Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1340 - Botanická zahrada, rozárium a skleníky Výstaviště Flora Olomouc


Popis

Součástí botanické zahrady je unikátní rozárium se sbírkou, čítající přes 600 odrůd růže velkokvěté, ale i barvami zářící růže sadové, pnoucí, pokryvné a původní botanické druhy. Sbírkové skleníky (palmový, kaktusový, tropický, subtropický), jsou svým rozsahem jedny z největších v České Republice. www.flora-ol.cz/


Mapa

Navštívil jsem Botanická zahrada, rozárium a skleníky Výstaviště Flora Olomouc

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Botanická zahrada a Rozárium Výstaviště Flora Olomouc
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku Toto místo prodává také výletku
Sbírkové skleníky Výstaviště Flora Olomouc
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
NEZAŘAZENO
Kraj/okres:
Olomoucký kraj/Olomouc
Poloha:
49°35'13.2"N 17°14'59.36"E
Hodnocení:
2.8
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1340 - Botanická zahrada, rozárium a skleníky Výstaviště Flora Olomouc
Obrázek č. 2, Turistické známky, No. 1340 - Botanická zahrada, rozárium a skleníky Výstaviště Flora Olomouc


22.07.2021 - dostupná bez problému
12.07.2021 - dostupná s menšími problémy
16.06.2021 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Dnes měli skleníky zavřeno, naštěstí jsem ji koupil na pokladně Rozária.
 
Lukáš Čecháček
Lukáš Čecháček
TZ
Skleníky přes zimní období zavřené, pokladna rozária má mít sice otevřeno (za pěkného počasí), ale i na druhý pokus bylo zavřeno (a pěkně bylo). V botanické zahradě jsem nebyl, takže tam o dostupnosti nemám info.
 
Helča
Re: O TZ nic neví-vědí
Dobrý den,

turistické známky se prodávají na pokladnách ve
sbírkových sklenících a v rozáriu Výstaviště Flora.
Helča
 
Jiří Jakub Pohl
Jiří Jakub Pohl
O TZ nic neví
V sobotu 5. 10. jsem se ptal na hlavní pokladně u pavilonu A (ulice Wolkerova) na TZ a bylo mi řečeno, že o ní nic neví, že ji nikdy neměli. Poradí mi někdo, kde jinde se ptát?
 
Lukáš Čecháček
Lukáš Čecháček
Re: O TZ nic neví
Měla by se prodávat o pár skleníků dál (za stánkem s koblihama, více v parku). Na dveřích je označení místa prodeje TZ. Já měl to štěstí, že měli zrovna zavřeno (prý z tech. důvodů). Teď přes zimu momentálně nevím, zda je otevřeno.
 
Veronika Žitníková
Veronika Žitníková
Nová verze TZ
Bez problémů zakoupena na pokladně skleníků.
V největším, palmovém skleníku, probíhá výstava Tajemná Indonésie. Doporučuji!
I 3 zbývající skleníky se nám moc líbily, zvlášť moje oblíbené kaktusy. ;-)
 
JardaM
Nová verze není nikde k prodeji
Nová verze NENÍ! (avizované vydání 24.11.2017). Navštívil jsem v březnu skleníky, kde měli jen starou verzi, rovněž v rozáriu. Byl jsem i na sekretariátě Výstaviště Flora, kde o nové verzi vůbec nevěděli.
 
dscnn ncsjdns
dscnn ncsjdns
Botanická zahrada
koupena u vstupu do Botanické zahrady, ale u vchodu do Rozária ji také měli
 
Vladislav Stárek
Vladislav Stárek
Zakoupena v rozáriu
Známka zakoupena u vstupu do rozária. Škoda, že většina růží v rozáriu je již odkvetlá. Jinak rozárium a přilehlá botanická zahrada v Bezručových sadech pod městskými hradbami je krásnou oddychovou zónou Olomouce.
 
Zdeněk Macháček
Zdeněk Macháček
Botanická zahrada
Turistická známka dostupná na pokladně.od hradeb Příjemný den spojený s návštěvou Korunní pevnůstky.
 
Jiří Zubek
Jiří Zubek
8.2.2014
TZ bez problémů zakoupena ve sbírkových sklenících. Měli i dvě varianty nálepek + razítko do vandrbuchu.
Určitě stojí za prohlídku i teď v únoru.
 
Zdeněk Čurda
Zdeněk Čurda
Známka
Krom shlédnutí krásné zahrady jsem bral hlavně známečku. Na pokladně od hradeb v parku nebyla, tak jsem byl poslán na pokladnu ke vstupu z ulice 17.listopadu kde byla k mání.
 
Ivo Šafus
Botanická - rozárium
Ochotný pán v pokladně u vstupu mi utrhl vystavenou známku z okénka, protože byla poslední - přede mnou jich prý někdo bral hned několik kusů a tím došly... I když kvetly "jen" rododendrony a sem tam něco (kosatce teprve začínaly), je tu nádherně. Klid, pohoda, relax... Jen škoda, že v areálu chybí alespoň nějaká tabule s plánkem areálu
 
kubik
super byl sem tam na vystavu modelů známka za 35 kč takže super
 
Naděžda Krejčí
prosím uvést změnu prodejního místa
Dobrý den, píšu za naši společnost, která známky prodává. Potřebovali bychom uvést změnu v prodejním místu. Skleníky a botanická zahrada platí i nadále. Protože se však bude rekonstruovat pavilon A , zrušila se vrátnice i funkce recepčního .Proto se na tomto místě nebudou známky prodávat . Občas se na nás někdo obrátí, tak ať není zklamaný. Děkuji, ing. Krejčí, zahradnický úsek VFO,a.s.
 
Veronika
Otevírání Flóry
Bylo sice hodně lidí, ale květiny krásné a známka bez potíží. Nestačili jsme to ani celé projít. Mají tu spoustu skleníků s nádhernými rostlinami.
 
Lukáš Šrámčík
V Rozáriu dostupná bez problémů - vchod od tenisových kurtů.K dostání též VTZ "50 let výstav Flora Olomouc".Máme za sebou pár výstav, jarních i letních, takže dnes známky spíše jen symbolicky. Alespoň v Rozáriu malý trošku polozil v dětském domečku s klouzačkou.
 
DAE
Bohužel známka aktuálně není... :o(
Byl jsem tam dnes, mají jen výroční známku, prý jsou snad objednané a brzy dorazí. Každopádně byli ohromně ochotní, ale co se dá dělat...
 
Eda
TZ i VTZ jsem dne 12.9.08 koupil ve vrátnici výstaviště Flora od neskutečně ochotné paní. Jinak samotnou výstavu Flora jsem v minulosti zhlédl opakovaně a spolu s předchozími příspěvky ji mohu jen doporučit.
 
David
Tz známka k dostání přímo na vrátnici včetně výroční TZ. Vrátný byl velice ochotný a vybavil nás spoustou materiálou a dokonce přiblail zdarma i jedno CD, kde je sice jenom katalog kytek, ale byl jsem mile překvapen jeho ochotou. K dostání jsou také razítka. Vřele doporučuji....
 
Radek and Jana
TZ včetně VTZ k dostání přímo ve sklenících v rámci konání výstavy "Flora". Velmi ochotné dámy v pokladně nám umožnily si známky vybrat. K mání jsou i razítka. Ve sklenících se co vidět. Vřele doporučujeme.
 
Aleš P.
Flora
Známka je v pohodě k dostání. My ji koupili během výstavy Flora v pavilonu A, kde má "íčko" svůj stánek. K sehnání je i výroční známka k 50 letům konání Flory. Výstava je nádherná, jen ty davy... Velmi doporučuji skleníky!
 
Pavel
Známka k dispozici ve skleníku bez problémů. Stojí za to si skleníky prohlédnout. Vhodné zejména, pokud prší.
 
Luke
Známka je dostupná ve skleníku. Doporučuji jít tam během flóry, mívají tam vstup zadarmo (většinou). V minulosti jsem byl v rozáriu na Zelené ztezce - Zlatý list města Olomouce, a můžu říct, je to tam pěkné. Vím co říkám, jsem totiž z Olomouce. :-) Samozřejmě je v Olomouci mnoho krásných míst, ale je na vás která si vyberete. Např. Dóm sv. Václava, pevnosti (forty) v okolí města (je jich kolem 20.), samotné centrum města, parky ...
 
Jirkacek
Kytky,kytky a ještě i jiné kytky
Ten nadpis říká co najdete ve skleníku ponejvíce,kromě palem a jiných různě velkých stromů.A kdo hledá v exotickém skleníku něco jiného , ať se podívá do akvárií a terárií.Ale pozor..! Nebouchejte na sklo,je tam krokodýýýýýllllll......TZ známku měli bez problémů, a kdyby ne,nevadí.Jsem z Olomouce.Tak ahoj všichni.
 
George
Dostupnost
Ve skleníku opravdu TZ vyprodaná, ale dá se sehnat na vrátnici Flory, ta je umístěná v Pavilonu A, pokud stojíte před hlavním vchodem "Áčka" dejte se doprava, je tam služební vchod, kde se dostanete i k vrátnici. Jsou tam od rána do cca 15 hod ;) Já pro jistotu zavolal na tel. 585 726 111 (ústředna - vrátnice), zatím jich tam měli dost.
 
Bob a Bobek
Skleníky
Zašli jsme na výstaviště Flóra zkouknout ty jejich píchatce. Pěkné, pěkné. Ostatní skleníky taky fajné. Dokonce tam mají pár terárií s želvama, hadama a dokonce i s krokodýlem. Ten ale po celou dobu návštěvy zachovával kamennou tvář a ani nemrkl ;-) Mělo to jedinou chybu - paní měla vyprodané známky.
 
Matěj Hušek
Super
Moc příjemná paní, skleníky se mi moc líbily doporučuji.Zajímavost ve velkém akvariu ,,velký kajman"a mnoho jiných zvířat. Známku jsem koupil u pokladny ve skleníku.
 
katík
Známka
Bez problémů koupíte známku u hlavního vchodu do vstupu na Floře a také ve skleníku.
 
Helena
Flora
TZ mají u hlavního vchodu na Floru v prodeji vstupenek.
 
z.a.ch.y
TZ bez problému zakoupena na pokladně ve Skleníku.
 
Malyvlk
Známka v prodeji
TZ konečně v prodeji (odd. ekonomiky a správy - vstup z ulice U Botanické zahrady), ochotná paní (p. Nádvorníková)je nechala donést ze skladu a prodala i přestože byl pátek a měla po pracovní době !! Nemusíte tedy čekat do dubna na zahájení sezony.
 
roman
...
tak jsem dnes 18.12. sháněl známku. nakonec to dopadlo tak , že jsem nesehnal a oficiálně mi bylo mejlem sděleno že žádné známky na Floře nemají........
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2773 Turistických známek
2660 Výročních TZ
276 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2022 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek