Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1386 - Brníčko


Popis

Gotický hrad postavený po roce 1330, bývalá pevnost husitů, od roku 1513 zřícenina.

Mapa

Navštívil jsem Brníčko

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Hospoda U Kouřilů, Brníčko
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Obecní úřad, Brníčko
Toto místo prodává také turistickou známku
Občerstvení pod Hradem, Brníčko 30
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
HRADY
Kraj/okres:
Olomoucký kraj/Šumperk
Poloha:
49°53'43.1"N 16°58'20.43"E
Hodnocení:
2.846
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1386 - Brníčko


31.07.2021 - předražený sběratelský předmět
12.07.2021 - dostupná bez problému
05.08.2019 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Stanislav Staněk
Stanislav Staněk
TZ
Zřícenina upravená, v létě to musí být krásné místo na piknik.
Hospoda má až od 16:00, obecní úřad jen pondělí+středa a občerstvení je zavřené trvale, takže o známku si napíšu.
 
wenzel
Brníčko
Brníčko řadím k jedné z nejkrásnějších moravských zřícenin. Hrad jsme navštívili navečer kolem 19 hodiny, kdy slunce již pomalu zapadalo a ve večerním světle to byla paráda. Z obce pod hradem to nahoru trvá 20-30 minut (podle toho, kudy jdete). Na hradě možnost kempování, je zde dost laviček i odpadkových košů. Brníčko také nabízí hezký výhled na okolní louky a lesy. TZ jsme zakoupili v hospodě U Kouřilů, kde ji ale prodávají za 48kč.
 
Jaroslav Krmela
TZ
Návštěva hradu 27.8.2020 kolem 14 hod. Turistickou známku jsem nesehnal - v potravinách ji nevedou,
hospoda otevírá v 16 hod., OÚ ve čtvrtek zavřený.
 
Václav Tobiáš
Václav Tobiáš
TZ
Známka zakoupena v hospodě u Kouřilů. Líbilo se mi příjemné posezení venku pod kvetoucími a vonícími lípami. Zřícenina pěkná, i pohled zdáli stojí za to.
 
Tomáš Svojanovský
Tomáš Svojanovský
TZ
Známka zakoupena v hospodě u Kouřilů. Překvapila mě otevírací doba hospody byla otevřena i v neděli v dopoledních hodinách. Zřícenina pěkná, vyšlapat kopec stojí za to.
 
Veronika Žitníková
Veronika Žitníková
TZ
Bez problémů na obecním úřadě. Zde však pouze pondělí a středa. Paní na úřadě milá, dala mi vybrat z několika kousků. Za starých dobrých 30kč.
 
FCB
Známku
jsem koupil v zakouřené hospodě u Kouřilů, kde mi zjevně trochu "přikouřený" pán hostinský ochotně poradil kudy se na hrad dostanu na kole.
Zřícenina je krásná, přímo ukázková, nádherné výhledy do blízkého okolí a třeba i na Praděd a hlavní hřeben Hrubého Jeseníku.
 
vojta
super
byl jsem na zájezdě a ušli jsme 13km z libiny až k hospodě u kouřilů kde taky byla zakoupena akorát to z toho bradla nemam no coz
 
Rostislav Drozd
Rostislav Drozd
Hrad Brníčko
Moc krásnej výlet. Výbornej výhled na okolí. Je tam ohniště, tak si tam můžete aji něco opíct, ale vemte si sekyrku, nebo nějaky to polínko sebou (trošku problém se dřevem). Jinak TZ jsem sehnal bez problému v hospodě U Kouřilů.
 
Roman Šťastný
Roman Šťastný
...
známka zakoupena ve čtvrtek před polednem v prodejně konzumu (ne samoška vedle Mú ,ale malé potraviny přímo u začátku výšlapu po červené na vydatný kopec na konci obce) , ovšem vyplatí se , zřícenina roztomilá a výhled taky není k zahození
 
apple123
TZ zakoupena na OÚ, pěkný pohled na hrad zespod ;-)
 
Tatík
9.4.2011
Pěkný kopec, i když jen 500 metrů, zřícenina a výhled ale stojí za výšlap. Potraviny zavírají v sobotu v 10 hodin, ale hostinec U Kouřilů má odpoledne otevřeno každý den (viz níže). Turistických známek a pohledů mají dostatek, i výborný guláš.
 
Béďa
Na OU - zavřeno (pátek). V samoobsluze COOP - nevědí co TZ je.Když projdete celou vesnici k samoobsluze u mostu - nemají. Poslední šance je místní hospoda - ale zavřená . (otvírá až večer).Jinak hrad je velmi pěkný a stojí za návštěvu. Je vidět ze všech stran jak se tyčí nad obcí.
 
jirkacek
Hrad Brníčko
Hrad Brníčko jsme navštívili již podruhé ( viz můj příspěvek ze dne 25. 07. 2007). Na zřícenině se pracuje na konzervaci hradu a také dělníci stavěli dřevěný most. Pěkná vyhlídka do kraje. Fotky a další informace najdete na www.turistika.cz, vyhledejte uživatele jirkacek a moje turistické cíle. Najdete zde i podobu hradu z 15.století.
 
alex
Brníčko
V hospodě mají známku za 30.- bez kupónu..Hrad je OK, je odtud pěkný výhled:-))
 
MARKOS
AHOJKY. DNES VE STŘEDU ODPOLEDNE JSEM ZNÁMKU BEZ PROBLÉMŮ SEHNAL NA OÚ. OTEVŘENO:PO+ST/8-12,13-17. JINAK HOSPODA U KOUŘILŮ OTEVŘENA PO-PÁ OD 17HOD,SO+NE OD 14HOD. HODNĚ ŠTĚSTÍ.
 
Jojdak
Byla sobota , a tak byla otevřená jen hospoda. Známka koupená bez problémů.Hrad stojí určitě za návštěvu.
 
Myska
V obchodě dle vyjádření paní prodavačky známku nikdy neměli a neprodávají ji. Lze ji koupit v hospodě U Kouřilů - byli jsme tam v sobotu ráno kolem desáté hodiny a prodali nám ji bez problémů.
 
Iva
Hospoda U Kouřilů otevřena v So 14-22.00 hod., Ne 10-22.00 hod. TZ měli, jen jsme přijeli brzy a museli jsme asi půl hod. čekat. Ostatní místa jsou v sobotu zavřená.
 
Eva
Brníčko
Pocházím 6 km od Brníčka, doopravdy to stojí vidět, z hradu zbyla jen zřícenina, na kterou se dá každý rok 8.5. jít na pochod z Leštiny, je to trasa 10, 20 i 35 km na pochodě. Doporučuji se přitom stavit v hospůdce, má výborné poháry a je tam velice příjemné prostředí.
 
kamyl
Brníčko je opravdu moc pěkné a stojí to za to vidět. Z hradu toho už sice moc nezbylo, ale o to je toto místo ještě více poutavější. Až nahoru se dá dobře dojet i na kole, ale je lepší, když se zeptáte místních na tu nejsjízdnější cestu. Známku jsem koupil bez problémů i v neděli v hospodě U Kouřilů.
 
Jirkacek
Zřícenina hradu
Ahij lidi,zřícenina hradu je pěkně vidět přijíždite-li od Zábřehu i Šumperka.Výchozí místo nahoru na kopec je u malé prodejny potravin.Seshora je pěkný výhled do okolí,budete-li prolézat oknem ve zdi nebouchněte se do hlavy (jako moje šestiletá dcera ).Jinak je to velice klidné místo- oáza klidu.TZ jsem koupil na OÚ dne 18.7.2007 -byla středa a paní na ouřadě byla velice milá a ochotná - TZ jsem si vybral z velké hromady....tak vzhůru na hrad:..!!!
 
Rostislav Drozd
Rostislav Drozd
Re: Zřícenina hradu
Raději bych na hradby vůbec nelezl. Je to totiž zakázany z důvodu ničení hradu.
 
Venca
Krásná a moc romantická zříceninka hradu. Je z ní nádherný výhled na Jeseníky. Návštěvu vřele doporučuji. Známku prodávají v hospodě na návsi.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2773 Turistických známek
2660 Výročních TZ
276 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2022 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek