Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 394 - Brádlerovy boudy


Popis

Horská bouda v Medvědím dole, založená už v 17. století.

Mapa

Navštívil jsem Brádlerovy boudy

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Brádlerovy boudy, Špindlerův Mlýn
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
KRKONOŠE
Kraj/okres:
Královehradecký kraj/Trutnov
Poloha:
50°46'3.43"N 15°35'6.24"E
Hodnocení:
2.734
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 394 - Brádlerovy boudy


17.09.2021 - dostupná bez problému
27.06.2021 - dostupná bez problému
23.09.2020 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Petr Orvoš
Petr Orvoš
TZ
Známka zakoupena v restauraci bez problému. Výborné borůvkové knedlíky a fajn pán co tomu šéfuje.
 
Petr Cienciala
Petr Cienciala
23. 11. 2016
Brádlerovy boudy je jedna z mála, co měli otevřeno i mimo sezónu koncem listopadu. TZ měli dostatek. Ubytování jak na horách, jistě že pěkné. Služby na vysoké úrovni, takové stejky jsme ještě nejedli.
 
Eva Kunešová
Eva Kunešová
TZ
Známky vyprodané.
 
BEATA ZADZIMSKA
BEATA ZADZIMSKA
ZT
Znaczków w schronisku nie ma. To jedyne schronisko w tym rejonie Karkonoszy, w którym nie było znaczka. Brak również jakiegokolwiek zainteresowania tematem. Są stampky i to wystarczy.
 
Radim Kubelka
Radim Kubelka
Bouda
Bradlerova bouda se nám líbila asi nejvíce. Není tam v létě tolik rušno, super ceny. Doporučujeme vynikající domácí ledový čas a langoš.
 
Libor Marek
Libor Marek
20.08.2014
Tz zakoupena na Boudě, pěkná cesta z hřebene přes Martinovku, Brádlerky a Medvědí boudu směr Špindl.
 
Pavel Semanský
Pavel Semanský
pátek
Dne 23.8 TZ dostupná ve výčepu,v nabídce také několik pohledů.
K obědu kuřecí směs s hranolkami-porce opravdu královská,a k tomu Plzeň 12°.Co k tomu dodat.Kávička s borůvkovým koláčem by byla příjemnou tečkou,leč personál jaksi pozapomněl na hosty u jediných dvou obsazených stolů,a věnoval se raději zkušebním testům do autoškoly na PC.
 
joshula
Super
Známek dostatek a ceny stále vynikající.
 
thief
brádlerka
Brádlerova bouda je pouhých 800m pod Martinkou. Snad pro svou nevýhodnou polohu mezi Martinkou a Medvědí boudou se snaží nalákat turisty příjemným prostředím a nízkými cenami. OPRAVDU jsem litoval, že jsem jedl už na Martince (i když to bylo dobré). Na Brádlerce bych se najedl levněji a v klidnějším prostředí. A pohledná obsluha jako bonus. :-) Aspoň jsme si koupili TZ a výborný borůvkový koláč. Kdybych do této části hor ještě zavítal, určitě bych zamířil na oběd sem.
 
AFIk
Cesta od Ptačích kamenů celkem ušla. Z kamenů je nádherný výhled. TZ dostupná bez problémů. Jinak potvrzuji krásné ceny, jen kuchaře teď nemají, takže vaří teď trochu omezeně.
 
Adéla
V Brádlerových Boudách jsme byli na týden ubytovaní. Vybrali jsme si ji zejména kvůli výhodné poloze pro pěší turistiku. Musím říct, že ceny mají krásné jak za jídlo, tak za ubytování. Snídaně byla opravdu královská, večeře někdy nešly ani dojíst. Je pravda, že ubytování není dvakrát luxusní (sprcha a záchod jsou na chodbě), ale když je člověk celý den na túrách, tak je to vcelku jedno. Naopak na Vás dýchá ta atmosféra hor. Obsluha na nás byla celou dobu milá. A TZ samozřejmě dostupná bez problémů. Vřele doporučuji!
 
Míra
Zavřeno
30.6.2011 Všude cedule, jak mají otevřeno denně, ale opak byl pravdou. Nakonec jsme se dobouchali a paní známku prodala. Tvrdila že od zítřka (1.7.) už otevřeno bude. No věřte jim...A ještě jedna poznámka... Šli jsme ze Špindlerovky a cca 800m před chatou nás rozesmála cedule Brádlerovy boudy 150m, otevřeno denně. To jsme ještě netušili, že otevřeno vůbec nebude.
 
pompl
Doporučuju se tu stavit na jídlo. Ceny na to že je to horská bouda opravdu mírné ,jídlo dobré a obsluha bez problémů
 
Béďa
Při návštěvě této boudy nás přivítala cedule s nápisem ZAVŘENO. Škoda, tolikkolemjdoucích se těšilo na jídlo - ale zklamání.... (byl čas oběda)Asi nemají zájem o návštěvníky... Už tam nikdy nepůjdu.
 
Netorack
My tam zůstávali i na noc, personál byl v pohodě, večeře i snídaně taky moc dobrá (mj. domácí borůvkové koláče), ochotně za námi se vším chodili do druhé místnosti restaurace, protože jsme nechtěli být v hlavní místnosti, kde se děti dívaly na pohádku. Ceny řekl bych dosti přijatelné. Známka samozřejmě za 25 Kč.
 
Hugy, HK
Tam už radši ne !!!
Jediné s čím souhlasím, jsou opravdu nižší ceny. Asi proto, že chata sama o sobě nemá moc co nabídnout. Číšník byl od pohledu pod vlivem, což se následně potvrdilo sledováním konverzace s ostatním personálem, který se povaloval kolem výčepu.Pivo jsem dostal pod míru, na oběd jsem se zastavil už předtím na Martinovce. Tam jsou ceny o něco vyšší, ale odpovídá tomu i mnohem vyšší úroveň služeb.Doteď mám pocit, že mě číšník na Brádlerovkách ošidil, ale odnesl účtenku tak rychle, že jsem to nemohl zkontrolovat.Známku měli za 30,- (na Martinovce za 25,-)Už se tam nevrátím, je to zbytečná zacházka.
 
Petr
Takřka všechny horské boudy byly dne 15. listopadu uzavřeny. Jen ty Brádlerovy lákaly k návštěvě. Velmi příjmená obsluha, která by svým vystupováním neudělala ostudu ani v ***** hotelu, byla jen třešínkou na dortu této návštěvy. Lidové ceny, které se snad na horách ani nevyskytují, lahodná točená Kofola, česněčka, která přetékala sýrem, nakrájeným libovým uzeným masem a bylo jí tolik, že s tím měl člověk co dělat, byla doplněna čertvě osmaženým chlebem. Nakonec jsme neodolali lákání a na cestu si vzali i "domácí" borůvkový koláč. Tolik borůvek a drobenky jsem snad neviděl ani na koláči od mé babičky. Ta jedna porce, jíž jsme byli obdarováni, znamela tři pořádné fláky téhle dobrůtky. MOHU JEN DOPORUČIT A VELMI RÁD SE KDYKOLIV VRÁTÍM!
 
Vlasťa a Katka
Jednička pro BRÁDLEROVY BOUDY!
***V loni jsem strávil na Bradlerových boudách pohodový týden. Lidí kolem málo, což mi vyhovovalo, počasí od slunečna po deštivo den co den, což mi také sedělo, příroda nádherná a strava na této boudě perfektní. Mohu jen plně potvrdit níže napsaný příspěvek. Kuchař je zde prvotřídní. Letos sem znovu jedeme, protože ta domácí pohoda se dá zažít snad jen pouze tady, v místě odříznutém od civilizace.
 
Sedy Vlk
Vzkaz pro miru.
To jsou Brádlerovy boudy a ne Fučíkovy. Nazvat boudu po kolaborantovi muže jen blb.
 
Petr Habáň
Chtěl bych se podělit o poněkud neskutečný zážitek na Brádlerových boudách, kde jsem strávil víkend s rodinou. Co se týče vybavení, jde o zcela normální horskou boudu, žádný luxus, ale na pokoji i na soc. zařízení bylo čisto. Obsluha byla velmi milá a jejich kuchař nás naprosto ohromil. Podává porce, jaké jsem ještě nikde neviděl, řízek pokryje celý talíř, guláš s domácími knedlíky se prostě nedal dojíst. Krom toho, že jsou porce velké, je jídlo navíc moc dobré. Před boudou na trávníku nechali vybudovat dětské hřiště - pískoviště, prolézačky a houpačky - všechno komplet ze dřeva, takže doporučuji zejména rodinám s dětmi. Ceny jsou na takové místo víc než příjemné - Plzeň 12 za 30 korun, Kozel 11 za 20. Točená Kofola za 16 korun. Pan vedoucí nám říkal, že jsou nejvyšší místo v Čechách, kde mají točenou Kofolu. Hotovky se pohybují od 50 do 90 korun. Rozhodně jsme tu nebyli naposledy.
 
Jan Mikeš
Ta chata není až tak úžasná ale okolí je bezva jako třeba ptačí kameny.....
 
Filip + Pája
Známka je nedostupná, bouda je uzavřena. Na Medvědích boudách jsme se dozvěděli, že Brádlerovy boudy změnily majitele, kterým je nynější vlastník Medvědích bud.
 
Kocour
Brádlerovy boudy mají (alespoň přes léto) otevřeno od desíti do desíti, přesněji řečeno tak má otevřeno restaurace, kdy známku mají. Já tam byl v půl desáté, ale jeden z místních lidiček mi známku ochotně prodal. Nevím, jaká je kvalita stravování a ubytování, o které se tolik mých předchůdců zmiňuje, ale přinejmenším tohle malé gesto mi přišlo jako alespoň náznak oné krkonošské pohostinnosti, o které se všude mluví, ale kterou člověk těžko zažije, pokud tedy nehledá jen pohostinnost á la Zimmer frei.
 
mira
Při návštěvě bylo zavřeno. Když jsme se znovu vraceli k boudě od Fučíkovi boudy, někdo vyšel ven, ale jak nás zahlédl, že se vracíme, tak rychle zavřel a pro jistotu i zamkl. Zkrátka skvělé jednání.
 
mira
Při návštěvě bylo zavřeno. Když jsme se znovu vraceli k boudě od Fučíkovi boudy, někdo vyšel ven, ale jak nás zahlédl, že se vracíme, tak rychle zavřel a pro jistotu i zamkl. Zkrátka skvělé jednání.
 
Jana Šeflová
chvála
Velmi příjemný pán,známek dosti,pohodička,fakt prima místo,vřele doporučuji,zdravím!!!
 
Jan Veselý
Zbourat
Když si sami najdete někoho, kdo zná někoho, kdo má klíče od turistické známky, tak potom možná známku
dostanete. Ceny se mi až tak vysoké nezdály, ale kvalita jídla a překvapivě i nápojů (pivo, kafe) je víc než
žalostná. Obsluhu poznáte jen podle toho, že má klíče od lednice. Doporučuji boudu obejít a navštívit o 500 m
vzdálenější Martinovku, tam vás mile přivítají, ochotně a rychle obslouží a ceny mají prakticky stejné - to je
asi v Krkonoších nějaký zvyk. Navíc se na Martinovce rozhodně v ničem nezklamete. Jediný problém budete mít
sehnat místo k sezení, to se na Brádlerovce nestane :-)
 
Pajik
TZ maji, pohledy ubohe, posledni letni Boudy jsou na nich jeste jako Fucikovy...celkem krize, ale aspon maji
razitko a znamku. Vrchni ochotny, lokal uplne prazdny, ceny klasicky krkonossky premrstene...
 
Filip Bartoš
výborná chata obsluha příjemná,ale nikde ani noha nevím co tam ten personál dělá,ale mohli by vymejšlet třeba
hlavolamyjinak nádherný výhled a nádherné prostředí
 
Milka
Otevřeno 10:00 – 22:00. 24. 7. nás uvítali bez pozdravu otázkou „Co chcete?“, ale pak už byli velmi příjemní.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2773 Turistických známek
2660 Výročních TZ
276 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2022 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek