Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 453 - Benešov


Popis

Město, mnohokrát pobořené a vypálené, s několika dochovanými památkami a jedním nejstarších zvonů v Čechách z rolu 1322.

Mapa

Navštívil jsem Benešov

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Muzeum Podblanicka - Secesní dům, Malé náměstí 74, Benešov
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Turistické informační centrum Benešov
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Parkoviště Konopiště - Ferdinand bar
Toto místo prodává také turistickou známku
Snack bar na parkovišti, Konopiště
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
HISTORICKÁ MĚSTA
Kraj/okres:
Středočeský kraj/Benešov
Poloha:
49°46'56.89"N 14°41'20.99"E
Hodnocení:
2.694
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 453 - Benešov


08.11.2022 - dostupná bez problému
21.08.2022 - dostupná bez problému
22.07.2022 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Zdeňka Nemravová
Zdeňka Nemravová
TZ
Dnes koupeno v Muzeu Podblanicka, parádní prohlídka, mají i 471 a 1071, nálepky nemají.
 
Vladislav Dušek
Vladislav Dušek
TZ
TZ v IC.V Benešově dohromady nic moc k vidění, kromě velmi pěkně zakonzervovaných zbytků kláštera a dokonalé cukrárny na náměstí. Takže jsem nastoupil do výletního vláčku a za lidových 20,- se nechal odvéz na Konopiště a zase zpět.Být to v ZOO, stál by lístek alespoň 150,-
 
Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Známku jsem dnes koupil v infocentru v Benešově.
 
Dita Fuchsová
Dita Fuchsová
TZ 453
TZ č.453 zakoupena dnes spolu s TZ 1852 (Kostel sv. Jakuba a Filipa na Chvojně) v obchodě s hračkami "Modré nebe" na Malém náměstí v Benešově (hned vedle Masarykova nám. - IC zavřeno) - to bylo milé překvapení;-)
 
Jaroslav Beneš
Jaroslav Beneš
Stavební úpravy v muzeu
V zimních měsících je íčko v sobotu zavřené. Šel jsem tedy navštívít muzeum, ale trvalá expozice je zavřená z důvodu staveních úprav. Takže bohužel.
 
Petr Dolejš
Petr Dolejš
Benešov
Menší pěkné městečko.TZ v koupena v IC na náměstí.Chtěli jsme se svézt vláčkem z náměstí na Konopiště,ale už jsme se nevešli a podle řidiče je to o prázdninách pořád narvaný.
 
Jaroslav Brabec
Jaroslav Brabec
Trochu zklamání
TZ v pohodě v Íčku. Jinak město samotné takové trochu obyčejné. Docela pěkné je náměstí. Těšil jsem se na to, že uvidím starý zvon, ale zvonice je zavřená. Takže k vidění je vlastně jen zřícenina minoritského kláštera...
 
Antonín Sečkár
Antonín Sečkár
TZ
Muzeum Podblanicka je zavřené, takže pro TZ Vlašimi ani Růžkovy Lhotice si budete prozatím muset tam :-), ale minimálně IC pod Konopištěm i na Masarykově nám. 230 mají všechny tři "místní" známky (453,269,1852)

Pokud jde o výtky některých diskutujících, nenechte se odradit. Městečko je pěkné, jedinné jeho provinění je, že je "jen" více méně stejné jako desítky jiných.
 
Broskvoň Obecný
Broskvoň Obecný
Benešov
Turistická známka spolu s turistickou nálepkou zakoupena v informačním centru na náměstí v Benešově, které i mimo sezónu má otevřeno v sobotu od 09:00 do 12:00 hodin. Od návštěvy Benešova jsme vůbec nic nečekaly a přesto jsme z města odjížděly spokojeni. Malé městečko nedaleko Prahy má turistům co nabídnout. K návštěvě doporučuji torzo kláštera minoritů, kostel sv. Mikuláše se samostatně stojící zvonicí, hned vedle přilehlý hřbitov a nedaleko centra zaniklý židovský hřbitov s několika náhrobky, dále pak kostel na náměstí. Židovský památník pod kostelem sv. Mikuláše je v sobotu bohužel zavřený.
 
Pavel Petřík
Pavel Petřík
TZ
TZ zakoupena v IC na náměstí. Příjemná obsluha. ;-)
 
Milan Šperka
Milan Šperka
Dostupnost
Známka zakoupena v infocentru na náměstí, lze ji koupit i v infocentru na hrázi Konopišťského (nyní bohužel vypuštěného) rybníku pod zámkem.
 
Badys
Varování
Turisté pozor při návštěvě Švejk restaurantu U Zimů. Jídlo bylo chutné, ale při placení nám naúčtovali některé položky za dvojnásobnou cenu, než bylo uvedeno v jídelním lístku. Místo omluvy arogance!
 
Renda
Známku jsem koupil v muzeu
 
pavel
IC na náměstí super-dobrý výběr propagačních materiálů,knížečka ze středních čech je dobře udělaná i s bývalým hejtmanem Bendlem,dnes je tohle už rarita!Velice půvabná a usměvavá slečna a velice ochotná se přiznala ,že ji práce pro IC baví ,což je velice dobře,ani se jí ,ale nedivím,v sobotu 16.6. na náměstí trhy farmářů konající se každý měsíc a živá hudba před IC dodávali tomuto místu nevšední atmosféru a těch lidí u stánků bylo víc než na staromáku!prostě super atmosféra-leta jsem tímto městem jen projížděl a ani jsem netušil,že toto město má také hezkké historické centrum,dnešní podoba náměstí a jeho ůprava nemá chybu!
 
Michael (StrakaNaVrbe)
V sobotu má infocentrum otevřeno až do čtyř!
 
Lukáš Buček
Aktuálně mé trvalé bydliště. Bez komentáře.
 
Libor
20.11.2010, sobota - TZ dostupná v místním muzeu (mají také TZ Vlašim a Růžkovy Lhotice), samoté centrum je hezké a živé, nezapomeňte na dominantu v podobě zříceniny kláštera (kousek od náměstí)
 
jerry720
Benešov
TZ jsem bez problémů sehnal v sobotu 25. 09. 2010 odpoledne v "Íčku" na náměstí v Benešově. Měli tam ještě TZ No. 269 (Konopiště). Počasí toulkám po městě vůbec nepřálo, tak jsem obešel náměstí, dal si dlabanec v Restauraci U Švejka a pokračoval jsem dál. Škoda, ale určitě se sem ještě vrátím.
 
Milena
Mohu vřele doporučit restauraci "U Kovářů" na Masarykově náměstí, výborná kuchyně i piva, dobré ceny, příjemná obsluha. Velmi romantické zakoutí je kolem torza minoritského kostela na Karlově.
 
Lucka
Známku jsme zakoupili starou za 25,- na infocentru v Benešově společně se známkou 269 - Konopiště (25,- Kč)
 
plosín
Známku jsem zakoupil bez problémů v IC Benešov, prodávající byla ochotná a příjemná. Co se týká památek a hezkých míst ve městě, kdo chce si je najde.
 
Nalim L.
Známka zakoupena 24. 7. 2009 bez jakýchkoliv problémů v IC Benešov (společně s No. 269 a s VTZ Konopiště 2009). I když nejsem patriot, ztotožňuji se s názorem Jany. Na mne tohle město zapůsobilo velmi sympaticky. A pivko Ferdinand v horkém létě (samozřejmě v rozumné míře) příjemně ochladí a osvěží :-)
 
Jana
pro Rybníkáře, ale i ostatní
Prodejnu Modré z nebe v ulici Jana Nohy opravdu nenajdete. Je na Malém náměstí vedle Městské knihovny. Ulice Jana Nohy skutečně není žádná nádhera, ale je v průmyslové části města a ty většinou nebývají zrovna vzorem krásy. A jako patriot se musím Benešova zastat. Opravdu není žádný humus. Ve kterém městě nejsou paneláky? Mimo nich je v nás i spousta hezkých míst, jen se umět dívat.
 
Rybníkář
Známka dostupná v muzeu bez problémů (vč. Růžkových Lhotic). Ulici Jana Nohy jsem prošel sem a tam a kromě toho, že je to nejhnusnější ulice nejen v Benešově, ale i v celé ČR tam žádná prodejna Modré z nebe nebyla. Navíc lávka k nádraží je stržená (asi rekonstrukce), takže se to musí celé obcházet zpět, nebo riskovat přeběh kolejí. Benešov jako město celkem humus - pár hezkých staveb kolem náměstí a jinak samej panelák.
 
magipriba
Dnes (1.1.) infocentrum z pochopitelnych duvodu zavrene a centrum mesta temer puste . Mohu alespon doporucit navstevu HOSTINCE U ZLATE HVEZDY na namesti . Prijemna obsluha,jidlo dobre . Jedina chyba je snad fakt,ze nenabizi mistni pivo FERDINAD,ackoliv se restaurace pysni podtitulem PIVOVARSKY HOSTINEC (maji to uvedeno na pohlednici,kterou si muzete na baru zdarma vzit).
 
josef.kadoch
alena
DOBRÝ DEN VÁM.SEDLEC-PRČICEJAK SE MÁTE A JÁ JSEM PAN JOSEF KADOCH ML
 
Tatík
Turistické známky měli v muzeu, otevřeno od března do prosince úterý-sobota 9-12+13-16 hod. Vstupné 20,- (10,-) Kč, ovšem prošli jsme jen místnosti v prvním patře. Že je ve druhém patře vojenská expozice, to jsme se dozvěděli až z internetu.
 
Julie
Známku jsem koupila při návštěvě zámku ve Vlašimi a mají ještě TZ 1071 Zámek Růžkovy Lhotice
 
JirkaK
Známku jsem koupil v muzeu motocyklů v Konopišti. Dále mají známky: Konopiště a muzeum motocyklů Netvořice.
 
Mirek
Známka dostupná, spolu se známkou Konopiště v infocentru města Benešov.Navštivte tohle sympatické město.
 
Arnold+Zdenka
Tato TZ je v prodeji i na zámku Konopiště.
 
bublufuk
Ičko
13. v pátek jsem přišel ve 3/4 na 9 a už bylo otevřeno.
 
Klára
Otevřeno i o víkendu
Tak Infocentrum na Malém náměstí otevřeno i o víkendu do 16:30. Polední pausa je od 11-12
 
dan tencl
z benesova
v infocentru znamka v pohode, zaujala mne ruina gotickeho kostela (klastera)
 
Vavřík Ag
Tak snad příště...
Íčko zavřené o víkendu by měli zavřít ! V některých městech už pochopili, že lidé chodí hlavně o víkendu, kdy to konečně dojde i benešovským informátorům ? Je fakt, že v týdnu má pracovnice více času na sebe, neboť ji nikdo neotravuje, ale co my víkendoví turisté ? Snad si nebudu muset vzít kvůli Benešovu dovolenou ?
 
ydenbroy
bene
muzeum podblanicka jsme nestihli, ale místní galerii ano. Jenže tam už paní známku neměla .. ještě že jí měl pán v muzeu motocyklů na parkingu u Konopiště. Modrý nebe jsem zapomněl že je, tam jsem nehledal , ale nevím zda by tam bylo open v sobotu pozdě odpoledne.
 
Supice
Nebýt toho, že jsme byli nejprve na Konopišti a tam jsme sehnali i Benešov, tak při dnešní návštěvě Benešova, bychom známku nepořídili neboť bylo všude zavřeno. A to je sobota 1. července!!!
 
Kolodějská smečka
Ve státní svátek je v benešově vše zavřeno a známka není dostupná nikde.
 
Lenka Babišová
Slečna v info na Malém náněstí byla velice ochotná,známku jsem si mohla vybrat a mají i Konopiště.
 
Mároš
Při sobotní návštěvě stále platí prodej dopoledne v městské knihovně,vstup hned vedle infocentra vpravo, u
polikliniky.Otevřena je i prodejna Modré z nebe.
 
cestovatel
Cesta za známkou
Známka byla dostupná bez problémů.Personál v infocentru je výborný ,všem doporučuji návštěvu nejen informací
,ale i benešova.Informace sídlí hned vedle náměstí u polokliniky
 
Karel
V infocentru mají i známku Svaté hory. Otevřeno je i o víkendu, což je u infocenter docela zázrak.
 
Granule
Tel. info Benešov 317726004, e-mail info@knihovna-benesov.cz
 
Tomáš
Infocentrum je na Malém náměstí, nikoli na tom "velkém". Z velkého se tam dostanete když zatočíte
doleva kolem budovy okresního soudu - cca 50 m.
 
granule
Známku jsme koupili v infocentru nad náměstím. Známek dostatek, možnost výběru, říkali, že jich mají na skladě
ještě tisíc. Jak je to o víkendech nevím, to jsme nezjišťovali.
 
Slunce
Velikonoce
TZ v pátek před Velikonoci k dostání v pohodě. Město se po několika letech, co jsem něm nebyl, změnilo k
lepšímu, stojí vcelku za návštěvu. Konopiště klasicky přelidněné.
 
Simča S.
Sobotní dostupnost
TZ stáíle v sobotu dostupná pouze od 8 - 12 a to v městské knihovně asi 50 m vedle infocentra. Paní v knihovně
je ochotná, dá vybrat, ale o TZ nic moc neví. Zato mně pustila na chvilku kouknout na svůj počítač (že to s
interneteem moc neumí a neví, kde co hledat) abych se koukla, kde je co nejblíže - já na to před odjezdem
neměla čas...Známky měla za 20,- Kč a bylo vše OK. Simča S.
 
Danča
O víkendu známka dostupná pouze v sobotu do 12.00 hodin.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2800 Turistických známek
2707 Výročních TZ
280 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2022 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek