Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1191 - Barokní statek Benice - hřebčín Favory


Popis

Barokní statek Benice, založen v roce 1746, je dnes sídlem Hřebčína Favory, který provozuje největší soukromý chov starokladrubského bělouše - kočárového plemena - národní kulturní památky.

Mapa

Navštívil jsem Barokní statek Benice - hřebčín Favory

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Barokní statek Benice
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
NEZAŘAZENO
Kraj/okres:
Středočeský kraj/Benešov
Poloha:
49°47'39"N 14°33'25"E
Hodnocení:
2.75
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1191 - Barokní statek Benice - hřebčín Favory


27.07.2021 - zavřeno (nelze ověřit dostupnost)
06.12.2020 - zavřeno (nelze ověřit dostupnost)
24.07.2020 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Stanislav Staněk
Stanislav Staněk
TZ
Dnes jsme statek Benice navštívili při pěším výletě, trochu navnaděni předchozím příspěvkem, že v neděli by mohla být otevřena restaurace.
Po vstupu otevřenými vraty na dvůr statku jsme potkali dámu, která nás uvítala slovy “Je zavřeno.” Tázali jsme se po turistické známce, tu koupit nelze “...nemám tu žádný personál...” Z krátkého rozhovoru vyplynulo, že statek je otevřen jen pro svatby, pro ostatní není otevřen nikdy. Možnost prohlédnout si (jistě pěkné opravený) areál statku a koupit turistickou známku je tak nulová. Turistické místo to není, spíše místo turistům nepřátelské.
Okolní krajina pěkná, ale budete se plahočit nejméně 10 km, abyste si vyfotili bránu a TZ objednali v Rýmařově. Hospoda široko daleko žádná.
 
Adéla Zemanová
Adéla Zemanová
...
Včera jsem zavítali na statek... vypadá moc hezky, ale známku jsem nekoupily bylo nám řečeno, že jí mají pouze servírky v hospodě a ta má otevřeno pouze v neděli od 11:00 - 16:00h.
 
wenzel
statek Benice
Už předem jsem se informoval na otevírací dobu restaurace a bylo mi sděleno, že restaurace je v provozu pouze v neděli okolo oběda...hmmm. I tak jsme na statek při cestě okolo zavítali, ale při cestě z Chrášťan jsme nenalezli odbočku doprava v Benicích, je to jen hlinitá cesta mezi domy. Takže jsem se u místního pána informoval na cestu a přes Soběšovice na statek dotazil druhou stranou. Restaurace skutečně zavřena, pouze dvěma lidem před náma uvařili kafe. Když jsme chtěl koupit známku, tak pán říkal, že už zavírají a že má vypnutou EET kasu. Přesto pana Babiše znova zapnul a známku prodal. Takže děkujeme. Poté zavřel dveře a zamknul, takže známka sehnána na poslední chvíli. Poté jsme se šli podívat na koně k výběhu, jenže tam žádní nebyli. Měli tam pouze husy, kačeny, krávu, kozy a nějakou lamu tuším. Ale i tak se nám na statku líbilo.
 
Petr Cejpek
Petr Cejpek
reakce na koupi znamky
Dnes jsem navstivil No. 1191 - Barokní statek Benice - hřebčín Favory a byl jsem vypoklonkovan stim ze maji svatbu a ze je zavreno(na vratech nic nebylo napsano ze by bylo zavreno z nejakeho duvodu,obesel jsem cely statek a nikde nic).Jestli tam nekdo pojedete pro znamku tak radsi zjistete jestli tam nemaji nejakou svatbu,jinak dopadnete podobne.Takove misto si znamku nezaslouzi kdyz davaji prednost komerci pred turistama.
 
Lucie Břízová
Lucie Břízová
TZ
personál restaurace je příjemný a opravdu tam výborně vaří
 
Eva Kunešová
Eva Kunešová
pindrucha
Známek dostatek v restauraci. Zajímavé místo s ochotným personálem.
 
Michael (StrakaNaVrbe)
moc fajn místo
Na dvoře statku pobíhají štěňata, koťata i lidská mláďata; je to tam takové příjemně neformální a žije to, rozhodně doporučuju dát si tam oběd...
 
jerry720
Statek Benice.
Návštěva v neděli 10. 07. 2011 odpoledne. Rozložení budov na půdorysu rovnostranného trojúhelníku je velmi nezvyklé, o to však působivější. Areál září klidem a pohodou, vše velmi vkusně upraveno, a to jak venku, tak i vevnitř v restauraci. Ve výběhu se pohybovalo několik starokladrubáků, je báječné je chvíli pozorovat opřený o hrazení. Dosti netradiční turistické místo, které ale určitě stojí za návštěvu. TZ bez problémů pořízena v restauraci v areálu statku.
 
Libor
20.11.2010 - na statek jsme jeli 2 rodiny na oběd, bohužel, restaurace byla zavřená, a to i přes skutečnost, že jak na internetu, tak i u restaurace na místě informují, že v listopadu mají restauraci o víkendech otevřenou - takže NEVĚŘTE a zavolejte si tam - na statku bylo personálu dost, ale majitelka, která byla v areálu, po telefonu sdělila "že na internetu toho je, co už dávno neplatí"... a že ani nikdo není schopen (nabo ochoten ?) nám TZ prodat - na samotnou TZ jsem si aspoň sáhl na vývěsním štítu a taky jsem se na ni mohl podívat za sklem jako na jeden z upomínkových předmětů (s cenovkou 25 Kč) - nechápu, že pře nastalou situaci ani nikdo nebyl ochoten odemknout ty jedny dveře a TZ vydat :-(
 
libor
Návštěvu tohoto místa mohu s klidným svědomím doporučit.Statek je vhodný i k návštěvě rodin s malými dětmi.Je zde spousta domácích zvířat-husy,ovce.kozy atd,mezi kterými se můžete volně pohybovat.Také je tu k vidění lama a klokan.Jsou tu také houpačky a trampolína.Pozor na koně moji ženu jeden kousnul.
 
AFIk
Příjemní lidé,TZ dostatek,hezký statek,jenom to deštivé počasí to pokazilo
 
Tatík
Turistických známek i pohledů dnes dostatek v občerstvení na statku. K jídlu sice jen hovězí s rajskou společně s dětskými táborníky, jinak ale areál krásný, s možností ubytování a projížďkami na koni i v kočáře.
 
Jindra
Hřebčín se nám moc líbil. Kladrubáci - národní kulturní památky, i samotný hřebčín byli skvěli.
 
Jana
Úžasné místo, úžasný prostor, pořádek, útulnost, klid a pohoda. Děti jsme nemohli odtrhnout od oslů.
 
Honza Pásler
Místo určitě stojí za návštěvu, ač koně nejsou zrovna mým koníčkem, obdivuji lidi, kteří jim dovedou dát tolik
práce, lásky a volného času
 
Luboš
Pěkné místo, velmi ochotní lidé. Známka v restauraci na barokním statku. Odbočka vpravo pokud pojedete od obce
Soběšovice (od Neveklova) na Dunávice.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2779 Turistických známek
2671 Výročních TZ
277 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2022 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek