Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1419 - Bučina


Popis

Nedaleko Ottova pramene po červené turistické značce můžete objevit rozhlednu Bučina vysokou 11 metrů, která se nachází asi 220 metrů nad hladinou Ohře.

Mapa

Navštívil jsem Bučina

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Hospoda Dubina, č. p. 30 (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
ROZHLEDNY
Kraj/okres:
Karlovarský kraj/Karlovy Vary
Poloha:
50°15'19"N 13°0'14"E
Hodnocení:
2.792
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1419 - Bučina


02.10.2020 - dostupná bez problému
28.08.2020 - dostupná bez problému
22.08.2020 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Vladislav Stárek
Vladislav Stárek
Rozhledna Bučina
Po výšlapu na rozhlednu krásný výhled do kraje. Známka bez problémů dostupná v hostinci v Dubině. Dnes měli otevřeno od 12 hod.
 
Eva Havlová
Eva Havlová
Tz
Pěkný výšlap. Zakoupena v hospodě v Dubině, ale byla poslední, takže docela štěstí.
 
Jan Pásler
Jan Pásler
.
Prodejní místo - Hostinec U Jezu a Penzion U Dvořáků je jedno a totéž, otevírají ale až v 16.30, proto v sobotu v poledne odcházíme s nepořízenou.
 
Broskvoň Obecný
Broskvoň Obecný
Rozhledna Bučina
Turistická známka koupena v hospůdce U jezu v Dubině, směrem od Kyselky na Karlovy Vary. Na rozhlednu jsme se vydali po červené z Kyselky kolem Mattoniho vodopádu. Poté dále po červené hluboko do lesa do kopce. Překrásná kamenná rozhledna, trochu zanedbávaná, ale právě pro její zanedbaný vzhled opravdu vypadající jak z hororu. Při pěkném počasí luxusní výhled na údolí řeky Ohře. Tiché a klidné místo bez davu turistů. Z rozhledny zpět po červené do Kyselky, kde po trochu náročném výšlapu oceníte možnost svlažit žízeň v pramenu matonky. Samotné místo lázní Kyselka snad nebudu ani komentovat.
 
Petr Cienciala
Petr Cienciala
22. 2. 2016
Jak v minulém příspěvku, rozhledna je tajemná jak z hororu. Cesta k rozhledně je hodně rozmočená, proto jsem, šel svahem zespod, ale nikomu to nedoporučuji, les je plný vývratů a skála pod rozhlednou je velmi zrádná. TZ z hostince "U jezu" kde mají otevřeno v týdnu od 17 hod. Koupíte tam i No. 103.
 
Michaela Veselá
Michaela Veselá
Rozhledna
Cesta k rozhledně sama o sobě už stojí za to. Stále lesem, krajina čím dal tmavší, sevřenější, napínavější. Rozhledna jak z hororu, výhledy na Ohři, Kyselku, Radošov....rozhodne krásný pohled. TZ dostupná v hospodě U jezu v Dubině. Hospoda je klasická venkovská hospoda, takže ma otevřeno spis večer. Ja tam byla v osm, ale provozní dobu jsem na dveřích neviděla. Hospoda je uprostred obce hned u silnice, nápis U jezu je nade dveřmi, nicméně ve směru od Kyselky je na domě velký nápis U Dvořáků, tak to je ono. Dostupná i druha avizovaná TZ 103.
 
Bohumil Kulvejt
Bohumil Kulvejt
dostupnost
Restaurace je přímo u silnice a dnes 8.7.2015 měli otevřeno a nabízeli nám i s TZ 1419 a TZ 103 ještě TZ 102 - Karlovy Vary. Pěkné místo u vody.
 
Václav Vojíř
Václav Vojíř
Stále nedostupná
Známka stále nedostupná. Paní v hospodě tvrdila,že když po měsíci dostala známky, tak jí to nějak zmatlali a dostala jiné. Rozhledna stojí za to
 
Pepa
Znamka nedostupna
Ale rozhledna super, pekne po cervene od parkoviste kamionu jedoucich k Mattoni... Vedlejsi Kyselka je des bes
 
Corina
Rozhledna je špatně značená, turistická známka není v hospodě U jezu ale u DVOŘÁKŮ. Je totálně vyprodaná :(
 
magipriba
Omlouvám se,nahoře jsem to špatně odkliknul,známka je nedostupná,v restauraci U DVOŘÁKŮ jsou vyprodány známky ROZHLEDNA BUČINA i známky č. 103 DUBINA ŠEMNICE. Z rozhledny je do údolí Ohře moc pěkný výhled a i ta cesta nahoru není tak dramatická.
 
Pavel
pametni razitko rozhledny Bučina lze získat v panzionu Rieger v Radošově
 
Ala
změna názvu známkového místa
V neděli jsme v Dubině jezdili autem několikrát sem a tam, až nám svitlo že Hostinec U Jezu je přejmenován na Restauraci U Dvořáků. Ač měli otvírat až ve 12h, ochotná paní na mě zavolala z okna nade mnou a TZ 1419 a 103 mi přinesla ke dveřím.
 
Ala
změna názvu známkového místa
V neděli jsme v Dubině jezdili autem několikrát sem a tam, až nám svitlo že Hostinec U Jezu je přejmenován na Restauraci U Dvořáků. Ač měli otvírat až ve 12h, ochotná paní na mě zavolala z okna nade mnou a TZ 1419 a 103 mi přinesla ke dveřím.
 
Míla
Marně jsem hledala hostinec U Jezu,až mě napadlo zeptat se v Hospodě u Dvořáků,jestli mi neporadí a ejhle BINGO,bylo to tam!!!Cesta na rozhlednu je značně neschůdná, zarostlá bodláky,ztížená popadanými stromy,Pokud toto všechno překonáte,dostanete se k pěkné rozhledně, odkud je však výhled poněkud omezen vzrostlými stromy. Ale stojí to za to.
 
Karel
Mají
V hospodě se dala koupit bez problémů, cesta k rozhledně poněkud zarůstá.
 
Tatík
Turistických známek i pohledů dostatek v restauraci U Dvořáků v Dubině (rozhledna je ale Bučina i podle polomů buků přes cestu). Nyní červená turistická značka vede až kolem parkoviště kamionů Mattoni za Kyselkou. Rozhledna je z r. 1896, výška 10 metrů, rozhled přijatelný. Jen asi bez pomoci brzy spadnou schody.
 
Pařez
No SLÁVA! V hospodě už mají obě známky.
 
JirkaK
Známku mi prodali i když měli ještě zavřeno. Mají také pohled rozhledny. TZ jsem koupil 25.7.2007.
 
Pařez
Známku v hospodě prodávají, ale měli vyprodáno. Známku vodáckou ale mají.
 
Šimon
Znamku jiz bohuzel nemeli.
 
Libor
Nádherný výhled, ale ta cesta nahoru!!! Strašně zarostlá a uzoučká.
 
Exák
Cesta k rozhledně
Z Kyselky za posledním lázeňským domem nahoru po červené. Za domem otevřená vrata v tom provizorním plotu ( lze i obejít). Vlevo uvidíte cestu lemovanou starým zábradlím, tak po ní a dále po červené k zchátralému objektu býv. Ottova pramene. Dostanete se k rozcestníku. Jděte dle značení odbočka k vyhlídce Bučina. Místy se značení ztrácí, ale cestička je vyšlapána. Nejhorší je závěrečná partie výstupu na hřeben, kdy je třeba se doslova prodrat houštím náletových dřevin. Teď v létě obzvlášť zarostlá džungle. Opravdu platí, že je to jedna z nejzapomenutějších rozhleden v ČR.
 
Luděk
Rest u Dvořáků a Bučina
Otevírací doba u Dvořáků: po, út, čt, ne 12--22h, st, pá 12--23h, so 12--24h. Nechápu, jak někdo, jda kolem, se aspoň nezeptá. Jste to ale turisti :-)Rozhledna Bučina - po červené tur. značce z Dubiny nebo pro lenochy z Kyselky. Naštěstí nahoru nevede silnice, ale jen málo šlapaná pěšinka, takže každý musí poctivě hezky po svých. Hlavně pasáž před cílem je zrádná, ale rozhled za to stojí. Krása
 
Fredo
K prodejnímu místu TZ 1419 a 103Ano, všude se píše jak u TZ 103 tak 1419 že prodejní místo v Dubině je hostinec "U jezu". Správně se to Restaurace "u Dvořáků" a ve stejné budově je Penzion "u Dvořáků".Cituji to co si může přečíst každý na papírové cedulce u vchodu do restaurace: Přejeme příjemné posezení a dobrou chuť v "Hospodě u Dvořáků".Provozovatel: Hostince "U jezu", Jaroslava Dvořáková, IČO 44663188Dubina 30, Kyselka 362 72, tel.: 353 941 299.Otevírací doba ve všední dny od 15:00 (v út zavřeno) asi souhlasí, protože jsem tam byl dnes ve 13:15 a zavřeno bylo. Ochotná paní asi zaměstnankyně ochotně TZ prodala po zaklepání a mají obě k mání. Otvíračku v so a ne jsem si nezapamatoval.
 
Vladimír Jindra
TZ
Dostupná bez problému, ale všude se píše Hostinec U jezu, ale TZ byla koupena v Hostinci U Dvořáků! Je to dost matoucí ...
 
Fredo
Ještě není ale ...
měla by se prodávat v Dubině "U jezu" tam kde se již prodává TZ č. 103
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2739 Turistických známek
2594 Výročních TZ
264 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2021 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek