Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1638 - Botanická zahrada Liberec


Popis

Botanická zahrada Liberec je nejstarší v České republice. Stará se o nejpestřejší soubory exotických rostlin. Velký skleníkový areál sestává z devíti různě velkých pavilonů. V pavilonech je prezentováno 13 botanických témat.

Mapa

Navštívil jsem Botanická zahrada Liberec

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Stánek u zadního vchodu - Labutí jezírko, Masarykova ul.
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
NEZAŘAZENO
Kraj/okres:
Liberecký kraj/Liberec
Poloha:
50°46'44"N 15°4'9"E
Hodnocení:
2.903
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1638 - Botanická zahrada Liberec


16.04.2022 - dostupná bez problému
16.04.2022 - dostupná bez problému
03.11.2021 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Matěj Bartoš
Matěj Bartoš
TZ
Moc pěkná botanická, známka pouze v kiosku u jezírka - v zimním období zavřeno.
 
Vladislav Dušek
Vladislav Dušek
Tz
Na pokladně tz nemají prodává se v kiosku u zoo za 42 kč Jinak botanická je nádherná před časem jsme. V ní s rodinou strávili celé dopoledne.
 
Tomasz Kożuchowski
Tomasz Kożuchowski
ZT 1638
Znaczek Turystyczny niedostępny w kasie Ogrodu Botanicznego. Kupiony w Ovoce-Zelenina u ZOO oddalonego 200 m od ogrodu przy przystanku tramwajowym. Cena 42 korony.
 
Lenka Richtrová
Lenka Richtrová
:-)
TZ zakoupena dne 8.7.2021 ve stánku ovoce a zelenina (u jezírka) u zadního východu ze ZOO. Mají zde i TZ 165, 637. Cena Kč 42,-/kus.
 
Petr Cienciala
Petr Cienciala
11. 6. 2021
Stejně jak v předchozích příspěvcích TZ seženete dole ve stánku u Labutího jezera. Botanická zahrada je hezká,splní všechna vaše očekávání.
 
Petr Fischer
Petr Fischer
známka
Zakoupena dole ve stánku u tramvajové zastávky (42 kč)
 
Antonín Vavrečka
Antonín Vavrečka
masožravky
nádherné masožravky a lekníny
 
Šárka Samková
Šárka Samková
Botanická
Známka zakoupena ve stánku pod botanickou zahradou za 39 Kč. Mají tam i známku Liberce a zoo.
 
Michal Staněk
Michal Staněk
Zelenina
Maji ji dole ve stanku se zeleninou, sice za 39 Kc, ale jinak vse ok :))
 
Zuzana Plíšková
Zuzana Plíšková
Problém
V pokladne botanické zahrady nas pani okazala na prodejnu zeleniny dole pod kopcem. Zde je uvedeno jako prodejni misto obcerstveni v arealu zahrady, zadne jsme tam ale nenasli. Takze nam nezbyvalo nez zkusit tu Zeleninu. Pochybovala jsem ze budou mit otevřeno jeste v sobotu v 5hodin, ale mile nas prekvapili. Prodejna funguje i jako občerstvení a maji tam i znamku ZOO a mesta Liberec.
 
Václav Toth
Václav Toth
TZ
Dostupná s menšími problémy v botanické zahradě ji nemají . Zakoupena u tramvajové zastávky ve stánku se zeleninou kde místní zeleninář vám jí naúčtuje za 39 Kč . Je pravda že tu má všechny známky z Liberce . Když místní IC má o víkendech jen dopoledne.
 
Lenka Kulik
Lenka Kulik
TZ
TZ v botanické zahr. nemají a stánek u tram. byl ráno v 8.30 zavřený :-(
 
Adéla Zemanová
Adéla Zemanová
:)
Známku zakoupíte pod Botanickou zahradou u zastávky tramvaje ve stánku se zeleninou... stojí 39 Kč.
 
Radek Košvanec
Radek Košvanec
známka není a nebude
Botanická zahrada moc pěkná. Známku nemají, podle paní pokladní už ani mít nebudou, jak psali předchozí návštěvníci, prý kvůli EET. Kde ji sehnat mi neřekla, snad prý přes klub českých turistů. Z toho jsem dost zklamán.
 
Dana Berková
Dana Berková
TZ
podívali jsme se po letech do Liberce a zavítali jsme do Botanické zahrady. Je moc pěkně udělaná, za ty léta se změnila, když jsem měla méně roků než teď. TZ v zahradě neměli, protože kiosek v zahradě zrušili. Známku zakoupíte U jezírka u ZOO ve stánku se zeleninou. Akorát, že jsme platili 39Kč.
 
Jitka Kočí
Jitka Kočí
místo a TZ
velmi hezká botanická zahrada, ale TZ zde nekoupíte, pro ni musíte do stánku U jezírka, jak je již níže uvedeno
 
Jana Pekárková
Jana Pekárková
Botanická zahrada Liberec
Botanickou zahradu jsme navštívili 26. 7. 2017, je moc hezká a stojí za shlédnutí. Turistickou známku u pokladny ani uvnitř areálu neprodávají, paní na pokladně nepříjemná a nevěděla kde ji koupit. Náhodou jsme ji zakoupili asi 200 m pod botanickou, dolů směrem k Zoo, ve stánku s občerstvením a suvenýry, vedle kiosku U jezírka. Paní ve stánku velmi příjmená, známek má dostatek, ke koupi zde i TZ města Liberec a Zoo.
 
Michal Pergl
Známka
Dnes jsme navštívili a bohužel známku ani vizitku jsme nesehnali :(
Botanická zahrada nádherná, hlavne exotická expozice.
 
Viktor Šelmeci
Viktor Šelmeci
kiosek pod zahradou
V kiosku jsme brali poslední známku, kde by se dala známka ještě koupit nám neporadili. Samotná botanická zahrada je moc pěkná a určitě stojí za navštívení.
 
Zdeňka Nemravová
Zdeňka Nemravová
tz
navštíveno 8.5.2017, v pokladně nemají, občerstvení v areálu zrušeno /EET/, kiosek nemá, možná objednají!!Hrozný přístup, hlavně, že jedeme až z Přerova a ono nic. Neměl by to někdo řešit?
 
Miluše Žáčková
Miluše Žáčková
Kiosek - 28.4.2017
Paní na pokladně známku nemá, ale odkázala mě na kiosek pod botanickou asi 250m pod kopcem u jezírka. Paní tam má i č.165 ZOO. Známek s botanickou tam měla jen pár.
 
Miluše Žáčková
Miluše Žáčková
Re: Kiosek - 28.4.2017
Oprava byla jsem tam 29.4.2017
 
Aja
nesehnáno
Občerstvení v areálu botanické zahrady nefunguje (nevím, jestli někdy opět bude). V pokladně turistickou známku nemají. Paní nás odkázala do nějakého kiosku u ZOO. Myslím, že známka z botanické by se měla prodávat v botanické a ne v kiosku někde v Liberci. Takže nezakoupeno.
 
Miluše Žáčková
Miluše Žáčková
Re: nesehnáno
Byla jsem tam 28.4.2017 známku mám, zakoupena v kiosku kam vás i mě paní odkázala,ten kiosek je necelých 250m od vchodu do botanické pok kopcem u jezírka. Nechci se jich zastávat,známku by měli mít přímo v botanické, ale některé známky se prodávají mnohem dál i v jiném městě.
 
René Pietschmann
René Pietschmann
TZ
Paní v občerstvení nabízela TZ za 35kč. Když jsem ji řekl že bych potřeboval tři,ale že si nevezmu ani jednu.Pro to že jsou přdražený,tak najednou řekla že je nechá po 30kč.
 
Milan Šperka
Milan Šperka
Re: 12.07.2016
To, že stojí známka 35,- je v principu špatně - ovšem cena 30,- je pouze doporučená a tudíž se s tím asi musíme smířit...
To, že lze známku koupit uvnitř areálu a ne na pokladně, je v principu dobře. Známka je přeci za to, že jsem dané místo navštívil...
 
Petr Forejtek
Petr Forejtek
12.07.2016
Zvažovali jsme návštěvu vzhledem k výši vstupného a také kvůli dětem, ale paní na pokladně nám prohlídku doporučovala, tak jsme šli. Hezčí botanickou zahradu jsem ještě neviděl. Jen mne zklamala TZ, která byla za 35,- ve stánku s občerstvením a navíc uvnitř areálu, takže pokud nezaplatíte vstupné, známku nelze zakoupit. Doporučuji prodejní místo změnit přímo na pokladnu a třeba ještě ZOO, které je poblíž.
 
Michal Trnka
Michal Trnka
Předražená známka
Turistická známka bez problémů zakoupena, ale docela nechápu, proč se prodává za 35,-, když pár kroků vedle, v zoo stojí 30,-...
 
Jan Pásler
Jan Pásler
Předražená známka
Zdejší botanická zahrada stojí za návštěvu i tomu, kdo kytičky zrovna moc nemusí. Bohužel, stánek s občerstvením dělá ostudu většině prodejců TZ – známka předražená za 35,- Kč. No, snad se jim na té pětikačce podaří zbohatnout.
 
Kamil Přenosil
Kamil Přenosil
Turis. známka č. 1638
Známku neměli, u pokladny ji neprodávají a prodejna suvenýrů s občerstvením (kde ji prý prodávají) byla zavřená z důvodu dovolené! Podivný přístup uprostřed letní sezóny! Samotná botanická zahrada určitě stojí za zhlédnutí, zejména skleníky se spoustou exotických rostlin, včetně různých rarit, které nejsou jinde vidět. Pěkná jsou i akvária s rybami. Moje 9-ti letá dcera se pobavila u na pohled nenápadné netýkavky stydlivé, která reagovala na dotyk pohybem (smrštěním) listů.
 
Eva Kunešová
Eva Kunešová
09.09.
Známku nemají. V IC známka také není, ale mají tam 3 jiné po 50,- Kč. Asi je na tom Liberec dost špatně.
 
Lukáš Andrle
Lukáš Andrle
Hezké
Botanická zahrada moc pěkná. Expozice ještě lepší. Akvária nádherná. Vyšší vstupné,ale nevadí. TZ jsem si koupil bez problémů.
 
tom
...
Dnes 26.12.neni dostupná,protože pani u pokladny známku nemá a pani v občerstvení má dovolenou.Jinak zahrada i v zimě moc krásná - nádherné skleníky.
 
...
Botanická zahrada je krásná a stánek s občerstvením normálně v provozu... TZ měli dostatek...
 
Jindra
Předražená známka
Známka zakoupena v Občerstvení v areálu bot.zahrady za 35 Kč. Vstupné rovněž vyšší - 140 Kč.
 
Martin Kuba
Martin Kuba
nedostupná
Paní u kasy nám sdělila že známku prodávají vevnitř v občerstvení,ale prodavačka už tam boghužel není.Byla naděle kolem 16.00 asi jí bylo horko.Odjeli jsme s nepořízenou.
 
Libor
01.05.2012 - TZ dostupná v občerstvení v areálu zahrady (mimo jiné tam prodávají gumová zvířátka jako před 30 lety :-)). Expozicí jsme byli příjemně překvapeni (doporučuji), tahákem jsou i pěkná akvária, negativem je poměrně vysoké vstupné...
 
alex
Botanická
V pondělí jsem byl i s dcerou v Botanické, stánek se suvenýry zavřený, takže bez TZ..venkovní expozice v zimě jsou pod sněhem, nejlepší jsou opravdu akvária, kde jsou ryby, co jsem ani netušil, že existují:-)
 
vláďa
Stánek uzavřen, asi dost často
Botanická zahrada je moc pěkná, stojí za návštěvu i v listopadu. Jediným kazem je uzavřené občerstvení, kde se známky prodávají. Neřeknu, kdyby bylo ošklivé počasí, ale dnes byl Liberec zalitý sluncem a lidí v zahradě poměrně dost a to i bez ohledu na dost vysoké vstupné. Dospělí 140,- Kč a děti polovic.
 
Pavla
Známku u vstupu nemají, ale paní u vchodu nemá vůbec nic proti tomu když si ji ke stánku s občerstvením zajdete koupit. Samozřejmě bez zaplacení vstupného. Já jsem tam konkrétně byla před třema rokama a uskutečnili jsme prohlídku. Bohužel stánek se známkami byl zavřený. I tak se nám tam líbilo. Letos jsme se tam vrátili a já jsem jen u vchodu paní požádala a ona mě ochotně pustila, abych si známku mohla koupit. Nevidím v tom problém.
 
Jarda
Dostupnost známky netuším, uvnitř jsme nebyli. U vstupní pokladny známky nebyly. Odradilo nás celkem vysoké vstupné, které už je za dospělého 140Kč!!
 
Michael (StrakaNaVrbe)
příjemné místo
Pěkné expozice různých typů rostlinstva - Austrálie, tropy, pravěk...Doporučuju!
 
EvaZlesáková
Botanická zahrada Liberec
I když byla Botanická zahrada otevřená, tak ve stánku uprostřed Botanické zahrady bylo zavřeno. Paní u pokladny do Botanky by mohla mít pár známek, které vydá po zaplacení lidem, kteří Botanickou zahradu prošli. Děkuji Zlesáková
 
AFIk 2811
Co dodat....zahrada nádherná, bez nejmenší chybičky. TZ zakoupena. Vstupné činí 80,-kč pro dospělého a 40,-kč pro studenty, důchodce atd...
 
rosta a maruška
Nádhera
Moc se nám to tam líbilo.Návštěvu vřele doporučuji.Když jsme tam byli venku kvetli růže,vedle skleníků hortenzie ,plaménky, a další .Za skleníkem byla výstava bonsají.a skleník je úžasný ,co se tam toho vešlo.TZ zakoupena v občerstvení v areálu bot. zahradě.
 
Honza
Oprava
Nejlepší nejsou skleníky v nich, ale akvária....
 
Honza
Jenom dodám informaci, že nyní při mistrovství světa je stánek otevřen a známek dostatek....jinak návštěvu zahrady doporučuji i teď v zimě, kdy je na co se dívat jen ve skleníkách.....nejlepší jsou skleníky v nich, kde chovají všelijaké podivné druhy ryb....
 
Petr Roneš
Takže
dnes jsem obdržel mail od pana ředitele Botanické zahrady a věc se má údajně tak-stánek v areálu Botanické zahrady je pronajatý a Botanická zahrada sama prodává pouze své propagační materiály a suvenýry,a nikoli kýče.Není mi jasné,podle čeho pan ředitel určuje co je a co není kýč,ale z odpovědi jsem pochopil,že vedení Botanické zahrady prostě na prodeji TZ nemá zájem.Vzato v širší souvislosti mě spíše zaráží,zda vydávání TZ je nějak konzultováno se správcem příslušného zařízení,protože z odpovědi mám dojem,že kdyby to bylo na vedení Botanické zahrady,nikdy by vydávání takovéhoto "kýče" neschválilo....
 
Doctor Fox
Stánek zavřen
Potvrzuji Miluš, stánek dnes zabedněn. Paní v pokladně na můj návrh, aby v zimě známky měli v pokladně odvětila, že takhle to rozhodl pan ředitel. Zřejmě nějakej chytrolín ...
 
Miluš
Občerstvení zavřené
Byla jsem mezi svátky v Liberci, tak jsem si chtěla i zajít do botanický a pro známku. Botanická byla v pohodě....otevřeno a úžasná prohlídka, ale horší to bylo se známkou...paní v občestvení tam přes zimu nebývá.Možná by stálo za to, zvážit, zda by nebylo lepší domluvit prodejní místo na pokladně botanický.
 
Keži
Botanická zahrada v LB
Cesta z Ústí n.L.nám trvala hodinu a čtvrt,ale stálo to za to.Nebyli jsme zde od doby,co byly děti malé-asi 8let.Mnoho se tu změnilo k lepšímu a to jak venku,tak ve sklenících,ty jsou dominantou této botanické.Navíc jsme měli slunečné počasí,tak jen venku jsme chodili hodinu,ve sklenících pak další dvě a s malou svačinou jsme odjížděli za čtyři hodiny!U parkovacího automatu píší,že prohlídka trvá hodinu dvacet minut a doporučují koupi park.lístku na dvě hodiny,kupte ale radši na tři,nám to pro tentokráte prošlo!TZ opravdu k dostání v občerstvení se suvenýry u skleníků(u kasy fakt ne),ale pro mimoliberecké návštěvu vřele doporučuji!A vemte s sebou kindrlata!
 
toulal
Milošovi
Díky za podporu/proti Honzovi/.Stávající způsob prodeje TZ je nejen neetický,ale i kontraproduktivní. Toulal
 
miloš
Dnes manželka známku koupila v občerstvení u velkého skleníku..Paní v pokladně sice brblala,ale pustila ji k suvenýrům bez vstupenky.Chce to mít kočárek s trošku ukňouraným miminkem či aby měli v pokladně dobrou vůli.Přespolní ať si klidně vstup zaplatí,koupí známku a prohlédne zahradu.Pro místní(kteří už mají areál nejednou zhlédnutý) jako my je to opravdu přepych platit vstup jen kvůli známce.
 
Honza
Toulal
No to přece nevadí....alespoň máš důvod k návštěvě zahrady.....od toho ta TZ je.....co máš z toho,když přijedeš, koupíš TZ v pokladně a pak zase jedeš dál???
 
Toulal
Plať dvakrát!
Zaplať vstupné a pak si můžeš koupit TZ!/jako ZOO Troja a další/
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2773 Turistických známek
2661 Výročních TZ
277 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2022 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek