Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1621 - Bělá nad Radbuzou


Popis

Bělá nad Radbuzou leží na soutoku řeky Radbuzy a Bezděkovského potoka v jihozápadních Čechách nedaleko hranic s Bavorskem. To čím městečko skutečně vyniká, jsou nečekaně malebné dva kamenné mosty. První (z let 1703 - 1723) byl postaven podle vzoru známého Karlova mostu.


Mapa

Navštívil jsem Bělá nad Radbuzou

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku Toto místo prodává také výletku
Informační centrum, Náměstí 47, Bělá nad Radbuzou (web)
Toto místo prodává také turistickou známku
Městská knihovna Bělá nad Radbuzou (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
HISTORICKÁ MĚSTA
Kraj/okres:
Plzeňský kraj/Domažlice
Poloha:
49°35'29.83"N 12°42'56.4"E
Hodnocení:
2.667
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1621 - Bělá nad Radbuzou


14.07.2021 - dostupná bez problému
19.06.2021 - dostupná bez problému
05.09.2020 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Antonín Sečkár
Antonín Sečkár
Bělá
Turistický cíl za trest. Chci nasbírat celou edici VTZ ke 100. výroí republiky, takže jsem sem musel, ale s otevírací dobou íčka po a (A - ne až) čt 13-16 a st 10-11 a 13-17 je vážně radost se sem trefit. Jinak barokní most jakž takž, u klasicistního byste ani nepoznali, že je historický, kdybyste si to předem nepřečetli a jinak tu není nic k vidění.
 
Iveta Houzarová
Iveta Houzarová
TZ
zakoupena na MÚ, infocentrum od 1.9. pouze o víkendu.
 
Jaroslav Bašta
Jaroslav Bašta
Dostupnost
IC je otevřené pouze od 1.6. do 30.9., městská knihovna je dočasně zcela uzavřena. Na MÚ známku neměli, ale paní na pokladně mi slíbila, že ji pošle poštou. Mnohokrát jí děkuji za velmi vstřícný přístup.
 
dickee@seznam.cz Bayer
dickee@seznam.cz Bayer
.
Obec Bělá nad Radbuzou je oblastní střediskovou obcí místního regionu. Je zde hezký barokní most a na náměstíčku zajímavý pomník obětem 2. svět. války - dvěma padlým amer. vojákům, kteří v dubnu 1945 zemřeli nedaleko v již zaniklé obci Růžov při záchraně vzácných plemen koní, kteří byli drženi německou armádou na nedalekém statku v Hostouni.
TZ zakoupena v Íčku obce včetně TV. K sehnání též TZ pramene Radbuzy. Bohužel, opět není vydána TN k této TZ.
 
Eva Rosenbergerová
Eva Rosenbergerová
...
Z MÚ nás rovnou poslali do Informačního centra, kde známku měli.
 
Klára
Pěkně opravené městečko. IC je ale otevřeno pouze ve všední dny.
 
Luděk
Bělá nad Radbuzou
Při své včerejší pouti po zaniklých pivovarech Poběžovic, Mutěnína, dvou v Hostouni a v Bělé nad Radbuzou jsem navštívil místní IC (otevřené jen v turistické sezóně, tedy přes léto) a popovídal si s příjemnou paní, která TZ prodala za 25 Kč. Kamenný most částečně pod lešením.
 
ViordSeer
Ano, asi tak to je
 
mappy
Známku jsem kupoval v trafice vedle OÚ... Překvapila mě její cena - 15,-Kč...
 
magipriba
...a cele to okorenili pomerne slabym vtipem o tme a baterce. Navic jsem nebyl jediny,kdo se k vasemu textu takto vyjadril.
 
magipriba
pro Bartiky
Nechci tyto stranky zneuzivat k osobnim dohadum,ale musim podotknout,ze v prispevku k teto znamce jsem jen popsal konkretni situaci,zatimco vy jste v komentari k TZ Hornicky skanzen Stribro bez blizsiho vysvetleni hodili vsechny cikany do jednoho pytle s napisem ZLODEJI
 
JirkaS
Ačkoli jsem počítal s tím, že TZ v pátek nedostanu z důvodu otevíracích hodin MÚ a knihovny povedlo se mi TZ sehnat v trafice vedle MÚ.
 
Bártíci
Rasista magipriba?
Magipribo!!!Dne dne 28.2. 2008 jste ve svém příspěvku u hradu Lopata označil náš příspěvek k TZ 1056 Hornický skanzen Stříbro za rasistický!!! Tak co tu dělá váš blábol o cikánském domě a varování o parkování? Když to napíše někdo jiný (my) tak je to rasismus a u Vás je to v pohodě? Kocáb Vám vyfoukl ministerské místo a tak jste na naše "milé spoluobčany" změnil názor? Nebo se k Vám nastěhovali do sousedství a pochopil jste o čem je řeč? Neosočujte druhé za to co děláte sám!!!! Bohužel ale musím s Vámi v jednom souhlasit, když jsme v Bělé byli (ještě před vydáním TZ) vypadalo to tam stejně.... :-( A opravdu jsem raději přeparkoval.... Přesto ostatním Lovu zdar!!!
 
magipriba
Znamka zakoupena tento vikend v ramci akce Zimni setkani turistu v Bele n. R. K teto akci byla vydana i VTZ,ktera se ale od normalni cislovane znamky temer nelisi . Restaurace Radbuza,ktera znamky tez nabizi,je normalni hospoda s celkem prijemnou damskou obsluhou,kde vari az do 20.00,a pres poledne nabizi 2 hotovky za 60,-. My jsme byli s ceskou klasikou (vepro knedlo zelo) velmi spokojeni . Most v parku pekny,ale vedle stojici cikanske staveni opravdu kazi celkovy dojem,navic jsou jeho obyvatele k turistum znacne nepratelsti . Doporucujeme parkovat jinde,nez pred timto objektem.
 
Traut
Známka
Turistická známka je rovněž k dostání v restauraci Radbuza na náměstí v Bělé nad Radbuzou. Kamenný most je hezký, okolí však "zdobí" přebytky z nedaleko stojícího cikánského domu. V řece pod mostem jsou naházeny dětské kočárky a koloběžka, na břehu řeky je další vyházený bordel. Škoda, přitom náměstí je nově opravené.
 
yerry
Známka
k dostání v knihovně, která je umístěna v budově základní školy a musí se celá obejít a celkem těžko se hledá. adresa : Pavlovická 352, Bělá n./R. a také pozor na otevírací dobu : PO : 13,00-16,00ÚT : zavřenoST : 10,00-11,00 13,00-17,00ČT : 13,00-16,00PÁ : zavřenojinak ve městečko celkem pěkné ale trpí klasickými příznaky pohraničí. kamenný most ale určitě stojí za bližší prozkoumání.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2741 Turistických známek
2596 Výročních TZ
264 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2021 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek