Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 588 - Bor


Popis

Renesanční zámek přestavěný novogoticky na místě středověkého vodního hradu, obklopený parkem s rybníkem.

Mapa

Navštívil jsem Bor

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Zámek Bor (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
ZÁMKY
Kraj/okres:
Plzeňský kraj/Tachov
Poloha:
49°42'35.5"N 12°46'38.15"E
Hodnocení:
2.921
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 588 - Bor


18.07.2021 - dostupná bez problému
14.07.2021 - dostupná bez problému
05.06.2021 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
Re: TZ
Dnes je už otevřeno, známka z pokladny.
 
Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Infocentrum (pokladna zámku) mělo být podle webových stránek otevřeno, avšak bylo zavřeno, volání na uvedené tel. číslo také nevyšlo, takže bez úspěchu.
 
Zdeňka Nemravová
Zdeňka Nemravová
TZ
koupeno přímo v kase na zámku v íčku, koleček dostatek, ale TN nemají. Až to všechno doopraví, tak to bude nádhera.
 
Vít Sýkora
Vít Sýkora
Nelze koupit známku
Restaurace U Radnice už není,jmenuje se to Restaurace Konibar a jelikož je jiný majitel,tak TZ už neprodávají !!!
 
Pepa
nelze koupit znamku
V restauraci U radnice nelze koupit známku, prý je nevedou.
 
Vladislav Stárek
Vladislav Stárek
Bor
Moc pěkný zámek a to přirovnání ke Kokořínu sedí. Známek dostatek v pokladně zámku, které je i infocentrem.
 
Antonín Sečkár
Antonín Sečkár
TZ
Známka bez problémů k dostání na pokladně.

Ani jsem nevěděl, že někdo ukradl z Kokořína věž a odnesl ji k německým hranicím. :-) Rozhodně doporučuji návštěvu, zámek je hezky zrekonstruovaný (aspoň tedy hlavní budovy, hospodářské křídlo na to zatím čeká). Z interiérů vyniká zejména kaple nebo celkem velký počet moc pěkných dobových kostýmů. A samozřejmě výhled z věže.
 
Pavel Semanský
Pavel Semanský
čtvrtek
TZ dostupná dne 26.6 spolu s VTZ-750 let města Bor,v pokladně zámku,která slouží i jako místní infocentrum.Otevřeno duben-říjen denně 9-17 hod.,listopad-březen po-pá 9-16 hod.
Zámek otevřen duben-říjen út-ne 10-12x12.30-17 hod.,prohlídky v každou celou hodinu,kromě 12.00
Zámek je moc pěkně zrekonstruovaný,a opravy stále pokračují.Z věže,která je součástí prohlídky je pěkný rozhled.Návštěvu doporučuji.
 
Václav Tauš
Václav Tauš
Zámek Bor
Infocentrum, Tachov, náměstí Republiky
tady jí nemají a prý nikdy neměli
 
Lucie Zahoráková
Lucie Zahoráková
IC Tachov
Tak v Tachově rozhodně známku ani nezkoušejte hledat natož se na ní ptát. Jedině kde ji seženete je v Boru na zámku jinak ne, ale zato zámek doporučuji prohlédnout.
 
Pindrucha
pondělí 19.11.2012
Potvrzuji informaci o velice ochotné a příjemné paní kastelánce. V pondělí není otevírací den, ale po zavolání na uvedené tel. číslo Vás nasměruje do své kanceláře a ochotně TZ prodá. Perfektní přístup, bohužel ne příliš častý. Loreto je nyní bohužel opravováno.
 
Pavlína
Návštěvu zámku doporučuji, prohlídka cca. půlhodinová. Začátky prohlídek umístěné na dveřích neberte moc vážně, paní průvodkyně je také nebere vážně, o prohlídku si v otevřené pokladně raději požádejte a moc nezdržujte. O historii zámku toho moc neuslyšíte, výhled z věže je perfektní.
 
mirek
Návštěva 21.10.2009- v zámku je známka dostupná bez problému, ale:- v rámci využití polední přestávky jsem zjistil, že:- uvedená U radnice restaurace známku neprodává- infocentrum ve městě ani na MÚ neexistuje
 
Eda
2.9.2009 TZ jsem koupil od neskutečně ochotné a vstřícné paní kastelánky, která nelitovala času a provedla nás po zámku, i když jsme byli pouze dvoučlenná skupina. Vyhlídku ze zámecké věže doporučuji každému - nádherné panorama Českého lesa, tachovské kotliny a Sedmihoří včetně výhledu na město a zámecký park. Držím palce borským, ať se jim podaří rekonstrukce zbývajících částí zámku. Za prohlídku (nebo alespoň krástké zastavení) stojí i zdejší loreta (u zámku) a farní kostel.
 
Tatík
Kaple, salón s diamantovou klenbou a vyhlídková věž (30 metrů,117+23 schodů-zčásti původních kamenných) jsou nádherně opravené po létech devastace armádou a internátem. Práce ještě dost zbývá na budovách i ve velkém parku s rybníkem. Turistických známek a pohledů dostatek v pokladně.Otevírací doba níže sedí.
 
Honza Pásler
Zámek se již několik let opravuje a postupně zpřístupňuje, výhled z ochozu věže určitě stojí za to. Škoda zdevastované budovy blízkého špitálu. Turistickou známku slečna průvodkyně hledala v několika šuplících a nenašla. Tak buď hledala špatně, nebo je vyprodáno.
 
martin
za dvacku
kupoval jsem v restauraci u radnice.velmi příjemná obsluha.známka za dvacku
 
Honza
Návštěvní doba zámku:duben,říjen út-pá 10-17 hod.Květen-září út-ne 10-17 hod.Polední přestávka 12-13 hod.
 
alex
Bor
V čtvrtek 3.5.07 jsme navštívili Bor,počasí luxusní,výhled úžasný,výklad průvodkyně zasvěcený..V pokladně mají i TZ Tachov..Sbírek sice moc nemají,ale dozvíte se o rekonstrukci zámku a podobě města..
 
Luděk
Bor
Já bych v hodnocení Boru nebyl tak příkrý. Zámek je asi z jedné třetiny opraven a opravy pokračují a město je v porovnání s 80. lety paráda, fakt. Zámek pěkný, v přízemí výstava fotografií města Bor za c. a k. monarchie a za 1. republiky a srovnání s dneškem
 
Bártíci
reakce na reakci
Tak otevřené dveře na zámku v pondělí rozhodně nebyly!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Celý zámek byl zabedněn a na žádné cedulce se nebylo možno dovědět, že je možné se i v pondělí s někým spojit. Telefony uvedené byly, ale nikde dovětek, že je možno se s někým spojit v zavírací den. Právě naopak, všude nápisy že je zavřeno. Leč to by nás netrápilo, zavírací den je na památkách obvyklý a dokonce je i třeba k provádění interních prací. V restauraci na náměstí jsou ochotni TZ prodávat, pouze jim zatím z Rýmařova nedošly.... A v "kráse" se Bor dá srovnávat snad pouze se Žatcem!!! Včetně na náměstí zevlujících "nepřizpůsobivých" obyvatel.. Do malebných městeček má prostě daleko!! Ale to je pouze náš názor. Každý má právo na svůj! A mluvím o Boru jako takovém, ne o zámku. Ten nehodnotíme, protože jsme ho nemohli navštívit. Zvenčí špatně nevypadá.Lovu zdar!!! Bártíci!!
 
G.M.Kortanová, kastelánka zámku Bor
Reakce
Dobrý den,reaguji na níže zveřejněné příspěvky. Slečna, která na náš zámek zavítala v úterý asi opravdu špatně zamířila. Zámek máme otevřený denně kromě pondělí od 10 do 17 hod. (12-13 oběd), nemohlo se tedy stát, že v dané úterý byl zámek zavřený. Navíc já jsem na zámku prakticky každý den, i v pondělí, tak pokud má opravdu někdo zájem, může se obrátit na mě. Kancelář mám dobře označenou a ráda každému pokladnu se suvenýry otevřu (v případě zájmu umožním také prohlídku zámku), stačí se jen zeptat a nechvátat rychle jinam. Na informační tabuli to je napsané a jsou tam telefony, jak do mé kanceláře, tak mobilní. Každý, kdo na zámecké nádvoří zavítá i v pondělí, si musí všimnou otevřených dveří s informační cedulí ... ne všude pracují neochotní kasteláni a průvodci.V restauraci na náměstí by měli známky prodávat, ale zatím majitelé neprojevili zájem a nutit jim to přeci nemůžeme (od toho tady nejsme).Přeji tedy všem níže uvedeným návštěvníkům našeho zámku i města, aby se nás už tak nebáli a musím podotknout, že Bor zas není tak odporné městečko, nebo ano Bártíci? Nejsem borská rodačka, bydlím tady 10 let, ale ještě jsem se nesetkala s někým, kdo by o Boru mluvil jako o něčem odporném ... ??!!!Tak snad někdy nashledanou
 
Bártíci
V pondělí byl zámek uzavřen. V restauraci U radnice sice známku prodávat mají, ale ještě je prý nedostali. Odkázali nás na zámek.... Ale nakonec se smilovali a poradili, že v kině je Městské kulturní středisko a tam TZ mají, jen se musí komplex obejít. Je to zezadu v prvním patře. Jsou tam kouřem zamořené kanceláře a v jedné z nich vám TZ prodají. Ale předtím vás stejně odkáží opět na zámek. Nikomu nevadí, že v pondělí má zavřeno... A městečko?? Celkem nic malebného jsme tam nespatřili, naopak, byli jsme velice rádi, když jsme jej opustili. O málo místech jsme si řekli že jsou odporná, ale tohle bohužel ano. Třeba se to zlepší. Lovu zdar!!
 
prochy
Věž a přilehlý objekt krásně opraven, škoda jen že oprava zbývající části zámku bude trvat prý 10 let. Z věže hezký výhled na malebné městečko a na okolí.
 
Jana
Je opravdu divné, že by v úterý byl zámek zavřený. Spíš se mi zdá problém v nalezení správných dveří. Ty
správné nejsou vlastně ani vidět, jsou čtvrté od brány a jsou schované za rohem.Restauraci bych jako
prodejní místo neuváděla, protože tam nemají o prodej zájem a infocentrum bych nazvala spíše Městským
kulturním střediskem (pro místní je to kino)...jako info je veden zámek.
 
MISA
Známku jsem nikde nesehnala - zámek byl zavřený ( úterý ) a v restauraci se na mě dívali jako kdybych ,,nebyla
zdravá". Škoda, ale městečko je to krásný.
 
Netopýr František
Vyhlídková věž zámku je po rekonstrukci velice pěkná, doufám, že obnova bude postupně pokračovat pokračovat i
na dalších křídlech zámku. Slečna v pokladně ochotná a milá.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2732 Turistických známek
2581 Výročních TZ
264 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2021 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek