Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 405 - České Budějovice


Popis

Jihočeská metropole, městská památková rezervace.

Mapa

Navštívil jsem České Budějovice

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
TIC jižní Čechy - DOC Mercury, Nádražní 1795, České Budějovice
Toto místo prodává také turistickou známku
Černá Věž, České Budějovice
Toto místo prodává také turistickou známku
ČD centrum, České Budějovice
Toto místo prodává také turistickou známku
Infocentrum, nám. Přemysla Otakara II., České Budějovice
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
HISTORICKÁ MĚSTA
Kraj/okres:
Jihočeský kraj/České Budějovice
Poloha:
48°58'27.58"N 14°28'24.27"E
Hodnocení:
2.941
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 405 - České Budějovice


06.11.2022 - dostupná bez problému
08.09.2022 - dostupná bez problému
15.08.2022 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Slavomir Zmuda
Slavomir Zmuda
TZ
OK
 
Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Z infocentra.
 
Matěj Bartoš
Matěj Bartoš
TZ
v IC bez problému.
 
Eliška, Martin, Štěpánka a Matyáš V.
Eliška, Martin, Štěpánka a Matyáš V.
TZ
Zakoupeno na vrcholu Černé věže.
 
Petra Šmolíková
Petra Šmolíková
Hluboká nad Vltavou
Paradoxně jsem TZ No. 405 sehnala v místní večerce v Hluboké nad Vltavou, kde pán prodával ještě No. 116 Český Krumlov a další VTZ.
 
Renáta Bujoková
Renáta Bujoková
tz
známky došly:)
 
Zdeněk Macháček
Zdeněk Macháček
České Budějovice
Město stojí za shlédnutí.
 
Lenka Richtrová
Lenka Richtrová
:-)
TZ zakoupena v pondělí 20.7.2020 na náměstí Přemysla Otakara II. 1, v IC v radnici. Krásné historické centrum a pěkný výhled z Černé věže.
 
Antonín Sečkár
Antonín Sečkár
ČB
Nádherné historické centrum, prakticky všude na území ohraničeném vodním příkopem je jedna krásná budova za druhou, ne jen jedna řada kolem náměstí, jak to občas bývá jinde.

Mě se docela líbí, že je tu jen jedna známka. Připomíná to staré dobré časy, než se známky splašily a začala je dostávat každá hromada kamení. :-D Ano, podle dnešních měřítek by ČB měly tak 5-6 TZ, ale je sympatické projednou neutratit na jednom místě 400kč. :-D
 
Vladimír Huml
Vladimír Huml
TZ
Koupena v IC u trošku zmatené slečny, zřejmě brigádnice :-) Jinak hezké centrum města.
 
wenzel
České Budějovice
Známku jsem měl již z dřívější doby. Na náměstí je hezká Samsonova kašna, Černou věž jsme už nestihli. I okolo 19:00 zde bylo mnoho turistů. Ještě k přeedchozímu příspěvku od Pandy- opravdu škoda, že zde není více TZ (např. samostatná Černá věž, klášter dominikánů). Tuším, že ČB jsou spolu se Zlínem jediným krajským městem pouze s jednou TZ.
 
Panda
TZ České Budějovice
TZ v map centru zakoupena a navíc tam mají i pár výročních TZ . Je docela škoda že tak krásné město má jen jednu TZ myslím že je tu spousta míst a oběktů které by si TZ také zasloužily :)
 
Michaela Veselá
Michaela Veselá
Budejice
TZ dostupná v IC na hlavním namesti,ale nadvakrát. Při letmém nahlédnutí je doba otevírací do 18.00, takže včera pokus krátce po pate neúspěšný. Naštěstí ve meste i dnes. Do 18.00 otevřeno až v letní sezóně, do května do 17! Město pro nas vesnicany krásne, krajské, plné přitažlivých staveb, výborná je i aplikace, prostřednictvím ktere lze projít památky s virtuálním průvodcem. Doporučuji! Taky je tu ovšem plno lidi, coz vesnicanovi, zvyklému na prostor kolem sebe, začne za nějaký čas vadit.
 
Vít Martinů
Vít Martinů
.
V íčku dostupná bez problémů, a mají tam i pěkný výběr (asi 15 druhů) výročních známek.
 
Eva Stojaspalová
Eva Stojaspalová
České Budějovice
Krásné historické centrum a Samsonova kašna. Radnice při celé odbíjí a potom hraje zvonkohra. Kousek od náměstí Černá věž - 225 schodů stojí za ten výhled, po cestě potkáte 5 majestátných zvonů. Moc hezký. TZ k dostání v IC, měli i spousty VTZ.
 
Tomáš Matejka
Tomáš Matejka
Paráda až na menší problém
Super město, krásné náměstí, radnice, výhledy z věže úžasné. Jen by tam mohlo jezdit míň aut, které jezdí všude - i na historickém náměstí, kde je dost hustý provoz. Jinak super město :)
 
Míšánek
Rodné město s velmi pěkným centrem a především náměstím :) .
 
jerry720
České Budějovice.
Poslední návštěvě města ve středu 31. 08. 2011. TZ jsem v "Íčku" v přízemí radnice nesehnal, měli je vyprodané, ale bylo mi doporučeno Mapcentrum na protilehlé straně náměstí. Tam jsem jí bez problémů sehnal, mají i další 3 TZ a nespočet VTZ. Když vyšlápnete 225 schodů na vyhlídkový ochoz Černé věže, tak se vám otevře nádherný pohled nejen na náměstí Přemysla Otakara II., ale i na bližší a vzdálenější okolí města.
 
Vendy
Známku mají jak na černý věži, tak i v mapcentru, kde mají i spoustu dalších výročních, ani jsem nevěděla, který si příkoupit, plus k tomu nějaký rakouský.:o) Město krásné.
 
semiška
známka
Dostala jsem ji i na radnici v íčku spolu s výroční známkou Nebojte se mapy 3.ročník. Jinak moc krásné město, které stojí za vidění a za focení. Cvakala jsem jak divá :-D
 
Veselka
Prodejní místo
V sobotu 8.5.2010 byla známka dostupná na Černé věži, což je výborné, zvláště pro odpolední návštěvníky.
 
AFIk2811
pro veselku
TZ v infu stály 30,-kč ještě daleko před tím, než se začalo o nějaké změně uvažovat.
 
veselka
Vzkaz
Chtěla bych upozornit BUBLE - Bee, že známky se od letošního roku prodávají za 30,- Kč, ať si přečte aktuální informace a nekáže nic o morálce!!!
 
Evík
TZ jsem koupila v Mapcentrum za 30 Kč.
 
Bumble-Bee
U Göetze NEKUPOVAT
V infocentru vedle hotelu ZVON se nachází tur. infocentrum kde majitel prodává TZ za 30 Kč. Nesouhlasím s cenovou politikou zmíněného pána. Když mu nepřijde lukrativní prodávat TZ za stanovených podmínek a jedna z nich je i cena, tak ať je neprodává vůbec.
 
Cody
TZ 9.9.2009
Tento den ani v informacích ani v mapovém centru naproti přes náměstí známku neměli (ale v mapovém centru oplývají spoustou VTZ a TZ Hoštice u Volyně). Když už jsme to vzdali a vyšplhali se na věž, která je hned u náměstí, zjistili jsme, že známu mají tam.
 
Hana Vacková
Infocentrum
Na náměstí v Č.Budějovicích jsou dvě infa, jedno, kde jsou velmi ochotní a mají spoustu TZ i Rakouské :-) a vše za standartní cenu a druhá na opačné straně náměstí, kde mají jen TZ 405 za cenu 30 kč.
 
Arnold+Zdenka
V infocentru na magistrátu známky mají také, ale stojí 30 Kč. Na můj dotaz, proč to tak je, mi odpověděli, že od 1.1. jsou plátci DPH a tak to museli do ceny promítnout.
 
Tacimoni
To Linda
Je pravda, že bílá věž je v Budějcích také, ale na ní se nedá vylézt.Pravděpodobně jste navštívila Čenou věž, Rabenštejnskou věž nebo Železnou panu
 
Linda
známku jsme koupili u moc milé paní na Bílé věži v centru města
 
magipriba
znamka dostupna v infocentru na namesti i v mapcentru ,ktere se nachazi na opacne strane namesti,v mapcentru se nachazi opravdovy raj pro lovce suvenyru,zejmena pohlednic,map a knih s turistickou tematikou,rozhled z veze paradni...
 
Veronika
Moc se omlouvám, ale níže uvedená zpráva patří k Českému Krumlovu! Navštívili jsme toho tolik, že mě to úplně zblblo.... Ale v Budějicích je nádherné náměstí a úžasná Černá věž, ze které je vidět i Hluboká nad Vltavou! Takže taky se tam určitě mrkněte! TZ dostupné bez problému.
 
Veronika
Opravdu nádherné město! A ten zámek.... Balada! Pokud budete mít možnost, tak jej ihned navštivte! Jo a vřele doporučuji návštěvu muzea voskových figurin spojenou s náštěvou mučírny. Perfektní zážitek (menší děti raději nechte někde venku...) :-)
 
Slávek Č.
Zavřená muzea
Kdo přijedete do Budějovic v současné době,tak vězte:Muzeum motocyklů je do-časně uzavřeno z důvodu sanace zdiva.Včera tam ještě žádná tabule nebyla,ale po telefonátu na číslo uvedené na zdi u vchodu do muzea bude na dveře umís-těno toto upozornění.Otevřeno prý bude od 16.dubna.A Muzeum koněspřežky je pro letošní sezonu uzavřeno zcela,z důvodu rekon-strukce přilehlé silniční komunikace.Zatím ale o nějaké rekonstrukci není nikde ani památky.
 
petr Šimáček
peta
potřebuji najít nějakou znamku s českými budějovicemi
 
Žmyják
V ČD centru známka dostupná bez problému.
 
Aninka25
Mám kuriozní VTZ Karla Klostermanna z roku 2008, ačkoliv je rok 2007. Jinak TZ města i několik VTZ zakoupeny bez problému v IC na náměstí.
 
Michal
Středeční výlet
Největší zážitek byl, když má tří a půl letá dcera doslova vyběhla na Černou věž. Jen co obešla ochoz, chtěla zase hned dolů. Známku jsme zakoupili nahoře u milého pana prodavače.
 
Ivča
Krásné městečko. TZ jsme koupili 11.7.2007 v infu na radnici na náměstí Přemysla Otakara II., měli i VTZ. Uprostřed náměstí je pěkná Samsonova kašna a nedaleko Černá věž z r. 1577, na kterou stojí za to vylézt. Výška ochozu 45,67m, 225 schodů, pěkné zvony - informace na vstupence, kterou dostanete nahoře - 30/15 Kč.
 
Miri
Bylo to složité, ale známka je na světě :)
 
milan švehla
Kuriozní zážitek. Slečna v ČD centru dnes neochotně zvedla své objemné pozadí a shýbla se pro krabici známek. Podívala se na ní a řekla:" 140 Kč za ks". "To je blbost", odpověděl jsem. Upozornil jsem na 25,- Kč na krabičce i na výloze. Marně. Slečna trvala na svém, prý je to asi zvláštní kus. Nechal jsem ji přitom a šel do infocentra na náměstí. Úspěšně.
 
bublifuk
V mapcentru mají
kromě 3 TZ (viz JirkaS) ještě 11 VTZ a přes 60 štítků na hůl.
 
Eda
V mapovém centru na náměstí mají nové VTZ - "Zastřelení posledního medvěda" a "Po stopách Josefa Švejka" (mumifikovaný Švejk je dokonce osobně přítomen v mapovém centru :-)). Pokud se týče ČD centra, pozor na otevírací dobu! Je sice pravda, že by mělo být otevřené snad téměř nonstop, ale jeho oddíl označený "Infocentrum" zavírá již v 16:30 a u zbývajících dvou pultů vám protivné slečny řeknou, že dávají pouze informace o vlakových spojích.
 
Vláďa
ČB
Tak jsem byl včera v Českých Budějovicích a musím říct - dal bych jim jedničku s hvězdičkou. Také krásné městečko a přemýšlím nad tím že tam zavítám zítra znovu :) a to jsem až skoro z úplného severu čech :)
 
Peťula
Budějovice jsou moc krásné město.Určitě stojí za návštěvu Černá věž.Je v ní sice hodně schodů,ale je zní pěkný
výhled na zámek Hlubokou a budějovické náměstí.V IC měli VTZ Jan Drda+vilém z Rožmberka+Jižní Čechy
pohádkové,Hoštice,boubín.
 
JirkaS
Infocentrum - široká dostupnost TZ
Minulý týden v infocentru byly k dispozici TZ č.405 - České Budějovice, č.853 - Prales Boubín, č.1015 -
Hoštice u Volyně a dále pak VTZ - dokonce i Jižní Čechy2006.
 
Radka
Krásné město, není co dodat. Známka dostupná bez prblému, navíc v infocentru byli moc příjemní.
 
Berenika Hincová
V turistickém a mapovém centru na náměstí měli nejenom známku českých budějovic ale i všechny výroční známky,
které se vztahují k jižním čechám.
 
Valtr
V info dostupné všechny VTZ včetně VTZ Jan Drda.
 
Marcela
TZ mají také v PRAZE (map centrum Jungmannova ul).Společně s Boubínem, Hoštice u Volyně, Hlubokou a VTZ
Kapr 2005, Klostermann a Stifter
 
granule
České Budějovice
Byla jsem se podívat a byla jsem opravdu překvapená. Tak za 1., kde všude mají známku. Na náměsí Přemysla
Otakara jsou hned dvě infocentra. Jedno na radnici, kde měli otevřeno, byli moc milí a ochotní a dovolili mi
vzít si do infa i psan (a to to není žádný drobeček). Měli zde známku Českých Budějovic a také Jokera !!! Kapr
jakub 2004 - Jižní Čechy - Šumava - výroční turistická známka. Druhé info je příčně v druhém rohu náměstí
směrem k Černé věži. Měli zde opravdu bohatý výběr pohledů celých Jižních Čech. Nemohla jsem si vybrat.
Pohledy sbírám, takže jich bylo opravdu hodně. Paní se mě zeptala, zda jsem sběratel a že jako sběratelce mi
dá slevu 1,-Kč z každého pohledu, což při počtu 50 pohledů docela potěšilo. V Turistickém infu měli tyto
známky: České Budějovice - město č. 405, Výroční známku Kapr jakub 2004, výroční známku Kapr jakub 2003 !!!,
výroční známku Karel Klostermann, zámek Hluboká č. 259. Doporučuji návštěvu Černé věže - skvělý výhled, krásné
zvony, 256 schodů, ale je to super. Vstupné se platí až nahoře "za odměnu". Dostanete se do výšky
50 metrů. Budějovice jsou jak na dlani, je vidět Kleť a mnoho dalších míst. Na věži mají rovněž známku, ale
jen Českých Budějovic.Teď razítka. Na radnici mají takové malé s kaprem jakubem, v Turistickém centru mají
logo Jižní Čechy pohádkové také s kaprem Jakubem a pak velké razítko turistického centra také s motivem kapra
Jakuba. Na 4erné věži mají razítko věže. Tel na Turistické centrum 386352589, infocentrum Českých Budějovic
tel. 386801413, 386359480, WWW.c-budejovice.cz, Černá věž tel. 603913169. Co zde ještě najdete - jihočeské
motocyklové muzeum, jihočeské muzeum, muzeum Koněspřežky hvězdárnu a planetárium a smaozřejmě Budějovický
Budvar. Konečně město, kde pochopili, že infocentrum je hlavně pro turisty a ti jezdí po výletech hlavně o
výkendech. Velké poděkovaní chytrým hlavám, které vědí co je to cestovní ruch a turista. Jinak krásné náměstí,
podloubí kašna atd. atd. ....
 
martin
Výroční známka "Karel Klostermann 2004" do Budějovic ještě nedorazila.Známku "Jižní
Čechy pohádkové 2004" už v Budějovicích mají.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2816 Turistických známek
2722 Výročních TZ
280 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2023 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek