, jsme ho našli.

Dle cedule je otevřený PO - PÁ 6:30 - 16 hod. a
víkendy 14 - 16 hod.
 
Eva Rosenbergerová
Eva Rosenbergerová
27.10.2016
Je to smysluplně využité místo a klobouk dolů před těmi, co se snaží tímhle způsobem pomáhat. A je dobře, že alespoň jedno takové místo, kde se pacientům s touhle nemocí dostane potřebné péče, existuje. A nám - očumujícím turistům - to dává možnost se zamyslet a rozhodnout, jestli a jakým způsobem můžeme přispět nebo pomoct i my sami.
 
Eva Rosenbergerová
Eva Rosenbergerová
27.10.2016
Známku jsme koupili na nádvoří zámečku. Ochotně nás navigoval místní klient - dřevěné dveře, za kterými se skrývá malá prodejna a možnost nahlédnout do kaple nejsou nijak označené. A jako vetřelec jsem se necítila. Přišla jsem na krátkou návštěvu, slušně pozdravila a stejná byla i odezva od místních.
 
Luboš Čmuchal
Luboš Čmuchal
TZ
TZ v IC na Poděbradově ve Dvoře Kr.
 
Petr a Šárka Möllerovi
Petr a Šárka Möllerovi
IC v Poděbradově ulici
Dnes známka koupena ve Dvoře Králové v Poděbradově ulici 2014 na recepci penzionu ZA VODOU, kde je i malé infocentrum. Mají zde ještě TZ 736 Dvůr Králové nad Labem a TZ 1329 Přehrada Les Království.
 
Jiří Fetr
Jiří Fetr
dostupnost
Ve vestibulu bufet, otvírací doba 14 - 16 hod. Obsluhuje údajně klient který byl momentálně na obědě (bylo poledne), takže jsem si prohlédl známku ve vitríně, nakoukl do kaple a s dlouhým nosem vypadl.
 
Petra Školoudová
Petra Školoudová
Místo známky
Objekt pěkný. Bez infa, kde se dá známka koupit. Bloudíte mezi vozíčkaři a někteří na tom zrovna nejsou nejlépe. Z mého pohledu nevhodné. Připadala jsem si jako vetřelec a ten kdo ruší jejich klid. Bylo by vhodnější umístění známky do Bylinkové zahrady.
 
Tomáš Holeček
Tomáš Holeček
Prodejní místo
Známka lze koupit jen přímo v Domově sv. Josefa, v 'íčku' v Poděbradech ji nemají. Jinak samotný Domov a bylinková zahrada v areálu opravdu stojí za shlédnutí. Moc pěkně zrekonsruované místo pro nemocné.
 
Petr Záleský
Petr Záleský
Dostupnost známky
Velikonoční pondělí 21.4.2014 uvnitř objektu všude zavřeno nikde ani památka po možnosti získání TZ.
 
Daniela Nováková
Objekt krásně zrekonstruovaný akaple byla otevřenáznámka dostupná bez problémů, dokonce jsme obdrželi dle vyjádření příjemné paní první otisk kulatého razítka, které měli k dispozici od 26.5.2012.
 
jerry720
Dostupnost známky.
Zastavil jsem se zde v sobotu 10. 03. 2012 po obědě. Celý objekt je pěkně zrekontruován, přilehlá zahrada je velmi zajímavá, je to taková oáza klidu. Při vstupu na nádvoří zámečku je na dveřích vyvěšená cedulka s informací pro zájemce o TZ, že je třeba projít nádvořím do vestibulu a tam lze TZ sehnat. Řídil jse se touto radou, ale dveře ne a ne povolit. Buď bylo zamčeno nebo jsem bral špatně za kliku, nevím ...
 
libor
Známku jsem koupil 2.10.2011 u sestřiček. Samotný zámeček si prohlédnout nemůžete.protože slouží nemocným lidem.
 
Radka
Připadala jsem si trochu hloupě a jako vetřelec, když jsem vyrazila s foťákem pro turistickou známku do tohoto zámečku a poté zjistila, že je to vlastně ústav pro nemocné. Avšak narazila jsem na velmi ochotnou a příjemnou sestřičku, která ihned přispěchala a známku mi prodala. Snad i těch pár korun z prodeje známek pomůže takovému zařízení jako je zámeček v Žirči.
 
Turista Zdenda
Oprava.
Omlouvám se, v sobotu je otevřeno jen odpoledne.
 
Turista Zdenda
Upřesnění dostupnosti.
Chci upřesnit prodejní dobu - v pondělí a středu pouze dopoledne,úterý, čtvrtrek a sobota dopoledne i odpoledne do 15,30 hod., sobota a neděle jen odpoledne 13,30 - 15,30 hod. Myslím si, že TZ jsou jednou z forem jak získat byť malé peníze pro svou existenci. Chci ohodnotit nadstardantní a velmi ochotný přístup sestřiček (byl jsem si pro známku ve středu kolem 15,00 hod)Dojem velmi smutný - asi odrazem "zájmu" státu na existenci těchto ničím nezastupitelných zařízení, která bojují o svou velmi potřebnou existenci
 
Honza Pásler
Tady by se opět mohla roztočit kola diskuse, zdali mají mít svou TZ zámky účelově využité. Zámeček v Žirči je krásně opravený, ale osobně mi připadalo poněkud trapné očumovat okolo ústavu pro lidi s roztroušenou sklerózou.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2707 Turistických známek
2571 Výročních TZ
264 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2021 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek