Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 68 - Boží Dar 1028m


Popis

Nejvýše položené město v České republice (1028 m.n.m.), bývalá hornická obec, dnes rekreační centrum, hraniční přechod do SRN.

Mapa

Navštívil jsem Boží Dar 1028m

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku Toto místo prodává také výletku
Infocentrum, Boží Dar (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
KRUŠNÉ HORY
Kraj/okres:
Karlovarský kraj/Karlovy Vary
Poloha:
50°24'38.86"N 12°55'20.79"E
Hodnocení:
2.818
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 68 - Boží Dar 1028m
Obrázek č. 2, Turistické známky, No. 68 - Boží Dar 1028m


20.06.2024 - dostupná bez problému
10.09.2023 - dostupná bez problému
28.08.2023 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Vilma Pospíchalová
Vilma Pospíchalová
Dovolená
Krásná horská vesnička, nedaleko super procházka na božídarské rašeliniště.
 
Ondřej Kindl
Ondřej Kindl
Tz
Známka v informačním centru i s nálepkou do deníku město super až na to parkování.A pozor na parkovací automat v hnědé boudě obral nás o 50 radši zaplaťte kartou.
 
Michaela Ťoupalová
Michaela Ťoupalová
Boží Dar
Pěkná, turisticky atraktivní obec s nádhernými chatami, penziony i domy. Největší ruch je kolem náměstí, kde je také íčko a muzeum v jedné budově. Parkování na všech parkovištích za 100 Kč/den. Všude nespočet restaurací. Největším lákadlem je však rašeliniště, které má svou vlastní známku a rozhodně stojí za návštěvu.
 
Lenka Richtrová
Lenka Richtrová
:-)
TZ zakoupena v pátek 22.7.2022 v IC v Božím Daru. Mají zde i ostatní TZ z okolí a mnoho dalších suvenýrů.
 
Tomáš Uzdichcal
Nevím kokote
Nice
 
Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Známku jsem kdysi koupil v infocentru Boží Dar.
 
Miroslav Kůs
Miroslav Kůs
arogantní IC
Asi mám smůlu, ale 20.9.2020 v IC známku nemají a navíc mi arogantní obsluha zdělila, že za to vlastně mohou turisté ... Jinde TZ nejde zakoupit...
 
Pavel Semanský
Pavel Semanský
úterý
TZ dostupná v infocentru,které má otevřeno denně od 8.00 hod.
V prodeji mnoho upomínkových předmětů,ale i TZ z okolí a VTZ Ježíškova cesta.
 
Petr Cienciala
Petr Cienciala
17.2.2016
V info Boží Dar mají i rašeliniště, štolu a výroční známky. Na Božím daru je naprosto jiné klima než o něco níž v Jáchymově, a tudíž jsme si užili běžeckého lyžování i v této podivné zimní době. Běkostezky jsou perfektně upravovaní na Německé straně - doporučuji.
 
Broskvoň Obecný
Broskvoň Obecný
Boží dar
Tz koupena v IC Boží Dar, které má otevřeno denně od 08:00 do 18:00 s polední pauzou od 12:30 do 13:30. Skvěle zásobené infocentrum kde mají kromě TZ Boží Dar na prodej další tři druhy TZ a dvě VTZ, spoustu pohledů a několik pěkných razítek. Pěkné malé městečko v překrásné přírodě, jediné mínus je pokud přijedete brzy ráno tak jako my a chcete si dát kávu, většina restaurací otevírá až kolem 11:00 hodiny, jediné co je od brzkého rána otevřené je malé konzum.
 
Ondřej Fiala
Ondřej Fiala
Boží dar je boží
Boží dar působí opravdu výborným dojmem, vypadá to tu jako v sousedním Německu. Upravená obec, čisto, opravené domy, dost zajímavostí v okolí, krásná příroda. Je vidět, že když se chce, jde to. Gratulace místním! TZ v íčku, které bylo otevřeno i o říjnové sobotě (a tak to má být).
 
Wenzel
Boží Dar
Jak píše cestovatel přede mnou, příjemná obec se zajímavými místy v okolí. Je vidět, že obec žije z cestovního a turistického ruchu. Restaurace na každém rohu, místa k parkování taky dostatek. Z Božího Daru vychází do okolí několik turistických cest a naučných stezek. Známka zakoupena v místním infocentru (ve stejné budově je i muzeum).
 
dickee@seznam.cz Bayer
dickee@seznam.cz Bayer
Pěkné
Boží Dar je příjemná ospalá obec na severu Čech, kde v okolí je opravdu hodně zajímavého k vidění a k pěším výletům.
TZ jsme bez problémů zakoupili v IC na náměstí.
 
Ketty
Boží Dar
Sobotní výlet se podařil. Vřele doporučujeme pro děti Ježíškovu cestu! Terén se dá bez problému zvládnou i s kočárkem! V íčku k dostání TZ 68, 70 a 976. Jen pozor v v íčku polední pauza od 12.30 do 13.30. VTZ už bohužel nebyla.
 
jerry720
Boží Dar.
Poslední návštěva ve čtvrtek 07. 06. 2012. Naposledy jsem zde byl před 3 roky, takže jsem chvíli hledal, než jsem našel přestěhované "Íčko", ale povedlo se :-) Zde jsem bez problémů sehnal jak TZ No. 68, tak i VTZ "5. ročník Ježíškovy cesty 2012". Jinak Boží Dar a jeho okolí je prostě boží ... :-)
 
E.D.
Dopoledne jsme vyrazili na výlet na rozhlednu na Fichtelberg. Jelikož na Klínovci to stále vypadá, že rozhlednu nechají nejspíš spadnout, asi jako všechny památky v naší republice, vyrazili jsme raději k sousedům do Německa. Turistická známka byla dostupná v budově lanovky, kde si vyberete za slušný peníz i svačinku a kafe. Příjemné místo. Potom jsmedo Božího Daru se projít a na oběd. TK měli na náměstí v infu v budově radnice a hned naproti jsme našli bezvadnou restauračku v penzionu Daro. Vaří tam výborně, přívítají vás tam úsměvem a cenově nás taky mile překvapili.
 
František
Dostupnost známky
V infocentu na BožímDaru známka dostupná bez problému.
 
magipriba
V infocentru na Božím Daru mají TZ 68 - Boží Dar, 70 - Klínovec a 976 - Božídarské rašeliniště. Otevírací doba - denně 8 -18 h. Vyhládlému turistovi můžeme doporučit restauraci ŠPIČÁK, miniaturní lokál s domácí atmosférou, vynikajícími špekovými knedlíky a hlinskou jedenáctkou Rychtář. Tip na super výlet : v zimě (na běžkách) i v létě se dá krásně dojít na německou stranu na FICHTELBERG, horský hotel s rozhlednou, německá turistická známka číslo 302. Nádherný výhled na celé Krušné hory (náhrada za nepřístupnou rozhlednu na Klínovci). Pozor, známku nemají v prodejně suvenýrů pod rozhlednou, ale v bufetu v budově konečné stanice lanovky hned vedle hotelu.
 
vláďa
V infocentru se super otevírací dobou známka bez problémů. Prošli jsme si 13-ti kilometrový okruh Ježíškovy cesty. Perfektní nápad, jak zaujmout děti plněním různých úkolů a ty potom ani nevnímají ujití tolika kilometrů. VTZ 3. ročník Ježíškovy cesty v infu také k dostání.
 
Libor
30.03. - TZ v IC vč. VTZ Ježíškova cesta, TZ Rašeliniště jsme nevzali, protože jsme tam z důvodu opravy stezek nebyli, městečko pěkné, pro děti atraktivní vyřezávaní ježíškové jako počátek naučné stezky
 
Ajka
V IC zakoupeno bez problémů,měli i TZ Božídarské rašeliniště a VTZ.
 
Petr
Známku jsme bez problému zakoupili v infocentru Muzeum,kde mají spousty delších suvenýrů.Jelikoš počasí bylo nic moc,moc jsme se tu nezdrželi.Známku Klínovce(č.70),Božíderské rašeliniště(č.976)i výroční TZ byla k dostání.
 
mappy
Známka koupena v IC Boží dar...
 
Adam
V pohodě
Známku jsem koupil v Muzeu Božího Daru.Měli i výroční TZ 2 ročník Ježíškovi cesty a TZ Klínovec a Božídarské rašeliniště
 
Mirka a Tomáš
Fichtelberg
Boží Dar je kouzelné horské městečko. Z města je příjemná procházka jak na Klínovec, tak na Fichtelberg v Německu. Na Fichtelberg jsme se vydali dost brzo ráno a tak v restauraci bylo ještě zavřeno, ale obsluha už tam byla, a tak jsme se strachem šli požádat o známku (se strachem proto, že den před tím jsme byli v Aši a tam s námi paní vyběhla), ale pán byl velice ochotný a bez jakých koliv řečí nám ji prodal. Cena 2,5 eura.
 
Honza Pásler
Příjemné horské městečko, ikdyž orientované zejména na klientelu z druhé strany hranice. Sympatická je i provozní doba infocentra: Pondělí - neděle 8.00 - 18.00
 
Pařez
Na Božím Daru nic moc, ale když se vydáte přes hraniční přechod na druhou nejvyšší horu Krušných hor - na Fichtelberg, tož získáte krásný výhled na Klínovec a vůbec... a také - (jen) v budově lanovky na Fichtelbergu kúpíte německou TZ Fichtelberg 1215 m. (Já jsem to nevěděl a musel jsem na Fichtelberg dvakrát.. ovšem nelituju, krásné výhledy a jen 5 km od hranic)
 
kiki
Moc pěkné místo na lyžování a běžkaření. Známku jsem tam sehanala, velmi milá a ochotná paní mi ji prodala i pár minut po tom co zavřela. Byla jsem i na Klínovci, tam známku neměli, sehnala jsem ji v Božím daru.
 
Shawadu
Doporučuji nákup knihy Znovuobjevené Krušnohoří.
 
Eda
Známku mají v božídarském muzeu i v IC, v obou podnicích byly velmi přívětivé a ochotné dámy. Radniční sklípek
jsme bohužel nezkoušeli, neprozřetelně jsme zapadli do hotelu Zelený dům, kde nám dávali velmi okatě najevo,
že jsou zde vítáni pouze návštěvníci z opačné strany hranice. Jinak ovšem okolí Božího Daru je super -
nenechte se znechutit několika kolaboranty.
 
Kikin
Slečna v infu ochotná. Boží Dar plný hotelů. Radniční sklípek ale mohu taky doporučit,krb, při tom špatném
počasí přišlo vhod.
 
Pirko
Kdyz jsem tam byla ja, pekne ficelo, chumelilo a vsude bylo hafo nemcouru. Ale ten vyhled, kdyz stojite na te
trimetrove zaveji a koukate na hory... NADHERA
 
Ardbena
Známku jsme koupili v IC a opravdu ji mají i v radničním sklípku, který jsme vyzkoušeli. Je tam příjemně a
dobře tam vaří, při dnešní návštěvě Božího Daru se to hodilo, protože se zkazilo počasí.Doporučuji
božídarská rašeliniště a Blatenský kanál je to super!
 
Bert
Známku jsem koupil v pěkném infocentru 16.11. a mají ji i ve velmi příjemném radničním sklípku. Mají tam velmi
dobrou držkovku a česnečku.
 
dana
ZNÁMKU MAJÍ V BOŽÍDARSKÉM MUZEU,ALE NENÍ TAM VŽDY OTEVŘENO,BYLA JSEM PRO NI 2X.
 
Nina
Zajímavá vesnička,známka všude k dostání.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2937 Turistických známek
2925 Výročních TZ
291 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Kudyznudy.cz – nejlepší začátek výletu

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2024 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek