Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1397 - Betlémská kaple


Popis

Betlémská kaple v dnešní podobě je z valné části novostavba z 50. let minulého století na Starém Městě v Praze. Původní Betlémská kaple sloužila pro kázání husitských kazatelů. Dnešní stavba je slavnostní aulou Českého vysokého učení technického v Praze.

Mapa

Navštívil jsem Betlémská kaple

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Betlémská kaple, Praha (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
CÍRKEVNÍ PAMÁTKY
Kraj/okres:
Praha/Praha-město
Poloha:
50°5'3"N 14°25'2"E
Hodnocení:
2.799
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1397 - Betlémská kaple


23.01.2022 - dostupná bez problému
31.07.2021 - dostupná bez problému
15.07.2021 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Martin Staněk
Martin Staněk
otevírací doba
Dneska jsem šel kolem a že se zastavím. Na dveřích cedule ZAVŘENO DO ODVOLÁNÍ.
 
Josef Bušek
Josef Bušek
TZTz Betlémská kaple
Betlémskou kapli jsme navštívili 22.2. Do vnitř jsme nešli jenom jsem si známku koupil na pokladně u moc milích lidí. Do kaple se děkdy určitě podívam jinak doporučuji navštívit.
 
Petr Cienciala
Petr Cienciala
3. 9. 2019
Kaple je neustále vytížená nějakýma akcema. Dá se prakticky vzhlédnout jen z venčí a v té okolní zástavbě se moc nevymyká.
 
Tereza Čížková
Tereza Čížková
Betlémská kaple
Kapli jsme bohužel viděli jen zvenku, jelikož vevnitř probíhala zrovna promoce. Známku na místě prodávají ale pokladna byla kvůli promoci uzavřena.
 
Aleš Nekvapil
Aleš Nekvapil
TZ - aleŠnekovy cesty
Navštívil jsem výstavu ,,Betlémy v betlémské kapli – Jak se kdysi vařilo – 2017". Vystavené exponáty se nacházely v podzemí Betlémské kaple na Betlémském náměstí. :) K vidění bylo opravdu mnoho krásných betlémů. Neuvěřitelná šikovnost vystavovatelů neznala meze. ;)
 
Iva
výstava
Zdravím všechny sběratele, přeji úspěšný rok 2017 a doporučuji výstavu v Betlémské kapli
Slunce a betlémy aneb od Pohanského slunovratu po křesťanské vánoce
Akce trvá do 3.1. 2017
 
dickee@seznam.cz Bayer
dickee@seznam.cz Bayer
.
Víznamné místo české historie. Samotná kaple není nijak moc vyzdobena jako jsme zvyklí z jiných kostelů, ale to, že můžeme vstoupit na stejný práh po kterém před více než 600 lety chodil sám osobně Mistr Jan Hus je více než jen zvláštní pocit.
Měli jsme štěstí na fajn paní průvodkyni, která se věnovala jen nám (v kaply jsme byli jediní návštěvníci) a o to to bylo ještě zajímavější (čímž ji mimo jiné i tímto děkujeme).
TZ zakoupena v pokladně kaple za standardních 30 Kč. K sehnání i TN. Zásoba byla dostatečná i pro ostatní sběratele.
 
Milan Šperka
Milan Šperka
Známka koupena bez problémů v pokladně.
Pokladní i průvodkyně fajn, jinak ale nic moc k zhlédnutí...
 
Michaela Veselá
Michaela Veselá
Betlémská kaple
V roce výročí Husovy smrti se návštěva hodí.
 
Pavel Šmátrala
Pavel Šmátrala
konečně úspěch
Známku se mi podařilo získat na čtvrtý pokus, smůla na časté akce v kapli
 
Anna,Jiří a Michal Bartlovi
Anna,Jiří a Michal Bartlovi
Tři sudičky
V pokladně tři paní, jako tři sudičky, příjemné teplo a veselo,Tak by to mělo všude.
 
Majka
Známka zakoupena v pokladně. Paní pokladní velice příjemná a paní průvodkyně též. Doporučuji, moc se mi tam líbilo!
 
Afrika
Zbytečný výšlap
Dne 16.9 byla Betlémská kaple zavřená-byla promoce.Proč to nemá na webu ,že bude zavřeno.A ta trafika je doopravdy zrušena.
 
Jarda Fredo
Ano, prodejní místo Trafika a suvenýry, Praha 1, Na Perštýně 17,110 00 již NEEXISTUJE!
 
moskyt
Zrušené prodejní místo
Trafika Na Perštýně 17 od podzimu zrušena! Na jejím místě se nachází obchod s kabelkami...
 
libor
Známka koupena dnes na pokladně bez problému. Návštěvu mohu opravdu doporučit Paní průvodkyně je opravdu žena na svém místě ,ale to už napsali i lidé přede mnou.
 
Michael
Se známkou vše v pohodě.Doporučuji prohlídku, to místo má úžasně silnou atmosféru.Když si pomyslím, kolik let jsem kolem něj chodil a vůbec nevěděl, že je přístupné...
 
Ivik
TZ už neseženete v trafice Na Perštýně. Ačkoli tam stále mají vývěsní štít, asi se změnil majitel/nájemce. Jisté je, že o TZ nic nevědí a štít je pouze na ozdobu. V samotné kapli bez problému.
 
Lucie
Koupě bez problémů. Musím velice pochválit paní u pakladny i průvodkyni. Tekhle si představuji ideální průvodce po památkách.
 
Chris
V Betlémské kapli koupě bez problémů, už za 30,-Kč. Paní v pokladně i paní průvodkyně velmi příjemné, nepříjemná byla jen ta zima uvnitř (určitě větší než venku) :o)
 
goratex
V pokladně dostupná bez problémů, velmi ochotná paní, možnost výběru známky.
 
Aleš P.
Nádherný zážitek. Na tomhle místě na vás opravdu dýchne historie. Známka koupena se vstupenkou, přidáno i razítko, příjemnou paní podány reálie. Dokonce jsme si popovídali i o sběratelské vášni Turistických známek :-)
 
magipriba
Znamka zakoupena v kramku na rohu,spise nez trafika je to ted v lete prodejna napoju,maji take TZ HLAVNI MESTO PRAHA a MUZEUM KARLOVA MOSTU . Ochotna pani za pultem.
 
Hanka
Velice ochotní lidé, pán nám dokonce pověděl i pár zajímavostí navíc. Moc pěkný zážitek, doporučuji. Známka byla dostupná bez problémů při koupi vstupenky.
 
gogol
Jen bych opakoval co napsali lide prede mnou, tj ze ochota pani pruvodkyne i pani pokladni je na velmi vysoke urovni. Maji i medaili s motivem J.Husa a Betlemske kaple.
 
Marie
Známka zakoupena na pokladně, dostali jsme i razítko.
 
Gábina
Maji otevřeno a zavřeno podle zvláštního ¨systemu - rozpis u okna betlemske kaple na měsíc dopředu, takže dnes měli zrovna zavřeno. Ale v trafice na rohu dostupna bez problemu.
 
JirkaK
Kapli doporučuji navštívit. Nezapomeňte se kouknout na práh z 14.století po kterém kráčel Mistr Jan Hus.Paní průvodkyně a paní v pokladně jsou velice příjemné.
 
Vlado
Znamka nemala kupon
Miesto je velmi pekne, odporucam navstivit. Znamok mali dostatok, ale moja znamka nemala pribaleny kupon, ale nejaky maly listocek s cisom znamky.
 
Ardbena
Paní průvodkyně je opravdu skvělá, kéž by takových průvodců, kteří podají perfektní informace bylo více.
 
vláďa
Známek dostatek jak v trafice tak i v pokladně Betlémské kaple. Kapli doporučuji navštívit, v přilehlém kazatelském domě pěkná expozice o mistru Janu Husovi. V areálu kaple je nyní otevřena i pěkná vánoční výstava se spoustou originálních betlémů.
 
Honza Pásler
Vedle Betlémské kaple teď v adventním období zajímavá výstava betlémů, včetně živé ukázky práce řezbáře.
 
Gabča
Na Perštýně 17
Známka v trafice dostupná za klasických 25 Kč. Paní v trafice velice příjemná. Navíc zde mají známky 500-Prahu a 1499-Muzeum Karlova Mostu.
 
David
Tak se mi konečně podařilo 30. září dostat TZ i z tohoto místa. Pokaždé jsem měl "štěstí" na promoce. Paní v pokladně byla velice příjemná. Stihl jsem posledních 5 známek, ale by lo mi řečeno, že zítra přivezou nové.
 
David
Tak se mi konečně podařilo 30. září dostat TZ i z tohoto místa. Pokaždé jsem měl "štěstí" na promoce. Paní v pokladně byla velice příjemná. Stihl jsem posledních 5 známek, ale by lo mi řečeno, že zítra přivezou nové.
 
Tatík
Vstupné 40,- Kč, turistických známek a pohledů dostatek v pokladně. Kaple je nově postavená na zbytku obvodových zdí v r. 1954. Dnes vyplněná židlemi na promoce ČVUT.
 
OGGY
Veškeré informace o jednom z nejdůležitějších míst české historie dostanete vypsány na formátu A4. Pokud máte nějaké další dotazy, průvodkyně paní Krausová, Vám podá natolik vyčerpávající informace, že skutečně propadnete do doby Mistra Jana. Mimo jiné se dozvíte, že studna sem nepatří a proč tam je, proč tam není šesté okno, když je na něj místo a jiné samé zajímavé věci. Paní Krausová "Děkuji".
 
Luisa
Známku nám prodal milý stařík v pokladně v Betlémské kapli. Málem jsme přehlédli vchod - je maskovaný za plotem, i když je tam velká cedule
 
Perikles
Známka taky všude za 25 korun. Těch 41 bylo asi tak. Podle informací paní v pokladně si známky nenechala udělat kaple nebo ČVUT, ale ta trafika. A teprve po dohodě s ČVUT se známky začaly prodávat i v kapli - za 25.
 
JirkaS
TZ v trafice
Včera jsem kupoval TZ v trafice na rohu (Na Perštýně 17) normálně za 25,-. Těch 41,50 Kč předpokládám byla jen snaha se "přiživit" na prodeji. U takových obchodníků nemá cenu kupovat. Jinak otevírací doba v kapli tento měsíc je nepravidelná. Nedá se spolehnout jen na to, že zavírací den je pondělí.
 
Luděk
Betlémská kaple
TZ mají přímo v pokladně Betlémské kaple, takže nechoďte kupovat předraženou známku do nějaké trafiky pro turisty jako to udělala Mirka (navíc spletla svou e-mailovou adresu, asi ze stresu - centurm.cz), tam opravdu stojí 41,- Kč (holt inflace v cestovním ruchu :-( )
 
Mirek
Známka je dostupná bez problému, cena jednotná, 25 Kč.
 
Libor
TZ
9. 6. 2007 kolem 15:00 hodiny byla známka dostupná bez problému - dalo se i vybrat a za 25,- Kč.Problém byl pouze dostat se do krámku přes zahraniční turisty.
 
Mirka
Předražená známka
Ahojky všem. V pátek jsem se v jedné vteřině těšila, že konečně mají známku Betlémské kaple a v druhé vteřině mi zmizel úsměv ze rtů, když jsem zjistila cenu: 41,50 CZK!!! Sice jsem si ji koupila, ale příště předražené známky kupovat nebudu a raději si je necham poslat přímo z Rýmařova proti nějakému důkazu. Mám pocit, že ta trafika se rozhodla soustředit svůj finanční zisk do TZ.
 
JirkaS
Ani včera... Prý jsou z Rýmařova poslané (od 30.5.)
 
Mirka
Nedostupnost
Paní byla při našem dotazu na známku zoufalá, jelikož jsme v pátek 1.6.2007 byli už asi padesátí, co se na známku ptali. Z Rýmařova jí prý tvrdí každý den, že už to musí mít v poště, a pořád nic. Tak doufejme, že někdy známky dorazí.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2750 Turistických známek
2609 Výročních TZ
274 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2022 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek