Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1271 - Býčí skála


Popis

Jeskyně ve střední části Moravského krasu, na pátém kilometru údolí mezi Adamovem a Křtinami. Je součástí rozsáhlého jeskynního systému. Objevy svědčí o osídlení už v letech 100 000-10 000 př. n. l. Ve starší době kamenné to byli lovci medvědů, později lovci mamutů a nakonec lovci sobů.

Mapa

Navštívil jsem Býčí skála

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Jeskyně Výpustek (web)
Toto místo prodává také turistickou známku
Stará huť u Adamova, Josefovská 460
Toto místo prodává také turistickou známku
Zámek Křtiny - infocentrum (web)
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Penzion U kamenného Kola, Josefovská 458, Josefovské Údolí (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
ARCHEO
Kraj/okres:
Jihomoravský kraj/Blansko
Poloha:
49°18'26.81"N 16°41'39.45"E
Hodnocení:
2.852
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1271 - Býčí skála


10.07.2021 - dostupná bez problému
12.08.2020 - dostupná bez problému
07.02.2020 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Eva Pavlíková
Eva Pavlíková
TZ 1271
Jeskyně byla koncem dubna uzavřena. I její okolí bylo obehnáno páskami kvůli hnízdění sokolů stěhovavých. Pouze jsme tedy přibrzdili. Okolo jsme jeli několikrát a vždy tu hlídkovali ochranáři. Takový krásný pták, jakým je sokol, si takovou ochranu jistě zaslouží. Známka zakoupena v jeskyni Výpustek.
 
Jaroslav Urban
Jaroslav Urban
TZ
Známka je k dostání v Jeskyni Výpustek. Samotná jeskyně Býčí skála není během roku přístupná, jen několik význačných dní - např. Mezinárodní den zahrad ,prostor před ní a okolí volně přístupno. Když budete mít štěstí, natrefíte zde na speleology, kteří zde mají pracovní maringotky. Ti mají skvělé razítko, které nikde jinde nezískáte. Před jeskyněmi jsou dobře vyvedené orientační a popisné tabule, které se k místu vztahují.
 
Petr Duba
Petr Duba
TZ 1271
Křtiny, na zámku.
 
Martin Kříž
Martin Kříž
Skála-jeskyně
Byčí skála je vlastně jeskyně pod skálou,která je veřejnosti přístupná pouze párkrát do roka.Na skálu se můžete podívat pouze ze silnice,před ní hlídkují ochranáři.Známka zakoupena v již zmiňovaném penzionu,ve kterém byla sice soukromá akce,ale u baru ochotně prodali i s limonádou.
Pište pod každou známku svoje postřehy a dostupnost,hodně to druhým pomůže.
 
L+D+D+N Nesibovi
L+D+D+N Nesibovi
TZ
zakoupena v Penzionu U kamenného Kola a viděli jsme ji i na recepci Zámeckého hotelu v Křtinách, kde mají k dispozici ještě dalších 6 TZ z okolí.
 
Monika Čapková
Monika Čapková
prodejní místo
známka zakoupena na pokladně u jeskyně Výpustek.
 
Vlaďka Macháčková
Vlaďka Macháčková
TZ
známka zakoupena v penzionu, mají i známku č. 358
 
Diana
dostupna v hotelu Olberg
Znamku maji v restauraci spolecne s No1003.
 
Martin JAROLÍMEK
Martin JAROLÍMEK
Dostupnost známky.
TZ je bez problémů dostupná v prodejně suvenýrů v areálu jeskyně Výpustek.
 
Tomáš Parák
Tomáš Parák
Býčí skála
Známka zakoupena v penzionu U kamenného Kola.
 
Michaela Veselá
Michaela Veselá
Skala
Známka dostupná též u jeskyně Výpustek.
 
Zlata Kwasnická
Zlata Kwasnická
TZ
V pátek 8.8. TZ dostupná bez problému v Jeskyni Výpustek.
 
Zdeněk Čech
Zdeněk Čech
Re: Turistická známka jeskyně Býčí skála
Chybějící TZ vám z Rýmařova rádi pošlou. Více informací naleznete zde: http://www.turisticke-znamky.cz/nechte-si-poslat.html
 
Jitka Vašalovská
Turistická známka jeskyně Býčí skála
V sobotu 23.5. jsme byli s vnukem v jeskyni Býčí skála. Před vstupem známky prodávali, bohužel jsme si ji nestihli koupit, pak už je neměli. Bydlíme asi 130 km od Moravského krasu, vnuk známky sbírá. Byl z této situace moc zklamaný, snažili jsme se ptát na různých místech, ale nikde nebyla. Bylo by možné ji zaslat na adresu Jitka Vašalovská, Vsetínská 1446, 768 61 Bystřice pod Hostýnem. Samozřejmě, že známku i poštovné uhradím.
 
Jelcin
Turistická známka Býčí skála byla bez problémů k dispozici v Hotelu Olberg.
 
cimrmanka
Známku jsme bez problémů zakoupili v penzionu. Když jsme potom byli v suvenýrech v Jeskyni Výpustek zjistili jsem, že zde ji prodávají také.
 
Štěpán
Zpřístupnění Býčí skály
Re: HonzaCeloroční zpřístupnění Býčí skály by znamenalo její nevratné poškození a naprostou ztrátu kouzla jeskyně. Navíc je Býčískála významným zimovištěm netopýru, jak v počtu jedinců, tak i v druhovém zastoupení. Jakékoli trvalé otevření Býčí skály veřejnosti by znamenalo obrovské finanční investice (= devastace podoby jeskyně), které by se jen těžko vrátily.Zpřistupnit Býčí skálu by byla katastrofa.
 
vláďa
Známek dostatek u ochotného personálu U kamenného kola. Skála samotná je impozantní, prohlídky v Býčí skále probíhají vždy první tři víkendy v květnu, dle sdělení průvodkyně ve Výpustku.
 
Honza
Při příležitosti otevření Byčí skály, která je otevřena jen tři víkendy v roce, jsme neváhali a vyrazili. Známku neměli při vstupu do jeskyně ale v penzionu u Kamenného kola, a měli jich tam dost. V jeskyni to bylo nádherné, tak trochu nechápu proč není přístupná celoročně.
 
Sheila
Nedostupná
Zajímavé místo, šli jsme z Adamova po modré, opravdu pěkná procházka až do jeskyň Výpůstek, bohužel jsme nenarazili na žádné otevřené místo TZ jak v Adamově, Huti tak Býčí skále..známku měli až ve Výpůstku a to pouze k jeskyni...
 
alex
býčí skála
Restaurace U Stejskalů už neexistuje, majitelé TZ vyprodali a nové nebudou objednávat:-((..
 
OGGY
Květnové zpřístupnění
Jeskyně bývá zpřístupněna každoročně během květnových svátků. Doporučuji si ověřit přesné termíny na www.byciskala.cz. Známka bohužel není v prodeji ani v občasném penzionu Švýcárna ani na Huti Františka což je asi kilometr od jeskyně jelikož restaurace U Stejskalů již neexistuje (údaj z května 2009). Jeskyně není upravená pro návštěvníky jak známe z jiných jeskyní. Cesta uvnitř je blátivá takže je lepší mít pevnou obuv než tenisky. Prohlídka trvá přibližně hodinu tak se hodí i mikina. Bezva netradiční zážitek.
 
Roman Vagner
TZ
Restaurace U Stejskalů je dům u křižovatky Adamov-Křtiny-Olomučany. Je to bílý dům, s č.p. 68, na štítu má vyřezaného býka. Musíte zazvonit a doufat že bude někdo doma, ale vzhledem důchodovému věku majitelů, předpokládám že budou doma tráví většinu času.
 
Roman Vagner
Restauraci U Stejskalů jsem nenašel. snad píště
 
Kača
Známka
V restauraci mají otevřeno jen v sezóně a jen o víkendech, takže smůla. Projížděli jsme kolem dvakrát, ráno a odpoledne a nikde nikdo. Holt úterý není víkend :-).
 
Filip
ahoj známku jsem koupil v restauraci nebo spíše v občerstvení přímo na křižovatce Adamov, Křtiny, i když bylo zavřeno, na požádání přes plot v pohodě prodána
 
jirkacek
Jeskyně otevřená..!!!
Dnes,t.j. 17.5.2008 jsme navštívili jeskyni Býčí skála. Ve třech květnových víkendech ( dnes je ten prostřední ) bývá jeskyně otevřená - ano pouze tyto 3 víkendy v roce. Vstupné 50 kč , děti zdarma, spousta lidí , netradiční prohlídky - žádné vybetonované chodníčky, ale bláto až blatíčko. Na začátku prohlídky nás uvítali lidé z doby paleolitu, a pak jsme se už nořili stále hlouběji do jeskyně. Ovšem žádné krápníky zde nejsou. Díky usilovné práci jeskyňářů , se dnes dá dostat podstatně hlouběji do nitra jeskyně - díky odčerpání vody ze Šenkova sifonu se dnes už nemusíme na prohlídku spodních pater jeskyně oblékat do skafandru nebo plavat v loďce. Na konci trasy jsme mohli několikrát přejít přes mostky přes Křtinský potok - v žádné jiné jeskyni neuvidíte její úplné dno, - ani na Macoše, jen tady... Zájemcům o prohlídku doporučuji www.byciskala.cz.
 
Sarpele
Tak dnes bohužel nic. V "restauraci" měli zavřeno z důvodu dovolené. Bylo to nepříjemné i proto, že jsme si k ní musely vlastně zbytečně zajít z turistické trasy. Taky mě mrzí, že je Býčí skála v podstatě pro veřejnost nepřístupná (ten jeden den v roce s e snad ani nedá počítat). Možná je diskuteabilní, jestli si takové (i když bezesporu významné) místo zaslouží turistickou známku, když do něj vlastně turisti nemůžou ;)
 
Eliška
Moc hezká procházka, ale známka bez úspěchu. V restauraci u Stejskalů zavřeno. Jo a pozor, nehledejte žádnou RESTAURACI ale spíše kiosek - alespoň zvenku to tak vypadá. Stojí tedy přímo na větší křižovatce na Křtiny a Adamov. Takže nejezděte zbytečně až do Adamova (jako já :)).
 
Pinďa
Zavřeno, ale mám ji
Přestože bylo ještě zavřeno, byla mě TZ s úsměvem a ochotou prodána přes plot. Ještě jsem se dozvěděl, že jsem měl přijít před několika dny, protože byla Býčí skála, tak jako každý rok, otevřena
 
Zuzana Svobodová
Dnes, na státní svátek 1. 5. 2007, v 11. 35 hod, kdy kolem procházela a projížděla spousta turistů, měli v občerstvení zavřeno. Kdy tedy mají otevřeno???
 
kurt
shawadu máš štěstí ,že Tě nesežral a alespoň o důvod více se do Pepíkova vrátit pro známku a ještě se vožrat.Bude určitě otevřeno!!!
 
Laasi
I když bylo zavřeno (v sobotu v deset hodin ráno), pán byl velice ochotný a známku nám prodal bez problémů. Děkujeme!
 
Shawadu
Známku jsme si koupit nemohli. Za plotem běhal zuřivý pes a ikdyž bylo velikonoční pondělí, nikde nikdo!! Proč tu známku nemají i na nedaleké Františčině Huti???
 
Peptullix
Nejhezčí známku v mé sbírce mi prodal ochotný pán v Restauraci U Stejskalů, přestože tato je až do 1.4.2007 zavřená !!
 
Pinďa
16.9.06 U Stejskalů TZ právě doprodali. Tak jsem si od ochtné paní za pultem nechal alespoň zhotovit gumový otisk.
 
Michal
U Stejskalů lze koupit TZ bez problémů. Velmi ochotná a příjemná paní.
 
Jan Tušla
V Josefově (hutě) turistickou známku nemají a pokladní mi sdělil že ani nikdy neměly a poslal mně do Býčí skály. Tam jsem se ptal jeskyňářu, ale nic. Pak jsem konečně objevil Restauraci U Stejskalů, kde i když bylo zavřeno tak mi ji majitel bez problémů prodal.
 
Luboš
U Stejskalů známek dostatek. Již v osm ráno mi ji majitel velmi ochotně prodal. Řekl i když odvírají později pro turistické známky mají otevřeno od osmi do osmi. Je to dům na křižovatce pod Olomoučany na Křtiny a Adamov.
 
Spancha
Prohlídka jeskyně
Česká speleologická společnost, ZO 6-01 Býčí skála, www.byciskala.cz pořádá každy rok v období květen-červen
Den otevřených dveří jeskyně. V případě zájmu sledujte www stránky. Prohlídka nám trvala cca 1 hodinu, vstupné
30 Kč jako dobrovolný příspěvek na osvětlení.
 
Mountainer
Otevřeno od dubna
Místo jsem navštívil 25. března 2006. Restaurace-občerstvení v penzionu byla sice zavřená, otevřeno bude od
začátku dubna, ale protože se z komína kouřilo, nechtěl jsem odejít s prázdnou. Po několikátém zazvonění se na
bálkoně objevil pán s dotazem, co žádám. Nevypadal moc nadšeně, ale známku mi donesl a nakonec se ještě
omlouval, že má otevřeno až od příštího týdne.
 
Dan
Nedostupná ...
Byli jsme tu v sobotu 12.listopadu - občerstvení zavřeno, z komínu sice stoupla kouř, leč nikdo neotevřel ani
po zvonění. Vrátili jsme se za hodinu, stále marný ...
 
Marie
Ačkoliv oficiálně je - kromě víkendu -občerstvení zavřeno, při mé čtvrteční návštěvě (13.10.2005) po krátke
domluvě přes plot následovalo vlídné přivítání a turistická známka byla neprodleně donesena.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2732 Turistických známek
2581 Výročních TZ
264 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2021 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek