Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1420 - Bílovice nad Svitavou


Popis

Osm kilometrů od Brna na severovýchod, v malebném údolí Svitavy při trati Brno – Česká Třebová leží obec Bílovice nad Svitavou. Vesnice se rozprostírá na obou březích řeky, v údolích potoků Melatína a Časnýře, na stráních a návrších, ověnčených ze tří stran prořídlými smíšenými lesy.

Mapa

Navštívil jsem Bílovice nad Svitavou

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Trafika na Nádraží, Bílovice nad Svitavou (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
HISTORICKÁ MĚSTA
Kraj/okres:
Jihomoravský kraj/Brno-venkov
Poloha:
49°14'41.09"N 16°40'19.01"E
Hodnocení:
2.643
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1420 - Bílovice nad Svitavou


10.09.2023 - dostupná bez problému
21.05.2023 - dostupná bez problému
21.05.2023 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Matěj Bartoš
Matěj Bartoš
TZ
Nádraží po rekonstrukci - trafika opět funguje a známky dostupné
 
BD
TZ
Nádražní budova kvůli opravám zavřená, Chaloupka zase trvale uzavřená. V žádné z restaurací ani v místní cukrárně není k sehnání, stejně tak ani na poště a úřadu... bohužel jsme museli odjet s nepořízenou. Za výlet nicméně stojí určitě i nedaleká nová rozhledna.
 
Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Známku jsem koupil v trafice, která je v budově nádraží.
 
Stanislav Staněk
Stanislav Staněk
TZ
TZ dostupná v trafice na nádraží zcela bez potíží.
 
Miloslav Vlček
Miloslav Vlček
TZ
Trafika na nádraží v sobotu jen do oběda ,naštěstí ji měl moc příjemný pán v Chaloupce u komína.
 
Naděžda Nečasová
Naděžda Nečasová
TZ
TZ zakoupena v Trafice na nádraží, je tam příjemná paní. Mají i nálepku a razítko "Bílovice nad Svitavou, kraj Lišky Bystroušky".
 
L+D+D+N Nesibovi
L+D+D+N Nesibovi
TZ
je v Chaloupce u Komína vyprodána, trafiku jsme nezkoušeli v domění, že v neděli neuspějeme. Škoda, že tu poslední příspěvek nebyl o pár hodin dříve :-)
 
Soňa Pazderová
Soňa Pazderová
Trafika
Známka zakoupena v Trafice na nádraží. K velkému překvapení má otevřenou celou sobotu a v neděli odpo. Konečně prodejní místo, které je pro víkendové turisty a ne jako mnoho ITC, kde se dělá jenom přes týden.
 
Jaroslav Štoksa
Jaroslav Štoksa
1420 - Bílovice nad Svitavou
Chaloupka u Komína známku jistila.. velice ochotný pán ..asi majitel..
 
Tomáš Parák
Tomáš Parák
Bílovice nad Svitavou
Známka zakoupena na nádraží v trafice.
 
Jiří Šmerda
Jiří Šmerda
dobré pivko
Od nádraží po zelené značce k Chaloupce u Komína,mají otevřeno tuším až od šestnácté hodiny,výborné pivko,příjemný pan vedoucí,ke známce Bílovic přidá jako pozornost známku s vyobrazením svého podniku... Doporučuji! :-)
 
Adam Orzech
Adam Orzech
TZ
V Bílovicích na nádraží TZ mají dostatek.
 
Jaroslav Šulc
Jaroslav Šulc
TZ
Po půlhodinovém bloudění po městečku jsem se vyškrábal s autem k hospůdce u komínu bylo zavřeno tak jsem zklamaně odjel. Myslím že jsou významnější místa než toto.
 
Lucka
Bílovicemi projíždím denně vlakem do školy, tak jsem se rozhodla, že si tu jednou vystoupím. Je to takové městečko, nebo spíš větší vesnice na svazích údolí řeky Svitavy. To je krásně vidět z vlaku. Kostel vyobrazený na známce není špatné vidět, vypadá zrenovovaně a má krásně barevnou střechu. Ovšem musí se za ním do kopce :) Známku jsem bez problému koupila v pěkné trafice v nádražní budově. Je tam i občerstvení, asi proto před ní pravidelně vysedávají místní opilci :(
 
Slávek Č
Příklad pro všchna známková místa
Do kolonky Dostupnost jsem už chtěl uvést S menšími problémy,ale nakonec toBez problému je výstižnější.Když jsme se vyškrábali s kamarádem ke komínu,zjistili jsme,že pro tento den je zavřeno.Nicméně jsme zazvonili na zvonek a čekali.Nic.Chystal jsem se tedy objekt hospůdky vyfotit jako doklad pro zásilku do Rýma-řova a kamarád už pomalu mířil zpět do centra,když v tom vyšel z domku sympa-tický pán a zeptal se nás,zda si nechceme zakoupit TZ.Po našem souhlasu nám otevřel a nejen že nám prodal TZ,ale i věnoval vlastní suvenýr a pohled.Mohl násklidně nechat odejít,protože ten den pořádal svoji soukromou akci,ale i uspoko-jení dvou zájemců mu stálo za to na pár minut otevřít.Ať je to příklad i pro ostatní distributory TZ a jiných suvenýrů.
 
Pinďa
Trocha hledání
Komín je sice vidět ze všech stran, ale trefit se k němu je trochu problém. Doporučuji, držet se co nejblíže řeky a furt do kopce. TZ mají dostatek a hospodský, též sběratel TZ, je velice příjemný člověk. Svoje úlovky, asi 100 kousků, má pověšené na trámu v zahradní restauraci. Nemá moc času na cestování a dle jeho slov, pokud by mu někdo známku přivezl z místa kde osobně nebyl, stejně by si jí nepověsil, protože pro něj nemá cenu.
 
Alena Filipová
I přesto, že v sobotu otevírají až ve 13.00 hodin (nikoliv v 11.00 h., jak je někde psáno), dostali jsme známku bez problémů. Přijeli jsme k hospůdce cca v poledne, takže ještě měli zavřeno, tak jsme zazvonili, pán ochotně sešel dolů do hospůdky a známku nám prodal a ještě jsme dostali zadarmo i krásnou známku chaloupky u komína.
 
MARKOS
AHOJKY. V SOBOTU VEČER ZNÁMKA BEZ PROBLÉMŮ V CHALOUPCE U KOMÍNA. DAJÍ VÁM ZDARMA I VLASTNÍ SUVENÝR. OTEVŘENO: PO-PÁ/15-22, SO+NE/11-22. MAJÍ JEŠTĚ 5 KUSŮ. HODNĚ ŠTĚSTÍ.
 
Marek
doporucuji
K TZ jsme dostali i znamku hospudky, pan vyčepní velmi ochotný:)
 
Filip
ahoj pro vysvětlení zmíněná Chaloupka je vlastně restaurace či hospoda, tak ať víte co hledat. Nachází se v Bílovicích na kopci, místo se docela hledá snadno, na kopci pod komínem, ten je viditelný z dáli
 
Honza
Chaloupka
Chaloupka v současné době otevírá až v 16/00, v 15/30 jsme vyrušili majitele, který přestože ještě bylo zavřeno, ochotně sešel dolů, prodal nám známku a ještě přidal zadarmo propagační pohlednici. Samotné městečko sice moc památek nenabízí, ale je v krásném okolí, za návštěvu stojí.
 
zdena
otevírací doba Chaloupky je Po - Pá 15-22, So, Ne 11-22
 
Josef Šlesinger
Když tak už Bílovice nad Svitavou!!
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2921 Turistických známek
2916 Výročních TZ
289 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2024 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek