Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 468 - Biskupská kupa


Popis

Kamenná rozhledna z roku 1898, obnovená o sto let později, na stejnojmenném kopci u Zlatých Hor. Nadmořská výška kopce je 890,6 m.n.m.

Mapa

Navštívil jsem Biskupská kupa

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Zlatokopecký skanzen, Zlaté Hory
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Městské informační centrum, Zlaté Hory
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Rozhledna - Biskupská Kupa
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
ROZHLEDNY
Kraj/okres:
Olomoucký kraj/Jeseník
Poloha:
50°15'24.46"N 17°25'43.22"E
Hodnocení:
2.903
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 468 - Biskupská kupa


30.07.2023 - dostupná bez problému
02.09.2022 - dostupná bez problému
21.05.2022 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Matěj Bartoš
Matěj Bartoš
TZ
Na rozhledně. Kdo sbírá i polské tz, tak potvrzuji dostupnost polské známky v chatě nedaleko.
 
Stanislav Staněk
Stanislav Staněk
TZ
Prodejním místem TZ je jen rozhledna. V zlatokopeckém skanzenu ji nevedou, ani místní IC ji nemá.
 
Petr Cienciala
Petr Cienciala
6. 6. 2021
28. 5. 2009 jsme tam byli poprvé. Už se stavěla chata vedle a za 3 roky měla být dokončená. Těšil jsem se na ní. Ovšem letos trpké zklamání. Kopec je velké staveniště pohled z rozhledny dolů ke stavbě je hrozný. Minimální zázemí pro turisty. Na vrcholu není ani koš, odpad se vrací zpátky do okénka kiosku. Ostuda, jak pro majitele tak pro město Zlaté Hory. Rozhodně nedoporučuji.
 
wenzel
Biskupská kupa
hezky opravená rozhledna na česko-polském pomezí. Spíše si zde člověk připadá jako v Polsku, čeština je slyšet z menší části. Z České strany se k rozhledně dostanete buďto dvěma směry ze Zlatých Hor do prudkého kopce, nebo z parkoviště Petrovy boudy, odkud je to nahoru 1,8km a cesta pohodovou chůzí zabere cca 40 minut. Z rozhledny je nádherný výhled především na Zlaté Hory, lze vidět i Praděd, za dobré viditelnosti prý i Vysoké tatry a Beskydy. Jen okolí pod rozhlednou je neupravené staveniště :-( Pod rozhlednou stánek s občerstvením a suvenýry, ovšem TZ je k mání pouze na rozhledně. Vstupné činí pro dospělého 40 peněz.
 
Hana Mátlová
Hana Mátlová
dostupná
Zakoupena přímo v rozhledně. Je to teda jediná rozhledna, u které jsem zažila vstupné. Ve stánku u rozhledny známky nemají a taky tu nehledejte znamku Zlatých Hor.
 
Stanislav Staněk
Stanislav Staněk
TZ
Rozhledna stále v rekonstrukci, stánek pod rozhlednou v provozu, ale známky již neprodává. Pán nám řekl, že: "jak je začalo prodávat město na rozhledně, tak jsem to nechal." Město známky neprodává ani v IC, takže asi až rozhledna znovu otevře.
Cesta od parkoviště Petrova boudy je hrozná, samo parkoviště bažina, cesta zničena lesními stroji. Alternativa kolem studánky sv. Rocha je ještě horší, plošná těžba dřeva, vše rozryto, ležící kmeny a odřezané větve.
Návštěvu Biskupské kupy v tuto chvíli nedoporučuji.
 
Radka Divišová
Radka Divišová
Biskupská kupa
Rozhledna v rekonstrukci, od Po-Pá zavřeno, ve stánku naproti měli jen výroční turistickou známku, pán ochotný, příjemný, ze Zlatých hor je to dost prudký výšlap
 
Rosťa a Maruška
Rosťa a Maruška
Biskupská kupa
Pěkný výhled z rozhledny a i pěkný výšlap.
 
Vladimír Hamáček
Vladimír Hamáček
Biskupská kupa
Turistické místo jsem navštívil 20.7.2015 a musím říct co se stalo mě. Vše probíhalo v pohodě až do té doby, než jsem si chtěl dát razítko. Paní správcová mi ho nechtěla půjčit, prý že bych jí ho ukradl. Nakonec to dopadlo tak, že jsem jí ukázal místo, kam chci dát razítko a že mě ho tam dá jedině ona. Když mají o razítka takový strach, tak si je mají někam uvázat.
 
Tomáš Parák
Tomáš Parák
Biskupská kupa
Známka není, bude asi v pondělí.
 
Zdeněk Macháček
Zdeněk Macháček
Rozhledna Biskupská kupa
Hezký prázdninový výlet. Ochotný personál.
 
Dušan
Velmi příjemné místo
TZ dostupná bez problémů, správce (?) velmi milý, v pohodě. Je vidět, že má k místu vztah, ochotně poradí, popovídá o historii. Razítek má opravdu hodně a opravdu krásná..Nezeznamenali jsme ani náznak vulgárního chování, jak bylo naznačeno v předchozích příspěvcích.
 
Mirek Petřík, správce rozhledny
Re: Razítka
Jsem toho názoru, že suvenýry se mají prodávat v místě, ke kterému se motivačně vztahují- jinak je to obyčejný obchod.
Razítka si nechávám vyrábět za své - cena jednoho kusu se pohybuje okolo 500,- kč, ročně přibývají min. 2 ks,
dnes jich je k šedesátce ks. Turisté už ukradli 5 ks. Byli zde cestovatelé, kteří projeli svět a takovou sbírku neviděli. Z jejich úst zněly slova obdivu a slušnou formou požádali o otisky razítek v čemž jsem jim s radostí vyhověl.
Ta razítka nejsou samoúčelná ale mají vztah k historickým skutečnostem v okolí rozhledny a jsou určena těm turistům, kteří si jich dokáží vážit.
 
Didi
Razítka
V dubnu jsme navštívili Biskupskou kupu.Přímo v rozhledně patrně dlouhodobý provozovatel si udělal
monopol na prodej suvenýrů. Velice se divil, že turistická nálepka se dá koupit nejen u něj, ale i jinde. Ačkoliv jsme zakoupili dřevěnou známkou rozhledny, pak začal dělat drahoty a razítka(měl jich tam plno) nám nedal, jen když si koupíme vstupenku na rozhlednu nebo pohlednice.Takové jednání jsme nikde nezažili, všude jsou razítka volně položená a můžete si je otisknout kamkoliv. Takže si dejte, turisté, na takového pána pozor a vzkaz pro něj: jdi se vycpat i s těmi razítky!Snad si nezačne účtovat otištění razítek...
 
Meloun
Re: Razítka
Rozhledna je pěkná, taky jsem narazil na razítko, jen se vstupenkou, asi vydřiduch...
 
Vladimír Hruška
Vladimír Hruška
TZ
Letošní první výšlap na sněhu, pan provozovatel tam byl i ve sváteční den. Paráda. :)
 
Jaroslav Šulc
Jaroslav Šulc
Nádhera
Tak krasný a romanticky vhled jsem dlouho nezažil. Pan provozovatel žije přímo na rozhledně..
 
Saša Vladař
Trasa z parkoviště Petrovy boudy 1.5 km po zelené je celkem mazec výšlap, ale dá se zvládnout. Rozhledna, i když je stará, tak snad i proto má své kouzlo. Výhled pěkný. Doporučuji :)
 
jirkacek
Malá,ale krásná rozhledna
Rozhlednu jsme navštívili během dovolené v Jeseníkách. Vyšli jsme z parkoviště Petrovy boudy po zelené - je to jen 1,5 km, ale dají pěkně zabrat. Pán na rozhledně je super, získal jsem spoustu razítek, i když zde bylo celkem dost lidí - na jiných rozhlednách jsem jich tolik pohromadě neviděl, s výjimkou Zlatého Chlumu.Fotky a další informace najdete na www.turistika.cz, vyhledejte uživatele jirkacek a moje turistické cíle.
 
Aleš
Rozhledna je moc vysoko :-) Rada nechoť te po žluté trase ze Zlatých Hor!!!
 
Lucka
Známka v pořádku zakoupena na rozhledně :-)
 
Andilek@Prazdroj
Rozhledna a zřícenina v jednom
Vycházeli jsme ze sedla Petrovy boudy, ze kterého je to po zelené 1,5 km. Cestu zpět jsme na doporučení mladého zástupce pana správce zvolili přes zříceninu Leuchtenštejn. Z rozhledny je to 1 km po modré, pak je nutné se vrátit cca 300 metrů zpět do prudkého kopce a na Petrovy boudy jsme se dostali po oranžovomodré značce (jediná zpevněná cesta směrem dolů, nedá se to minout).Ceny vstupného jsou 20 a 10 Kč. Velká nabídka razítek stále platí, poměr Čechů a Poláků byl vyrovnaný.
 
Ála
My jsme si trochu ušetřili cestu. Autem se dá jet ze Zlatých hor až na parkoviště, odtud asi 1,5 km do kopce. Ale stojí to za to. Krásná vstupenka, 10 unikátních razítek ( prý ještě 30 jich má na internetu), nádherný rozhled.
 
Petronelka
Rozhledna je pěkná, akorát šíleně moc nevychovaných Poláků. Pán musí mít hodně trpělivosti... My akorát chytli déšt, ale něco přece vidět bylo ;-). Stojí to za to.
 
Abigail
Pán co to dává dohromady je nadšenec a je to vidět, člověk se kvůli rozhledně musí vyškrábat pěkně nahoru, ale stojí to za to.
 
Laďas
K mání je i VTZ 110 let výročí Biskupské kupy.Připravte se na poměr Češi:Poláci cca 1:10-
 
Michal Škaroupka
Ač ještě nezačala sezona, přesto jsme se telefonicky domluvili na prohlídce. Vstupné 20,- Kč, známka k dispozici bez problému, lístek v podobě pohlednice s razítkem. Co více si přát ... sice trošku náročnější cesta nahoru, ale pohled na Jeseníky a Zlaté hory mate z rozhledny jako na dlani. Krásný výšlap, doporučuji.
 
Kopečný Milan
Novoroční výšlap byl krásný sníh nikde rozhled parádní pěkná rozhledna.
 
Lenka
krásná neděle
Výšlap byl super. Za ten krásný rozhled to rozhodně stálo. Doporučuji dobré boty. Lidí plno, hlavně našich polských sousedů. Z jejich strany je totiž daleko lepší cesta. Jinak pro nás fandy co zbírame razítka to bylo super. Tolik razítek jsem ještě neviděla. Sice jsem ukořistila jenom pár. Byl tam moc velký nával lidí. Pán i když se moc snažil to nestíhal odbavovat. Takže pro další várku razítek si vyšlápnu jindy. Takže hezký výšlap a ještě hezčí výhled přeje Bacil
 
Pavla
Výstup po zelené ze Zlatých Hor je docela náročný. Vstupné 16,- a 8,-. Vedle rozhledny je rozestavěná chata.
 
Lenka
poštovna
Pro lenochy možná trochu náročnější výšlap (ale kde se v Jeseníkách nechodí do kopce?), ale nahoře nádhera. Ani jsme nevěděli, že rozhledna je zároveň poštovna, kde můžete získat originální známku, kterou jinde nedostanete a je proto ceněná. Pán z rozhledny má krabičku s asi 30ti razítky k různým příležitostem, jedno krásnější než druhé. Kdo je fanda do těchto věcí, tak si přijde na své!
 
cestovatel
ráj na zemi
Výstup doporučuji ze sedla napůl cesty ze Zlatých Hor a Jindřichova.Rozhlena je SUPER. Mají tu i hezká
razítka.
 
Petula
Mile nás překvapilo, že byla rozhledna otevřena i 31.12. Návštevu doporučuji. Jen tam v zimě dost fouká ... :)
 
Míša
Biskupská kupa
Biskupská kupa je nádherná rozhledna!je z ní krásný výhled na Zlaté hory a Polsko.Mají mnoho krásných razítek
a bezva vstupenku.je tam i příjemný majitel.Doporučuju všem ji navštívit!!!!!!!
 
Marcela
TZ mají dostatek, hlavně si s sebou vemte své cestovníčky, mají tam asi tak 40 razítek s rozhlednou, některá
hodně letitá pamětní, spoustu pohledů a dalších suvenýrů. Oficiálně napsáno -otevřeno do 15h, ale jinak dle
viditelnosti a návštěvnosti - v sobotu v 18h tam bylo ještě spousta lidí. Krásná vstupenka ve formátu
pohlednice s popisem rozhledny - vstupné 16/8 Kč.
 
Jiří Hradil
Biskupská kupa
Po dobu čtrnáctidenního pobytu ve Zlatých Horách jsem byl na vrcholu třikrát.Poprvé na horském kole,
podruhé autem do sedla Petrovy boudy, pak 1,5 km pěšky po hřebeni. Naposled - 10.10. jsem si na ni vyběhl po
zelené značce z centra Zlatých Hor přes kapli sv. Rochus - parádní trasa - za 45 minut nahoře, po dopingu
(Gambrinus) 25 minut dolů. Parádní rozhledna, výhled na rovinaté Polsko, kouzelné Zlaté Hory. Podle
zasvěceného výkladu správce jde o kopec, který právě směrem do Polska má nejbližší konkurenci (co se výšky
týče) až za polárním kruhem !!!
 
Mirek
rozhledna je otevrena od kvetna do rijna denne od 9 do 18hod,pri peknem pocasi od slunce vychodu do slunce
zapadu,je tam 26 razitek,moznost navstevy i v noci,to je fakt super divat se na zarici mesta.
 
Petra
Nadherne opravena rozhledna, nadherna razitka.
 
Milan
Otrevřeno mimo po od 10 do 16 hodin.Nádherné vstupenky-i s místem pro pamětní razítko.Cena 16 Kč.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2863 Turistických známek
2789 Výročních TZ
286 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2023 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek