Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1302 - Bojiště u Jičína 29.června 1866


Popis

Bojiště prusko-rakouské bitvy.


Mapa

Navštívil jsem Bojiště u Jičína 29.června 1866

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Turistické centrum Český ráj, Prachov
Toto místo prodává také turistickou známku
Regionální muzeum, Valdštejnovo náměstí
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Informační centrum, Jičín
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
VÁLEČNÉ PAMÁTNÍKY
Kraj/okres:
Královehradecký kraj/Jičín
Poloha:
50°27'33.36"N 15°20'43.22"E
Hodnocení:
2.857
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1302 - Bojiště u Jičína 29.června 1866


15.02.2022 - dostupná bez problému
13.06.2021 - dostupná bez problému
01.01.2021 - zavřeno (nelze ověřit dostupnost)
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Známku jsem viděl v infocentru Jičín.
 
Petr Dolejš
Petr Dolejš
Ossarium
Zastavili jsme se cestou z Brady od Rumcajse a byli jsme překvapeni jaké je to hezké místo. Ossarium je sice zavřené,ale prosklenými dveřmi lze nahlédnout dovnitř. TZ z duvodu corony nedostupná.
 
Viktor Blinka
Viktor Blinka
TZ
Známka dostupná v TIC na náměstí v Jičíně.
 
Jitka Kočí
Jitka Kočí
TZ
známka dostupná v "ičku" v Prachově
 
Matěj Bartoš
Matěj Bartoš
TZ
v IC Jičín. Jinak místo zajímavé, ale přístup pouze po rušné silnici.
 
Vladimír Huml
Vladimír Huml
TZ
Známka zakoupena v IC města Jičína.
 
Broskvoň Obecný
Broskvoň Obecný
Bojiště u Jičína
Turistická známka koupena ve skvěle zásobeném jičínském infocentru. K místu se dá dojet autem, ale rozhodně nedoporučuji. Jelikož se místo nachází hned u frekventované silnice na Hradec Králové a ještě na kopci je z místa špatná viditelnost na protijedoucí auta a vyjíždění z místa je dost hazardní. Doporučuji nechat auto někde opodál a na místo si dojít. Jinak místo velmi zajímavé, kaple zamčená takže pohled do interiéru jen přes sklo. Vojenské hroby moc neudržované, v areálu několik informačních tabulí.
 
Zdeněk Macháček
Zdeněk Macháček
Bojiště u Jičína 29.června 1866
Známka zakoupena v IC města Jičína.
 
Aleš Nekvapil
Aleš Nekvapil
TZ - aleŠnekovy cesty
K vojenskému hřbitovu ve Kbelnici jsem se vydal přes Zebín, kde mě přepadla chvilková průtrž mračen. Během cesty se však vyjasnilo a já si mohl zase užívat slunečních paprsků. :) Ossarium je velice zajímavé místo s mystickou atmosférou. Nahlédl jsem také do krásné kaple, i když pouze přes sklo. Při odchodu jsem se pozdravil s německými turisty. Mé další kroky vedly do hospůdky U Rumcajse. TZ zakoupena v informačním centru v Jičíně. :)
 
Martin Průcha
Martin Průcha
Dostupnost
Zakoupeno v infu v Jičíně
 
Nela Beranová
Nela Beranová
Bojiště
Známka zakoupena v infocentru v Prachovských skalách.
 
Romana Škvorová
Romana Škvorová
TZ
Známka bez problému k dostání v IC v Jičíně. Krásná kaple v Kbelnici a i když zavřená tak lze nakouknout skrz dveře dovnitř :)
 
Standa
Dostupná bez potíží.
 
Tatík
Turistických známek dostatek v infocentru v Jičíně. Naučná stezka začíná u Korunovační kašny na Valdštejnově náměstí, dlouhá je 29 km s 22 zastávkami, spíše tedy pro cyklisty. Bitvě je věnovaná část Regionálního muzea v Jičíně (otevírací doba denně mimo pondělí 9-17 hod.) a Vlastivědného muzea v Železnici (otevírací doba červen-srpen denně mimo pondělí 10-16 hod.). Ossarium v Kbelnici se otevírá jen pro objednané 7 dní předem.
 
Libor
17.04.2011 (ne) - TZ dostupná v galerii u IC i v muzeu na zámku, hřbitov je přímuo při levé straně silnice cca. 500 m za odbočkou do "centra" Kbelnice - vypadal zavřený, ale stačilo prosrtčit ruku a zmáčknout kliku rohové branky zevnitř (anebo pořádně zabrat a otočit kolečko z vaší strany), na hřbitově je plno náhrobků. kaple je uzavřena, je možné se mrknout alespoň klíčovou dírkou (kosti neuvidíte...)
 
Vladimír a Hanina
21.8.2010
V IC v Jičíne jsme zakoupili Bojiště u Jičína (č.1302), Rozhledna Milohlídka - Jičín č. 1463) a Jičín - Český ráj (č.152) a také výroční známky: Festival Jičín - město pohádky (č. 854), Jičín - Valdštejnské slavnosti 2010 (č. 807) - každý kousek za 30 Kč.
 
Burgin
Ossarium Kbelnice 7.ledna 10
Na hřbitůvek jsem se nedostal. Pohled na ossarium je ale nádherný. Krásná kaple. TZ je ve vší pohodě k dostání v jičínském Infocentru.
 
jirkacek
Bojiště v okolí
Během dovolené v Českém ráji jsme pozůstatky války 1866 potkávali v celém okolí Jičína. U Prachova přímo naproti muzeu jsou nějaké pomníky, v Jičíně v muzeu najdete místnost věnované válce, taktéž v muzeu v městečku Železnice. Ossárium , jež je vyobrazeno na TZ najdete na hlavní cestě Jičín - Kbelnice nalevo za odbočkou na Kbelnici. Je to vojenský hřbitov, zajímavé je , že obyčejní vojíni zde mají 1 hrob pro několik desítek či stovek vojáků, další náhrobky mají již důstojníci sami pro sebe. Dovnitř se nedostanete, pokud si v Kbelnici na OÚ nepůjčíte klíče. No nic , to je asi vše, další poznámky a rady najdete ode mne u dalších TZ.
 
Tomáš Paračka
Kbelnice
TZ bez problémů dostupná na IC,kde mi i poradili jak se tam dostat,jen nás dost mrzelo že se nedalo dostatdovnitř,páč zvenku to vypadá moc hezky.
 
JirkaK
Známky jsem letos v srpnu bez problémů koupil v infocentru v Jičíně.
 
Béďa
Kbelnice
TZ mají bez problému v INFO na náměstí v Jičíně. Když jsem doputoval do Kbelnice, byl místní hřbitov nedobytně uzavřen. Chtělo by to vývěsku kde půjčit klíče nebo kdy je otevřeno.
 
milosh
Známky jsou k mání i v Prachově v muzeu Českého ráje.
 
Vláďa
Navštivte Kbelnici
TZ k dostání v Íčku na Valdštejnově náměstí. Památníky na bitvu z roku 1866 jsou rozesety okolo celého Jičína a vede přes ně naučná stezka, která je však dlouhá 29 km. Pro pěší turisty s dětmi pěkná štreka. My jsme obešli pár nejbližších památníků v okolí Jičína a nakonec jsme si nechali návštěvu Kbelnice, kde stojí kaple připomínající všechny padlé v této bitvě mezi Pruskem a Rakouskem. Bitvě je věnována i jedna místnost v expozici jičínského muzea.
 
Jan Neudert
Známku můžete sehnat také v Muzeu přírody Českého ráje v Prachově, kde je i část expozice věnována bojům v Prachovských skalách v roce 1866.
 
Zdeněk K
známka
Velmi ochotné pani v pokladně muzea známek dostatek.Také velká ochota děvčat vedle v infocentru moc děkuji.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2774 Turistických známek
2663 Výročních TZ
277 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2022 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek