Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 65 - Bleiberg


Popis

Olověný vrch, jihozápadní výběžek Krušných Hor nad Kraslicemi.

Mapa

Navštívil jsem Bleiberg

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
KIC, nám. T. G. Masaryka 1782, Kraslice (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
KRUŠNÉ HORY
Kraj/okres:
Karlovarský kraj/Sokolov
Poloha:
50°22'2.04"N 12°30'35.88"E
Hodnocení:
2.607
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 65 - Bleiberg


20.08.2021 - dostupná bez problému
02.08.2021 - dostupná bez problému
29.06.2021 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Mirek Kňourek
Mirek Kňourek
,,,
Rozhledna mrtvá. Ale výhled pěkný i ze samotného kopce.
 
Dana Berková
Dana Berková
rozhledna
Byli jsme se podívat na rozhlednu, kde není ani noha. Vypadá, že je opuštěná a to už pěkně dlouho. Podle komentářů u TZ se tu má konat rekonstrukce, ale moc to na rekonstrukci nevypadá. Nikde nebylo žádné lešení, žádní dělníci a ani stopy po nějakém materiálu na stavební úpravy,... Do infa do Kraslic jsme nešli, protože jsme na výlet vydali v neděli.
 
Miroslav Slovjak
Miroslav Slovjak
TZ Bleiberg
TZ pořízena v KIC Kraslice za 30 Kč. Dle sdělení paní z infocentra je chata s rozhlednou již třetím rokem v rekonstrukci a tudíž zavřena.
 
vm
uzavřeno ,
není voda
 
Stanislav Hlouch
Stanislav Hlouch
Rekonstrukce chaty
Chata s rozhlednou je v rekonstrukci. TZ mají v Ičku v Kraslicích. Paní v infocentru říkala, že dělníci na rozhlednu pouští, ale ani jsem se jich neptal. Výhled je asi stejný jako ze sjezdovky pod chatou. Podle všeho chtějí mít hotovo na zimní sezónu.
 
Petr Cienciala
Petr Cienciala
27. 2. 2016
Krásná stará chata s rozhlednou. Stromy ovšem ze 70-ti procent chatu obrostly, tudíž je výhled pouze přes sjezdovku na Bublavu. Chata určitě stojí za návštěvu, dýchne na vás kouzlo pravé téměř 100 leté chaty. TZ mají dostatek.
 
Wenzel
Bleiberg
Známka zakoupena v infocentru Kraslice za 28kč. Rozhledna na Bleibergu je otevřena v době provozu restaurace, přes kterou se na rozhlednu vstupuje. Jelikož jsem nikde otevírací dobu restaurace nenašel, informoval jsem se právě v Kraslickém IC. Paní mi našla údaje, že je otevřeno denně do 20:00, tak jsem známku koupil a vypravil se na Bleiberg. Dveře do restaurace uzavřeny, nikde nikdo, jen na dveřích nálepka typu "dnes uzavřeno - soukromý pronájem". A opravdu na dveřích stálo, že je otevřeno do 20:00. Cestu okolo jsme měli ještě den poté, jenže během té doby změnili otevírací dobu do 18:00, takže v 19:30 jsme měli opět smůlu. Škoda, že jsme se nepodívali nahoru. Takže pro ty zvás, kdo byste chtěli na Bleiberg zavítat, otevřeno by mělo být nyní už jen do 18:00.
 
AM
Zavřeno
V infocentru v Kraslicích měli otevřeno jenom do 15:30 a v Restauraci Bleiberg bylo z Technických důvodů zavřeno.
 
Pavla
Příjemný zážitek
Známku na rozhledně sice neměli, vykoupili ji prý před týdnem pionýři, ale paní v restauraci byla ochotná známku pro mě servat z vývěsního štítu. Naštěstí pro štít byla známka kvalitně přilepena. Toto pro mě v historii sbírání TZ nikdo nebyl ochotný udělat. Tímto zdravím paní do restaurace na rozhlednu a všem sběratelům návštěvu místa vřele doporučuji. Výborně tam také vaří.
 
René Pietschmann
René Pietschmann
TZ
TZ koupena v IC Kraslice
 
pepa
Bublava
Dnes jsem navštívil Bublavu, ale bohužel známka na Bleibergu stále není.
 
pindrucha
Mohu slova Gabriely potvrdit. Dne 1.10. jsme měli podobnou zkušenost a možná ještě o trochu horší. TZ lze naštěstí koupit v IC města Kraslic.
 
Gabriela
Bleiberg
TZ na Bleibergu nemají a min. do 24.9.2012, kdy se mění majitel rozhledny, ani nebudou. Doufáme, že změna majitele bude jen k dobrému. V současné chvíli je obsluha velmi arogantní a nepříjemná, raději jsme odešli bez občerstvení. Bohužel ani interiér sám o sobě nelákal k posezení a už vůbec ne ke konzumaci jakéhokoliv jídla.
 
Roby
Známky pouze v IC
v Kraslicích,mají čtyři různé známky.----jinak co čtu tak na Bleibergu se nic nezměnilo ,známku nemaj,razítko nemaj a jediné co maj je pidifrk a horské ceny. Vstup na věž je za dvacku.
 
Kamil
Na Bleibergu nemaji, prý jsou objednané. IC v Kraslicích v neděli zavřené.
 
Miroslav Rajlich
Rozhledna zavřená,v resturaci u rozhledny známky neměli a nepříjemný hostinský odmítl dát i razítko,v IC v Kraslicích uprostřed letní sezony bohužel otevřeno jen do 15,30
 
Renda
Infocentrum v Kraslicích je opravdu na náměstí T.G.Masaryka.Je označenozeleným I ale jeto špatně videt.Je předním parkoviště.Paní v infu říkala že TZopravdu nemají na Bleibergu.Renda
 
Corina
Nelze nalézt Infocentrum v Kraslicích, vůbec není značeno a lidé nic nevědí. Na chatě samotné je to pěkné, ale známky nemají. Proč musí být až v Kraslicích. To je hodně z ruky vzdálené :( Zase nemáme nic, tento týden už nelze sehnat 10 známek :( Docela špatná organizace.
 
pakomo
Bohužel nás včera přivítal nápis Pondělí zavírací den, ač na nějakých webstránkách jsem se před časem dověděl, že provoz je celoroční a ani tento drbálník se o zavíracím dnu nezmiňuje. Íčko v Kraslicích jsme nenalezli, protože na výše uvedené adrese se nenachází a ani odkaz na web nefunguje. A místní neporadili. Ale kdo hledá, najde a teď už vím, že KIC sídlí v Městské knihovně na Dukelské ulici a má tuto adresu www.mk-kraslice.cz.
 
Honza Pásler
Výhled z věže na Bleibergu jen do korun stromů a průsekem lyžařského vleku k Bublavě a německému Klingentalu.V pravé poledne hostinec zeje prázdnotou, pan hostinský si postěžoval, že čeští turisté si raději před chatou rozbalí z domova přinesený řízek s chlebem, a také němečtí turisté mají po zavedení eura mnohem hlouběji do kapsy.
 
effenddy
Rozhodně na mě obsluha moc příjemný dojem neudělala a známky nemají.
 
roman
...
moc dobré jídlo a příjemná obsluha.
 
Libor
02.04. - na Bleibergu je ještě sníh, autem lze dojet až k rozhledně, rozhledna však bude otevřená až od května, ale v restauraci jsme si dali výborný domácí štrůdl a domácí borůvkový koláč .-)
 
Béďa
Prostě paráda - pivko dobré, k jídlu plněné papriky - ukrutná dobrota.Z věže rozhledny omezený výhled, a velmi ochotný personál. K dispozici razítko z roku 1933. Jen škoda, že TZ zrovna nejsou.
 
Roman
TZ není
Obsluha v restauraci příjemná. Pan vedoucí slíbil známku dokoupit v Kraslicích kde je dostupná v týdnu v íčku.Hezké prostředí.Lyžovačka výtečná.Doporučuji
 
iva
Výročí založení rozhledny
známka dostupná bez problémů, slavnosti moc hezké. Rozhledna byla otevřená, známku jsme sehnali přímo zde. Kousek odsud v Německu je rozhledna Aschberg, když už tu budete rozhodně ji taky zkoukněte.
 
Infocentrum Kraslice
Turistická známka je k dostání v Kulturním a informačním centru v Kraslicích.
 
raf
Známku stále nemají. Rozhledna s technických důvodů uzavřena. Jídlo drahé, ale dobré. Také porce velké. Ochota perzonálu nebyla zase tak špatná jak uváděli předchůdci.
 
marcel
nezbylo nám nic jiného než si vše vyfotit
neochota personálu a nemají ani pohled a ten samí scénář tři roky po sobě
 
Renie
Bleiberg
Po přečtení ostatních příspěvků mě dost zarazila kritika na "nového" majitele, kdyby byl
"Jenda" novým majitelem 14 dní, chtěla bych vidět jeho, jak by to vše zvládal....Jinak Bleiberg je
krásným místem jak v zimě, tak v létě, je zde nádherné okolí a po procházce se Bleiberg stává příjemným místem
pro osvěžení.
 
Mates
Ted tam stojí 25 beze změny motivu. Číšník se nám snažil namlvit že prý se TZ zdražili všude
 
Jenda
upozornění pro návštěvníky
Horskou chatu Bleiberg vlastní již 14 dní nový majitel, který ale ještě neobjednal nové TZ známky. neví,
jestli chce v Rýmařově objedat pouze nové, nebo jestli usiluje přímo o změnu motivu známky, mluvil dost
nejasně. Každopádně mluvil dost nejasně. Známky budou podle mě až tak za 2-3- měsíce. Jo a úplně normální
pohled tam stojí 20 Kč! Další ceny nechci radši ani domýšlet...
 
Zirafka
K nam se tu chovali docela normalne.
 
Nina
Zde čekají na zahraniční turisty!
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2750 Turistických známek
2609 Výročních TZ
274 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2022 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek