Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 2257 - Botanická zahrada Zemědělské školy Tábor


Popis

Botanická zahrada v Táboře byla založena v roce 1866 a je to druhá nejstarší botanická zahrada u nás. V prvním roce založení měla výměru 3626 m2 a obsahovala sbírky hospodářských a hospodářsko - průmyslových rostlin. Zahrada byla úzce spjata s potřebami nejvyšší zemědělské školy. V roce 1900 se její výměra zvětšila na 4,56 ha. V roce 2000 byla zahrada spolu s budovou školy vyhlášena kulturní památkou. Od roku 2002 prochází botanická zahrada obnovou a rekonstrukcí. Cílem zahrady pěstování léčivých rostlin pro pedagogické a výzkumné účely. Zabývá se i sběrem semen pro mezinárodní výměnu. szestabor.cz/botanicka/

 


Mapa

Navštívil jsem Botanická zahrada Zemědělské školy Tábor

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Pokladna - kancelář botanické zahrady Tábor, Náměstí T.G. Masaryka 788/1 (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
NEZAŘAZENO
Kraj/okres:
Jihočeský kraj/Tábor
Poloha:
49°24'52.32"N 14°40'5.42"E
Hodnocení:
2.5
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 2257 - Botanická zahrada Zemědělské školy Tábor
Obrázek č. 2, Turistické známky, No. 2257 - Botanická zahrada Zemědělské školy Tábor


26.06.2023 - dostupná bez problému
11.06.2023 - dostupná bez problému
10.05.2023 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Michaela Ťoupalová
Michaela Ťoupalová
Botanická zahrada Tábor
Navštívili jsme v rámci dnů otevřených zahrad. Neměla jsem velká očekávání, protože na táborskou zahradu nejsou zrovna velké ohlasy. Mně se ale nakonec prohlídka líbila. Skleníky byly otevřené a ten se sukulenty byl parádní. Já bych očekávala trochu více upravenosti. Některé záhony, přestože mají popisky, jsou jaksi prázdné, a není to tím, že by dané rostlinky zrovna neměly vegetační období, jak se na jedné z tabulí píše. Zkrátka je to takový lesopark, kde se něco dozvíte a uvidíte i pár zajímavostí, já jsem nakonec byla spokojená.
 
Vladislav Dušek
Vladislav Dušek
TZ
Zahrada je přístupná od 7.00. Nebyla tam ani noha, takže jsem se do skleníků nedostal.Mají tam i voliéru s pávy a záchrannou stanici pro zraněná zvířata.
 
Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Momentálně je z důvodu rekonstrukce vstup z Tomkovy ulice nepoužitelný a musí se tedy celý areál obejít z Dobrovského ulice, odkud je další vstup. Známka dostupná na pokladně.
 
Veronika Žitníková
Veronika Žitníková
TZ
Zakoupena dnes odpoledne při návštěvě botanické zahrady a to zcela bez problémů. Pokladna - kancelář se nachází pár kroků od vstupu do zahrady, vlevo. Po zavolání na 774128073 se objevila slečna a tz prodala. 40kč, nová verze. (Stará se mi líbila víc, ale to je detail.) Zahrada je malá, ale na procházku příjemná.
 
Jiří Kurka
Jiří Kurka
Známkové místo
Dle obsluhy nemají turistickou známku dlouhodobě.
Nebylo by dobré známku přiřadit alespoň pod infocentrum,muzeum nebo jiné známkové místo v Táboře?
 
Re: Známkové místo
Díky za informaci. Už na tom pracujeme a do konce týdne vyřešíme. TZ
 
Zdeněk Čech
Zdeněk Čech
prodejní místo
je zřejmě zcela nevhodné, TZ neměli a slečna, které jsem se ptal, tak říkala, že je neměli, co tam pracuje..
 
Michaela Veselá
Michaela Veselá
Zahrada za návštěvu stojí
Jedna věc je, že známku v trafice neprodávají a nikde jinde taky ne. Druhá je, že zahrada sama o sobě za návštěvu rozhodně stojí a nemyslím, že by neměla co nabídnout. Jistě, je to zahrada školní, takže v ní samozřejmě bude celá řada běžně rostoucích bylin a dřevin, ale její spodní část s ukázkou lužního lesa, v této době s množstvím hub nejrůznějších druhů, s možností posedět, je originální dost. Když zapomenet na to, že prostě kolečko tady neseženete, tak ale navštívit ji, podle mě, stojí za to i bez kolečka.
 
Jana Matouskova
Jana Matouskova
TZ
Tato TZ byla již zrušená.Pak se objevilo nové prodejní místo a mohu napsat jen to,že v trafice rozhodně nemají nejmenší potřebu tuto TZ prodávat.Chodím sem cca rok a nikdy jí neměli a myslím,że ani nikdy mít nebudou.Trošku neochotná paní prodavačka mi řekla,že oslovila jiného dodavatele.Což mi příjde jako velká hloupost.
Bylo by asi lepší,kdyby bylo prodejní místo rovnou zrušené...
 
Matouš Mlčkovský
TZ
TZ dostupna v trafice za 35kc spolu s nalepkou.
 
Antonín Sečkár
Antonín Sečkár
TZ
Známka je opravdu v prodeji v uváděné trafice, takže červená tečka na mapě zazeleněna. Na návštěvu bohužel čas nezbyl, respektive po přečtení předcozích příspěvků jsem se ani moc nesnažil si ho udělat.
 
Petr Dolejš
Petr Dolejš
Botanická
Také jsem očekával od zahrady trochu víc. Více méně mi to přišlo jak obyčejná zahrada. Jen jeden skleník mě upoutal. TZ nevedou. Navštíveno v létě.
 
Linda Valentová
Linda Valentová
Pro milovníky květeny...
Pro malé i velké botaniky asi stojí za návštěvu, mě osobně to moc neoslovilo. Na záhonkách jsem viděla to,co mohu najít na každé druhé zahradě, skleníky by možná skýtaly lepší podívanou,nicméně byly zamčené a nikdo, kdo by mi je odemkl (nebo snad i prodal TZ!) nebyl spatřen. Prošla jsem celý Tábor a tuto TZ nikde,kde se TZ prodávají, nemají,takže se případně nenechte nachytat, když vám tam nějaká zahradnice řekne "mají ji tam a tam.." Musela jsem si ji nechat poslat,což vyvolává otázku,zda takové místo zaslouží TZ:-/
 
Monika Němcová
Monika Němcová
TZ
Botanická zahrada je moc hezká a stojí za prohlídku, vstup je volný, platí se pouze za vsstup do skleníku. TZ nemají, informují o tom na ceduli.
 
Filip
Turistická známka
Po hledání jsem našel paní, která mi řekla že o turistické známce nic neví jiní personál v zahradě nebyl (kromě jedné zahradnice).
 
Patrik Smolka
Patrik Smolka
Spor o logo
Zdravím všechny sběratele TZ. Při návštěvě města Tábor jsem se zastavil i v Botanické zahradě. Někoho sehnat je tam opravdu oříšek (bylo okolo 14:30). Asi po půlhodině chození okolo zavřených skleníků jsem náhodně oslovil jednu paní, jestli neví, kde sehnat TZ. Bylo mi řečeno, že jí mají určitě v Infocentru. Protože jsem v Infocentru už byl, tak jsem poděkoval a dále zkoušel někoho hledat .... Asi po další dvaceti minutách jsem potkal u klecí dravců další paní, která mi oznámila, že TZ už neprodávají, že je tam prý spor o logo s jinou botanickou zahradou. Poděkoval jsem a šel dál po táborských TZ. Hezký den přeji :-)
 
Zdeňka Nemravová
Zdeňka Nemravová
tz
Koupeno 1.4. v Rýmařově-Janovicích.
 
Zdeňka Nemravová
Zdeňka Nemravová
tz
Dnes navštívená bot.zahrada to byl šok. TZ nemají a ani už nebudou prodávat. Prý v íčku na starém náměstí. Tam ale vůbec nic nevědí, nemají a aní níkdy neprodávali!!! Tak kde je zakopaný pes??????!!!!! Co se týče skleníků-též zklamaly. Lákají na orchideje, ale kvetly snad dvě, pak nějaké kamélie, také dva keře.Propadák, nezaslouží si TZ!
 
Petr Bartáček
Petr Bartáček
Personál
Byl jsem tam již 2x a nikdy se mi nepovedlo najít někoho z personálu, kdo by mi TZ prodal.
Myslím si, že 2. nejstarší botanka v Čechách by měla vypadat trochu jinak po stránce personálu.
 
Hanicka
Turisticka znamka
Chvilku nám trvalo najít místo prodeje v zahradě, ale sehnali jsme ji ve skleníku. Naštěstí jsme tam potkali paní, která nám ji prodala. Kdyby tam nebyla ona, tak nikde nikdo...
 
Jana Zatoukalová
nedostupnost TZ
Vážení návštěvníci naší zahrady, jsou tu dva záznamy, že TZ nebyly k dispozici, nabízíme zaslání TZ poštou, poštovné na naše náklady, abyste měli sbírku kompletní. Prosím, piště na botgarden@email.cz nebo SMS na 606 191 190
 
Eva Kunešová
Eva Kunešová
Tz
Známku jsme koupili předposlední ve skleníku. VTZ stále za 50.
 
Stanislav Jirsík
Stanislav Jirsík
TZ
Dostupná pouze ve všedních dnech. O víkendu jen v sezoně. Asi jen o prázninách...
 
Adéla Zemanová
Adéla Zemanová
:)
Vřele doporučuji navštívit :) !
 
František Daněk
František Daněk
TZ
Můžete si koupit i výroční 150 let Zemědělské školy,ale pozor,za 50,-Kč.
 
Václav Král
Václav Král
zahrada
zahrada pěkná, udržovaná i s miniZOO
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2867 Turistických známek
2790 Výročních TZ
286 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2023 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek